PDA

Επιστροφή στο Forum : Ερώτηση για καταγγελία



jimarozas
30-10-08, 21:06
παιδια που κανεις καταγγελια ??? ξερει κανεις???κερδιζεις πισω τα λεφτα σου τη γινεται ?? βαζεις δικηγορο???;)

CORDOBAN
30-10-08, 21:31
Τι καταγγελια????????? :hmm:

crypter
30-10-08, 21:33
αναλογα την αιτια που καταγγελεις, μπορεις να απευθυνθεις στην προστασια καταναλωτη η να στειλεις e-mail στην ΕΕΤΤ, τωρα για αποσημιωση εξαρταται απο τον λογο που καταγγελεις.

chosen0ne
30-10-08, 21:36
jim περίμενε......είμαστε ΠΟΛΛΟΙ και θα οργανώσουμε (ελπίζω) ομαδική καταγγελία. Στις ομαδικές είναι πολύ πιο εύκολο να δικαιωθείς...... ;) Πιστεύω κάποιος στις επόμενες μέρες να το οργανώσει......γιατί ήδη παραπήγε (στην λάρισα τουλάχιστον).... :whistle:

mpetou
31-10-08, 07:26
δεν ειναι μονο η λαρισα και η κρητη εχει χοντρο προβλημα....

περιμενω την διακοπη γιατι τωρα ιντερνετ εχω απο τα free hotspots του οτε

μπαινω απο ενα γειτονα που εχει 8μβιτ και κατεβαζω με 820κβ/ς κολλημενο!!!!!

δεν το κοβω τελίως ?
Αφου ο οτε δινει τζαμπα ιντερνετ....

wireless_surfer
31-10-08, 08:18
δεν ειναι μονο η λαρισα και η κρητη εχει χοντρο προβλημα....

περιμενω την διακοπη γιατι τωρα ιντερνετ εχω απο τα free hotspots του οτε

μπαινω απο ενα γειτονα που εχει 8μβιτ και κατεβαζω με 820κβ/ς κολλημενο!!!!!

δεν το κοβω τελίως ?
Αφου ο οτε δινει τζαμπα ιντερνετ....

καλύτερο κι απο αυτό με τον Τοτό...
:lol:

firegarden
31-10-08, 21:03
jim περίμενε......είμαστε ΠΟΛΛΟΙ και θα οργανώσουμε (ελπίζω) ομαδική καταγγελία. Στις ομαδικές είναι πολύ πιο εύκολο να δικαιωθείς...... ;) Πιστεύω κάποιος στις επόμενες μέρες να το οργανώσει......γιατί ήδη παραπήγε (στην λάρισα τουλάχιστον).... :whistle:

Ετοιμαστειτε, μεσα στο ΣΚ να κανουμε το πρωτο βημα. Εχουμε 2008 και να μη μπορω να μπω στις σελιδες που θελω ειναι απαραδεκτο. Εμενα προσωπικα δεν με ενδιαφερει τιποτα αλλο απο το να φυγω χωρις να πληρωσω τα κερατιατικα...

euklidis
31-10-08, 21:11
Ετοιμαστειτε, μεσα στο ΣΚ να κανουμε το πρωτο βημα. Εχουμε 2008 και να μη μπορω να μπω στις σελιδες που θελω ειναι απαραδεκτο. Εμενα προσωπικα δεν με ενδιαφερει τιποτα αλλο απο το να φυγω χωρις να πληρωσω τα κερατιατικα...

Mεσα εγω παντως. Δεν θελω να φυγω γιατι δεν μπορω να μεινω χωρις νετ για 1 μηνα περιπου που θα παρει να με συνδεσουν οπουδηποτε αλλου. Εγω θελω να φτιαξει το ολο θεμα και να ειμαι οπως παλιοτερα που πηγαινε μια χαρα.

Mouse Potato
31-10-08, 21:25
Νομίζω πως κάπου εδώ πρέπει να κάνουμε μια μαζική κίνηση.... Είχα υπομονή... Τους είχα εμπιστοσύνη. Κατηγορήθηκα γι αυτό από κάποιους. Αλλά πλέον η κατάσταση είναι απαράδεκτη. Αν μπορέσουμε να μαζευτούμε αρκετά άτομα (βλ. Μαζική διαμαρτυρία χρηστών για τα προβλήματα του δικτύου της Forthnet), να συντάξουμε ένα κείμενο, να δούμε μήπως καταφέρουμε κάτι...

