PDA

Επιστροφή στο Forum : νέοι tellas DNS



Σελίδες : [1] 2

nEC
29-10-08, 18:37
ενημερώθηκα οτι πλέον στην tellas λειτουργούν εξολοκλήρου νέοι DNS servers οπότε θεωρητικά το μεγάλο πρόβλημα TELLAS - DNS έχει λυθεί

avanish
29-10-08, 18:48
Δεν μας δίνεις κάποιο link που παραπέμπει σε αυτήν την πληροφορία? Η έστω να τους πεις.

johnvam
29-10-08, 18:54
DNS1: 62.169.194.17
DNS2: 62.169.194.18

Δεν ξέρω αν είναι αυτοί διότι χρησιμοποιώ OpenDNS....

nEC
29-10-08, 19:25
σαφώς και δεν άλλαξαν τα IP! οπότε ισχύουν αυτά που είπε ο johnvam

avanish
29-10-08, 19:30
simply LOL

nEC
29-10-08, 20:03
Η διαφορά ταχύτητας στο browsing είναι παραπάνω από αισθητή.

gavrinos
29-10-08, 20:50
μπορει καποιος να μου εξηγησει τι σημαινει αυτό; ειναι κατι που μας αφορα ολους; μπορει να αλλαχτει μεσα απο τις ρυθμισεις του ρουτερ;

Davout
29-10-08, 20:52
Ρίξε μια ματιά εδώ (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=242275), μιας και δε βρίσκω το παλιό λεπτομερές topic.

crypter
29-10-08, 20:54
μπορει καποιος να μου εξηγησει τι σημαινει αυτό; ειναι κατι που μας αφορα ολους; μπορει να αλλαχτει μεσα απο τις ρυθμισεις του ρουτερ;
δεν χρειαζεται να αλλαξεις τιποτα, αλλαζουν μονοι τους, και απλα θα δεις διαφορα στο browsing σου(μαλλον προς το καλυτερο). :)

Stelios GR
30-10-08, 11:15
Ωπ thanx για την ειδηση.
Btw σε τι χρησιμευουν οι DNS;

crypter
30-10-08, 11:19
Ωπ thanx για την ειδηση.
Btw σε τι χρησιμευουν οι DNS;

http://en.wikipedia.org/wiki/Domain_name_system#DNS_servers διαβασε εδω

Lagman
30-10-08, 20:34
Η διαφορά ταχύτητας στο browsing είναι παραπάνω από αισθητή.


ξέρεις πόσα χρόνια είναι γνωστό οτι οι dns servers της Tellas έχουν πρόβλημα ;

euklidis
31-10-08, 05:46
Εγω παλι εχω προβλημα παντως. Θα φορτωσω στο τελος και θα γινει παλι και θα τους αρχισω στα μπινελικια... :evil::evil::evil::mad::mad::mad::mad::rtfm::rtfm::rtfm:

JediMasterMANIAC
31-10-08, 10:27
Εγω παλι εχω προβλημα παντως. Θα φορτωσω στο τελος και θα γινει παλι και θα τους αρχισω στα μπινελικια... :evil::evil::evil::mad::mad::mad::mad::rtfm::rtfm::rtfm:
εχουν ανοσία δεν νιώθουν :p;

leoman
31-10-08, 18:09
Τι γινεται παιδια τουs δοκιμασε κανεναs τουs νεουs DNS τελλαs? αξιζει να βγαλω τουs open που εχω και να βαλω τουs νεουs? :hmm:

crypter
31-10-08, 18:12
σας σερνεται ακομα το browsing; εμενα και στα 2 pc ανοιγουν σχετικα αργα οι σελιδες και αρκετες θελουν ξανα refresh για να φορτωσουν( με opendns) :hmm:

Mouse Potato
31-10-08, 18:23
σας σερνεται ακομα το browsing; εμενα και στα 2 pc ανοιγουν σχετικα αργα οι σελιδες και αρκετες θελουν ξανα refresh για να φορτωσουν( με opendns) :hmm:

Ακόμα, ακόμα. Μα να μην μου ανοίγει ούτε το google... Και με τους ΝΕΟΥΣ dns της Τελλάς... Αν και το πρόβλημα δεν φαίνεται να είναι στους DNS

pfg
31-10-08, 18:50
Νέοι DNS?? XAXAXAXAXA. Καλό ανέκδοτο!!! Όλα τα είχε η Tellas οι νέοι DNS την μάραναν...
Απο Θεσσαλονίκη, Καλαμαρια....
Εγώ χρησιμοποιώ τους OpenDNS...
Google, youtube γιόκ...

