PDA

Επιστροφή στο Forum : Τι 24mbit είναι αυτο ρε παιδια. Μόνο 250kbyte/s βλέπω



curzondax
28-10-08, 16:17
(ανατολική κρήτη)


DSL Connection

DSL Status: Connected
DSL Modulation Mode: MultiMode
DSL Path Mode: Interleaved
Downstream Rate: 18245 kbps
Upstream Rate: 1021 kbps
Downstream Margin: 9 db
Upstream Margin: 8 db
Downstream Line Attenuation: 11 db
Upstream Line Attenuation: 2 db
Downstream Transmit Power: 12 db
Upstream Transmit Power: 13 db


PVC Connection

Encapsulation: RFC 2364 PPPoA
Multiplexing: VC
Qos: UBR
Pcr Rate: 0
Scr Rate: 0
Autodetect: Enable
VPI: 8
VCI: 35
Enable: Yes
PVC Status: Up

nmavro73
28-10-08, 16:31
Τα στατιστικά που δείχνεις είναι πολύ καλά. Δεν είπες πότε ενεργοποιήθηκες όμως.Τις πρώτες μέρες υπάρχουν πάντα κάποια προβλήματα. Η φορθνετ έχει ένα θέμα τον τελευταίο καιρό με το εξωτερικό τα πινγκ και τα χαμένα πακέτα, αλλά δεν νομίζω ότι δικαιολογείται αυτή η ταχύτητα που λές

Alex_V
28-10-08, 16:35
Φίλτατε εγώ από Ηράκλειο είμαι και μέχρι χθες κατέβαζα με 30kb/s. Τους έστειλα mail, με πήραν τηλέφωνο και μου είπαν ότι υπάρχει πρόβλημα σε κάποιες περιοχές πανελλαδικά. Ακόμη, μου είπαν οτι το πρόβλημα θα λυθεί στο τέλος της βδομάδος.

xristos100
28-10-08, 16:38
Απαράδεκτη η forthnet.

220-250 kb/s με 24αρα γραμμή.

(Η ταχύτητα αυτή είναι στο ftp της 4net - συγχρονίζω λίγο πάνω από τα 20mbit)

nmavro73
28-10-08, 18:02
Αρχίσαν να δίνουν ημερομηνίες;Ελπίζουν δηλαδή να μην στείλουμε το έντυπο και γλιτώσουν τα πρόστιμα;Θα ελπίζουν για πολύ ακόμη.

aa144
28-10-08, 18:24
Αυτή είναι μια τυπική περίπτωση απομακρυσμένου σημείου σε δίκτυο με περιορισμένη όδευση στον κλάδο που συνδέει το απομακρυσμένο σημείο. Το περίεργο θα ήταν να μην συμπεριφέρεται έτσι (ειδικά σε μέρες μεγάλης κυκλοφορίας, όπως αργίες, γιορτές κτλ).

curzondax
28-10-08, 19:31
Ασε μας ρε από πάνω, για τη φορ8νετ δουλεύεις ή μας δουλεύεις;

το 1024 πήγαινε σταθερά 1024 και τα πινγκ του ήταν σταθερά χαμηλά.

αυτό γίνεται με τη νέα 'φορ8νετ' σύνδεση 24.

υγ. κανονικά μπήκα για να συμπληρώσω 500 πινγκ δίνει το wow σήμερα, με την 1024 ήταν σταθερά 200 (όχι ότι και το 200 ήταν τέλειο αλλά ήταν σταθερό).

(και μη πεις το 1024 ήταν 'αργό', γιατί το 'νέο' 24 ούτε 40kbyte/s δεν έδεινε επί μέρες.

aa144
28-10-08, 19:43
Όταν λες για 1024 αναφέρεσαι σε ΑΡΥΣ; Το γνωρίζεις ότι αυτό είναι δίκτυο του ΟΤΕ και όχι της Forthnet, άρα τι ακριβώς νομίζεις ότι συγκρίνεις;



Σχετικά με τα υπόλοιπα που αναφέρεις:

1. Το "ρε" να το πεις εκεί που σε έμαθαν να μιλάς έτσι, αν τυχόν είσαι και ανήλικος τότε να απευθυνθείς στους γονείς σου.

