PDA

Επιστροφή στο Forum : Ακόμα να αλλάξουν το site του οτεshop.gr?



Oakenfold_
25-10-03, 01:44
Τι γίνεται? Είναι σκόπιμο που το site του www.oteshop.gr δεν έχουν γίνει ακόμα οι αλλαγές που θα έπρεπε να έχουν γίνει μετά την εγκύκλιο; Ή μήπως ο webmaster έχει τόσες πολλές δουλειές που δεν πρόλαβε να διαμορφώσει τον οδηγό για το DSL?

Γνώμη μου, ότι για καιρό ακόμα θα είναι έτσι, για να συνεχίζουν να πέρνουν τα λεφτά του κόσμου τζάμπαααα!!! Σκεφτείτε μόνο ότι εγώ μετά την εγκύκλιο κερδίζω 50 ευρώ απο την εγκατάσταση! Δεν είναι και το μεγαλύτερο χρηματικό ποσό βέβαια, αλλά για το γαμώτο, γιατί να μου τα φάνε..

Και ενώ οι αλλαγές ισχύουν απο σήμερα το πρωί, στο υποκατάστημα του ΟΤΕ, μου είπαν πέρνα την δευτέρα....

Ένα ακόμα μπράβο για την διαφάνεια με την οποία διαλέγουν υπαλλήλους με τα κατάλληλα κριτήρια, όπως ε ξ υ π η ρ έ τ η σ η! Αυτό που με εξέπληξε βέβαια και πρέπει να το ομολογήσω είναι ότι η υπάλληλος ήταν πλήρως ενημερωμένη για την εγκύκλιο!!!! Μπράβο, άντε και στα καλύτερα!

Bla1r
25-10-03, 02:34
ποοοοοο, κουραστικοί γίνεστε, στην Ελλάδα ζούμε ρε παιδιά, άμα δεν καθυστερήσει κάτι, ακόμα και η αναβάθμιση του site μιας Δημόσιας επιχείρησης, θα αρχίσουμε να φτάνουμε την υπόλοιπη Ευρώπη. Μωρε ξούτ! Μπανανία και πάλι Μπανανία :)

Gothic
25-10-03, 04:40
Δεν βλέπω τον Ντούρσου και τον Τζέμης Μπόντ να διαμαρτύρονται που μια ΕΤΑΙΡΕΙΑ που έχει ΥΠΑΛΛΗΛΟΥΣ για αυτή την δουλειά να μην ενημερώνουν το ζάϊτς τους.
Τι έγινε παιδιά, δεν έχουμε την ίδια ευαισθησία για τους συναδέλφους; Μόνο το Jetspeed σας πείραξε;;; ΛΑΜΟΓΙΑ!

sdikr
25-10-03, 05:34
Καλα δεν ντρεπεστε να λετε τετοια πραγματα για την σελιδα του πΟΤε και εχω πληροφοριες οτι ειναι μονο ενας που εχει αναλαβει την σελιδα (o 15 γιος του θειου του θαναση), ξερεις τι bandwidth εχει καταναλωσει τωρα τελευταια που ολοι ψαχνουν αν μπορουν να παρουν adsl. Και οχι δεν μπορειτε να ζητατε απο την σελιδα να ειναι παντα αναβαθμισμενη γιατι δεν εχετε πληρωσει για να γινετε συνδρομητες (τρομαρα τους!).
πΟΤΕ μας ενωνει, με καιρο (αμα θελει).

:)


Δεν βλέπω τον Ντούρσου και τον Τζέμης Μπόντ

που να τους δεις; Δημοσιο!
Θα ερθουν να μας πουνε την δευτερε

Nick2k2
25-10-03, 06:37
Ε ναι βρε παιδιά σαν πολυ δεν βιάζεστε; :D Σιγά μην κάτσει ο webmaster να ανανεώσει το site παρασκευιάτικα.Και τι έγινε σου λέει,ας περιμένουν λίγο ακόμα.Λογικά και μέσα στο σαββατοκύριακο το κόβω θεόχλωμο να ανανεωθεί,οπότε απο Δευτέρα και βλέπουμε.Αλλά και να μην ανανεωθεί σύντομα υπάρχουν και τα υποκαταστήματα και το 134 πας και την κάνεις απο κει την αίτηση και τέλειωσες.Και γω σιγά μην κάτσω να περιμένω, με το που μου 'ρθει ο εξοπλισμός και δεν έχει ανανεωθέι το site για να κάνω την ενεργοποίηση την κάνω μεσω 134.

camelot21
25-10-03, 10:41
Ε ναι βρε παιδιά σαν πολυ δεν βιάζεστε; :D Σιγά μην κάτσει ο webmaster να ανανεώσει το site παρασκευιάτικα.Και τι έγινε σου λέει,ας περιμένουν λίγο ακόμα.Λογικά και μέσα στο σαββατοκύριακο το κόβω θεόχλωμο να ανανεωθεί,οπότε απο Δευτέρα και βλέπουμε.Αλλά και να μην ανανεωθεί σύντομα υπάρχουν και τα υποκαταστήματα και το 134 πας και την κάνεις απο κει την αίτηση και τέλειωσες.Και γω σιγά μην κάτσω να περιμένω, με το που μου 'ρθει ο εξοπλισμός και δεν έχει ανανεωθέι το site για να κάνω την ενεργοποίηση την κάνω μεσω 134.

