PDA

Επιστροφή στο Forum : "Το στοιχειο "Εξερευνηση των windows" σταματησε να λειτουργει"



bill_prd
02-11-08, 15:30
Καλησπερα σε ολα την Παρεα!

Απο χτες αντιμετωπιζω το εξης προβλημα... Οταν ανοιγω καποιο φακελο και μετα των κλεινω εμφανιζεται το μηνυμα "Το στοιχειο "Εξερευνηση των windows" σταματησε να λειτουργει" μενει κενη η οθονη και μετα λεει "Πραγματοποιειται επανεκκινηση του εξερευνηση των windows οπου και επανεμφανιζεται ολα παλι πισω (εικονιδια, μπαρα των windows...Τι μπορει να φταει???Το λειτουργικο μου συστημα ειναι windows vista home edition

Dr-PsychoGR
02-11-08, 16:02
Ta Svista φταίνε :down: :down: :down: :whistle:

1. τσεκαρε το pc για ιούς με ένα καλό προόγραμμα (Kasppersky, Nod, Avg, Avira)
2. αν δεν γίνει τπτ κάνε repair το λειτουργικό με το cd εγκατάστασης!

bill_prd
02-11-08, 16:13
Μου το εβγαλε ξαφνικα..Τσεκαρα και λενε οτι ειμαι καθαρος (Avira & Spyeraser)...

DSLaManiaC
02-11-08, 16:20
Γνήσια ή κατεβασμένα?

bill_prd
02-11-08, 17:34
Γνησια ειναι φιλε μου!

DSLaManiaC
02-11-08, 18:33
Για δοκίμασε σε command prompt να πατήσεις SFC /scannow

bill_prd
02-11-08, 19:09
Εκανα αυτο που μου ειπες και μου εβγαλε οτι εντοπισε κατεστραμμενα αρχεια αλλα δεν ειναι δυνατο να επιδιορθωσει μερικα απο αυτα...Τα αποθηκευσε σε ενα log file απο οτι ειδα...

DSLaManiaC
02-11-08, 20:39
Τώρα το κάνει ακόμα?

bill_prd
02-11-08, 21:15
Ναι φιλε και μου βγαζει σε καποιες επιλογες του πινακα ελεγχου οταν τις ανοιγω κατι για βλαβη στο rundll32:sorry:

VasilisTheGreek
02-11-08, 22:23
Παίρνεις και κανένα μήνυμα λάθους "error 1067";

bill_prd
02-11-08, 23:06
μεχρι τωρα δεν μου εχει πεταξει κατι τετοιο...

VasilisTheGreek
02-11-08, 23:30
Για ρίξε μια ματιά σ' αυτό εδώ (http://www.online-tech-tips.com/computer-tips/how-to-fix-microsoft-windows-search-indexer-stopped-working-and-was-closed/) , μήπως σε βοηθήσει σε κάτι...

bill_prd
03-11-08, 03:32
Εντελως ξαφνικα σταματησε να το κανει τωρα...Μονο οταν ανοιγω τον πινακα ελεγχου το κανει τωρα αλλα οχι παντα...Αυριο εχει συνεχεια το ψαξιμο και θα τσεκαρω και αυτο που λες φιλε VasilisTheGreek:oneup:

DSLaManiaC
03-11-08, 11:59
Εγώ θα σε συμβούλευα να κάνεις εγκατάσταση OS εκ νέου.

nnn
03-11-08, 23:01
Εγώ θα σε συμβούλευα να κάνεις εγκατάσταση OS εκ νέου.
ή να ξαναπεράσεις το SP1.

bill_prd
03-11-08, 23:53
ή να ξαναπεράσεις το SP1.
Πρεπει να το βγαλω και να το ξαναπερασω σωστα???Γιατι απο πανω δεν με αφηνει!!!

nnn
03-11-08, 23:55
Δεν σε αφήνει ?
ενδιαφέρον, όχι μην το βγάλεις.

antrenik
03-11-08, 23:57
Καλησπερα σε ολα την Παρεα!

Απο χτες αντιμετωπιζω το εξης προβλημα... Οταν ανοιγω καποιο φακελο και μετα των κλεινω εμφανιζεται το μηνυμα "Το στοιχειο "Εξερευνηση των windows" σταματησε να λειτουργει" μενει κενη η οθονη και μετα λεει "Πραγματοποιειται επανεκκινηση του εξερευνηση των windows οπου και επανεμφανιζεται ολα παλι πισω (εικονιδια, μπαρα των windows...Τι μπορει να φταει???Το λειτουργικο μου συστημα ειναι windows vista home edition

Κανε μια επαναφορα συστηματος περισσοτερο των 5 ημερων και τελιωσε.
Μην φοβηθεις δεν χανονται αρχεια

bill_prd
04-11-08, 01:44
Δεν σε αφήνει ?
ενδιαφέρον, όχι μην το βγάλεις.
Το εβγαλα και το ξαναεβαλα αλλα παλι το ιδιο κανει...

