PDA

Επιστροφή στο Forum : HOL και ταλαιπωρία ενεργοποίησης 2 μήνες και...



gmbix
30-10-08, 10:57
Σύντομα η ιστορία μου:

Κάνω αίτηση 28/8 για double play lite
Έρχονται στις 15/9 από την HOL για να ανακαλύψουν ότι ο ΟΤΕ τερμάτισε τα όρια στην διπλανή πολυκατοικία. Δηλώνουν Βλάβη
Μετά από αρκετές οχλήσεις μου τηλεφωνικά μου λένε ότι υπάρχει πρόβλημα στην γραμμή σε κάποια μέτρα..
Το πρόβλημα διορθώνεται στις 9/10 από τον OTE
Έπρεπε να περάσουν 11 ημέρες για να δώσει την εντολή η HOL να έρθουν για μεικτονόμηση ( ελπίζω να το έγραψα σωστά) δηλαδή 20/10
Από τότε περιμένω να περάσουν οι «πέντε» μέρες, που είναι το μέγιστο για να έρθει το συνεργείο τους αν και έχει δηλωθεί «επείγον». Έχουν περάσει ήδη 9
Λέτε να είναι αστρικές ημέρες?
Έχω επικοινωνήσει πολλάκις μαζί τους, έχω στείλει φαξ, έχω αφήσει τηλέφωνο να με πάρει ο προϊστάμενος τεχνικής υποστήριξης…..

Καμία πρόταση τι άλλο να κάνω? (Όχι, ULTREX!!)
Τι χρειάζεται για την ακύρωση? Θα με παιδέψουν πολύ για να ακυρώσω

Όσοι σκέφτεστε για HOL, ΞΑΝΑΣΚΕΦΤΕΙΤΕ ΤΟ!!!!

2 μήνες και για να με ενεργοποιήσουν και μετράω ακόμα

Ευχαριστώ.

stratisg
30-10-08, 22:53
Κατι μου θυμίζει η όλη κατάσταση............
Κουράγιο :sorry:

theopan
30-10-08, 23:03
Καμία πρόταση τι άλλο να κάνω? (Όχι, ULTREX!!)
Τι χρειάζεται για την ακύρωση? Θα με παιδέψουν πολύ για να ακυρώσω



Υποθέτω από τα συμφραζόμενα ότι πρόκειται για ανενεργό βρόχο. Στείλε ένα φαξ στη hol ζητώντας διακοπή κάθε διαδικασίας και κάνε αίτηση στον επόμενο πάροχο. Βεβαιώσου ότι δίνεις σωστή διεύθυνση στις αιτήσεις σου και ότι δεν υπάρχει μπέρδεμα (αλλαγές αρίθμησης στην οδό κλπ. από το δήμο σου). Τα μισά και βάλε προβλήματα του είδους τελικά μάλλον οφείλονται στο μπάχαλο που επικρατεί στην Αθήνα σε αυτό το θέμα...

gmbix
31-10-08, 09:20
Σήμερα λέω να είναι η τελευταία μέρα που περιμένω. Απο Δευτέρα στέλνω το FAX της ακύρωσης. Και όσο δεν ήθελα να πάω στον ΟΤΕ....
και έχω παρει στο λαιμό μου ένα φίλο μου στην ίδια πολυκατοικία....

baskon
31-10-08, 09:35
Παντου πως θα σου κατσει ειναι..
Αν δε σου κατσει απτην αρχη καλα byebye.
Εγω δεν εχω τολμησει ακομα για double play ..Παντως σε shared LLu και εγω και ο θειος μου ενεργοποιηθηκαμε απτη vodafone σε πολυ καλους χρονους (5 και 2 μερες αντιστοιχα).
Αντιστοιχα φιλος που ειχε Αλτεκ εκανε αιτηση για conn-x πριν 2 βδομαδες και ακομα περιμενει.Υποτιθεται οτι η γραμμη ειναι ετοιμη και σε 1-2 μερες θα μπορουσε να γινει η ενεργοποιηση (εχει γινει σε μερικους).Του λενε Θα σε παρουμε τηλ αν υπαρχει κανα προβλημα και δε παιρνουν ποτε..Μετα του λεγαν δεν εχουμε την εξουσιοδοτηση.Μετα απο πολλα τηλ τη βρηκαν και του λενε ειναι λαθος και ξαναστειλτη κλπ...
Οποτε ουτε ο Οτε ειναι τελειος.Μη τρελαθουμε κιολας.
ΤΟ θεμα ειναι πως θα σου κατσει..

gmbix
31-10-08, 10:06
Παντου πως θα σου κατσει ειναι..

