PDA

Επιστροφή στο Forum : 29/10 και ακομα τα ίδια...



avanish
29-10-08, 18:44
Μας είπαν θα διορθωθουν τα πράγματα μέχρι της 30/10... Αρχίζω να υποψιάζομαι ότι δεν θα γίνουν έτσι τα πράγματα... Τι λέτε?

Vormulac
29-10-08, 19:45
πριν λιγα λεπτα εκλεισα με το 13800, μου ειπε το παλικαρι που μιλησα, χωρις καν ν'ακουσει το προβλημα οτι μεχρι 11/11 θα εχει λυθει το προβλημα :down: Μετα απο 3 χρονια περιπου, μαλλον ηρθε η ωρα να την κανω απο Tellas.

avanish
29-10-08, 19:58
Πλάκα κανεις... Έλεος δηλαδή. Πιστεύω ήρθε η ώρα να φύγω κι εγώ από τελας

Davout
29-10-08, 20:13
Να quotaro έναν σοφό από ένα διπλανό topic: :p


Εντάξει αυτά σταμάτα να τα λες, εκτός αν είσαι καινούριος στο forum. Η Tellas εδώ και 1,5 χρόνο που είμαι συνδρομητής το ίδιο κάνει: "Το τάδε πρόβλημα θα έχει λυθεί στις 15/10. Ε παράταση μέχρι τις 30/10. Εεεε τελικά μέχρι 10/11." Λύνεται, προκύπτει νέο εντός 5 ημερών και ξανά στα ίδια. Προβλήματα, παρατάσεις επί παρατάσεων και ποτέ σχεδόν γραμμή χωρίς κάτι να σε απασχολεί.

crypter
29-10-08, 20:16
τα ιδια και τα ιδια, παραταση στην παραταση :down:

wireless_surfer
29-10-08, 21:05
Να quotaro έναν σοφό από ένα διπλανό topic: :p

τρίτο μήνα εγώ και την έχω ψυλιαστεί ήδη, (όχι πως δεν το περίμενα και ανησυχούσα που άφηνα τα καμπανάτα 2Mbit)
15/9 αρχικά
15/10 μετά, αλλά μέσα στην εβδομάδα (την τρέχουσα) προβλέπουμε πως θα έχει επιλυθεί... (μας δουλεύουν και τα φρέσκα...)
αύριο λέω να κάνω ένα call κι εγώ να δούμε αν συμφωνούν στο παραμύθι :lol:
βέβαια εξ αρχής όταν ανέφερα πρόβλημα, στις δικαιολογίες τους ήμουν κάπως σαν "δεν με ενδιαφέρει να ακούσω κάτι, απλά θέλω να σημειώσεις βλάβη..."

να το επιδιώκετε να σημειώνουν βλάβη, σε περίπτωση καταγγελίας ή και απλού ποιοτικού ελέγχου απο την ΕΕΤΤ έχει σημασία αυτό. Αλλιώς είναι να έχεις κάνει απλή νύξη και αλλιώς να δηλώνεις βλάβη.
Εϊτε πιάνει τις ταχύτητες που πρέπει με ένα απλό τεστ στην microsoft πχ είτε δεν τις πιάνει.-
Εϊτε κλειδώνεις σε αυτά που προβλέπεται απο το attenuation σου είτε όχι.-
Οι μικροδιαφορές δεν απασχολούν κανεναν νοήμονα νου, αλλά τα σημεία και τέρατα τον προσβάλλουν.
Αντε να μαζευόμαστε σιγά σιγά

Vormulac
29-10-08, 21:47
τρίτο μήνα εγώ και την έχω ψυλιαστεί ήδη, (όχι πως δεν το περίμενα και ανησυχούσα που άφηνα τα καμπανάτα 2Mbit)
15/9 αρχικά
15/10 μετά, αλλά μέσα στην εβδομάδα (την τρέχουσα) προβλέπουμε πως θα έχει επιλυθεί... (μας δουλεύουν και τα φρέσκα...)
αύριο λέω να κάνω ένα call κι εγώ να δούμε αν συμφωνούν στο παραμύθι :lol:
βέβαια εξ αρχής όταν ανέφερα πρόβλημα, στις δικαιολογίες τους ήμουν κάπως σαν "δεν με ενδιαφέρει να ακούσω κάτι, απλά θέλω να σημειώσεις βλάβη..."

