PDA

Επιστροφή στο Forum : Double Play | Από ποια εταιρία;



MarioSal
02-11-08, 00:24
Γεια σας. Είναι η πρώτη φορά που γράφω στην ιστοσελίδα σας και δεν ξέρω εάν αυτή είναι η κατάλληλη κατηγορία για να γράψω το άρθρο, αλλά βλέπουμε.

Έχει περάσει 1 χρόνος από τότε που άρχισε το Double Play στην Ελλάδα και πιστεύω ότι αυτή η εποχή είναι η καλύτερη για να ρωτήσω καθώς όλοι σας έχετε δοκιμάσει τι παίζει.

Αυτή τη στιγμή έχω Forthnet Double Play.

Θα ήθελα να μου προτείνετε την καλύτερη κατά τη γνώμη σας που να έχει τα ακόλουθα:

Τηλέφωνο[Απεριόριστη τηλεφωνία, με κινητά όση ώρα είναι]
Internet [24mbps]
Η πιο οικονομική
Με την καλύτερη ποιότητα
Με την καλύτερη τηλεφωνική τεχνική υποστήριξη
Static IP

Υπόψιν μένω στο Χολαργό. [DSLAM] Επίσης θα ήθελα να πείτε και το γιατί πιστεύετε ότι η τάδε εταιρία είναι η καλύτερη.

Ευχαριστώ.

oasis
02-11-08, 01:28
Γεια σας. Είναι η πρώτη φορά που γράφω στην ιστοσελίδα σας και δεν ξέρω εάν αυτή είναι η κατάλληλη κατηγορία για να γράψω το άρθρο, αλλά βλέπουμε.

Έχει περάσει 1 χρόνος από τότε που άρχισε το Double Play στην Ελλάδα και πιστεύω ότι αυτή η εποχή είναι η καλύτερη για να ρωτήσω καθώς όλοι σας έχετε δοκιμάσει τι παίζει.

Αυτή τη στιγμή έχω Forthnet Double Play.

Θα ήθελα να μου προτείνετε την καλύτερη κατά τη γνώμη σας που να έχει τα ακόλουθα:

Τηλέφωνο
Internet [24mbps]
Να είναι οικονομική
Καλή ποιότητα
Καλή τεχνική υποστήριξη
Static IP

Υπόψιν μένω στο Χολαργό. [DSLAM]

Ευχαριστώ.


Η άποψή μου πάνω στα ερωτήματά σου.


Τηλέφωνο ----------> Άμα δεν έχει έχει τηλέφωνο, δεν είναι double play. Η επιλογή είναι αν θες απεριόριστες ή όχι
Internet [24mbps] ----------> 24mbps είναι τελείως ονομαστική ταχύτητα κατά τη γνώμη μου :confused: 24 παρέχουν όλοι σαν default εκτός και αν θες χαμηλότερη ταχύτητα
Να είναι οικονομική ----------> Όλες πια με τις απεριόριστες προς ξένες χώρες+60' κινητά+αστικα+υπεράστικα και internet έχουν στα 39,90.
Καλή ποιότητα ----------> Είναι ψιλο"τζόγος" όλα αυτά. Είναι τι θα σου κάτσει
Καλή τεχνική υποστήριξη -----> Εδώ και πάλι πάει με την ημέρα και την τρέχουσα κατάσταση της εταιρίας. Δυσσαρεστημένοι πελάτες αυτό τον καιρό = Αργή τεχν. υποστήριξη -- Ευχαριστημένοι πελάτες αυτό τον καιρό = Σύντομη τεχν. υποστήριξη
Static IP ----------> Εδώ αυτό το παρέχουν όλες, με πρόσθετο κόστος


Όλα είναι τι σου κάτσει...

Δεν είναι τίποτα σίγουρο.

Αλλά εγώ πχ. θα ήθελα απάντηση σε αυτό το πλάνο:
Τηλεφωνία [1. Απεριόριστα 2. Με χρέωση ανά κλήση]
Internet [1. 24 mbps 2. 12 mbps 3. άλλη ταχύτητα]
Τεχνολογία τηλεφωνίας [1. VoIP (βλ. NetOne - Algonet - Παλίοτερα Hol) 2.Pots (βλ. υπόλοιπες) ]
Τεχνική Υποστήριξη [1. μέσω τηλεφώνου ή 2. email]





Τα λέμε
Καλό βράδυ!

MarioSal
02-11-08, 01:38
Φυσικά απεριόριστα

24άρα ξέρω περι το ΕΩΣ

Κανονική τηλεφωνια όχι VoIP.Αλλά δεν ξέρω τι περισσότερο σου προσφέρει το VoIP από το κανονικό τηλέφωνο.

Υποστήριξη μέσω τηλεφώνου

@ ADSLgr.com All rights reserved.