PDA

Επιστροφή στο Forum : Χωρίς ADSL από 24/10...



ReaperX
02-11-08, 05:31
Καλημέρα!!

Μετά από 3 χρόνια περίπου συνδρομητής στη forthnet και σχετικά ικανοποιημένος,στις 24/10 παράλληλα με το λογαριασμό που μου έστειλαν πέφτει και η γραμμή...:mad:

Από τότε έχω έρθει πολλές φορές σε επικοινωνία με τη forthnet με αποτέλεσμα να μου λένε τη μία ότι προωθούν τη βλάβη και την άλλη ότι αντικαταστάθηκε είτε από αυτούς είτε απ' τον ΟΤΕ.

Η υπομονή μου ωστόσο έχει αρχίσει να τελειώνει και το επόμενο βήμα μάλλον είναι να γυρίσω εκεί που κάποτε όλοι ήθελαν να φύγουν...

hel
02-11-08, 13:52
Καλημέρα!!

Μετά από 3 χρόνια περίπου συνδρομητής στη forthnet και σχετικά ικανοποιημένος,στις 24/10 παράλληλα με το λογαριασμό που μου έστειλαν πέφτει και η γραμμή...:mad:

Από τότε έχω έρθει πολλές φορές σε επικοινωνία με τη forthnet με αποτέλεσμα να μου λένε τη μία ότι προωθούν τη βλάβη και την άλλη ότι αντικαταστάθηκε είτε από αυτούς είτε απ' τον ΟΤΕ.

Η υπομονή μου ωστόσο έχει αρχίσει να τελειώνει και το επόμενο βήμα μάλλον είναι να γυρίσω εκεί που κάποτε όλοι ήθελαν να φύγουν...

Τους παίρνεις κάθε μέρα και τι σου λένε;
Έχει δοθεί η βλάβη σε ΟΤΕ;
Ζήτα γραπτή αναφορά της βλάβης , με ημερομηνίες κλπ. και να σου αφαιρέσουνε από τον επόμενο λογαριασμό σου τις ημέρες που δεν είχες ίντερνετ.
Εγώ θα έκανα και καταγγελία σε ΕΕΤΤ.

dazed
03-11-08, 11:49
Εφόσον είσαι σε shared, απο τη forthnet δεν μπορούν να ελέγξουν τη γραμμή σου για βραχυκυκλώματα και το μόνο που μένει (εφόσον γίνουν οι απαραίτητοι έλεγχοι στην καλωδίωσή σου) είναι να δηλωθεί βλάβη στον ΟΤΕ. Ο ΟΤΕ ως γνωστόν πέρα βρέχει, και σου εύχομαι καλό κουράγιο.

Αν έχεις ώρα/όρεξη να το ψάξεις, ζήτα γραπτή αναφορά από τη forthnet για τις βλάβες που έχει δηλώσει στον ΟΤΕ και μετα πήγαινε στο Α/Κ της περιοχής σου και βγάλε τα απωθημένα σου :twisted:

ReaperX
03-11-08, 17:43
Μου είχαν πει ότι είχε δοθεί η βλάβη στον ΟΤΕ και σε επόμενο τηλεφώνημα μου είπαν ότι ο ΟΤΕ τους ενημέρωσε πως όλα είναι οκ.


Σημερινό update...Eίχα πάρει Πέμπτη τηλέφωνο και μου είπαν ότι σε 2 εργάσιμες θα με καλέσουν..Φυσικά κανείς δεν πηρε..

Οπότε παίρνω εγώ πριν λίγο...Στο πρώτο τηλέφωνο που πήρα στο τμήμα βλαβών μου είπαν να καλέσω στο 4,2 για να μιλήσω με τεχνικό.Μετά προς μεγάλη μου έκπληξη είδα ότι με έστειλαν μπαλάκι στο τμήμα ρυθμίσεων λες κι εγώ τους είπα ότι έχω πρόβλημα με το σετάρισμα!!!!!!

Ξαναπαίρνω τηλέφωνο μιλάω μια μια κοπέλα...Μου λέει ότι έχει δρομολογηθεί (πρέπει να το χω ακούσει ίσα με 20 φορές αυτό...) και ότι θα με καλέσει τεχνικός..Ρωτάω το πότε θα γίνει αυτό φυσικά και δεν ξέρουν γιατί λέει δεν γνωρίζουν τι φόρτο εργασίας υπάρχει και θα με καλέσουν όταν υπάρξει ελεύθερος τεχνικός......

Πήρα και το τμήμα πωλήσεων σχετικά με το λογαριασμό και μου είπαν ότι θα πιστωθεί κτλπ,αλλά τους ξεκαθάρισα ότι αν δεν φτιαχτεί δεν πρόκειται να πληρώσω τπτ ακόμα κι αν πιστωθεί μετά....