Πάρτε και μερικά άλλα προβλήματα να έχετε:
1. Mail servers: όποτε θέλει κάνει check mail, όποτε θέλει μπορεί να στείλει... 1 μήνας πρόβλημα....
2. DNS παλία πικραμένη ιστορία... Απο τότε που μπήκε η Tellas στο Broadband (πιο πριν δεν ξέρω...)
3. Ταχύτητες κατεβάσματος 25-30 kb!!!! (εκτός torrent οπου εκεί κατεβάζει 1,1 ΜΒ/s !!??)
4. Connection problems στο google talk (κάντε login στον gmail λογαριασμό σας και δείτε...)
5. Τεχνική υποστήριξη ...για τον ...κούκο, "Ναι, ναι είχαμε ένα πρόβλημα και φτιάχναμε τους mail servers και τώρα όλα ΟΚ", φυσικά και όλα ήταν ΟΚ, μπορούσα άνετα να στείλω mails... στον εαυτό μου, διότι ούτε σε yahoo ούτε σε gmail γινόταν (και μου ξανασυνέβει και σήμερα !$#@%#$%@!@)
6. Pings ...έχεις την αίσθηση ότι το internet είναι πλέον γαλαξιακό...!!! Με response times γύρω στα 530ms νομίζεις ότι οι servers είναι στον πλούτωνα για λόγους ψύξης...
7. Βάλτε και ένα -1 στην τιμή του SnR που βλέπετε στο profile μου και είμαστε κομπλέ...

Τέσπα... ΕΧΩ ΒΑΡΕΘΕΙ...

Πάρτε και ένα δωράκι... tracert www.youtube.com

Tracing route to youtube.l.google.com [208.117.236.69]
over a maximum of 30 hops:

1 40 ms 100 ms 99 ms speedtouch.lan [192.168.1.254]
2 64 ms 50 ms 42 ms 62.169.255.77
3 37 ms 29 ms 51 ms 62.169.224.5
4 47 ms 56 ms 55 ms 62.169.252.97
5 35 ms 56 ms 53 ms 62.169.192.69
6 29 ms 30 ms 39 ms gig5-0-0-cr04-tellas.ath.OTEGlobe.net [62.75.3.1
49]
7 * * * Request timed out.
8 * * * Request timed out.
9 * * * Request timed out.
10 93 ms 97 ms 82 ms te1-8.ccr01.fra03.atlas.cogentco.com [130.117.1.
54]
11 * * 97 ms te2-1.ccr02.ams03.atlas.cogentco.com [130.117.1.
162]
12 104 ms * 106 ms te2-1.ccr01.lon01.atlas.cogentco.com [130.117.1.
170]
13 * * * Request timed out.
14 186 ms 160 ms 178 ms te8-2.mpd01.jfk01.atlas.cogentco.com [154.54.1.2
10]
15 161 ms 183 ms 179 ms te4-2.mpd01.ewr03.atlas.cogentco.com [154.54.1.3
0]
16 175 ms 183 ms 159 ms you-tube-llc.demarc.cogentco.com [38.101.84.66]

17 * * * Request timed out.
18 * * * Request timed out.
19 * * * Request timed out.
20 * * * Request timed out.
21 * * * Request timed out.
22 * * * Request timed out.
23 * * * Request timed out.
24 * * * Request timed out.
25 * * * Request timed out.
26 * * * Request timed out.
27 * * * Request timed out.
28 * * * Request timed out.
29 * * * Request timed out.
30 * * * Request timed out.

Trace complete.

euklidis
31-10-08, 19:21
Δεν τραβαμε καταγγελια στην ΕΕΤ με υπογραφες ολων μας να φανε ενα προστιμο να ησυχασουν, μπας και δουμε ασπρη μερα. Σημερα πηρα τηλ γιατι δεν ανοιγουν ουτε τα μισα απο τις 4:00 χτες το βραδυ. 14:30 ωρες μετα συνεχιζει. Μου ειπαν οτι εχουν ακομα προβλημα. Ε λοιπον ενα προβλημα με DNS η πολυ @#%@^@ ειναι για αν μην το φτιαχνουν η απλα θελουν να μας σπασουν τα νευρα. Ειναι 3 μηνες αυτη η ιστορια. Εχουμε και δουλειες να κανουμε. Θα εφευγα σημερα κι ολας απο τελλας αλλα δεν μπορω να μεινω 20+ μερες χωρις νετ.

ermis333
31-10-08, 19:32
Το πρόβλημα τώρα δεν έχει να κάνει με DNS υπάρχει πρόβλημα σε κάποια σημεία του κυκλώματος της OTEGLOBE που χρησιμοποιεί η Tellas.

