PDA

Επιστροφή στο Forum : Μπούκωμα P2P - Ποιός φταίει?



kourampies
26-10-05, 09:32
Συμβαίνει και στις καλύτερες οικογένειες. Σε όλους έχει τύχει, ακόμα και αν έχουν το τέλειο router και τις ιδανικές ρυθμίσεις. Ψηφίστε!

Εγώ θα έλεγα ότι είναι θέμα DSLAM, γιατί γίνεται σε συγκεκριμένες ώρες. (Είμαι σε μισογεμάτο, όχι τίποτα τραγικό)

BeholderX
26-10-05, 09:54
Ειναι αξίωμα, πάντα & για όλα φταίει ο πΟΤΕ.

dracula
26-10-05, 10:18
Εγώ φταίω... το ομολογώ... ρούφηξα όλους τους πόρους του συστήματος!

THE_GODFATHER
26-10-05, 14:13
Και εγώ ΟΤΕ λεω!

SkyL1N3
26-10-05, 14:20
Τι να πω τωρα OTE η Dslam?Εγω παντως εδω και 1 χρονο που εχω adsl μεσα στη μερα στα p2p η ταχυτητα δεν περναει τα 20KB/s ενω κατα τα ξημερωματα η ταχυτητα 40αριζει ανετα .

aesir
26-10-05, 14:22
Θα έπρεπε να υπάρχει και επιλογή "ΟΤΕ" γιατί δεν φταίει πάντα το DSLAM, ιδιαίτερα σε όσους είμαστε σε miniDSLAM (ONU).

manicx
26-10-05, 14:24
Για με, δύο πράγματα.

α) Η αδυναμία κατανόησης της τεχνολογίας και της λογικής του P2P

β) Το ότι αγοράζουμε dsl βάσει Οικονομικής Δυνατότητας και όχι βάσει Αναγκών. Με λίγα λόγια, αγοράζουν όλοι 384 ενώ αν μιλάμε για P2P θα έπρεπε να μιλάμε το λιγότερο για 1024. Έτσι μένουνε όλοι συνδεμένοι να προσπαθούν να κατεβάσουν DVD ISOs για καμιά εβδομάδα με αποτέλεσμα να γίνεται το έλα να δεις. Ευτυχώς μερικοί κλείνουν τα PC το βράδυ και κάτι γίνεται εκείνες τις ώρες.

Ασφαλώς, επέκταση του παραπάνω είναι και οι υπεράριθμοι χρήστες πάνω στα DSLAM από πλευράς ΟΤΕ.

Re-Ti-Re
26-10-05, 20:18
Το ζαβό το ριζικό μας :p

domen
26-10-05, 21:06
Αυτο ειναι και η πρωτη επιλογη βλέπω :yahoo:

Ε ας παω και εγω με την πλειοψηφεια .

THE_GODFATHER
27-10-05, 17:46
α) Η αδυναμία κατανόησης της τεχνολογίας και της λογικής του P2P

β) Το ότι αγοράζουμε dsl βάσει Οικονομικής Δυνατότητας και όχι βάσει Αναγκών. Με λίγα λόγια, αγοράζουν όλοι 384 ενώ αν μιλάμε για P2P θα έπρεπε να μιλάμε το λιγότερο για 1024

Φιλε manix ΑΚΟΥΣ ΤΙ ΛΕΣ???
"Αγοράζουμε dsl βάσει Οικονομικής Δυνατότητας"? Μηπως προτείνεις και στον ΟΤΕ να αυξήσει τις τιμές του? Αν πείς σε κανεναν στην ευρώπη για της ταύτητες στην Ελλάδα θα γελάει!
Και για την ταχύτητα του p2p... εγώ πληρώνω ταχύτητα 384 και όχι 128! Απο τη στηγμή που το ίδιο αρχείο καποιος άλλος το κατεβάζει με 100kb/s (δηλαδή έχει seed) πρέπει και εγώ να έχω την ανάλογη ταχύτητα!

apok
27-10-05, 19:00
Θα έπρεπε να υπάρχει και επιλογή "ΟΤΕ" γιατί δεν φταίει πάντα το DSLAM, ιδιαίτερα σε όσους είμαστε σε miniDSLAM (ONU).

Πως φαίνεται ο άνθρωπος που ξέρει τι λέει:thumbsup1

Όσο για το ποιός φταίει.. Αν είχε Οτε και εγώ αυτό θα ψήφιζα!!

@ ADSLgr.com All rights reserved.