PDA

Επιστροφή στο Forum : ΡΑΔΙΟΦΩΝΑ



comfort
30-10-08, 12:44
Καλησπέρα,

Εχετε ακούσει εαν ενδέχεται η on να βάλει και ραδιοφώνα μέσα στην ontv?

oncts
30-10-08, 12:50
Iptv ειναι φιλε μου.Ποιος ο λογος να καις tv και STB για να ακους μουσικη??Ανοιξε το ραδιακι σου αν θελεις κατι ντοπιο η τον υπολογιστη σου για κατι μεγαλυτερης εμβελειας.Εγω θελω το ontv να εχει ΚΙΝΟ... :lol:

brou
30-10-08, 13:15
Iptv ειναι φιλε μου.Ποιος ο λογος να καις tv και STB για να ακους μουσικη??Ανοιξε το ραδιακι σου αν θελεις κατι ντοπιο η τον υπολογιστη σου για κατι μεγαλυτερης εμβελειας.Εγω θελω το ontv να εχει ΚΙΝΟ... :lol:

Πάρα πολλοί οι λόγοι, προσωπικά το έχω προτείνει και στο παρελθόν και νομίζω ότι μιά χαρά χρήση θα γινόταν αν υπήρχε τέτοια υπηρεσία.

comfort
30-10-08, 13:16
Mπορεί να βάλει ραδιόφωνα απο όλη την Ελλάδα που δεν πιάνουν στην Αθήνα η το Εξωτερικό στα πρότυπα της NOVA

DSLaManiaC
30-10-08, 13:21
Δε θα ήταν κακή ιδέα..
Όχι σα κανάλια βέβαια οι σταθμοί αλλά όλοι μαζί σε ένα interactive menu στο Box.

cnp5
30-10-08, 13:35
Δε θα ήταν κακή ιδέα..
Όχι σα κανάλια βέβαια οι σταθμοί αλλά όλοι μαζί σε ένα interactive menu στο Box.

Στη πρόσφατη συνάντηση που κάναμε, τους ρίξαμε ξανά την ιδέα του radio streaming από το tvbox. Η αλήθεια είναι ότι η On δεν έχει ψάξει ιδιαίτερα το κομμάτι αυτό... με μόνη εξαίρεση κάποια θεματικά κανάλια (μελλοντικά) που δε θα έχουν 24ωρο πρόγραμμα και οι υπόλοιπες ώρες θα μπορούσαν να καλυφθούν με μετάδοση ήχου (radio) αντίστοιχου περιεχομένου. Προσπαθήσαμε επίσης να τους περάσουμε την ιδέα μετάδοσης, όχι τόσο ραδιοφωνικών σταθμών αλλά internet radio... μια κατηγορία που τον τελευταίο καιρό παρουσιάζει εξαιρετικό ενδιαφέρον.

Φάνηκαν να ενδιαφέρονται... αν και δεν ήταν προετοιμασμένοι για μια τέτοια κουβέντα... πάντως υποσχέθηκαν να το κοιτάξουν από πλευράς δικαιωμάτων και κόστους (κόστος όσον αφορά της κάρτες ψηφιοποίησης και μετάδοσης του σήματος περισσότερο).

comfort
30-10-08, 14:48
νομίζω οτι αν το κάνουν θα κερδίσουν ακόμα πιο πολλους πόντους

giakoub
30-10-08, 18:12
Σίγουρα θα κερδίσουν πόντους, εγώ πάντως δεν έχω καλή λείψη αρκετών σταθμών στη Γλυφάδα

sotis300
30-10-08, 20:55
Η πιο εξελιγμένη μορφή που μπορώ να φανταστώ και επιθυμώ, είναι ενσωματωμένο internet radio τυπου Live365 και με την προϋπόθεση να ακούγεται ανεξάρτητα και παράλληλα με την τηλεόραση.....επιθυμώ να βλέπω ντοκυμαντέρ συνοδεία....fusion rock ή το αντίθετο.....μέσα από όλο το οπτικοακουστικό σύστημα.

Σαν απλός χρήστης.

@ ADSLgr.com All rights reserved.