2. Για το σε ποιά εταιρία δουλεύω ακριβώς, μπορείς να συννενοηθείς με αυτόν:

http://www.adslgr.com/forum/showpost.php?p=2403168&postcount=30

curzondax
29-10-08, 00:07
Καλά σόρυ αν σε πρόσβαλα αλλά είσαι λάθος. Το αντεπιχείρημά σου δεν έχει ιδιαίτερη βάση. Λες αρχικά 'ε μωρε αν είσαι στην επαρχία έτσι είναι' και μετά λες ήσουν οτέ και τόρα φορ8νετ.

άλλο το ένα άλλο το άλλο.

αν ο οτέ είναι καλύτερος από τη φόρ8νετ τουλάχιστον μέχρι να διωρθώσουν τυχών βλάβη είναι άλλο θέμα από το αν η 'επαρχία είναι χάλια' ή 'ο οτέ έχει άλλο δίκτυο'.

Georgevtr
29-10-08, 00:13
Καλά σόρυ αν σε πρόσβαλα αλλά είσαι λάθος. Το αντεπιχείρημά σου δεν έχει ιδιαίτερη βάση. Λες αρχικά 'ε μωρε αν είσαι στην επαρχία έτσι είναι' και μετά λες ήσουν οτέ και τόρα φορ8νετ.

άλλο το ένα άλλο το άλλο.

αν ο οτέ είναι καλύτερος από τη φόρ8νετ τουλάχιστον μέχρι να διωρθώσουν τυχών βλάβη είναι άλλο θέμα από το αν η 'επαρχία είναι χάλια' ή 'ο οτέ έχει άλλο δίκτυο'.

Εισαι λιγο ακυρος...ο αα144 νομιζω σου μιλησε λογικα...χαλαρωσε λιγακι,να σε βοηθησει προσπαθει;)

panblock
29-10-08, 00:13
Απαράδεκτη ταχύτητα και από Ν. Ιωνία Αθήνας. Συνδέομαι στα 14ΜΒ αλλά είναι σαν να έχω 1ΜΒ. Το σερφάρισμα είναι ΠΟΛΥ αργό (πολλές φορές δεν ανοίγει καν τις σελίδες) και κατεβάζω με 100-200Κb/s.

Τι γίνεται ρε παιδιά; Είναι πανελλαδικό το πρόβλημα; Ξέρει κανείς; Εδώ και 2-3 εβδομάδες έχει πέσει σημαντικά η ταχύτητα αλλά εχτές και σήμερα το πρόβλημα είναι σοβαρό. Επικοινώνησα με Forthnet και μου είπαν ότι δεν βλέπουν πρόβλημα στην γραμμή και θα δηλώσουν βλάβη...

MoDeViL
29-10-08, 02:21
Απαράδεκτη ταχύτητα και από Ν. Ιωνία Αθήνας. Συνδέομαι στα 14ΜΒ αλλά είναι σαν να έχω 1ΜΒ. Το σερφάρισμα είναι ΠΟΛΥ αργό (πολλές φορές δεν ανοίγει καν τις σελίδες) και κατεβάζω με 100-200Κb/s.

Τι γίνεται ρε παιδιά; Είναι πανελλαδικό το πρόβλημα; Ξέρει κανείς; Εδώ και 2-3 εβδομάδες έχει πέσει σημαντικά η ταχύτητα αλλά εχτές και σήμερα το πρόβλημα είναι σοβαρό. Επικοινώνησα με Forthnet και μου είπαν ότι δεν βλέπουν πρόβλημα στην γραμμή και θα δηλώσουν βλάβη...

