PDA

Επιστροφή στο Forum : ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑ "ΠΡΟΣΦΟΡΩΝ" VIVODI...



hpro123
31-10-08, 15:35
Η παρακάτω ιστορία δημοσιεύτηκε αρχικά στο:

Χρονος ενεργοποιησης
http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=233470
=============================================

Κόμβος Καλλιθέας.

30/07/2008 Τηλεφωνικό "Κλείσιμο" Telephonet+ με την VFINTELGROUP@VIVODI.GR
31/07/2008 Παραλαβή - Φόρμες με Courier
04/08/2008 Φόρμες επιστρέφονται υπογεγραμμένες πάλι με Courier.
05/08/2008 Τηλέφωνο μου για επιβεβαίωση παραλαβής - ΣΕ 20 ΠΕΡΙΠΟΥ ΕΡΓΑΣΙΜΕΣ ΘΑ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΘΕΙ!
15/09/2008 Τηλέφωνο για πρόοδο διαδικασίας - Η ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΠΡΟΧΩΡΑΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ - ΧΡΟΝΟΣ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗΣ ΑΓΝΩΣΤΟΣ!!!!
01/10/2008 Τηλέφωνο για πρόοδο διαδικασίας - Η ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΔΕΝ ΠΡΟΧΩΡΑΕΙ ΛΟΓΩ... ΕΡΓΩΝ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗΣ ΤΟΥ ΚΟΜΒΟΥ ΣΑΣ - ΧΡΟΝΟΣ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗΣ ΑΓΝΩΣΤΟΣ!!!!
02/10/2008 EMAIL - ΕΠΙΣΥΝΑΠΤΕΤΑΙ ΠΑΡΑΚΑΤΩ !!!!!
15/10/2008 Τηλέφωνο για πρόοδο διαδικασίας - Η ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΠΡΟΧΩΡΑΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ - ΧΡΟΝΟΣ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗΣ ΑΓΝΩΣΤΟΣ!!!!
22/10/2008 Τηλέφωνο για πρόοδο διαδικασίας - Η ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΠΡΟΧΩΡΑΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ - ΧΡΟΝΟΣ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗΣ ΑΓΝΩΣΤΟΣ!!!!
23/10/2008 Τηλέφωνο για πρόοδο διαδικασίας στην VF INTELGROUP - θα επικοινωνήσουν αυτοί με email με την VIVODI και θα με πάρουν τηλέφωνο!!!!
28/10/2008 Τηλέφωνο για πρόοδο διαδικασίας - Η ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΠΡΟΧΩΡΑΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ - ΧΡΟΝΟΣ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗΣ ΑΓΝΩΣΤΟΣ!!!!

31/10/2008
ΠΡΩΤΗ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 3 ΜΗΝΕΣ (!!!) από την VIVODI ή την VF INTELGROUP!!! ΜΕ ΠΗΡΑΝ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 8 ΔΙΚΑ ΜΟΥ και ΕΝΑ ΕMAIL!!! :worthy:

Τι μου είπαν??????????????

ΣΕ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΤΟΥ EMAIL ΠΟΥ ΜΑΣ ΣΤΕΙΛΑΤΕ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΕΝΑ ΜΗΝΑ (!!!).... ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΝΟΥΜΕ ΟΤΙ Η ΑΙΤΗΣΗ ΣΑΣ ΘΑ ΥΠΕΡΒΕΙ ΤΟΝ ΑΡΧΙΚΟ ΧΡΟΝΟ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗΣ :lol: :lol: :lol: :lol: ΚΑΤΑ ΕΝΑΝ ΑΚΟΜΑ ΜΗΝΑ!!!!!! ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΜΙΛΑΜΕ!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

Εγώ... "Τι ακριβώς εννοείτε "τον αρχικό χρόνο" ??? Ο αρχικός χρόνος έχει περάσει ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΔΥΟ ΜΗΝΕΣ!!!!!! Τώρα μου λέτε ότι ΤΕΣΣΕΡΙΣ ΜΗΝΕΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΑΙΤΗΣΗ θα ξανα-ματα-ξανα-αρχίσει η διαδικασία ενεργοποίησης αλλά πάλι δεν ξέρετε πότε θα τελειώσει?"

VIVODI: ΜΑΛΙΣΤΑ.!!

Εγώ: Και γιατί υπάρχει αυτή την φορά η καθυστέρηση?

VIVODI: Απλά υπάρχει καθυστέρηση!!!

Αυτά λοιπόν με την φίλη και εξυπηρετικότατη εταιρεία που κάνει προσφορές!!!

Εν τω μεταξύ, στο ίδο κέντρο έχω τους εξής γνωστούς που ΔΕΝ επέλεξαν VIVODI:

1. OnTelecoms, αίτηση 2/9, ενεργοποίηση 17/10
2. OnTelecoms αίτηση 12/8, ενεργοποίηση 6/10
3. FORTHNET, αίτηση 3/10, ενεργοποίηση 31/10!!!
4. HOL, αίτηση 22/09, ενεργοποίηση αναμένεται, εξοπλισμός παραδόθηκε.

Κανείς από τους παραπάνω δεν φαίνεται να ενοχλήθηκε από έργα αναβάθμισης!!! ΑΠό εδώ και πέρα βέβαια ούτε και εγώ θα ενοχληθώ από οτιδήποτε έχει σχέση με την VIVODI!






Το EMAIL μου επισυνάπτεται στη συνέχεια:

=======================================================
Αγαπητέ εκπρόσωπε της VIVODI.

Θα ήθελα μια έγγραφη (έστω και με eMail) ενημέρωση για την κατάσταση της αίτησης μου για την ενεργοποίηση της υπηρεσίας TELEPHONET+ .

