PDA

Επιστροφή στο Forum : Πετρούπολη+Forthnet



KonK
01-11-08, 01:40
Καλησπέρα.
Όσοι φίλοι με Forthnet από Πετρούπολη αν έχουν προβλήματα με adsl 24Mps ας αναφέρουν εμπειρίες τους,σκέφτομαι να κάνω αίτηση doubleplay.
Ευχαριστώ.

ZaNteR
01-11-08, 08:36
Εγω σου προτεινω να περιμενεις μεχρι να φτιαξουν τα πραγματα.

ilvou
01-11-08, 09:02
Φιλε ειναι σαν λαχειο....... Ημουν στην Forthnet για 3 χρονια και δεν ειχα προβλημα...Mια φορα τους χρειαστικα και εφαγα γραψιμο κανονικα .... Ετσι πηγα στον ΟΤΕ .. Το router κλειδωνει παντως περιπου 4μβιτ παραπανω απο οσο με forthnet.... Οπως και να το κανεις ειναι ρισκο γιατι δεν ξερεις πως θα σου κατσει στον καθε παροχο ........ Η αποφαση και η ταλαιπωρια θα ειναι δικη σου αν γινει οτιδηπωτε ...

Αυτο που εμαθα ειναι οτι παλι ο Οτε τρεχει για τις βλαβες αλλα δεν σχιζεται κι ολας για τους αλλους παροχους..... ;)

hel
01-11-08, 11:47
Φιλε ειναι σαν λαχειο....... Ημουν στην Forthnet για 3 χρονια και δεν ειχα προβλημα...Mια φορα τους χρειαστικα και εφαγα γραψιμο κανονικα .... Ετσι πηγα στον ΟΤΕ .. Το router κλειδωνει παντως περιπου 4μβιτ παραπανω απο οσο με forthnet.... Οπως και να το κανεις ειναι ρισκο γιατι δεν ξερεις πως θα σου κατσει στον καθε παροχο ........ Η αποφαση και η ταλαιπωρια θα ειναι δικη σου αν γινει οτιδηπωτε ...

Αυτο που εμαθα ειναι οτι παλι ο Οτε τρεχει για τις βλαβες αλλα δεν σχιζεται κι ολας για τους αλλους παροχους..... ;)

Τι βλάβη είχες;

ilvou
02-11-08, 00:45
Δεν ειχα ΙΝΕΤ για 5 μερες και δεν μπορουσαν να μου δωσουν λυση στο προβλημα .. Ασε που για να τους πιασεις στο τηλ επρεπε να ειχες κανει ταμα.... Τελικα μου ειπανε οτι αν και στο ιδιοκτητο ο Οτε ειναι υπευθηνος για το DSLAM τους .Ο Οτε το κοιταξε και το βρηκε ΟΚ αλλα αυτοι δεν κανανε καν ελεγχο να δουν αν συχρονιζω ... Παλι τηλ , παλι δηλωση βλαβης , παλι τα ιδια . Οποτε ειπα να ξεπλεξω με τη Φορθνετ , τουλαχιστων να μπλεξω με εναν (ΟΤΕ) να ξερω και ποιον θα βριζω δηλαδη ...:) Ακριβως τα ιδια επαθε και ενας γνωστος μου για 15 μερες χωρις ΙΝΕΤ και καθημερινα τηλ στην ΤΥ της Φορθνετ....

hel
10-02-09, 01:06
Μπορεί να μας δώσει τα στοιχεία γραμμής για να του πούμε που κοντά θα κλειδώνει.

@ ADSLgr.com All rights reserved.