Εγώ είμαι της άποψης ότι δεν ξέρουν τι τους γίνεται.. Τα προβλήματα στη γραμμή τα έχω κι εγώ από τότε που ενεργοποιήθηκα(Κάτι πάνω από μηνα). Κλασικά σούπερ στατιστικά αλλά από ταχύτητες τπτ. Ενδεικτικα στο youtube πριν απο λίγο κατέβαζε με 30kbps(αν είναι δυνατόν για http μιλάμε:mad:).
Οκ έχω κατεβάσει και με 700 αλλά μόνο από συγκεκριμένους ftp server και μόνο σε συγκεκριμένες ώρες της ημέρας(τι να το κάνω;)

Το καλύτερο είναι ότι τους παίρνω συνέχεια τηλ για να δω που βρισκόμαστε (γιατί αν περιμένω να με πάρουν καήκαμε) και κάθε φορά μου λένε "Θα δηλώσουμε βλάβη". Τέλεια! Σήμερα μου είπαν ότι δήλωσαν στον οτέ 4η φορά την ίδια βλάβη...

Αν δεν λυθεί το πρόβλημα μετα και από αυτή τη φορα δεν ξέρω και γω τι θα γίνει.Ελπίζω η καταγγελία να πιάσει τόπο.

hel
29-10-08, 10:02
Εγώ είμαι της άποψης ότι δεν ξέρουν τι τους γίνεται.. Τα προβλήματα στη γραμμή τα έχω κι εγώ από τότε που ενεργοποιήθηκα(Κάτι πάνω από μηνα). Κλασικά σούπερ στατιστικά αλλά από ταχύτητες τπτ. Ενδεικτικα στο youtube πριν απο λίγο κατέβαζε με 30kbps(αν είναι δυνατόν για http μιλάμε:mad:).
Οκ έχω κατεβάσει και με 700 αλλά μόνο από συγκεκριμένους ftp server και μόνο σε συγκεκριμένες ώρες της ημέρας(τι να το κάνω;)

Το καλύτερο είναι ότι τους παίρνω συνέχεια τηλ για να δω που βρισκόμαστε (γιατί αν περιμένω να με πάρουν καήκαμε) και κάθε φορά μου λένε "Θα δηλώσουμε βλάβη". Τέλεια! Σήμερα μου είπαν ότι δήλωσαν στον οτέ 4η φορά την ίδια βλάβη...

Αν δεν λυθεί το πρόβλημα μετα και από αυτή τη φορα δεν ξέρω και γω τι θα γίνει.Ελπίζω η καταγγελία να πιάσει τόπο.

Το youtube έχει δικά του προβλήματα πολλές φορές. Χτες στις 1.30 το βράδυ, πότε κατέβαζε με 500 KB/s , πότε κόλλαγε. Και το κάνει συνέχεια τις ώρες μη αιχμής.
Για να κοιτάξουμε αν έχει μπουκώσει το dslam κάνουμε tracert.
Τι στοιχεία γραμμής έχεις; Έχεις άλλα προβλήματα εκτός από χαμηλή ταχύτητα;

MoDeViL
29-10-08, 11:25
Το youtube έχει δικά του προβλήματα πολλές φορές. Χτες στις 1.30 το βράδυ, πότε κατέβαζε με 500 KB/s , πότε κόλλαγε. Και το κάνει συνέχεια τις ώρες μη αιχμής.
Για να κοιτάξουμε αν έχει μπουκώσει το dslam κάνουμε tracert.
Τι στοιχεία γραμμής έχεις; Έχεις άλλα προβλήματα εκτός από χαμηλή ταχύτητα;
Μακάρι να ήταν πολλές φορές και όχι πάντα...:(
Από την πρώτη στιγμή το ρουτερ κλειδωσε στα 8 και εμεινε εκει αλλά δεν τα πιάνει ... Τα στοιχεία έχουν ως εξής:

Statistics Downstream Upstream
Line Rate 8376 Kbps 720 Kbps
Attainable Line Rate 10152 Kbps 720 Kbps
Noise Margin 5.7 dB 5.7 dB
Line Attenuation 22.0 dB 8.2 dB
Και με restart του ρουτερ παλι στις ιδιες τιμες είμαστε:D
Ειχε ερθει και τεχνικος και δοκιμασε με 2 διαφορετικα ρουτερ και δν ειδαμε διαφορα.Επίσης εψαξε όλη την πολυκατοικια και ειπε οτι δν υπαρχει προβλημα σε καποια καλωδιωση.Απεναντιας μετα απο μερικες μερες με πηραν τηλεφωνο και μου ειπαν οτι υπαρχει προβλημα στο καλωδιο απο το dslam μεχρι το σπιτι μου στο 1100ο μετρο..

Αλλά ακόμα δν εχω δει καμια βελτιωση.. Μαλλον καποιος δν κανει σωστα τη δουλεια του..:down: Ο ενας(οτε)ρίχνει το φταίξιμο στον άλλο(4th).Δε θα παμε ποτε μπροστα ετσι..

Να κι ένα traceroute για επιδόρπιο:D :


Traceroute has started ...

traceroute to www.forthnet.gr (193.92.150.50), 64 hops max, 40 byte packets
1 my.siemens (192.168.1.1) 1.599 ms 0.962 ms 0.838 ms
2 bbras-llu-lsf-01L0.forthnet.gr (194.219.239.209) 39.092 ms 39.278 ms 140.731 ms
3 core-lsf-03-Gi0-0-0.forthnet.gr (194.219.41.177) 39.419 ms 40.238 ms 41.559 ms
4 212.251.94.137 (212.251.94.137) 53.062 ms 116.558 ms 61.925 ms
5 core-ath-01.forthnet.gr (194.219.227.98) 47.773 ms 47.387 ms 47.428 ms
6 serv-ath-06.forthnet.gr (194.219.227.206) 47.195 ms 46.683 ms 46.995 ms
7 serv-ath-06.forthnet.gr (194.219.227.206) 48.216 ms !X * 47.859 ms !XΠάντως εκτός απο την ανεξηγητα χαμηλη ταχυτητα (σημείωση:δεν είναι πραγματικά 8mbit,τα downloads το 95% της ημέρας δεν ξεπερνουν τα 100kBps:down:) δεν νομίζω ότι υπάρχει κάποιο άλλο πρόβλημα.Αλλά αυτό από μόνο του είναι αρκετό πιστεύω..

Και κάτι άλλο που ήθελα να ρωτήσω και το ξέχασα: Υπάρχει περίπτωση να με κλειδώνουν επίτηδες (ή ο οτε ή η forthnet) τόσο χαμηλά,για bandwidth preservation?

curzondax
29-10-08, 19:32
Εισαι λιγο ακυρος...ο αα144 νομιζω σου μιλησε λογικα...χαλαρωσε λιγακι,να σε βοηθησει προσπαθει;)

δεν ξέρω αν κατάλαβες ότι το 1024 με οτέ δίκτυο και 4νετ γραμμή δεν είχε πρόβλημα ούτε σε throughput ούτε σε latency, to 24mbit είχε χαμηλότερη και ταχύτητα και ping τουλάχιστον για κάποιες μέρες.

