PDA

Επιστροφή στο Forum : Internet 24Mbps + Τηλεφωνία μόνο με το πάγιο του Internet.



linuxangel
29-10-08, 11:25
Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν γίνεται κατά κάποιον τρόπο να πληρώνω μόνο το πάγιο του Internet στη HOL, αλλά να έχω και τηλέφωνο (με αριθμό κλήσης), χωρίς όμως να πληρώνω κάποιο επιπλέον πάγιο για τηλεφωνία.
Αν π.χ. το μηνιαίο πάγιο για την ταχύτητα των 24Mbps είναι 20,90€, εγώ να πληρώνω μόνο αυτό αλλά να κρατήσω το τηλέφωνό μου στη γραμμή κι ας είναι και μέσω VoIP.
Ψάχνω την πιο συμφέρουσα λύση από πλευράς τιμής. Χωρίς να μ' ενδιαφέρουν ιδιαίτερα τα προγράμματα για την τηλεφωνία για τον απλούστατο λόγο ότι το χρειάζομαι περισσότερο ως αριθμό & για τις εισερχόμενες.
Δεν ξέρω βέβαια ποια θα είναι η ποιότητα της γραμμής αν θα είναι μέσω VoIP.
Περιμένω τις απαντήσεις σας.
Επίσης αν δεν υπάρχει λύση σ'αυτή την εταιρεία μπορούμε να κοιτάξουμε και για Vodafone.

baskon
29-10-08, 11:36
ΤΟ θεμα ειναι απλο.Δε γινεται με καμια απτις 2 .Γιατι να σου δωσουν και τηλεφωνο τσαμπα?Ακομα και αν γινοταν θα υπηρχε καποια χρεωση ..Οποτε πας σε λυση double play.
Παρε το πακετο hol double play lite Με 21.90 ευρω και ταχυτητα 6/1 mbit,Και εισαι κοντα στα χρηματα που ανεφερες παραπανω

Art2007
29-10-08, 11:44
Αναλόγως με την κάλυψη δικτύων στην περιοχή σου, τέτοιες λύσεις παρέχουν όλες σχεδόν οι εταιρίες...

Forthnet double play economy 24,90 E
Tellas double play best price 22,90 E
Hol double play lite 24,90 E

Όλες οι παραπάνω επιλογές είναι λιγο πολύ αυτό που ζητάς, ADSL έως 24 mbps και τηλεφωνικό αριθμό (όχι voip) για εισερχόμενες κλήσεις, αλλά και εξερχόμενες με χρονοχρέωση.

Επίσης με σχετικά χαμηλη τιμή παρέχονται και πακέτα με απεριόριστες κλήσεις ή δωρεάν χρόνο:
Vodafone double play plus 35 E
On telecoms double play 32 E

Σε όλες τις επιλογές έχεις 12 μηνη δέσμευση, αλλά μόνο στην ΟΝ έχεις τελος ενεργοποίησης...

Ελπίζω να σε κάλυψα...!

linuxangel
29-10-08, 12:51
Ευχαριστώ και τους 2 σας για τις απαντήσεις σας.
Μάλλον βρήκα την πιο συμφέρουσα λύση προς το παρόν.
Το πακέτο Double-play "επιδοτούμενο" της HOL και σε πολύ καλή τιμή μάλιστα, με τηλεφωνία και Internet στα 6Mbps.

@ ADSLgr.com All rights reserved.