Forthnet....:mad::mad::mad:

xmperop1
03-11-08, 22:42
Μου είχαν πει ότι είχε δοθεί η βλάβη στον ΟΤΕ και σε επόμενο τηλεφώνημα μου είπαν ότι ο ΟΤΕ τους ενημέρωσε πως όλα είναι οκ.


Σημερινό update...Eίχα πάρει Πέμπτη τηλέφωνο και μου είπαν ότι σε 2 εργάσιμες θα με καλέσουν..Φυσικά κανείς δεν πηρε..

Οπότε παίρνω εγώ πριν λίγο...Στο πρώτο τηλέφωνο που πήρα στο τμήμα βλαβών μου είπαν να καλέσω στο 4,2 για να μιλήσω με τεχνικό.Μετά προς μεγάλη μου έκπληξη είδα ότι με έστειλαν μπαλάκι στο τμήμα ρυθμίσεων λες κι εγώ τους είπα ότι έχω πρόβλημα με το σετάρισμα!!!!!!

Ξαναπαίρνω τηλέφωνο μιλάω μια μια κοπέλα...Μου λέει ότι έχει δρομολογηθεί (πρέπει να το χω ακούσει ίσα με 20 φορές αυτό...) και ότι θα με καλέσει τεχνικός..Ρωτάω το πότε θα γίνει αυτό φυσικά και δεν ξέρουν γιατί λέει δεν γνωρίζουν τι φόρτο εργασίας υπάρχει και θα με καλέσουν όταν υπάρξει ελεύθερος τεχνικός......

Πήρα και το τμήμα πωλήσεων σχετικά με το λογαριασμό και μου είπαν ότι θα πιστωθεί κτλπ,αλλά τους ξεκαθάρισα ότι αν δεν φτιαχτεί δεν πρόκειται να πληρώσω τπτ ακόμα κι αν πιστωθεί μετά....


Forthnet....:mad::mad::mad:

Το τηλ. δουλεύει?

ReaperX
04-11-08, 01:24
Το τηλ. δουλεύει?


Nαι,κανένα απολύτως πρόβλημα!! (τηλέφωνο έχω ΟΤΕ προς αποφυγή παρεξηγήσεων)

xmperop1
04-11-08, 21:45
Nαι,κανένα απολύτως πρόβλημα!! (τηλέφωνο έχω ΟΤΕ προς αποφυγή παρεξηγήσεων)

Αρα η γραμμή σου όσον αφορά τον ΟΤΕ είναι εντάξει αλλά και από τον έλεγχο που έκανε ο ΟΤΕ λογικά πρέπει να είσαι καλωδιωμένος και στην πόρτα του dslam.
Πρέπει να ψαχτείς και εσύ στο χώρο σου και να ψαχτεί και η Φόρθνετ.
Και όπωσδήποτε να απαιτήσεις να γίνει reset η πόρτα σου.

ReaperX
04-11-08, 23:01
Αρα η γραμμή σου όσον αφορά τον ΟΤΕ είναι εντάξει αλλά και από τον έλεγχο που έκανε ο ΟΤΕ λογικά πρέπει να είσαι καλωδιωμένος και στην πόρτα του dslam.
Πρέπει να ψαχτείς και εσύ στο χώρο σου και να ψαχτεί και η Φόρθνετ.
Και όπωσδήποτε να απαιτήσεις να γίνει reset η πόρτα σου.

Στο χώρο δεν έχει αλλάξει κάτι ρε γμτ εδώ και χρόνια που παίζει...Και τι μπορώ να κάνω άλλωστε πέρα απ' τα κλασσικά να βγάλω συσκευές να δω σε κεντρική πρίζα κτλπ...

Η Forthnet δυστυχώς απ' ότι βλέπω πέρα βρέχει....

Όσον αφορά το reset θα το ζητήσω στην επόμενη επικοινωνία..Ελπίζω να μη με γειώσουν...

hel
05-11-08, 11:01
Μπορείς να τους πεις να σου φέρουν τεχνικό.

ReaperX
05-11-08, 13:28
Μπορείς να τους πεις να σου φέρουν τεχνικό.

:rofl::rofl:

Εδώ τηλέφωνο μου είπαν ότι θα με πάρει τεχνικός σε κάνα δυο μέρες κι απ' την Πέμπτη ακόμα παίρνει...


Θα τους το πω πάντως να δω τι θα μου πουν....

ReaperX
05-11-08, 22:55
Tελικά δεν επικοινώνησε κανένας και τώρα γυρνόντας απ' τη δουλειά ήμουν έτοιμος να γίνει τηλεφωνική μάχη γιατί πολύ κρατήθηκα και ήμουν ευγενικός,αλλά προς μεγάλη μου έκπληξη έφτιαξε.....

Τώρα τι έφταιγε και τι έκαναν και αν είχαν ασχοληθεί απ' την αρχή μόνο αυτοί το ξέρουν.


Τέλος καλό πάντως...:)

@ ADSLgr.com All rights reserved.