PDA

Επιστροφή στο Forum : μη απενεργοποιηση λογαριασμου connx



alex24
31-10-08, 16:12
Γεια σας,

Εγω οπως ολοι σχεδον αποφασησα να αφισω το connx λογω μεγαλων παγιων στο adsl και να παρω ενα πακετο της vodafone επειδη ομως το dslam της περιοχης μου δεν εχει ελευθερες θυρες για ιδιοκτητο απο την Hol ενεργοπιηθηκα σε ΑΡΥΣ μεχρι την υπαρξη διαθεσημοτητας.Εαν βαλω το username και to password απο το connx μπαινω κανονικα οπως και αν βαλω τουσ κωδικους απο την vodafone μπαινω παλι κανονικα μπορει να μου πει καποιος τι γινεται!

Ευχαριστω:respekt:

Tecate
31-10-08, 16:26
Ποτε εκανες αιτηση για απενεργοποιηση απο το conn-x? αν δεν κανω λαθος χρειαζετε 1 μηνας για να απενεργοποιηθεις οποτε αν δεν εχει περασει ακομα μηνας μαλλον αυτο φταιει :)

alex24
31-10-08, 16:31
δεν υπεγραψα καν την αιτηση για connx oυτε παρελαβα το εξοπλισμο πηρα το 134 να το ενεργοπιησουν και μετα απο 4 μερες ξαναπηρα να το διακοψουν

Tecate
31-10-08, 16:34
ε ξαναπαρε το 134 και ρωτα σε ποσες μερες θα γινει η διακοπη. Οπως σου ειπα πιο πανω νομιζω οτι ειναι 30 μερες απο την ημερα που καταγγελεις τη συμβαση (κανεις αιτηση διακοπης δλδ)

Αλλα.. "πηρα το 134 να το ενεργοπιησουν και μετα απο 4 μερες ξαναπηρα να το διακοψουν" ειχες connx για 4 μερες συνολο ? Σε κοβω να πληρωνεις και προστιμο :)

alex24
31-10-08, 16:48
οχι ρωτησα στο 134 και μου ειπε οτι επειδη δεν υπεγραψες την συμβαση δεν πληρωνω και αμα την υπεγραφα ειχα δικαιωμα σε 10 μερες να το διακοψω!απλως δεν μπορω να καταλαβω γιατι μπαινω και απο hol και απο οτε μηπως επειδη ειμαι σε arys?

Tecate
31-10-08, 16:54
επειδη δεν εχουν κοψει ακομα τους κωδικος σου ... αν σε διαβεβαιωσαν οτι δε χρωστας τιποτα μπες HOL και ξεχνα το connx. Απλα μην δεχτεις να παραλαβεις εξοπλισμο connx αν σου σταλει.

alex24
31-10-08, 17:16
δεν το δεχτηκα ευτυχως ναι μου ειπαν οτι δεν πληρωνω πεναλτι!με τους κωδικους της vodafone μπαινω αν και μπορω και με τους αλλους δεν μπαινω καθολου.αν τειχει και μπω με τους κωδικους του οτε λες να πληρωσω τιποτα επειδη τους χρησοιμοποιοω¨?

τ
ευχαριστω για την πληροφορηση

skiouras
04-11-08, 22:18
Μέσω ΑΡΥΣ μπορείς να συνδεθείς με όποιο username και αν χρησιμοποιήσεις. Παλαιότερα που είχα κι εγω, συνδεόμουν με κωδικούς forthnet, οτενετ, ΗΟΛ. Στο ιδιόκτητο δεν ισχύει

chosen0ne
04-11-08, 22:52
Μέσω ΑΡΥΣ μπορείς να συνδεθείς με όποιο username και αν χρησιμοποιήσεις. Παλαιότερα που είχα κι εγω, συνδεόμουν με κωδικούς forthnet, οτενετ, ΗΟΛ. Στο ιδιόκτητο δεν ισχύει

Ακριβώς. ;) Απλά θα έχεις ένα συγκεκριμένο χρονισμό στο ρουτερ όποιο username και να βάλεις και εννοείται την ταχύτητα της σύνδεσης θα στην προσφέρει ο ΟΤΕ σε ΟΠΟΙΟΝ πάροχο κι αν συνδεθείς............. :oneup:

@ ADSLgr.com All rights reserved.