PDA

Επιστροφή στο Forum : Χαμηλές ταχύτητες στην Tellas



nikosmtxhpc
27-10-08, 17:39
τι θα γινει ???? ειναι λογικη αυτη η ταχυτητα ??? υπαρχει καποιος που να μπορει να μου απαντησει υπευθυνα ??? αν ξερεται πειτε μου τηλ να τον παρω . εχω αγανακτησει δεν παει αλλο εχς 12 μβιτ συνδεση και δειτε το speedtest μου !!

http://www.speedtest.net/result/345665389.png (http://www.speedtest.net)
και αυτα λεει το speedtest ενω ο mozilla τωρα που εβαλα να κατεβασω κατεβαζει με 8kb/s και με 10kb/s ελεος

gacp
27-10-08, 19:00
Χα χα, καλώς ήρθες στο club φίλε μου.
Μια απο τα ίδια και εδώ, δεν είσαι μόνος.
Οι άνθρωποι μας δουλεύουν στεγνά.
Σε αίτημα να αποσυνδεθω χωρίς κόστος για αυτά ακριβώς τα προβλήματα μου είπαν ότι αυτοί δεν βλέπουν κάποιο πρόβλημα :shock: και δεν δέχονται αποσύνδεση δίχως ρήτρα.
Βέβαια και εγώ μετά τους είπα ένα άλλο με το ΤΟΤΟ :p
Η επόμενη εντός ολίγων ημερών αίτηση θα φύγει με τεχνικά στοιχεία και με κοινοποίηση στην ΕΕΤΤ, ΙΝΚΑ κλπ.
Ντροπή τους :down:

hel
27-10-08, 23:48
τι θα γινει ???? ειναι λογικη αυτη η ταχυτητα ??? υπαρχει καποιος που να μπορει να μου απαντησει υπευθυνα ??? αν ξερεται πειτε μου τηλ να τον παρω . εχω αγανακτησει δεν παει αλλο εχς 12 μβιτ συνδεση και δειτε το speedtest μου !!

http://www.speedtest.net/result/345665389.png (http://www.speedtest.net)
και αυτα λεει το speedtest ενω ο mozilla τωρα που εβαλα να κατεβασω κατεβαζει με 8kb/s και με 10kb/s ελεος

Περιοχή , στοιχεία γραμμής;
Κάνε tracert και δοκίμασε να κατεβάσεις από το apple ftp της υπογραφής μου με dm.

nikosmtxhpc
28-10-08, 01:56
λαρσα!!! και δοκιμασα να κατεβασω απο την υπογραφη σου αλλα τα ιδια χαλια 30κβ/σεκ και ειναι 1 το βραδυ που τυπικα πιανεις το max της ταχυτητας σου ! εναν βλακα τεχνικο της tellas θελω να πεσει μπροστα μου !!!! θα τον @@@@@@@@ ετσι για ολους και απο ολους εμας που τους ανεχομαστε τους εξυπνακιδες !!!!!
οσο για διακοπη βαριεμαι να ασχοληθω αφου οτι και να βαλω τα ιδια χαλια ειναι!!! αφου δεν ειμαστε τεχνικα ετιμοι για γρηγορο internet τοτε τι το διαφημιζουν ???? στην ζιμπαμπουε καλυτερο και ποιο γρηγορο ιντερνετ θα εχουν παρα εμεις εδω στην ελλαδα και συγκεκριμενα στην λαρισα ελεος !!! τσαμπα πληρωνω το rapidshare και τους κλεφτες ( tellas ) εγω παντως τον επομενο λογαριασμο δεν τον πληρωνω και κανεναν αλλον μεχρι να μου παρεχουν αυτα που λεει το συμβολαιο !!!!!! ασχετα οτι εχει ληξει και θα επρεπε να προσπαθουν να μεινω ικανοποημενος εγω και οι αλλοι @@@@ που τους πληρωνουμε αλλα πρεπει να τους κανουμε καμια @@@@@ να μην τουσ πληρωσει κανενας πελατης τους για δυο μηνες να δω τη θα κανουν και πως θα διορθωσουν τα τεχνικα τους προβληματα anyway sorry guys εσεις δεν μου φτεται σε τπτ thanks που χαραμισατε 10 λεπτα για να ασχολιθειται μαζι μου εναν ακομα κλασικο μακακα ελληνα που τον @@@@ και αυτος συνεχιζει να τους πληρωνει