Τηλέφωνο Συνδρομητή: 210-95#####
Όνομα Συνδρομητή: ΚΜ

ΙΣΤΟΡΙΚΟ.

1. Την 30η Ιουλίου, εκπρόσωπος της εταιρείας σας (με αυτόν τον τρόπο επικοινώνησε μαζί μου), λαμβάνει τα στοιχεία μου και τηλεφωνική συμφωνία για την υπηρεσία. Σε ερώτηση μου για τον χρόνο ενεργοποίησης και την διαθεσιμότητα συνδέσεων στον Κόμβο Καλλιθέας όπου ανήκω, η απάντηση είναι ότι:

"Δεν υπάρχει απολύτως κανένα πρόβλημα διαθεσιμότητας στο Κέντρο της Καλλιθέας και ο χρόνος θα είναι πολύ κοντά στις 20 εργάσιμες ημέρες, με τις αργίες του Αυγούστου ίσως και να πάει λίγο πιό πίσω".

2. Την Πέμπτη, 31η Ιουλίου, 17:00 λαμβάνω τον φάκελλο με τα νομιμοποιητικά έγγραφα και την αίτηση. Ο φάκελλος αποστέλλεται από την VF INTELGROUP, συνεργάτη της εταιρείας σας.

3. Την Δευτέρα 4 Αυγούστου η VF INTELGROUP παραλαμβάνει την αίτηση συμπληρωμένη.

4. Σε τηλεφωνική μου επικοινωνία την Τρίτη 5 Αυγούστου για την επιβεβαίωση της παραλαβής, μου επαναλαμβάνεται ότι:

" Όλα είναι εντάξει και σε "περίπου 20 εργάσιμες θα επικοινωνήσει η VIVODI μαζί μου με SMS για την ενεργοποίηση της υπηρεσίας ενώ ο εξοπλισμός θα παραδοθεί την ίδια περίοδο μετά από συνεννόηση με Courier".

5. Από εκείνη την στιγμή και έπειτα δεν έχει γίνει καμιά επικοινωνία με πρωτοβουλία είτε της VIVODI είτε της VF INTELGROUP.

6. Την Δευτέρα, 15 Σεπτεμβρίου, 29 εργάσιμες ημέρες μετά την παραλαβή της αίτησης από την VF INTELGROUP, επικοινωνώ με δική μου πρωτοβουλία και με παραπέμουν στην VIVODI για ενημέρωση (τηλ. 211-7503700 ή 13880). Η ενημέρωση που παίρνω από την VIVODI είναι ότι:

"Η αίτηση προχωράει κανονικά, ο χρόνος ενεργοποίησης είναι περίπου 30 εργάσιμες ημέρες - όχι 20 και τέλος θα επικοινωνήσει η εταιρεία σας μαζί μου σύντομα".

7. Την Τετάρτη, 1η Οκτωβρίου, 42 εργάσιμες ημέρες μετά την παραλαβή της πλήρους αίτησης, επικοινωνώ πάλι με την εταιρεία σας (13880) οπότε και ενημερώνομαι ότι:

"Λόγω έργων αναβάθμισης του κόμβου μου υπάρχει πρόβλημα και δεν μπορούμε να σας δώσουμε ακριβή χρόνο για την ενεργοποίηση της υπηρεσίας".


ΣΥΝΟΨΗ.

29 εργάσιμες ημέρες μετά την παραλαβή της αίτησης μου, η εταιρεία σας με πληροφορεί ότι η διαδικασία των 20 εργασίμων ημερών προχωράει κανονικά.
42 εργάσιμες ημέρες μετά την παραλαβή της αίτησης μου, η εταιρεία σας με πληροφορεί ότι η διαδικασία των 20 εργασίμων ημερών ΔΕΝ προχωράει λόγω έργων αναβάθμισης στον κόμβο μου. Χρόνος ενεργοποίησης ΑΓΝΩΣΤΟΣ.


Υποθέτω ότι ήμουν άτυχος και η ενεργοποίηση δεν έγινε εντός των 20 εργασίμων ημερών και πριν τα "έργα αναβάθμισης του κόμβου μου" αρχίσουν κάποια στιγμή μεταξύ 15/9 και 1/10, αλλά θα ήθελα μια γραπτή ενημέρωση για την ακριβή φάση στην οποία βρίσκεται η διαδικασία ενεργοποίησης και τον ακριβή αναμενόμενο χρόνο ενεργοποίησης.

Με εκτίμηση,
=========================================================

baskon
31-10-08, 15:40
Δεν εισαι ο μονος που του τυχαινει..
Φιλος σε vodafone περιμενε ακριβως 5 μηνες για να συνδεθει:rofl:
Ενω αντιθετα αλλος γνωστος σε 3 εργασιμες ειχε Ιντερνετ..
Μεγαλο ρολο παιζει η πειοχη ,οι διαθεσιμες πορτες κλπ
Αν σου κατσει ατυχια απτην αρχη μετα καθεσαι και περιμενεις απεριοριστα..
Καλα ξεμπερδεματα..

hpro123
31-10-08, 16:18
Δεν εισαι ο μονος που του τυχαινει..
...
Αν σου κατσει ατυχια απτην αρχη μετα καθεσαι και περιμενεις απεριοριστα..
Καλα ξεμπερδεματα..

Thanks... ξεμπέρδεψα! Το "απεριόριστα" περιορίστηκε στον χρονικό διάστημα 4/8-31/10.

ariadgr
31-10-08, 22:04
Κακώς περίμενες όλο αυτό το διάστημα.
Ακύρωσε και πήγαινε σε άλλη εταιρία.
(Πρόκειται για το γνωστό θέμα με την εικονική διαθεσιμότητα)

@ ADSLgr.com All rights reserved.