PDA

Επιστροφή στο Forum : forthnet,ταχυτητες και dns..



tiraklakis
31-10-08, 22:24
Γεια σας παιδιά..Παρατηρώ τώρα τελευταία ότι το ιντερνετ και ειδικα το download αργεί πάρα πολύ!Χρησιμοποιώ ασύρματη συνδεση (linksys wag200) και μέχρι πριν κάποιες μερες όλα ήταν οκ!Είμαι πολυ κοντα στο ρουτερ οποτε πρόβλημα απόστασης δεν υπάρχει..Χρόνους ping κτλ δεν ξέρω που τους βλέπω..Το ρουτερ κλειδώνει στα 18300..Αυτό που είδα είναι ότι στην ασυρματη σύνδεση δεν έχω δηλώσει τους αριθμούς dns..Έχει σχέση;Παλιότερα που τους είχα βάλει στην τοπική σύνδεση (μέσω ethernet) σε άλλο pc είχα μείνει χωρίς ιντερνετ για 3 4 μέρες..Οπότε το άφησα στο αυτόματο..Για πείτε..Μένω Θεσσαλονίκη περιοχή κάστρα..

x_user
01-11-08, 20:57
καλώς ήρθες στο club των ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΩΝ πελατών της 4νετ.

Η κατάσταση είναι ΧΑΛΙΑ

Έχεις ακούσει για ADSL όπου η ταχύτητα upload είναι μεγαλύτερη της download? Ε, αυτά είναι τα κατορθώματα της 4νετ.

tiraklakis
02-11-08, 12:31
Όντως το παρατήρησα αυτό!Σκεφτόμουν ακόμα και να αλλάξω εταιρεία αλλά δεν ξέρω σε τι στάδιο "εξέλιξης" βρίσκονται οι υπόλοιπες..Και φαντάζομαι οτι κι αυτές τα ίδια προβλήματα 8α έχουν..σωστά;

Lagman
02-11-08, 12:43
Όντως το παρατήρησα αυτό!Σκεφτόμουν ακόμα και να αλλάξω εταιρεία αλλά δεν ξέρω σε τι στάδιο "εξέλιξης" βρίσκονται οι υπόλοιπες..Και φαντάζομαι οτι κι αυτές τα ίδια προβλήματα 8α έχουν..σωστά;

Φίλε μου μην το σκέφτεσαι ΚΑΘΟΛΟΥ ξέρεις ποσοι συνδρομητές φεύγουν αυτές τις μέρες ; πανικός πρέπει να γίνετε, στην μαζική καταγγελία που γίνετε πρέπει να μαζευτίκανε περισσοτεροι απο 500!!!

Η FORTHnet παραδέχετε αυτο τον καιρό οτι έχει σοβαρα προβλήματα και δίνει το δικαίομα σε όσους δεν εχουν κλείσει χρόνο να φύγουν χωρίς να πληρώσουν τα 70 ευρώ.

@ ADSLgr.com All rights reserved.