gacp
28-10-08, 10:22
1.) Πόσες μέρες έχεις που ενεργοποιήθηκες ?
2.) Δεν είναι όλοι έτσι, για την HOL στην Λάρισα δεν έχω ακούσει τπτ
3.) Κατανοούν όλοι την απόγνωση και το εκνευρισμό σου αλλά έτσι δεν βγαίνει τίποτα.
4.) Αν μέχρι 30/10 δεν φτιάξουν τα πράγματα στην Λάρισα ας κάνουμε και εμείς μια ομαδική καταγγελία τύπου Forthnet.
5.) Εγώ χρησιμοποιώ το Orbit Downloader και κάτι γίνεται κάποιες φορές με 20 αρχεία ταυτόχρονα και 10 threads το καθένα.
Κοντός ψαλμός αλληλούια για την TELLAS.
H 30/10 έρχεται (και η TELLAS θα φύγει)
Α' να μην ξεχάσω, ανεπιβεβαίωτες πληροφορίες λένε ότι η TELLAS πάει για λουκέτο αλλά για να είμαι ειλικρινής δεν το διασταύρωσα απο αλλού οπότε μπορεί να είναι μούφα η είδηση αλλά μπορεί και όχι...

Να σε ρωτήσω και το άλλο.
Αυτό το thread πρίν κάνεις σύνδεση TELLAS στη Λάρισα δεν το διάβασες ? http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=236222

ermis333
28-10-08, 11:56
1.) Πόσες μέρες έχεις που ενεργοποιήθηκες ?
2.) Δεν είναι όλοι έτσι, για την HOL στην Λάρισα δεν έχω ακούσει τπτ
3.) Κατανοούν όλοι την απόγνωση και το εκνευρισμό σου αλλά έτσι δεν βγαίνει τίποτα.
4.) Αν μέχρι 30/10 δεν φτιάξουν τα πράγματα στην Λάρισα ας κάνουμε και εμείς μια ομαδική καταγγελία τύπου Forthnet.
5.) Εγώ χρησιμοποιώ το Orbit Downloader και κάτι γίνεται κάποιες φορές με 20 αρχεία ταυτόχρονα και 10 threads το καθένα.
Κοντός ψαλμός αλληλούια για την TELLAS.
H 30/10 έρχεται (και η TELLAS θα φύγει)
Α' να μην ξεχάσω, ανεπιβεβαίωτες πληροφορίες λένε ότι η TELLAS πάει για λουκέτο αλλά για να είμαι ειλικρινής δεν το διασταύρωσα απο αλλού οπότε μπορεί να είναι μούφα η είδηση αλλά μπορεί και όχι...

Να σε ρωτήσω και το άλλο.
Αυτό το thread πρίν κάνεις σύνδεση TELLAS στη Λάρισα δεν το διάβασες ? http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=236222


Μεγαλύτερη μούφα από αυτό δεν υπάρχει.....η υποδομή της Tellas είναι τεράστια, ενώ έχει πολύ γερα πορτοφόλια από πίσω, κύκλο εργασιών 120εκ Ευρώ και 800.000 πελάτες εκ των οποίων οι 150.000 Full LLU, μη λέμε ότι θέλουμε παιδιά.

Ένα πρόβλημα έχει σε Λάρισα και Λαμία που λόγω ελαττωματικού εξοπλισμού που χρειάστηκε αντικατάσταση, έχει καθυστερήσει η αποκατάστασή του. Αν νομίζετε πως οι άλλη πάροχοι δεν έχουν προβλήματα.....ε απλά το νομίζετε.....απλά στη Λάρισα η Tellas έχει πρόβλημα ενώ οι άλλοι δεν έχουν.....λογικά μέχρι το τέλος της εβδομάδας θα έχει φτιάξει.

Αν δεν φτιάξει οργανωθείτε για ομαδική καταγγελία.

geovision
28-10-08, 12:13
1.) Πόσες μέρες έχεις που ενεργοποιήθηκες ?
2.) Δεν είναι όλοι έτσι, για την HOL στην Λάρισα δεν έχω ακούσει τπτ
3.) Κατανοούν όλοι την απόγνωση και το εκνευρισμό σου αλλά έτσι δεν βγαίνει τίποτα.
4.) Αν μέχρι 30/10 δεν φτιάξουν τα πράγματα στην Λάρισα ας κάνουμε και εμείς μια ομαδική καταγγελία τύπου Forthnet.
5.) Εγώ χρησιμοποιώ το Orbit Downloader και κάτι γίνεται κάποιες φορές με 20 αρχεία ταυτόχρονα και 10 threads το καθένα.
Κοντός ψαλμός αλληλούια για την TELLAS.
H 30/10 έρχεται (και η TELLAS θα φύγει)
Α' να μην ξεχάσω, ανεπιβεβαίωτες πληροφορίες λένε ότι η TELLAS πάει για λουκέτο αλλά για να είμαι ειλικρινής δεν το διασταύρωσα απο αλλού οπότε μπορεί να είναι μούφα η είδηση αλλά μπορεί και όχι...