να το επιδιώκετε να σημειώνουν βλάβη, σε περίπτωση καταγγελίας ή και απλού ποιοτικού ελέγχου απο την ΕΕΤΤ έχει σημασία αυτό. Αλλιώς είναι να έχεις κάνει απλή νύξη και αλλιώς να δηλώνεις βλάβη.
Εϊτε πιάνει τις ταχύτητες που πρέπει με ένα απλό τεστ στην microsoft πχ είτε δεν τις πιάνει.-
Εϊτε κλειδώνεις σε αυτά που προβλέπεται απο το attenuation σου είτε όχι.-
Οι μικροδιαφορές δεν απασχολούν κανεναν νοήμονα νου, αλλά τα σημεία και τέρατα τον προσβάλλουν.
Αντε να μαζευόμαστε σιγά σιγά

Προσωπικα το ειχα δηλωσει σαν βλαβη την Παρασκευη. Σημερα μου ειπαν οτι την εκλεισαν την Δευτερα.

wireless_surfer
29-10-08, 22:10
έτσι με πάει κι εμένα τον τελευταίο μήνα
τους 2 πρώτους, αν και κλείδωνα (και κλειδώνω) στα 8999, κατέβαζα full
τον τελευταίο, αν πιάσω 100ΚΒ είμαι χαρούμενος
δίνω βλάβη και στρώνει για 2-3 μέρες
μετά τα ίδια
στις 3-4 βλάβες μου αποκάλυψαν τα παραπάνω, πως "υπάρχει πρόβλημα με την διασύνδεση εξωτερικού στην ΘΕσσαλονίκη" και τις ημερομηνίες, ο προηγούμενος κάτι μου έλεγε για upgrades σε κάποια dslams αλλα τον διέκοψα λέγοντας πως δεν με απασχολει και να δηλώσει βλάβη. Δεν ξέρω αν συμφωνούν στο παραμύθι που λεν σε όλους, αλλα εγώ ετοιμάζομαι για καταγγελία σιγά σιγά.
Πάντως δεν πρόκειται να βαρεθώ και να κάτσω να κατεβάζω με 70-80ΚΒ στην καλύτερη, είναι για πολλά γέλια

Ασε που έχω και πρόβλημα με το λογιστήριό τους. Με χρεώνουν στην πιστωτική κάθε μήνα το πάγιο. Οκ. Στο πρώτο statement της Τελλας μου έστειλαν ένα σύνολο κάπου 160 ευρώ για 4 μήνες. Οκ. Στο δεύτερο μου λένε πως απο τα 160 έχω πληρώσει τα 80 και είναι σωστό, ο τρίτος μήνας μόλις χρεώθηκε στην κάρτα μου.
Αλλα εκτός το πάγιο με χρέωσαν ΚΑΙ τα 160! Τους το λέω, λένε "δεν ισχύει", τι λες ρε φιλαρακο, να σου στείλω το statement της πιστωτικής με fax? "δεν είναι επίσημο" λέει, θα δούμε την πίστωση αν έρθει και τοτε θααααα σας πιστώσουμε Αν υπάρχει λάθος, αλλά ΔΕΝ ισχύει κάτι τέτοιο που λέτε.... Το ίδιο και μία άλλη "γιατί δεν μπορείτε να με καταλάβετε" λέει, αφου σας λέμε πιστωθήκατε τα 80, το άλλο είναι συνολικό... Τα 160 τότε γιατί τα χρεώνετε ατοόφια πάνω απο το πάγιο, μα δεν με καταλαβαίνετε, το βιολί της.... Πάγια τακτική του "ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ" ?
Τους τα έκοψα απο την τράπεζα και να δούμε τι μαλακία θα βρούνε τώρα να πουν...
Δεν ξέρω αν σε αυτό μπορεί να εμπλεχτεί η ΕΕΤΤ αλλα υποθέτω πως ναι αφου αφορά φορέα τηλεπικοινωνιών, εν πάση περιπτώσει θα πάει και σε αυτούς και σε άλλους.

να θυμηθώ να διορθώσω και το attenuation μου, πλέον είναι 10dB κι όχι 10,5 που ήταν αρχικά...

jimarozas
30-10-08, 20:50
πριν λιγα λεπτα εκλεισα με το 13800, μου ειπε το παλικαρι που μιλησα, χωρις καν ν'ακουσει το προβλημα οτι μεχρι 11/11 θα εχει λυθει το προβλημα :down: Μετα απο 3 χρονια περιπου, μαλλον ηρθε η ωρα να την κανω απο Tellas.