........Auto merged post: bill_prd πρόσθεσε 0 λεπτά και 42 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Κανε μια επαναφορα συστηματος περισσοτερο των 5 ημερων και τελιωσε.
Μην φοβηθεις δεν χανονται αρχεια
Και πως το κανω αυτο???:sorry:

opener
04-11-08, 12:33
...
Και πως το κανω αυτο???:sorry:

http://windowshelp.microsoft.com/Windows/el-GR/Help/517d3b8e-3379-46c1-b479-05b30d6fb3f01032.mspx

chosen0ne
04-11-08, 19:58
Καλησπερα σε ολα την Παρεα!

Απο χτες αντιμετωπιζω το εξης προβλημα... Οταν ανοιγω καποιο φακελο και μετα των κλεινω εμφανιζεται το μηνυμα "Το στοιχειο "Εξερευνηση των windows" σταματησε να λειτουργει" μενει κενη η οθονη και μετα λεει "Πραγματοποιειται επανεκκινηση του εξερευνηση των windows οπου και επανεμφανιζεται ολα παλι πισω (εικονιδια, μπαρα των windows...Τι μπορει να φταει???Το λειτουργικο μου συστημα ειναι windows vista home edition

Έχω ακριβώς το ίδιιο πρόβλημα κάποιες φορές.......(όχι πολύ συχνά ευτυχώς) σε home premium..... :hmm: ΧΩΡΙΣ το SP1 .... αλλά με όλα τα updates μέχρι και τώρα περασμένα.... :rolleyes:

........Auto merged post: chosen0ne πρόσθεσε 0 λεπτά και 48 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Γνήσια ή κατεβασμένα?

Που είναι η διαφορά???? Με pm πέσμου.....μην βρεθούμε "μπλεγμένοι" εδω μέσα..... ;)

DSLaManiaC
04-11-08, 22:12
@chosen0ne

Γιατί να βρεθούμε μπλεγμένοι?

Η διαφορά είναι ότι δε ξέρεις τι θα σου κάτσει αν κατεβάσεις πειρατικό OS. Τι αλλαγές έχουν γίνει όσο κι αν λένε ότι δεν έχουν γίνει κλπ κλπ.

chosen0ne
05-11-08, 00:32
@chosen0ne

Γιατί να βρεθούμε μπλεγμένοι?

Η διαφορά είναι ότι δε ξέρεις τι θα σου κάτσει αν κατεβάσεις πειρατικό OS. Τι αλλαγές έχουν γίνει όσο κι αν λένε ότι δεν έχουν γίνει κλπ κλπ.

Γιατί δεν πρέπει να μιλάμε ή να δείχνουμε παράνομο λογισμικό στο adslgr.com...... γι'αυτό. ;)

DSLaManiaC
05-11-08, 00:44
Γιατί δεν πρέπει να μιλάμε ή να δείχνουμε παράνομο λογισμικό στο adslgr.com...... γι'αυτό. ;)

Έχεις χάσει το νόημα του κανόνα αυτού.

Δεν απαγορεύεται να σου πω οτι όταν έχεις κατεβασμένα windows έχεις θέμα συνήθως.

bill_prd
05-11-08, 01:28
Η συνεχεια των εγκεφαλικων του laptop μου... Σημερα εκτος απο το μηνυμα με την εξερευνηση των windows που μου πεταει συνεχεια εκανε και κατι αλλο...Εβγαλε ενα μηνυμα με ενα "Χ" κοκκινο στα δεξια το οποιο λεει "Η οδηγια στο 0χ043316ce αναφερθηκε στη μνημη στο 0χ043316ce. Η μνημη δεν ηταν δυνατον να ειναι read. Καντε κλικ στο κουμπι "ΟΚ" για να τερματιστει το προγραμμα". Τι ειναι παλι αυτο το καινουργιο??Λεμε με την επαναφορα συστηματος να καταφερω να διορθωσω κατι???

nnn
05-11-08, 01:34
Κάνε ένα memtest πριν κάνεις κάτι άλλο.