Να σε ρωτήσω και το άλλο.
Αυτό το thread πρίν κάνεις σύνδεση TELLAS στη Λάρισα δεν το διάβασες ? http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=236222


Καλημέρα σε όλους,

Παιδιά να μην ξεφεύγουμε εντελώς. Δεν μιλάμε για εταιριούλες κλπ. Μιλάμε για εταιρία κοντά σοτ 1000000 πελάτες. Μην λέτε παλαβά εδω μέσα. Αν 1-2 πόλεις έχουν πρόβλημα είναι σεβαστό και πρέπει να λυθεί αλλά μην τα μηδενίσουμε όλα. Έλεος. Και ο ποτε πουλάει 140 μαγαζιά του δεν σημαίνει οτι πάει για κλείσιμο. :hmm:

wireless_surfer
28-10-08, 12:24
Μεγαλύτερη μούφα από αυτό δεν υπάρχει.....η υποδομή της Tellas είναι τεράστια, ενώ έχει πολύ γερα πορτοφόλια από πίσω, κύκλο εργασιών 120εκ Ευρώ και 800.000 πελάτες εκ των οποίων οι 150.000 Full LLU, μη λέμε ότι θέλουμε παιδιά.

Ένα πρόβλημα έχει σε Λάρισα και Λαμία που λόγω ελαττωματικού εξοπλισμού που χρειάστηκε αντικατάσταση, έχει καθυστερήσει η αποκατάστασή του. Αν νομίζετε πως οι άλλη πάροχοι δεν έχουν προβλήματα.....ε απλά το νομίζετε.....απλά στη Λάρισα η Tellas έχει πρόβλημα ενώ οι άλλοι δεν έχουν.....λογικά μέχρι το τέλος της εβδομάδας θα έχει φτιάξει.

Αν δεν φτιάξει οργανωθείτε για ομαδική καταγγελία.

Tην ίδια καραμέλα μου πούλησαν κι εμένα χτες απο το 1212 για θεσσαλονίκη, πως είχαν δώσει 15 Οκτωβρίου ως ημέρα αποκατάστασης (όχι 15 Σεπτεμβρίου που συζητάγαμε εδώ παλιότερα, εκείνο ήταν άλλο), αλλα λογικά μέσα στην εβδομάδα θα φτιάξει κατά τις εκτιμήσεις του υπαλλήλου.
Κατά περίεργο τρόπο, οι "καλές" ταχύτητες κρατάνε 2-3 μέρες αφού πάρω στο 1212. Το πρόβλημα ήταν "γενικό" για την Θεσσαλονίκη. Μετά πέφτουν κάτω απο 1Mbps. Oπότε ξαναπαίρνω και ξαναφτιάχνουν και ξαναπαίρνω και ξαναφτιάχνουν, κατά τα άλλα το πρόβλημα είναι γενικό με την πόλη και όπως τα λέω παραπάνω (και μου τα λενε στο 1212, διαβάζοντας το ποίημα) και δεν πειράζουν τίποτα υποτίθεται.
Δεν με ενδιαφέρει καμία δικαιολογία τους πλέον, εγώ θα δηλώνω βλάβη κάθε φορά πλέον και θα απαιτώ να σημειώνεται στο crm και πλέον θα αλλάξει το τροπάριο. Δεν έχω κάτσει να ασχοληθώ, αλλα αμα το κάνω θα είναι για καλά.

count1983
28-10-08, 12:31
Μεγαλύτερη μούφα από αυτό δεν υπάρχει.....η υποδομή της Tellas είναι τεράστια, ενώ έχει πολύ γερα πορτοφόλια από πίσω, κύκλο εργασιών 120εκ Ευρώ και 800.000 πελάτες εκ των οποίων οι 150.000 Full LLU, μη λέμε ότι θέλουμε παιδιά.