ΤΟ θεμα ειναι πως θα σου κατσει..



και όπως λέει η διαφήμιση

και εάν σου κάτσει?



μονο που εκεί είναι για λαχείο



Ανακοινώνται κάπου οι τυχεροι ενεργοποιημενοι όπως οι τυχεροί του λαχείου ?!!??

adim_77
31-10-08, 10:11
Διαβαστε παρακατω το μαυρο χαλι της HOL ................(ενα μερος καταγγελιας , χωρις ονοματα )


Είμαι συνδρομητής Double play της HOL από 14.2.2008 . Mε την πάροδο μιας εβδομάδας μετά την σύνδεση μου διαπίστωσα πρόβλημα με τον συναγερμό της οικίας μου , σε άμεση επικοινωνία με την τεχνική υποστήριξη , μου απάντησαν μετά από διαδοχικά τηλεφωνήματα ότι επειδή η τηλεφωνία είναι VOIP , υπάρχει πρόβλημα με συσκευές συναγερμού όπως τηλεφωνητές κλπ. Να σημειώσω ότι στην επικοινωνία με τον πωλητή της εταιρίας δεν μου αναφέρθηκε η συγκεκριμένη δυσλειτουργία. Μου ζητήθηκε να κάνω υπομονή μέχρι να μπορούν να μου γυρίσουν την VOIP σε Pots . Από το τέλος Φεβρουαρίου 2008 έως το τέλος Αύγουστου 2008 στο συγκεκριμένο πρόβλημα ,δηλαδή επί 5 μήνες , μου πρόβαλαν διαφορές δικαιολογίες ,μέχρι που φτάσανε σε σημείο να μου πουν να ξανάπαω στον ΟΤΕ και να ξαναγυρίσω έπειτα στην Hol για να μπορώ να έχω POTS . Στις 1/9/2008 σε τηλεφώνημα μου στις πωλήσεις μου έδωσαν μια λύση να κάνω αίτηση για νέα γραμμή HOL (POTS) ,έτσι ώστε να αντικαταστήσει την παλιά(VOIP) , και να μεταφερθεί το υπάρχον νούμερο τηλέφωνου και το USER NAME , χωρίς χρέωση . Στέλνω με email την νέα αίτηση 1/9/2008 και περιμένω μέχρι τις 29/9/2008 όποτε και στέλνω email στον ευγενή κατά τα αλλά υπάλληλο όπως μου είπε ο ίδιος. Μου απαντά αυθημερόν τηλεφωνικά και ζητώντας μου συγγνώμη μου λέει ότι η αίτηση χάθηκε και ότι μίλησε στον προϊστάμενο του και να κάνω υπομονή 2 εβδομάδες ακόμα και θα λυθεί το προβλημα . Σημειωτέον ότι την νέα αίτηση την έστειλα και στο sales@hol.gr . Στις 8/10/2008 μου στέλνουν την νέα αίτηση να υπογράψω ,επικοινωνώ με τον παραπάνω κύριο και μου λέει λάθος να την αγνοήσω. Στις 8/10 μου έρχεται sms και μου λέει πιθανή ενεργοποίηση 6/11/2008 . Στέλνω email και προσπαθώ τηλεφωνικά να επικοινωνήσω για την αργοπορία άλλου 1 μηνός στο θέμα μου αλλά δεν απαντά. Από τις 10/10/2008 έρχονται ανά 1-2 μέρες στην οικία μου συνέχεια Modem-Router με έγγραφα ενεργοποίησης Double Play . Συνολικά έχω λάβει 4 επιπλέον φόρες τον εξοπλισμό εγκατάστασης και την τελευταία 5η φορά αρνήθηκα να τον παραλάβω από την courier (Γενική ταχυδρομική). Σαν να μην έφταναν όλα αυτά από τις 12/10/2008 δεν έχω ούτε τηλέφωνο ούτε ιντερνέτ . Μετά από τεράστια ταλαίπωρα στην τηλεφωνική αναμονή επιτέλους μίλαω με κάποιον υπεύθυνο, ο οποίος με διαβεβαιώνει ότι θα κάνει ότι είναι δυνατόν για το πρόβλημα μου και ότι ο εξοπλισμός μου έρχεται λόγω λάθους του τμήματος πωλήσεων. Περνά οι μέρες δεν γίνεται τίποτα και ο εν λογω κύριος επίσης δεν απαντά στα τηλεφωνικά μου μηνύματα. Έπειτα επικοινωνεί μαζί μου αλλος ο οποίος μου είπε ότι θα ασχοληθεί και αυτός με το θέμα και μου είπε ότι έλυσε το πρόβλημα από θέμα διαχείρισης user name και ότι θα πίεσε για το τεχνικό θέμα της υπόθεσης. Από τεχνικό της εταιρίας με ενημερώνει ότι από 16/10/2008 τρέχει το αίτημα μου για μεικτονομηση και το αργότερο σε 5 εργάσιμες θα έρθει το συνεργείο. Με την παρέλευση 5 εργάσιμων επικοινωνώ πάλι και μετά από 2 μέρες στο τηλέφωνο να εξηγώ για χιλιοστή φορά τον πρόβλημα μου , τεχνικό σας λέει ότι θα το δηλώσει επείγον. Σήμερα 30/10/2008 ακόμα δεν έχω τηλέφωνο ούτε Internet.
Παρεμπιπτόντως η ποιότητα των υπηρεσιών όσο λειτουργούσε η γραμμή ήταν άθλια με συνεχείς αποσυνδέσεις και διακοπές στην τηλεφωνία ,όπως παραδέχτηκε τηλεφωνικά και τεχνικός της εταιρίας σας.