ATG
31-10-08, 19:39
Το πρόβλημα τώρα δεν έχει να κάνει με DNS υπάρχει πρόβλημα σε κάποια σημεία του κυκλώματος της OTEGLOBE που χρησιμοποιεί η Tellas.

Κατι τετοιο φανταστικα και εγω. Καποιο προβλημα στα διεθνη κυκλωματα. Στα traceroutes κανει time outs στην oteglobe.

euklidis
31-10-08, 19:39
Βασικα πλεον προσωπικα δεν με ενδιαφερει που εχει προβλημα... παντα κατι θα υπαρχει απο οτι φαινεται. με ενδιαφερει το οτι δεν εχο σταθερο ιντερνετ. Το που ειναι το προβλημα δεν ειναι δικο μου θεμα. Ας κοψουν τον λαιμο τους να βρουν που ειναι το προβλημα και να το φτιαξουν. Αν δεν προσλαμβανει η τελλας καλους τεχνικους που να ξερουν τι τους γινεται, δεν φταιω εγω.

ermis333
31-10-08, 19:56
Βασικα πλεον προσωπικα δεν με ενδιαφερει που εχει προβλημα... παντα κατι θα υπαρχει απο οτι φαινεται. με ενδιαφερει το οτι δεν εχο σταθερο ιντερνετ. Το που ειναι το προβλημα δεν ειναι δικο μου θεμα. Ας κοψουν τον λαιμο τους να βρουν που ειναι το προβλημα και να το φτιαξουν. Αν δεν προσλαμβανει η τελλας καλους τεχνικους που να ξερουν τι τους γινεται, δεν φταιω εγω.

Εδώ θα διαφωνήσω επειδή γνωρίζω κάποιουε από τους τεχνικούς, είναι πολύ καλοί στη δουλειά τους, υπάρχουν και πράγματα τα οποία είναι υπεράνω τεχνικών.

Σαν τεχνικοί μπορεί να προτείνουν πολλά πράγματα στους από πάνω, αν οι από πάνω δεν ακούνε τότε δεν φταίνε σε κάτι οι τεχνικοί. Τα παλικάρια τρέχουν και τους αναγκάζουν σε υπερωρίες κτλ μη τα βάλουμε και με τους τεχνικούς τώρα.

Το προβληματάκι που υπάρχει τώρα είναι καθαρά θέμα της OTEGLOBE υπάρχει όμως SLA και θα φτιάξει. Μου αρέσει που ήταν χαρούμενοι στην Tellas που σουτάραν την Verizon για τέτοια προβλήματα...:)

euklidis
31-10-08, 20:24
Εδώ θα διαφωνήσω επειδή γνωρίζω κάποιουε από τους τεχνικούς, είναι πολύ καλοί στη δουλειά τους, υπάρχουν και πράγματα τα οποία είναι υπεράνω τεχνικών.

Σαν τεχνικοί μπορεί να προτείνουν πολλά πράγματα στους από πάνω, αν οι από πάνω δεν ακούνε τότε δεν φταίνε σε κάτι οι τεχνικοί. Τα παλικάρια τρέχουν και τους αναγκάζουν σε υπερωρίες κτλ μη τα βάλουμε και με τους τεχνικούς τώρα.

Το προβληματάκι που υπάρχει τώρα είναι καθαρά θέμα της OTEGLOBE υπάρχει όμως SLA και θα φτιάξει. Μου αρέσει που ήταν χαρούμενοι στην Tellas που σουτάραν την Verizon για τέτοια προβλήματα...:)

Οκ, αλλα εμεις τι πρεπει να κανουμε; Γιατι απο υπομονη στερεψαμε...

Spanos
31-10-08, 20:58
Το πρόβλημα τώρα δεν έχει να κάνει με DNS υπάρχει πρόβλημα σε κάποια σημεία του κυκλώματος της OTEGLOBE που χρησιμοποιεί η Tellas.

