PDA

Επιστροφή στο Forum : Η σύνδεση ανεβαίνει μετα το format και ξαναπέφτει!!



XpRiSe
02-11-08, 14:56
Γειά σας και πάλι, όπως γράφει ο τίτλος του θέματος, έχω 11mb παράδειγμα και όταν κάνω φορμάτ τον υπολογιστή μου πιάνω 19mb (όπως είχα πάντα) και μετά απο ώρες θα ξανακατέβει στα 11mb.. και άμα ξανακάνω φορμάτ θα πιάνω 19mb... έλεος δεν μπορώ να το καταλάβω αυτό το πράγμα... καμιά ιδέα? δηλαδή για να πιάνω 19mb θα κάνω συνέχεια φορμάτ?? ΑΙΣΧΟΣ!!!:evil::evil::evil:

DSLaManiaC
02-11-08, 14:59
Αυτό που λες δεν έχει λογική.

Το router δεν επηρεάζεται απ το format που κάνεις.

Αυτό που μας λες πιθανότατα συμβαίνει γιατί απο ADSL2+ για κάποιο λόγο σε ρίχνει σε ADSL2 που έχει maximum τα 12mbps.

Επειδή δε ξέρω το router σου να σου πω ακριβώς τι κάνεις, αλλά γενικά πήγαινε στις ρυθμίσεις να αλλάξεις το Modulation σε ADSL2+

XpRiSe
02-11-08, 15:01
Αυτό που λες δεν έχει λογική.

Το router δεν επηρεάζεται απ το format που κάνεις.

Αυτό που μας λες πιθανότατα συμβαίνει γιατί απο ADSL2+ για κάποιο λόγο σε ρίχνει σε ADSL2 που έχει maximum τα 12mbps.

Ευχαριστώ για την απάντηση,
το ξέρω οτι δεν επηρεάζεται απο το format, αλλά κακά τα ψέματα έχω κάνει 3 φορές φορμάτ και τις 3 φορές έπιασα 19mb... μήπως με βάζει σε ADSL2 και όταν κάνω φορμάτ με βάζει στο default ADSL2+?

DSLaManiaC
02-11-08, 15:04
Ευχαριστώ για την απάντηση,
το ξέρω οτι δεν επηρεάζεται απο το format, αλλά κακά τα ψέματα έχω κάνει 3 φορές φορμάτ και τις 3 φορές έπιασα 19mb... μήπως με βάζει σε ADSL2 και όταν κάνω φορμάτ με βάζει στο default ADSL2+?

Όχι.

Το router δεν επηρεάζεται με το αν έκανες εσύ φορμάτ.

Κάπου στη συσκευή σου -όχι σίγουρα- έχει επιλογή για modulation.

Πήγαινε να το βάλεις σε ADSL2+

........Auto merged post: DSLaManiaC πρόσθεσε 1 λεπτά και 1 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Δες εδώ: http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=240631

XpRiSe
02-11-08, 15:26
Όχι.

Το router δεν επηρεάζεται με το αν έκανες εσύ φορμάτ.

Κάπου στη συσκευή σου -όχι σίγουρα- έχει επιλογή για modulation.

Πήγαινε να το βάλεις σε ADSL2+

........Auto merged post: DSLaManiaC πρόσθεσε 1 λεπτά και 1 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Δες εδώ: http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=240631

Ναι το ξέρω, εγώ το είχα κάνει αυτό το Topic :p
Ευχαριστώ πολύ, θα το δοκιμάσω και θα σου πω.

EDIT: Δυστυχως δεν είναι αυτό

Channel: FAST, Upstream rate = 1020 Kbps, Downstream rate = 11442 Kbp
Link Power State: L0
Mode: ADSL2+
Channel: Fast

:evil:

DSLaManiaC
02-11-08, 15:27
Ναι το ξέρω, εγώ το είχα κάνει αυτό το Topic :p
Ευχαριστώ πολύ, θα το δοκιμάσω και θα σου πω.

Ε ναι.. Υπενθύμιση έκανα. :p

Δοκίμασε κ ενημέρωσε.

theopan
02-11-08, 15:36
Γειά σας και πάλι, όπως γράφει ο τίτλος του θέματος, έχω 11mb παράδειγμα και όταν κάνω φορμάτ τον υπολογιστή μου πιάνω 19mb (όπως είχα πάντα) και μετά απο ώρες θα ξανακατέβει στα 11mb.. και άμα ξανακάνω φορμάτ θα πιάνω 19mb... έλεος δεν μπορώ να το καταλάβω αυτό το πράγμα... καμιά ιδέα? δηλαδή για να πιάνω 19mb θα κάνω συνέχεια φορμάτ?? ΑΙΣΧΟΣ!!!:evil::evil::evil:


Το πιθανότερο είναι το πρόβλημα να είναι στον υπολογιστή σου (κάποιο πρόγραμμα ίσως που δημιουργεί δυσλειτουργία στη σύνδεση μεταξύ υπολογιστή-ρούτερ). Δεν έχει καμία σχέση το φορμάτ που κάνεις με την adsl. Συνδέεσαι με ethernet ή ασύρματα πάνω στο ρούτερ;

XpRiSe
02-11-08, 16:06
Το πιθανότερο είναι το πρόβλημα να είναι στον υπολογιστή σου (κάποιο πρόγραμμα ίσως που δημιουργεί δυσλειτουργία στη σύνδεση μεταξύ υπολογιστή-ρούτερ). Δεν έχει καμία σχέση το φορμάτ που κάνεις με την adsl. Συνδέεσαι με ethernet ή ασύρματα πάνω στο ρούτερ;

Με ethernet, και εγώ το έχω σκεφτεί ίσως να το κάνει κάποιο πρόγραμμα, αλλά δεν παίζει να το βρώ.. εκτός αν είναι κάποια συγκεκριμένα προγράμματα..

DSLaManiaC
02-11-08, 16:10
XpRiSe διευκρίνισε μας αν μιλάς για το συγχρονισμό ή για το "πόσο κατεβάζεις".

XpRiSe
02-11-08, 16:21
XpRiSe διευκρίνισε μας αν μιλάς για το συγχρονισμό ή για το "πόσο κατεβάζεις".

Βασικά επειδή είμαι gamer, στους servers όταν μπαίνω να παίξω το καταλαβαίνω..
δηλαδή με 19mb έχω 20-30 ping 0ms ενώ με 11mb έχω 40-60 ping και 23-25ms...

DSLaManiaC
02-11-08, 16:23
Αυτή τη διαδικασία με το modulation την έκανες?

XpRiSe
02-11-08, 18:34
Αυτή τη διαδικασία με το modulation την έκανες?

Δες πάνω στο ΠΟΣΤ που είχα κάνει EDIT

@ ADSLgr.com All rights reserved.