ΗΡΘΕ Η ΩΡΑ ΝΑ ΦΥΓΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΠΟ ΤΗ ΕΤΑΙΡΙΑ !!! ΓΙΑ ΣΟΥ ΤΕΛΛΑΣ !!!:whistle:

apostol70
31-10-08, 00:38
Πάντως δεν ξέρω τι γίνεται με σας σήμερα σε μένα σέρνεται το σύμπαν. Οι μισές σελίδες δεν ανοίγουν, όσες ανοίγουν ανοίγουν με προβλήματα, ακόμα και το adslgr στο forum εμφανίζει τετραγωνάκια αντί για εικόνες, yahoo και gmail δεν ανοίγουν, ε που θα πάει πια αυτή η ιστορία;

Α για να το διευκρινήσω χρησιμοποιώ opendns

crypter
31-10-08, 00:47
Επιβεβαιωνω, και σε μενα το ιδιο, την μια ανοιγουν και την αλλη τιποτα. Αρκετα εκνευριστικο.

Psycho13
31-10-08, 01:43
Αντε αλλαξτε παιδια το mtu σας γιατι δεν παει αλλο η κατασταση!!Πρεπει να αρχισουμε τα καντηλια μου φαινεται!

mpetou
31-10-08, 01:57
γιατι να το αλλαξουμε ?

οτιδηποτε κατω απο 1492 ειναι προβλημα τον ακατανομαστων:twisted:

οταν το ελλατωνεις ριχνεις και την ταχυτητα μαζι.....

paulk
31-10-08, 02:01
καλησπερα παιδια. Σημερα που μιλησα με τους τεχνικους μου ειπαν οτι επειδη αναβαθμιζουν το δικτυο της θεσσαλιας εχουν ριξει σε ολους μας τις ταχυτητες και τα γνωστα οτι θα λυθει σντομα.εγω ειμαι στο Dslam Ρεθυμνου.

pan82
31-10-08, 02:04
Eδώ γελάμε, κανένας άσχετος θα το είπε αυτός αποκλείεται η τελλας να έδινε αυτο το γελοίο ως επίσημη δικαιολογία πάντως

Psycho13
31-10-08, 02:10
Ελα ντε!Ποιο βλακωδη απαντηση δεν βρηκαν?

avanish
31-10-08, 03:52
Χθες είδα όνειρο ότι είχε γίνει η γραμμή μου και κατέβαζα με 2ΜΒ/S :D

mpetou
31-10-08, 07:14
εγω το ειδα στην πραγματικοτητα αλλα κρατησε μονο 3 ωρες.....

μπας και ειτανε ονειρο τελικα?:rofl::rofl::rofl::rofl:

Davout
01-11-08, 11:20
Βάλτε όπεν ντι εν ες...

geovision
01-11-08, 11:31
Καλημέρα σε όλους,

Εγώ παιδιά 30/10 έβλεπα πρόβλημα. Σήμερα πάει πολύ καλά. Κατέβαζα με 1.11Μb πριν λίγο και απο πίσω έπαιζαν torrents. Συγχρονισμό 12.5Μ έχω αλλά αυτό θα κρατήσει 2-3 ημέρες. Δεν ξέρω τι κάνουν στο δίκτυο αλλά σίγουρα κάιτ κάνουν.

crypter
01-11-08, 12:03
Βάλτε όπεν ντι εν ες...

δυστηχως ουτε τοτε θα δει καμια διαφορα μιας και εγω με opendns εχω προβλημα και αρκετες σελιδες δεν ανοιγουν εκτος αν κανω refresh 1-2 φορες

ermis333
01-11-08, 12:33
δυστηχως ουτε τοτε θα δει καμια διαφορα μιας και εγω με opendns εχω προβλημα και αρκετες σελιδες δεν ανοιγουν εκτος αν κανω refresh 1-2 φορες

Το πρόβλημα έχει λυθεί, αν έχεις ακόμα πρόβλημα κάνε reset το router.

crypter
01-11-08, 12:37
Το πρόβλημα έχει λυθεί, αν έχεις ακόμα πρόβλημα κάνε reset το router.

το κλεισα απλα και το ξανανοιξα, λυθηκε το προβλημα, εχαριστω. :D:p

@ ADSLgr.com All rights reserved.