σήμερα και χθες έχει δείξει σημάδια βελτίωσης αλλα:

α) Εκτός Ελλάδας χτυπάει κάτι χελώνες καμμιά φορά
β) Η ταχύτητα κατεβάσματος χοροπηδάει συνήθως, π.χ 500kbyte/s για 2 sec, 200 το επόμενο κτλ.
γ) Μέχρι 8mbit είδα σε σάιτ τεστ

spsomas
29-10-08, 19:42
Μακάρι να ήταν πολλές φορές και όχι πάντα...:(
Από την πρώτη στιγμή το ρουτερ κλειδωσε στα 8 και εμεινε εκει αλλά δεν τα πιάνει ... Τα στοιχεία έχουν ως εξής:

Statistics Downstream Upstream
Line Rate 8376 Kbps 720 Kbps
Attainable Line Rate 10152 Kbps 720 Kbps
Noise Margin 5.7 dB 5.7 dB
Line Attenuation 22.0 dB 8.2 dB
?

Φίλε μου στον Χολαργό (αθήνα) που είναι ο αδερφός μου με 22db πιάνει 18-21 και εσύ μόνο 8?!!! Σίγουρα θα πρέπει να πεις στον ΟΤΕ να σου αλλάξει καλώδιο.

aa144
29-10-08, 19:50
το 1024 με οτέ δίκτυο και 4νετ γραμμή




Δεν υπάρχει ΟΤΕ δίκτυο με Forthnet γραμμή. Ήσουνα σε δίκτυο ΟΤΕ και τέλος. Δίκτυο και γραμμή και καλώδιο είναι το ίδιο πράγμα. Φυσικά πήγαινε καλύτερα, αυτό έλλειπε κιόλας. Βέβαια αυτό δεν σημαίνει ότι αν πας και πάρεις 24ρι από τον ΟΤΕ, θα πηγαίνει 24 φορές καλύτερα από αυτό που είχες και ήταν δίκτυο ΟΤΕ.

Τώρα είσαι σε δίκτυο Forthnet, μάλλον επειδή είναι φθηνότερα, όμως δεν θα έχεις την απόδοση που ίσως νόμιζες ότι θα έχεις, γιατί είσαι εκεί που είσαι, σε απομακρυσμένο σημείο, και γιατί το εύρος έχει κόστος, που δεν πληρώνεις όσο πρέπει αφού πήγες σε Forthnet επειδή ήθελες κάτι φθηνότερο. Από τις δυο αυτές παραμέτρους, μεγαλύτερο κακό κάνει το σημείο που βρίσκεσαι.

Για τη χρήση που φαίνεται ότι θέλεις να κάνεις, καλύτερα σε ΟΤΕ (ειδικά λαμβάνοντας υπόψη το σημείο που βρίσκεσαι).

hel
29-10-08, 19:54
Μακάρι να ήταν πολλές φορές και όχι πάντα...:(
Από την πρώτη στιγμή το ρουτερ κλειδωσε στα 8 και εμεινε εκει αλλά δεν τα πιάνει ... Τα στοιχεία έχουν ως εξής:

Statistics Downstream Upstream
Line Rate 8376 Kbps 720 Kbps
Attainable Line Rate 10152 Kbps 720 Kbps
Noise Margin 5.7 dB 5.7 dB
Line Attenuation 22.0 dB 8.2 dB
Και με restart του ρουτερ παλι στις ιδιες τιμες είμαστε:D
Ειχε ερθει και τεχνικος και δοκιμασε με 2 διαφορετικα ρουτερ και δν ειδαμε διαφορα.Επίσης εψαξε όλη την πολυκατοικια και ειπε οτι δν υπαρχει προβλημα σε καποια καλωδιωση.Απεναντιας μετα απο μερικες μερες με πηραν τηλεφωνο και μου ειπαν οτι υπαρχει προβλημα στο καλωδιο απο το dslam μεχρι το σπιτι μου στο 1100ο μετρο..




Και κάτι άλλο που ήθελα να ρωτήσω και το ξέχασα: Υπάρχει περίπτωση να με κλειδώνουν επίτηδες (ή ο οτε ή η forthnet) τόσο χαμηλά,για bandwidth preservation?