Τι γίνεται? Είναι σκόπιμο που το site του www.oteshop.gr δεν έχουν γίνει ακόμα οι αλλαγές που θα έπρεπε να έχουν γίνει μετά την εγκύκλιο; Ή μήπως ο webmaster έχει τόσες πολλές δουλειές που δεν πρόλαβε να διαμορφώσει τον οδηγό για το DSL?

εδω ρε σει φιλε βγαλανε εκτος σχεδον ολοι την αττικη απο την πεμπτη το βραδυ οσο αναφορα την διαθεσιμοτητα adsl κατω απο isdn γραμμη και εσυ περιμενεις να βαλουν και την εγκυκλιο μεσα σε 3 μερες?

Nick2k2
25-10-03, 11:48
εδω ρε σει φιλε βγαλανε εκτος σχεδον ολοι την αττικη απο την πεμπτη το βραδυ οσο αναφορα την διαθεσιμοτητα adsl κατω απο isdn γραμμη και εσυ περιμενεις να βαλουν και την εγκυκλιο μεσα σε 3 μερες?
Αυτό πάντως δεν ξέρω αλλά πολύ ύποπτο μου ακούγεται.Επειδή ξέραν οτι οι αιτήσεις θα πέφταν μαζικά μετα την απελευθέρωση,οπότε για να το αποφύγουν αυτό σου λέει ας κόψουμε την διαθεσιμότητα στους ISDN χρήστες,εξάλου ούτως η άλλως οι πόρτες ήταν περιορισμένες,οπότε κάπως φρενάρουν την μαζική ζήτηση.Δεν ξέρω παντως λέω μήπως :roll:

camelot21
25-10-03, 23:11
Αυτό πάντως δεν ξέρω αλλά πολύ ύποπτο μου ακούγεται.Επειδή ξέραν οτι οι αιτήσεις θα πέφταν μαζικά μετα την απελευθέρωση,οπότε για να το αποφύγουν αυτό σου λέει ας κόψουμε την διαθεσιμότητα στους ISDN χρήστες,εξάλου ούτως η άλλως οι πόρτες ήταν περιορισμένες,οπότε κάπως φρενάρουν την μαζική ζήτηση.Δεν ξέρω παντως λέω μήπως

μια απο τα ιδια σκεφτικα και εγω.οντως σιγουρα υπαρχει πουστια στην μεση. :evil:

hippie
25-10-03, 23:14
...μια απο τα ιδια σκεφτικα και εγω.οντως σιγουρα υπαρχει πουστια στην μεση. :evil:


εγω μαλλον θα το ελεγα sosto timing απο OTE μερια... :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Spike
28-10-03, 01:13
Τι γίνεται? Είναι σκόπιμο που το site του www.oteshop.gr δεν έχουν γίνει ακόμα οι αλλαγές που θα έπρεπε να έχουν γίνει μετά την εγκύκλιο;

Άλλαξε σήμερα :wink:

guru
28-10-03, 02:18
Ήθελα κι εγώ να παραγγείλω κι εγώ ADSL μετά την προσφορά της Vivodi στα 256 k, μια και πλέον συμφέρει τον οικογενειακό προϋπολογισμό.

Πράγματι το ote-shop.gr έχει ενημερωθεί.
Έτσι για το θέμα της εγκατάστασης αναφέρει:
« Επίσης μπορείτε προαιρετικά να επιλέξετε:
ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΑΠΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΟΤΕ.
Τέλος Εγκατάστασης 50€. »
Επίσης εάν δεν επιλέξεις μόντεμ μπορείς να συνεχίσεις κανονικά.

Το πρόβλημα είναι με τις ISDN συνδέσεις:
«Είδος σύνδεσης: ISDN

Αριθμός τηλεφώνου: 2105050***

Υπάρχει διαθεσιμότητα ADSL στην περιοχή σας.
Παρακαλούμε συνεχίστε την παραγγελία σας. »

Συνεχίζοντας όμως και πατώντας το κουμπί παραγγελίας, δεν γίνεται τίποτα. Αντίθετα δοκιμάζοντας (από περιέργεια) με τον ίδιο αριθμό για PSTN σύνδεση, ουδέν πρόβλημα.