Ένα πρόβλημα έχει σε Λάρισα και Λαμία που λόγω ελαττωματικού εξοπλισμού που χρειάστηκε αντικατάσταση, έχει καθυστερήσει η αποκατάστασή του. Αν νομίζετε πως οι άλλη πάροχοι δεν έχουν προβλήματα.....ε απλά το νομίζετε.....απλά στη Λάρισα η Tellas έχει πρόβλημα ενώ οι άλλοι δεν έχουν.....λογικά μέχρι το τέλος της εβδομάδας θα έχει φτιάξει.

Αν δεν φτιάξει οργανωθείτε για ομαδική καταγγελία.

Δεν ειναι ετσι φιλε μου,εγω βρισκομαι Χαλκιδα και εχω προβλημα απο τον ιουλιο.Ηρθε τεχνικος σπιτι και κοιταξε την γραμμη μου και τελικα μου ειπε οτι το προβλημα ειναι στο DSLAM και οτι εχει γενικοτερο προβλημα η Tellas στη Χαλκιδα.Δυστυχως δεν ειναι μονο στη Λαρισα και στη Λαμια το προβλημα.

chosen0ne
28-10-08, 13:32
Δεν ειναι ετσι φιλε μου,εγω βρισκομαι Χαλκιδα και εχω προβλημα απο τον ιουλιο.Ηρθε τεχνικος σπιτι και κοιταξε την γραμμη μου και τελικα μου ειπε οτι το προβλημα ειναι στο DSLAM και οτι εχει γενικοτερο προβλημα η Tellas στη Χαλκιδα.Δυστυχως δεν ειναι μονο στη Λαρισα και στη Λαμια το προβλημα.

Αυτό υποψιάστηκα κι εγώ πριν φύγω........ :whistle: Ερμή για την ομαδική καταγγελία που λες, αν την κάνετε μπορώ να λάβω μέρος??? Ή επειδή μέχρι να φτάσει σε ΕΕΤΤ κλπ και θα έχω (προφανώς...) διαγραφεί απο την λίστα τους ως πελάτης θα θεωρηθεί ανύπαρκτη η δικιά μου η γραμμή..??? Γιατί θα συμετάσχω 100%, δεν το συζητώ..... ;)

jimarozas
28-10-08, 14:16
Καλημέρα σε όλους,

Παιδιά να μην ξεφεύγουμε εντελώς. Δεν μιλάμε για εταιριούλες κλπ. Μιλάμε για εταιρία κοντά σοτ 1000000 πελάτες. Μην λέτε παλαβά εδω μέσα. Αν 1-2 πόλεις έχουν πρόβλημα είναι σεβαστό και πρέπει να λυθεί αλλά μην τα μηδενίσουμε όλα. Έλεος. Και ο ποτε πουλάει 140 μαγαζιά του δεν σημαίνει οτι πάει για κλείσιμο. :hmm:


:)παιδια πρεπει να οργανοθουμε τη θα κανουμε !!!!! μια απο ταιδια και εγω !! λεω να τοθσ αφησοθμε μια βδομαδα ακομα μεχρι 5 /11 !!! αλλιως τη κοπαναω απο τελλας !! 30κβ/sec ελεος!! εκανε κανεις αιτηση για πιστωση ποσου????:whistle:

chosen0ne
28-10-08, 14:30
:)παιδια πρεπει να οργανοθουμε τη θα κανουμε !!!!! μια απο ταιδια και εγω !! λεω να τοθσ αφησοθμε μια βδομαδα ακομα μεχρι 5 /11 !!! αλλιως τη κοπαναω απο τελλας !! 30κβ/sec ελεος!! εκανε κανεις αιτηση για πιστωση ποσου????:whistle:

Εγώ το ζήτησα τηλεφωνικά εδώ και καιρό.......μου είπαν ότι εντάξει και τώρα λένε να στείλω φαξ στο 211-121-1212................ήδη έστειλα ΔΥΟ φαξ διακοπής γιατί το πρώτο ταχα δεν το βρίσκαν........... Σιγα μην πηγαινοέρχομαι στα μαγαζία να στέλνω φαξ και να πληρώνω 2 ευρώ το φαξ............ Μια καταγγελία θα κάνω αν κάνετε ομαδική.... Αυτοί έτσι κι αλλιώς θα το πληρώσουν, απο τους αγανακτισμένους που φεύγουν ή ΗΔΗ φύγαν (όπως εγώ) και λένε και σε άλλους τι πέρασαν.................... ;) Αυτή η εταιρία, ούτε τηλεφωνικό κέντρο έχει (σου δίνει την εντύπωση το 13800 ότι μιλάς με "μεσολαβητή" και όχι με την ίδια εταιρία..), ούτε υποστήριξη όταν έχεις ή έχει (όπως τώρα) πρόβλημα..........ούτε χαμηλές τιμές έχει.......