Για μένα οι τομείς προβλημάτων είναι:

Routing (όπου μέσα εκεί είναι τα pings και ίσως προβλήματα διαφόρων υπηρεσιών) DNS Τακτικές κλειδώματος συγχρονισμού Άθλιο downloading (ανα ώρες) (πιθανό πρόβλημα στο bandwidth)

Αν νομίζει κάποιος πως είτε αδίκησα είτε ξέχασα κάτι... Be my guest ;)

crypter
31-10-08, 21:26
Για μένα οι τομείς προβλημάτων είναι:

* Routing (όπου μέσα εκεί είναι τα pings και ίσως προβλήματα διαφόρων υπηρεσιών)
* DNS
* Τακτικές κλειδώματος συγχρονισμού
* Άθλιο downloading (ανα ώρες) (πιθανό πρόβλημα στο bandwidth)

:oneup: εγω ειμαι μεσα.

chosen0ne
31-10-08, 21:42
Κι εγώ είμαι μέσα......απλά πρέπει να γίνει πριν τα τέλη νοέμβρη. Μετά θα είναι άκαιρη και νομικά....εσφαλμένη η δική μου συμετοχή. Είμαι ΗΔΗ σε διαδικασία διακοπής απο 20 οκτωβρίου και οι μέρες περνάνε................. :hmm:

kbagos
01-11-08, 00:21
Σήμερα, μολις 2 μήνες μετά την ενεργοποίηση μου στο Double τον Play με Laptop για βοήθεια της Tellas,
πήγα στον ΟΤΕ και έκανα αίτηση για φορητότητα πίσω στον ΟΤΕ.
Όμως φυσικά είμαι μέσα σε ομαδική καταγγελέια, αν και θα προχωρήσω την Δευτέρα και σε ατομική μέσο EETT και Προστασίας Καταναλωτή.
Οι άνθρωποι δεν μπορούν προφανώς να λύσουν το πρόβλημα αλλιώς θα το είχαν λύσει ήδη. Προφανώς έχουν πρόβλημα χωρητηκότητας στο δίκτυο τους, και πιστέψτεμε δεν είναι καθόλου εύκολο (κοστίζει ποιό πολύ από τα πρόστιμα της ΕΕΤΤ) να λυθεί. Ο μόνος τρόπος για να ταρακουνίθει η Tellas μαζί με τον φύλλο μας τον Τέλη είναι να αρχίσουμε να την κάνουμε με ελαφρά πηδηματάκια, έκανα το πρώτο βήμα ήδη.

vaggos_fromhell
01-11-08, 01:00
Νομίζω πως κάπου εδώ πρέπει να κάνουμε μια μαζική κίνηση.... Είχα υπομονή... Τους είχα εμπιστοσύνη. Κατηγορήθηκα γι αυτό από κάποιους. Αλλά πλέον η κατάσταση είναι απαράδεκτη. Αν μπορέσουμε να μαζευτούμε αρκετά άτομα (βλ. Μαζική διαμαρτυρία χρηστών για τα προβλήματα του δικτύου της Forthnet), να συντάξουμε ένα κείμενο, να δούμε μήπως καταφέρουμε κάτι...

Για μένα οι τομείς προβλημάτων είναι:

Routing (όπου μέσα εκεί είναι τα pings και ίσως προβλήματα διαφόρων υπηρεσιών) DNS Τακτικές κλειδώματος συγχρονισμού Άθλιο downloading (ανα ώρες) (πιθανό πρόβλημα στο bandwidth)

Αν νομίζει κάποιος πως είτε αδίκησα είτε ξέχασα κάτι... Be my guest ;)

Βάλε και αποσυνδέσεις. Εγώ από τα 7 mbps έφτασα στο σημείο να έχω αποσυνδέσεις στα 5 με 14 snr

apostol70
01-11-08, 01:28
Count me in ;)

mpetou
01-11-08, 02:13
εγω εχω στειλει fax διακοπης
ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ με εχουνε γυρισει στην 384 απο εκει που ειχα καλομαθει
με 24Mbit της αλτεκ που τα τιναξε....

κατεβαζα επι των καλων ημερων της αλτεκ με 2 mb/sec

και τωρα γυρισα στα 30kb/sec ελεος ποια 24mbit που τα ειδατε?

χρειαζεται μαζική φυγή για να βαλουνε μυαλο.....