Δεν έχει σημειωθεί άλλη περίπτωση σαν αυτή που περιγράφεις στο τέλος.
Στην Tellas πχ όταν τους αναβάθμισαν στα υποτιθέμενα 24, όσοι είχαν att 5-15 κλείδωναν στα 16999 κολλημένα, γιατί το είχαν φτιάξει έτσι. Επίσης το καταλάβαιναν από το snr που ήταν αρκετά υψηλό σε σχέση με το default.

Ακόμη, αν σου περιόριζαν την ταχύτητα με κάποιο κόφτη, το attainable θα ήταν σχεδόν όσο το θεωρητικό, όπως πχ όταν βάζεις σε μια 1024 ένα ρούτερ και σου δίνει μεγάλο att αν έχεις καλά στοιχεία γραμμής.

Σε εσένα , από αυτά που διαβάζουμε τόσο καιρό εδώ μέσα, μάλλον οφείλεται η βλάβη στον ΟΤΕ , λόγω κακής ποιότητας βρόχου ή κάτι τέτοιο.
Βγάλε ένα διάγραμμα από το DMT μήπως δούμε τίποτα χρήσιμο.

JULIANIK
29-10-08, 20:41
Περσι που ειχα atn 22dB κλειδωνα σχεδον στα 21.
Τωρα με 23-24 dB κλειδωνω στα 20 παρα κατι.
noise στο 6 παντα.

Τι να το κανεις ομως;
Τραγικο το σερφαρισμα.
Και για να πιασω τη max ταχυτητα, μονο μετα τις 2 το πρωι.
Ενα χάλι και μισο... :down:

MoDeViL
29-10-08, 21:09
Φίλε μου στον Χολαργό (αθήνα) που είναι ο αδερφός μου με 22db πιάνει 18-21 και εσύ μόνο 8?!!! Σίγουρα θα πρέπει να πεις στον ΟΤΕ να σου αλλάξει καλώδιο.
Αυτό είναι το κακό.Γιατί αν είχα χάλια στατιστικά δε θα το συζητουσα καν.Αλλά και στην ΤΥ μου ειπαν ότι είναι κριμα να παει τοσο χαλια:D

Το ζητημα ειναι οτι η forthnet εχει ζητησει απο τον οτε 4 φορες να μου αλλαξει το καλωδιο(μαλιστα εχουν βρει και σε ποιο σημειο ακριβως βρισκεται η βλαβη), αλλα δε μπορω να καταλαβω γιατί δεν το επισκευάζουν:hmm:..


Δεν έχει σημειωθεί άλλη περίπτωση σαν αυτή που περιγράφεις στο τέλος.
Στην Tellas πχ όταν τους αναβάθμισαν στα υποτιθέμενα 24, όσοι είχαν att 5-15 κλείδωναν στα 16999 κολλημένα, γιατί το είχαν φτιάξει έτσι. Επίσης το καταλάβαιναν από το snr που ήταν αρκετά υψηλό σε σχέση με το default.

Χαίρομαι που το ακουω,δεν το πιστευα και πολυ απλα να μη μου λυθει η απορια; :D


Σε εσένα , από αυτά που διαβάζουμε τόσο καιρό εδώ μέσα, μάλλον οφείλεται η βλάβη στον ΟΤΕ , λόγω κακής ποιότητας βρόχου ή κάτι τέτοιο.
Βγάλε ένα διάγραμμα από το DMT μήπως δούμε τίποτα χρήσιμο.
DMT μεσα στις επομενες μερες γιατι δεν εχω καποιο windows pc αυτο τον καιρο..

Ευχαριστώ πάντως για τις γρηγορες απαντησεις!:respekt:

curzondax
29-10-08, 22:45
Δεν υπάρχει ΟΤΕ δίκτυο με Forthnet γραμμή.

συνδρομή πήγα να γράψω χαλάρωσε.

και συνεχίζεις τα 'η επαρχία έτσι είναι'.

αν δεν είσαι στην επαρχία μη μιλάς.