Πού θέλω να καταλήξω; Ότι ο προγραμματισμός του αγαπημένου μας οργανιμού είναι άθλιος. Δεν το φαντάζονταν ότι οι «φανατικοί» του Διαδικτύου, στην πλειοψηφία τους έχουν ISDN συνδέσεις, τις οποίες τόσο έχει διαφημίσει ο πΟΤΕ; Δεν μπορούσαν να βάλουν περισσότερα DSLAM για ISDN συνδέσεις;
Δεν πιστεύω ότι το κάνουν για τα 30 € της μετατροπής σε PSTN σύνδεση (πισωγύρισμα αλλά πΟΤΕ...), αλλά για μία ακόμη φορά είναι θέμα κάκιστου (μάλλον ανύπαρκτου) προγραμματισμού σε μια (υποτίθεται) μεγάλη εταιρεία που θέλει να συνεχίσει να πρωταγωνιστεί.

blizard
28-10-03, 03:33
---

blizard
28-10-03, 03:35
Ρε παιδια, αρχιζει να μην υπαρχει διαθεσημοτητα για Isdn και σε intracom dslam!!!!!!
(στο δικο μου, και σε 2 απο τα 8 που κοιταξα τυχαια τουλαχιστον)
Μηπως τελικα παει να γινει γενικο "το προβλημα" ?

Επισης το dsl δεν μπαινει λενε σε pcm... και οπως ξερουμε εχουν γεμισει οι pstn γραμμες με pcm.
Αν αλλαξεις απο Isdn, ειναι σιγουρο οτι δεν θα σε βαλουν σε pcm?
(πανω που πανε να γινουν καπως πιο απλα τα πραγματα, πανε να μας μπερδεψουν παλι)

georgeadams
29-10-03, 21:20
Επισης το dsl δεν μπαινει λενε σε pcm... και οπως ξερουμε εχουν γεμισει οι pstn γραμμες με pcm.
Αν αλλαξεις απο Isdn, ειναι σιγουρο οτι δεν θα σε βαλουν σε pcm?
(πανω που πανε να γινουν καπως πιο απλα τα πραγματα, πανε να μας μπερδεψουν παλι)

Αν είσαι πάνω σε pcm και ζητήσεις να κάνεις τη γραμμή isdn, συνήθως βάζουν pcm σε 1-2 γείτονες :roll: και δίνουν σε σενα "καθαρή" γραμμή για να δουλέψει το isdn. Λες να κάνουν το ίδιο και για το ADSL?


BTW, δοκίμασα ξανά το oteshop.gr και η on-line παραγγελία ADSL λειτουργεί επιτέλους κανονικά (τουλάχιστον για PSTN γραμμή που δοκίμασα)...

Koumooo
30-10-03, 06:09
kai gia isdn

maria
03-11-03, 16:38
Ολα θελουν αναβαθμιση.Νεα λιστα διαθεσιμοτητας δεν εχει βγει.Παιρνω λοιπον τηλεφωνο στον ΟΤΕ της περιοχης μου(Ν.Επιβατες 23920) την Παρασκευη(2 η ωρα), πεταω την ερωτηση: εχετε διαθεσιμοτητα adsl? Παρτε τη Δευτερα, εκλεισε το τμημα. Παιρνω σημερα: Μια καλη κυρια μου απαντα οτι ΝΑΙ υπαρχει διαθεσιμοτητα και μαλιστα στη συνοικια μου. Γιουππιιιιιιιιιιιιι!!!!!!!!!!!Εμμ....Μετα κοιταω στο oteshop .....τιποτα.Μου ειπε ομως να παω απο κει να κανω αιτηση.Και δεν ακουστηκε και εντελως ασχετη, ηξερε για τι πραγμα ελεγα. Τι λετε?

alkhs
03-11-03, 19:41
Μου ειπε ομως να παω απο κει να κανω αιτηση.Και δεν ακουστηκε και εντελως ασχετη, ηξερε για τι πραγμα ελεγα. Τι λετε?

Να πας Μαρία στον Τοπικό ΟΤΕ.
Και στην δική μου περιοχή το oteshop έδειχνε ότι δεν είχε πόρτα διαθέσιμη αλλά πήγα στον τοπικό ΟΤΕ και έκανα αίτηση και σε τρεις μέρες άναψε μόνο το λαμπάκι ότι έχω κλειδώσει με το dslam toy OTE.
Μόνο από την κωλέττη δεν έχω πάρει τελική έγκριση και περιμένω ….

Atsop
03-11-03, 23:14
maria exeis dikio.
Kai ego meno stin Peraia kai piga protou 2 evdomades ston OTE stin Peraia
kai mou eipan oti einai diathesimo, parolou pou sto oteshop.gr den einai.
To Koufo alla einai oti simera eimoun ston OTE strin ERMOY kai den eixan
idea ean yparchei adsl stin PERAIA aplos kai aytoi mpainoun stin selida tou
Oteshop.gr kai koitoun.
Pantos stin Peraia (23920) einai diathesimo to DSL .

maria
04-11-03, 11:47
Ευχαριστω atsop!Αυτο ηθελα να ακουσω επιτελους!!!Φυγαμεεεεεεεεε!!!!!! :D

@ ADSLgr.com All rights reserved.