και εσυ νεε υποψηφιε συνδομητη της τελλας μην το δοκιμασεις ειναι μια απατη η τελλας
απατη ολικης δοκιμασε το μονο αμα σου υπογραψουνε συμβολαιο για εγγυημενες υπηρεσιες
αλλα και παλι μην τους πιστεψεις ειναι ψευτες....

gacp
01-11-08, 08:42
Μέσα με τα 1000 !!!
ΤΙΠΟΤΕ άλλο δεν θα τους συγκινήσει.
Μαζική καταγγελία η μόνη λύση.
Και έλεγαν ότι μόνο η Λάρισα έχει πρόβλημα. Εδω βλέπω ότι έχει όλη η Ελλάδα.
Οι άνθρωποι πουλάνε φύκια (dialup) για μεταξωτές κορδέλες (DSL),
αυτό νομικά λέγεται απάτη και διώκεται ποινικά.

teopap
01-11-08, 08:56
ρε παιδιά, το θέμα δεν ήταν για ποιο λόγο και πόσοι μαζί θα κάνουν κάποια καταγγελία.
το θέμα ήταν πού μπορείς να κάνεις μια καταγγελία ( + αποζημίωση και δικηγόρος ).

κι εσύ ρε jim, έθεσες το ερώτημα και μετά χάθηκες. πόσταρε και διόρθωσέ τους.
είναι περίπτωση σαν το ανέκδοτο, "πόσοι φορουμήτες χρειάζονται για την αλλαγή μιας λάμπας".

είναι επίσης όπως λένε, σε χαζή ερώτηση θα πάρεις χαζή απάντηση.

jimarozas
02-11-08, 19:09
ειναι φιλαρακια !! σουζα το αλογακι !!

chosen0ne
02-11-08, 20:59
ειναι φιλαρακια !! σουζα το αλογακι !!

TELLAS DSL... εί-χα!!!!!!!! χαχα!!! :lol: :lol: :rofl: :biggrin:

Παιδιά εγώ σήμερα στο e-care δεν μπορώ να κάνω login......λέτε να.... :whistle:
Εκτός κι αν έχει πρόβλημα το e-care :hmm:
Πάντως κι εγώ να μην μπορέσω να πάρω μέρος, θα πάρω την ικανοποιησή μου μαζί σας γιατί κακά τα ψέμματα, αυτή η εταιρία έχει ταλαιπωρήσει ΠΟΛΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ κόσμο......... ;)
Έτσι να πάρουμε το αίμα των απογοητευμένων συνπολιτών μας λαρισαίων (και όχι μόνο..:whistle:)!!!!!!!!! Σούζα το αλογάκι και ορμήστε στην ΤΡΕΛΛΑΣ!!!!!!!!!!
Όπως λέει και η διαφήμιση, ΠΟΛΕΜΟΣ ΠΟΛΕΜΟΣ!!!!!!
:)

jimarozas
23-12-08, 15:43
σουζα !!!!! ουφ εφυγα απο τελλας !!!! :rtfm::closed::lock::clap::clap::cool::cool::cool:hol και αρκετα ευχαριστημενος !!!:oneup: το μονο κακο ειναι οτι περιμενεις πολυ για μιλησεις με εναν ανθρωπο της !!! λιγο το κακο !!:cool:


εφυγα επιτελους απο τελλας !!! αντιο για παντα !!!

ρε παιδια πως περναμε το speedtest sto μηνυμα του forum εχω κολησει !!

πριν απο λιγο speedtest apo HOL ....ΕΙΜΑΙ λιγο πεσμενος σημερα !!! ειπαμε λαρισα και hol - φιλελληνων ολα ΟΚ !!! ΕΝΤΑΞΕΙ ???


http://www.speedtest.net/result/377735292.png (http://www.speedtest.net)


ουφ το περασα καντε συγκριση τους last 4 μηνες με ολη τη θεσσαλια !!! ;)

ειπαμε τελλας !!!! πολεμος !!!!<<<

KataKahmenos
23-12-08, 22:34
Κάντα 6 jimarozas....

Φυσικά και είμαι μέσα σε μια καταγγελία, όπως και το εξέφρασα και σε άλλο topic....Δεν μπορώ να ξεπεράσω τα 1000 kb/s ουτε και στις 3:00 πμ (ξημερώματα).

@ ADSLgr.com All rights reserved.