ΥΓ Αυτό συγκρινετε το μόνοι σας, περνώντας μια βόλτα (όχι απτο γερμανό :p), απο άλλα sites εναλακτικών........... ;)

gacp
28-10-08, 15:42
Τελικά μόνο στην Αθήνα δεν έχει προβλήματα η TELLAS...
Πάντως παιδιά επειδή δεν πιστεύω ότι το DSL της TELLAS θα φτιαχτεί μέχρι 30/10 αυτό που προσανατολίζομαι να κάνω προσωπικά είναι να υποβάλω online αίτηση στη HOL μιας και έτσι δίνει 3 μήνες δώρο. Οπότε 150ρήτρα-120 3μήνες =30€ και φέυγω απο TELLAS.
(μάλλον για κάτι τέτοιες περιπτώσεις μπήκε η προσφορά της HOL)
Πάντως για να μην αδικήσω την TELLAS μου είπαν θα μου κάνουν ένα μήνα δώρο, τους είπα βέβαια ότι δεν θέλω ένα μήνα δώρο θέλω να δουλεύει το DSL. Εκεί δεν πήρα απάντηση...

mpetou
28-10-08, 19:58
Και στην Κρητη σερνεται εχει μαυρα χαλια εγω εχω στειλει ηδη φαξ διακοπης.
Οι τυποι ειναι μεγαλοι απατεωνες η συνδεση κρητη-αθηνα της τρελλας ειναι για τα μπαζα
ακουστε τι πατεντα μου εκαναν τα λαμογια οταν τους ειπα οτι συγχρονιζω με το 20 μβιτ
και κατεβαζω με 50 κβ/ς ΜΕ ΕΒΓΑΛΑΝ ΑΠΟ FAST PATH ΚΑΙ ΜΕ ΕΒΑΛΑΝ ΣΕ INTERLEAVED......

Αποτελεσμα ... σερνομαι ακόμα ποιο πολύ....

Αυτα οι τυποι ειναι ασχετοι και απατεωνες....

ermis333
28-10-08, 23:10
Και στην Κρητη σερνεται εχει μαυρα χαλια εγω εχω στειλει ηδη φαξ διακοπης.
Οι τυποι ειναι μεγαλοι απατεωνες η συνδεση κρητη-αθηνα της τρελλας ειναι για τα μπαζα
ακουστε τι πατεντα μου εκαναν τα λαμογια οταν τους ειπα οτι συγχρονιζω με το 20 μβιτ
και κατεβαζω με 50 κβ/ς ΜΕ ΕΒΓΑΛΑΝ ΑΠΟ FAST PATH ΚΑΙ ΜΕ ΕΒΑΛΑΝ ΣΕ INTERLEAVED......

Αποτελεσμα ... σερνομαι ακόμα ποιο πολύ....

Αυτα οι τυποι ειναι ασχετοι και απατεωνες....

1. Το FAST PATH με το interleave δεν κάνει τη γραμμή χειρότερη....ίσα ίσα σε μια προβληματική γραμμή το interleave μπορεί να βοηθήσει.

2. Η Tellas έχει έτοιμο εδώ και 6 μήνε δικό της ιδιόκτητο υποβρύχιο καλώδιο οπτικών ινών Χανιά-Ναύπλιο και δεν έχει ενεργοποιηθεί ακόμα γιατί ο Δήμαρχος στο Ναύπλιο δεν τους αφήνει....

Πάντως με Κρήτη δεν ξέρω να υπάρχει πρόβλημα ακόμα και έτσι, ίσως φταίει κάτι άλλο, όπως ελλαττωματικός βρόγχος, ελλατωματική κάρτα στο DSLAM.

nikosmtxhpc
28-10-08, 23:51
πλακα πλακα εγω μπορω να διακοψω οποτε θελω την tellas αφου ελειξε το συμβολαιο μου εδω και ενα μηνα αλλα τι να βαλω την μονη που πιστευα οτι ειναι καλη ηταν i forthnet αλλα απο οτι διαβαζω εδω ειναι και αυτη αθλια και το κουραστικο ειναι να περημενω 1μηνα να μου συνδεσουν την γραμμη αρα θα συνεχησω να πληρωνω τους αχρηστους ??

@ ADSLgr.com All rights reserved.