PDA

Επιστροφή στο Forum : ερωτηση για τηλεφωνο.



aderas
27-10-08, 18:21
καλησπερα, επειδη ειμαι λιγο ασχετος θα ηθελα τη βοηθεια σας στο συγκεκριμενο ζητημα.
εχω μια συνδεση hol στ 6 και εχω βαλει πανω ενα us robotics το οποιο δουλευει αψογα.σταθερο δεν εχω βαλει στη γραμμη.σκεφτομαι να αναβασθηστω στα 24 και μιας το προγραμμα περιλαμβανει και απεριοριστες κλησεις λεω να χρησιμοποιησω αυτη τη γραμμη για τις κλησεις μου.το σταθερο πρεπει να μπει πανω στο modem?

nikos2004
27-10-08, 18:31
Ανάλογα με την περιοχή που είσαι καλύτερα παρτους τηλ και ρώτα τους .αν κα νομίζω ότι ποια δεν χιάζετε το μόντεμ για το τηλ

CORDOBAN
27-10-08, 20:03
καλησπερα, επειδη ειμαι λιγο ασχετος θα ηθελα τη βοηθεια σας στο συγκεκριμενο ζητημα.
εχω μια συνδεση hol στ 6 και εχω βαλει πανω ενα us robotics το οποιο δουλευει αψογα.σταθερο δεν εχω βαλει στη γραμμη.σκεφτομαι να αναβασθηστω στα 24 και μιας το προγραμμα περιλαμβανει και απεριοριστες κλησεις λεω να χρησιμοποιησω αυτη τη γραμμη για τις κλησεις μου.το σταθερο πρεπει να μπει πανω στο modem?

αν χρειαζεται μοντεμ voip τηλεφωνια δηλαδη θα σου στειλουν αυτοι το fritz η to netfaster
αν η περιοχη σου εχει ποτς(σαν του οτε) βαζεις οτι μοντεμ θες.

aderas
27-10-08, 20:13
δεν εχω ποτς πρεπει να ειναι πανω στο μοντεμ το τηλ εχετε κανενα καλο ρουτερ να προτεινετε το φριτζ δεν μου κανει

kasi
27-10-08, 20:28
δεν εχω ποτς πρεπει να ειναι πανω στο μοντεμ το τηλ εχετε κανενα καλο ρουτερ να προτεινετε το φριτζ δεν μου κανει

μονο με FRITZ!Box και NETfaster "δουλεύει" για την ώρα το VoIp την HellasOnLine :whistle:

aderas
27-10-08, 20:30
μονο με FRITZ!Box και NETfaster "δουλεύει" για την ώρα το VoIp την HellasOnLine :whistle:

δεν δυλευει με draytek η zyxel ?

kasi
27-10-08, 20:36
δεν δυλευει με draytek η zyxel ?

πρέπει να ρυθμίσεις την τηλεφωνία......τα router ερχοντε ready και δουλεύουν αν κάτσουν στην γραμμη 3-10 λεπτα.....

ΔΕΝ θα σου πουν πως θα βάλεις μόνος σου την τηλεφωνία.....

κανε το test (http://www.hol.gr/default.asp) και δες αν λεει "απλη τηλεφωνια"

CORDOBAN
27-10-08, 20:37
οχι καθως δεν δινουν τις ρυθμισεις τηλεφωνίας.

aa144
27-10-08, 22:32
Και παρόλο που οι ρυθμίσεις της τηλεφωνίας, οι κωδικοί κτλ είναι πλέον "γνωστά", δεν λειτουργούν σε άλλο ρούτερ. Έχει δοκιμαστεί από πολλούς στο παρελθόν χωρίς επιτυχία, με εξαίρεση μια περίπτωση που κάποιος ανέφερε ότι κάποιος φίλος του έβαζε ότι ρούτερ ήθελε και λειτουργούσε αμέσως.

Ο ΦΡΙΤΣ γιατί δεν σου κάνει; Τι έχει;

aderas
28-10-08, 04:05
χαμηλουσ συγχρονισμους και συχνες αποσυνδεσεις.

CORDOBAN
28-10-08, 08:44
χαμηλουσ συγχρονισμους και συχνες αποσυνδεσεις.

Αυτο δεν νομιζω ότι ισχυει καθως εγω δεν εχω καποιο προβλημα με τον φριτς,αλλα υπαρχει και το νετφαστερ.

aa144
28-10-08, 11:25
Με αυτά τα δεδομένα χρειάζεσαι υποχρεωτικά τηλεφωνία POTS, οπότε μετά βάλε ότι ρούτερ θέλεις. Με τον ΦΡΙΤΣ πόσο έπιανες; Ούτε καν τα 6 του πακέτου που έχεις; Κράτησες στοιχεία της γραμμής και κανένα γράφημα;

@ ADSLgr.com All rights reserved.