δεν θα πληρώνω για να έχω κάτι τύπους που δεν έχουν κανένα συμφέρον από το να είναι αργή η επάρχία να αναπαράγουν απόψεις ότι 'έτσι είναι΄.

όχι δεν είναι έτσι. ζούσα στο εξωτερικά χρόνια και η 'επαρχία' δεν ήταν de facto αργή.

nnn
29-10-08, 23:09
Ψυχραιμία και ηρεμία παρακαλώ.

MoDeViL
03-11-08, 15:54
News update:D

Λοιπόν,μετά από ένα μήνα ταλαιπωρίας επιτέλους μου έφτιαξαν τη γραμμή!
Σημερινά στατιστικά:
Line: 17433/1020(kbps)
SNR:5.5/14.2(dB)
Line Att.: 22.0/8.2(dB)

Πραγματικά δεν μπορώ να βρω λόγια για να εκφρασω την ανευθυνοτητα των φορεων της χωρας μας..
Αρχικά έπρεπε να δηλωθεί η (φυσική καλωδιακή) βλαβη στον ΟΤΕ 4 φορές προκειμένου να φιλοτιμηθει να τη φτιαξει και σαν να μην εφτανε αυτό,μόλις την εφτιαξε εβαλε στη γραμμή μου αλλο καλωδιο με αποτελεσμα να είμαι για 3 μερες στα 2mbit και χωρις τηλεφωνο..

Θλιβερή η κατάσταση πραγματικά..
Υπάρχει περιπτωση να απαιτησω να μην πληρωσω για όλο αυτό τον καιρό ταλαιπωρίας;

JULIANIK
03-11-08, 20:52
Θλιβερή η κατάσταση πραγματικά..
Υπάρχει περιπτωση να απαιτησω να μην πληρωσω για όλο αυτό τον καιρό ταλαιπωρίας;
"Να μην πληρωσω"....?
Ειπες "ΝΑ ΜΗΝ ΠΛΗΡΩΣΩ???? :shock:
Πως τολμας...! Πιπερι και κοψιμο ταχυτητας στα 50Kb/s για να μαθεις. :p

Θα πλερωσεις
και θα πεις κι ενα τραγουδι φορθνέτικο.

Για τα υπολοιπα δες εδω:
http://www.adslgr.com/forum/showpost.php?p=2426443&postcount=506

MoDeViL
03-11-08, 21:45
"Να μην πληρωσω"....?
Ειπες "ΝΑ ΜΗΝ ΠΛΗΡΩΣΩ???? :shock:
Πως τολμας...! Πιπερι και κοψιμο ταχυτητας στα 50Kb/s για να μαθεις. :p

Θα πλερωσεις
και θα πεις κι ενα τραγουδι φορθνέτικο.

Για τα υπολοιπα δες εδω:
http://www.adslgr.com/forum/showpost.php?p=2426443&postcount=506

Ωχ είπα την απαγορευμένη φράση;:P
Πάντως ρε παιδιά τελικά για να πω την αλήθεια,μετά από μισής μέρας χρήση έχω καταλήξει στο συμπέρασμα ότι η γραμμή είναι ΙΔΙΑ!

Πάλι την περισσότερη ώρα το dl δεν ξεπερνάει τα 100kBps (μιλαω για http..)και το μεγαλυτερο που επιασε ηταν 1.3 mB για λιγα δευτερόλεπτα αλλά από ftp server με πολυ μεγαλο upload.

Αυτό τώρα είναι φυσιολογικο; τα στοιχεια μου φαινονται καλα στη θεωρία(DL:17400kbps,Att:22db,SNR:4.3db) αλλά στην πράξη τίποτα...:S

Καμιά ιδέα; αν ηξερα ότι θα ηταν τοσο μαρτυριο το γρηγορο ιντερνετ θα εμενα με το κλεμενο ασυρματο:P

@ ADSLgr.com All rights reserved.