αυτό ειναι το χαλι τους το μαυρο ........εχω πληρωσει στο κινητο ταααα λεφτα , εχω σπαταλησει ωρεσ απο την δουλεια μου να περιμενω στην αναμονη, εχει καει το αυτι μου στο κινητο να περιμενω..... μεχρι και 1 ωρα και αμα φυγω θα μου ζητησουν και 55 ευρο επειδη θα φυγω σε λιγοτερο απο ενα χρονο

gmbix
31-10-08, 10:31
5 εργάσιμες χαχα :down:
επείγον χαχα :evil:

διαβάζουν ένα βιβλιαράκι και μας δίνουν κονσέρβα απαντήσεις!!

semola
31-10-08, 18:43
Σύντομα η ιστορία μου:

Κάνω αίτηση 28/8 για double play lite
Έρχονται στις 15/9 από την HOL για να ανακαλύψουν ότι ο ΟΤΕ τερμάτισε τα όρια στην διπλανή πολυκατοικία. Δηλώνουν Βλάβη
Μετά από αρκετές οχλήσεις μου τηλεφωνικά μου λένε ότι υπάρχει πρόβλημα στην γραμμή σε κάποια μέτρα..
Το πρόβλημα διορθώνεται στις 9/10 από τον OTE
Έπρεπε να περάσουν 11 ημέρες για να δώσει την εντολή η HOL να έρθουν για μεικτονόμηση ( ελπίζω να το έγραψα σωστά) δηλαδή 20/10
Από τότε περιμένω να περάσουν οι «πέντε» μέρες, που είναι το μέγιστο για να έρθει το συνεργείο τους αν και έχει δηλωθεί «επείγον». Έχουν περάσει ήδη 9
Λέτε να είναι αστρικές ημέρες?
Έχω επικοινωνήσει πολλάκις μαζί τους, έχω στείλει φαξ, έχω αφήσει τηλέφωνο να με πάρει ο προϊστάμενος τεχνικής υποστήριξης…..