OTEGlobe χρησιμοποιεί και η Otenet αλλα παίζει μια χαρά, εκτός αν η OTEglobe της Tellas....έχει κάτι το διαφορετικό


Βασικα πλεον προσωπικα δεν με ενδιαφερει που εχει προβλημα... παντα κατι θα υπαρχει απο οτι φαινεται


Έτσι είναι γι'αυτό και εγω την έκανα, αυτή η εταιρεία δε σε αφήνει να "βαρεθείς" ποτέ

firegarden
31-10-08, 21:00
Παιδια, εγω που δεν εχω ουτε μια εβδομαδα ενεργοποιημενος, μπορω να υπαναχωρησω; Δυστυχως ειχα παει σε μαγαζι της Wind για να κανω την αιτηση...Μαυρη ωρα...

ermis333
31-10-08, 21:21
OTEGlobe χρησιμοποιεί και η Otenet αλλα παίζει μια χαρά, εκτός αν η OTEglobe της Tellas....έχει κάτι το διαφορετικό






Nαι άλλα κυκλώματα μισθώνει ο καθε πάροχος, προφανώς σε κάποιο άκρο υπάρχει πρόβλημα.

geodi
31-10-08, 21:26
ΑΠΟΡΩ!!! Υπάρχουν ακόμα άτομα, που τους υπερασπίζονται εδώ μέσα, μόνο και μόνο γιά να τους υποστηρίξουν... Χωρίς κανένα επιχείρημα πιά! Τα "προβληματάκια" είναι πάρα πολύ συχνά τελευταία και αυτοί στην κοσμάρα τους! Η ταχύτητα κατεβαίνει μέρα με τη μέρα, στα τηλέφωνα -δεκάδες- με γράφουνε... Είναι γιά τα μπάζα η "εταιρεία", λυπάμαι πολύ που το λέω... :evil:

msp
31-10-08, 22:28
OTEGlobe χρησιμοποιεί και η Otenet αλλα παίζει μια χαρά, εκτός αν η OTEglobe της Tellas....έχει κάτι το διαφορετικό

Εμεις εχουμε ΟΤΕllasGlobe χαχαχαχαχα :rofl:

kbagos
01-11-08, 00:07
Ρε παιδιά μήν αναρωτιέσται οι άνθρωποι είναι απατεώνες.
Δεν ενδιαφέρει σχεδόν κανέναν από εμάς το αν φταίνε οι τεχνικοί που δεν νομίζω ότι φταίνε ή φταίει η διοίκιση που έχει την εντύπωση ότι με τα ξέματα και τις απειλές για ρήτρες και τα σχετικά θα πάει μπρωστά.
Σιγά σιγά την κάνουμε.... Εγώ σήμερα, αν και έχω μώλις 2 μήνες (μαρτηρικούς) ενεργοποιημένος στο double τον play με Laptop έτσι για βοήθεια, πήγα στον ΟΤΕ και έκανα αίτηση για φορητότητα πίσω στον ΟΤΕ.
Παιδία κάντε την μόνο έτσι θα πονέσουν ούτε με καταγγελείες ούτε με τίποτα, μόνο όταν θα βλέπουν τους πελάτες τους τον έναν μετά τον άλλο να την κάνουν θα βάλουν μυαλό.
Έχουμε την δύναμη ας βρούμε και το κουράγιο.
Γιατί λιγότερα πληρώνω εγώ τώρα σε TEllas 33 Euro για 60 Kbps. Τουλάχιστον στον OTE θα πληρώνω παραπάνω νε μέν αλλά θα έχω Internet τώρα έχω κάτι άλλο.............

ermis333
01-11-08, 01:26
Ρ
Γιατί λιγότερα πληρώνω εγώ τώρα σε TEllas 33 Euro για 60 Kbps. Τουλάχιστον στον OTE θα πληρώνω παραπάνω νε μέν αλλά θα έχω Internet τώρα έχω κάτι άλλο.............

Ναί όντως ο ΟΤΕ πετάει :rofl:

http://www.adslgr.com/forum/forumdisplay.php?f=32

Πότε θα το πάρετε χαμπάρι πως παντού τα ίδια είναι, απλά ανα περιόδους άλλος έχει προβλήματα σε κάποια περιοχή...άλλος σε άλλη. Απλά στον ΟΤΕ πληρώνεις πιο ακριβά....