Καμία πρόταση τι άλλο να κάνω? (Όχι, ULTREX!!)
Τι χρειάζεται για την ακύρωση? Θα με παιδέψουν πολύ για να ακυρώσω

Όσοι σκέφτεστε για HOL, ΞΑΝΑΣΚΕΦΤΕΙΤΕ ΤΟ!!!!

2 μήνες και για να με ενεργοποιήσουν και μετράω ακόμα

Ευχαριστώ.

Σε όλες αυτές αυτές οι εταιρείες ,εαν όλα πάνε καλά απο την αρχή ,οι συνδέσεις γίνονται πολύ γρήγορα.Άλλωστε δεν έχουν λόγο να καθηστερούν.Εγω ενεργοποιήθηκα στην ΗΟL απο TELLAS σε 15 μέρες.Το θέμα είναι οτι όταν τους παρουσιαστεί ένα πρόβλημα (με την συμετοχή του ΟΤΕ) δεν έχουν την στηβαρότητα να απαιτήσουν απο τον ΟΤΕ την λύση του εδώ και τώρα.Οπότε πρέπει να κάνουμε όλοι υπομονή γιατί τα οικονομικά οφέλη απο τα πακέτα τους είναι μεγάλα.Εσύ πιστεύεις οτι έχουν κάτι μαζί σου και δεν σε εξυπηρετούν;

gmbix
03-11-08, 09:10
Εσύ πιστεύεις οτι έχουν κάτι μαζί σου και δεν σε εξυπηρετούν;

Όχι βέβαια, αλλά οτι το κομματι που εμπλέκεται ο ΟΤΕ έχει τελειώσει απο τις 9 Οκτ. και ακόμα περιμένω τεχνικό της HOL (μιλάμε για 20 ημέρες) δείχνει το ποση οργάνωση έχει η εταιρεία. Είναι καθαρά δικό τους θέμα να στείλουν τεχνικό για την σύνδεση αλλά δεν το έχουν κάνει ακόμα. Δεν φταίει παντα ο (κακός και ακριβός) ΟΤΕ

adim_77
03-11-08, 12:51
τι να εξυπηρετήσουν και τι να πουν , εμένα από 15/10 που παρέλαβε ο τεχνικός την βλάβη ήρθε 31/10 . (και πάλι δεν έχω τηλ. Τώρα φταίει ο ΟΤΕ λένε )και έχει λίστα αναμονής 200 άτομα μόνο στην περιοχή μου + άλλες δουλειές της intracom επειδή τα έχει πακέτο(θυγατρική ΗΟΛ) ….και μετά σου λένε ..το μέγιστο 5 εργάσιμες μέρες και έχουν γεμίσει και το τόπο αφίσες και διαφημίσεις για τεχνικη υποστιριξη

gmbix
10-11-08, 16:14
Εαν είναι δυνατόν...!!! ! ΔΙΑΒΑΣΤΕ !!

Λοιπόν η συνέχεια.... Έρχεται ο τεχνικός την Παρασκευή στις 7 Οκτωβρίου για να με συνδέσει επιτέλους..
Χαρα τρελλή!! Έρχεται και μου λέει τι ?!?! Ο τερματισμός έχει γίνει πάλι στην διπλανή πολυκατοικία :evil:
Του λέω αφού αυτό ήταν το πρόβλημα και την προηγούμενη φορά.
Περίμενα 2 μήνες για να κάνουν το ίδιο πάλι!
Δεν φταιει ο ΟΤΕ : όταν παίρνω μέσα στα νευρα στην τεχνική υποστήριξη και ρωτάω ποτε πήραν τα σωστά όρια τεματισμού ( τα 56-57) μου λένε σήμερα.
Τα όρια που τους είχε στείλει ο τεχνικός την προηγούμενη φόρα (15 Σεπτ.) δεν το είχαν σημειώσει πουθενα.Το ίδιο και τα κοριτσάκια της τεχνικής υποστήριξης. Ούτε αυτά είχαν σημειώσει τα σωστά όρια που τους είχα δωσει και εγω τηλεφωνικά.
Η καρτέλα μου δεν είχε σημειωμένο πρόβλημα τα λάθος όρια!!!!!

Γ@##$@ το κερατο μου ρε Σούλα!!

@ ADSLgr.com All rights reserved.