Εγώ ήμουν 3 χρόνια στον ΟΤΕ και πάντα είχα προβλήματα.

kbagos
01-11-08, 10:36
Εσύ δηλαδή φίλε ermis333 δεν έχεις και τόσο πρόβλημα να πληρώνεις για 3 μηνες, και ποιός ξέρει πόσο ακόμα 33 ή έστω 23 αν δεν έχεις το Laptop στην Tellas 60 Kbps γιατί αυτό νομίζω ξεφεύγει από τα όρια του φυσιολογικού και μας κάνει να σκευτόμαστε άλλα............. για τις προθέσεις σου.

ermis333
01-11-08, 12:44
Εσύ δηλαδή φίλε ermis333 δεν έχεις και τόσο πρόβλημα να πληρώνεις για 3 μηνες, και ποιός ξέρει πόσο ακόμα 33 ή έστω 23 αν δεν έχεις το Laptop στην Tellas 60 Kbps γιατί αυτό νομίζω ξεφεύγει από τα όρια του φυσιολογικού και μας κάνει να σκευτόμαστε άλλα............. για τις προθέσεις σου.

Εγώ φίλε θα είχα στέιλει ένα ωραίο φαξάκι και θα τους έλεγα να μου πιστώσουν όλο το ποσό, οπότε δεν θα πλήρωνα 3 μήνες.....σίγουρα όμως θα ήμουν απογοητευμένος.

Από εκεί και πέρα όμως πρωτού κάνεις τίποτα, τσέκαρε τι προβλέπει το συμβόλαιο σε κάθε περίπτωση. ;)

kirileman
01-11-08, 18:19
Sorry που είμαι οφτοπικ στο οφτοπικ σας. Τελικά να βάλουμε τους νέους DNS της Τελλάς (που μάλλον είναι οκ) ή να παραμείνουμε με τους open?

Mouse Potato
01-11-08, 18:27
Sorry που είμαι οφτοπικ στο οφτοπικ σας. Τελικά να βάλουμε τους νέους DNS της Τελλάς (που μάλλον είναι οκ) ή να παραμείνουμε με τους open?

ΠΕΣ ΤΑ! Καλό θα ήταν βέβαια κάποιος mod να τα διαγράψει.

Στο θέμα μας... Έχω τους DNS της Τελλάς και πάνε μια χαρά... Δεν ξέρω βέβαια στο μέλλον τι θα παρουσιάσουν πάλι αλλά τους έβγαλα τους OpenDNS

black_heart
01-11-08, 18:45
Αυτοι ειναι οι παλιοι..:

Primary DNS 62.169.194.17
Secondary DNS 62.169.194.18

οι καινουριοι αλλαξαν τελικα ΙΡ ή οχι?? (γιατι δεν καταλαβα.. ρωτησε κανεις? ή να χτυπησω ενα τηλεφωνακι στην Tellas τωρα..)

Mouse Potato
01-11-08, 18:47
Ακριβώς αυτοί. Η IP είναι ίδια

black_heart
01-11-08, 18:49
Χτες παντως @#$%&* το συμπαν και νωμιζα οτι εφταιγαν οι DNS αλλα εδω λετε οτι φταιει η OTEglobe... τεσπα

Davout
01-11-08, 18:58
Συγγνώμη, έχετε παράπονο από τους OPEN DNS; Γιατί να τους αλλάξετε εφόσον είναι μια χαρά και δεν πέφτουν ποτέ; Νομίζετε ότι η Tellas έστρωσε τώρα ε; :p Εκτός αν έχει τόσο μεγάλη διαφορά και θέλετε να πειραματιστείτε, εγώ μένω με τους OPEN.

Mouse Potato
01-11-08, 19:06
Συγγνώμη, έχετε παράπονο από τους OPEN DNS; Γιατί να τους αλλάξετε εφόσον είναι μια χαρά και δεν πέφτουν ποτέ; Νομίζετε ότι η Tellas έστρωσε τώρα ε; :p Εκτός αν έχει τόσο μεγάλη διαφορά και θέλετε να πειραματιστείτε, εγώ μένω με τους OPEN.

Έχουν ακουστεί πολλά για τέτοιου είδους DNS και privacy. Δεν γνωρίζω αν ισχύουν αλλά απ' την στιγμή που κάνεις μια χαρά την δουλειά σου με αυτούς του ISP σου γιατί να τους αλλάξεις; Μέχρι στιγμής είμαι beta tester των νέων (?? επίσημη ανακοίνωση από πουθενά...) DNS και μπορώ να πω πως δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα.

aragorncb600
02-11-08, 12:44
ωραια παιδια λετε για τους καινουργιους dns της τελλας ποιοι ειναι δεν τους βαλτε τους να δουμε ποιοι ειναι

black_heart
02-11-08, 15:23
ωραια παιδια λετε για τους καινουργιους dns της τελλας ποιοι ειναι δεν τους βαλτε τους να δουμε ποιοι ειναι

Βασικα απ' οσο λενε τα παιδια.. δεν αλλαξε η ΙΡ των καινουργιων DNS

Varsos
03-11-08, 01:53
Φτου φτου φτου είχα να φχαριστηθώ τέτοιο browsing ούτε που θυμάμαι και γω από πότε.......... μου έχει φανεί μεγάλη διαφορά απ'τους OPEN. Να δούμε βέβαια πόσο θα κρατήσει :hmm:

paoki10
03-11-08, 22:32
καποιος αλλος που να δοκιμασε τους νεους dns; είναι γρηγοροι;
ειμαι ο μονος που τις τελευταιες μερες σερνονται οι open dns σε καποιες σελιδες ή συμβαινει κ σε αλλους;

dircostas
03-11-08, 23:00
Παιδιά εμένα τις προάλλες τότε με το πρόβλημα που δεν άνοιγαν οι σελίδες ένας από την Telas μου είπε να βάλω:
Preferred 192.168.1.254
Alternate 208.67.222.222

Μπορεί να μου πει κάποιος αν είναι λάθος και τι γίνετε τέλος πάντων με αυτούς τους DNS;
Πάντως μια χαρά πάει εμένα...

chosen0ne
03-11-08, 23:10
Ναί όντως ο ΟΤΕ πετάει :rofl:

http://www.adslgr.com/forum/forumdisplay.php?f=32

Πότε θα το πάρετε χαμπάρι πως παντού τα ίδια είναι, απλά ανα περιόδους άλλος έχει προβλήματα σε κάποια περιοχή...άλλος σε άλλη. Απλά στον ΟΤΕ πληρώνεις πιο ακριβά....

Εγώ ήμουν 3 χρόνια στον ΟΤΕ και πάντα είχα προβλήματα.

Φυσικά........ Για κάνε μας και εσύ ένα screenshot ΤΩΡΑ που η τελλάς έχει πρόβλημα να σε δούμε πως πας με τα 16mbps............... ;) Τουλάχιστον στον ΟΤΕ με τα στατιστικά της γραμμής αυτής είχες 20mbps........100%. Πιστεύω δεν το αρνείσαι αυτό....... :oops:
Τώρα αν είχες πρόβλημα......αυτό δεν το ξέρω.... Σίγουρα όλοι έχουν προβλήματα (ακόμα και ο ΟΤΕ), αλλά μην συγκρίνεις τον ΟΤΕ με την ΤΕΛΛΑΣ.......... Δεν συγκρίνονται σε τίποτα...
Να μου συγκρίνεις ΟΤΕ με άλλο πάροχο, θα το δεχτώ....... ;)
:cool:

Davout
03-11-08, 23:37
Εγώ σκοπεύω να μετακομίσω σύντομα και πιθανώς το νέο σπίτι να είναι στα 200m μέτρα από ΟΤΕ. :oneup: Τι να βάλω; :twisted:

Spanos
03-11-08, 23:42
Εγώ σκοπεύω να μετακομίσω σύντομα και πιθανώς το νέο σπίτι να είναι στα 200m μέτρα από ΟΤΕ. :oneup: Τι να βάλω; :twisted:

On Telecoms με Fastpath χωρίς δεύτερη κουβέντα;)

DSLaManiaC
04-11-08, 05:22
Παιδιά εμένα τις προάλλες τότε με το πρόβλημα που δεν άνοιγαν οι σελίδες ένας από την Telas μου είπε να βάλω:
Preferred 192.168.1.254
Alternate 208.67.222.222

Μπορεί να μου πει κάποιος αν είναι λάθος και τι γίνετε τέλος πάντων με αυτούς τους DNS;
Πάντως μια χαρά πάει εμένα...

Αφού έφτασαν στη tellas να δίνουν OpenDNS έχουν όντως θέματα. :p

dircostas
04-11-08, 08:07
Ναι αλλά μπορείς να μου εξηγήσεις τι είναι οι open και τι κακό έχουν;

@ ADSLgr.com All rights reserved.