bill_prd
05-11-08, 03:40
Κάνε ένα memtest πριν κάνεις κάτι άλλο.
Το εκανα φιλε μου και δεν βρηκε κανενα λαθος...Δεν μπορω να σκεφτω τι μπορει να παιζει???:hmm:

chosen0ne
05-11-08, 15:10
Ίσως έχεις δίκιο για τον κανόνα..... :whistle: Πάντως βρήκα τα Vista Home premium στον κωτσόβολο με to SP1 ενσωματομένο 99 ευρώ........... Θα τα πάρω, έτσι κι αλλιώς αυτό το λαπτοπ πιο "βαρύ" λειτουργικό δεν θα αντέξει.... θα τα πάρω μια κι έξω. ;) Κι ούτε να παιδεύεσαι με προγράμματα ούτε να φοβάσαι μην στα κλειδώσουν ούτε ούτε ούτε..........
Αν και η microsoft είναι πάμπλουτη, πιστεύω ότι το λειτουργικό δεν αξίζει να το έχουμε σπασμένο....................................... :down:

bill_prd
05-11-08, 21:15
Νεο εγκεφαλικο...Μολις πριν απο λιγο ανοιξα το laptop και μου εβγαλε μπλε οθονη. εκανε restart μονο του και εκανα και επιδιορθωση οπως ελεγε αλλα παλι τα ιδια...Δεν το γλυτωνω το format μου φαινεται...:sorry::down:
Καμια αλλη ιδεα κανεις???:hmm:

DSLaManiaC
05-11-08, 21:20
Νεο εγκεφαλικο...Μολις πριν απο λιγο ανοιξα το laptop και μου εβγαλε μπλε οθονη. εκανε restart μονο του και εκανα και επιδιορθωση οπως ελεγε αλλα παλι τα ιδια...Δεν το γλυτωνω το format μου φαινεται...:sorry::down:
Καμια αλλη ιδεα κανεις???:hmm:

Δε το γλυτώνεις το format για να πεις ότι έκανες δουλειά.

antrenik
06-11-08, 00:48
Νεο εγκεφαλικο...Μολις πριν απο λιγο ανοιξα το laptop και μου εβγαλε μπλε οθονη. εκανε restart μονο του και εκανα και επιδιορθωση οπως ελεγε αλλα παλι τα ιδια...Δεν το γλυτωνω το format μου φαινεται...:sorry::down:
Καμια αλλη ιδεα κανεις???:hmm:

Ρε φιλε κανε μια επαναφορα συστηματος .
Εχεις δοκιμασει οτι αλλη μπουρδα σου λενε εκτος απο αυτο.
46538
Πανω αριστερα λεει επιδιορθωση των windows χρησιμοποιοντας την επαναφορα συστηματος

bill_prd
06-11-08, 01:29
Φιλε μου εκανα επαναφορα αλλα δεν ειδα προκοπη... Σας ευχαριστω ολους για τις συμβουλες σας και την προσπαθεια σας να λυσω το προβλημα μου:clap:
Καμια αλλη ιδεα??:rolleyes:

DSLaManiaC
06-11-08, 09:19
@bill_prd
Με τόσες ώρες που έχεις φάει γι αυτό το πρόβλημα θα είχες κάνει φορμάτ 30 φορές.

@opel5
Άλλος έγραψε το ένα κι άλλος πήγε στο super market. :p

antrenik
06-11-08, 20:16
Φιλε μου εκανα επαναφορα αλλα δεν ειδα προκοπη... Σας ευχαριστω ολους για τις συμβουλες σας και την προσπαθεια σας να λυσω το προβλημα μου:clap:
Καμια αλλη ιδεα??:rolleyes:

Η επαναφορα που εκανες ηταν πανω απο 5 μερες;

bill_prd
06-11-08, 20:43
Η επαναφορα που εκανες ηταν πανω απο 5 μερες;
Δεν μου ειχε επιλογη για πανω απο 2 μερες πριν...

........Auto merged post: bill_prd πρόσθεσε 1 λεπτά και 49 δευτερόλεπτα αργότερα ........


@bill_prd
Με τόσες ώρες που έχεις φάει γι αυτό το πρόβλημα θα είχες κάνει φορμάτ 30 φορές.

Ασε και μου εδωσαν κατι vista ολο τρελα...Εντω μεταξυ μου εδωσαν ενα προγραμμα το "driver genius" το οποι εκανε ενα back up ολους μου τους drivers και μετα το format μου ειπε οτι μπορω να τους επαναφερω...Ισχυει??το εχει κανει κανεις??

antrenik
07-11-08, 00:46
Δεν μου ειχε επιλογη για πανω απο 2 μερες πριν...

........Auto merged post: bill_prd πρόσθεσε 1 λεπτά και 49 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Ασε και μου εδωσαν κατι vista ολο τρελα...Εντω μεταξυ μου εδωσαν ενα προγραμμα το "driver genius" το οποι εκανε ενα back up ολους μου τους drivers και μετα το format μου ειπε οτι μπορω να τους επαναφερω...Ισχυει??το εχει κανει κανεις??

Οριστε και βεβαια οσο πιο παλιο τοσο το καλυτερο.
46593

46594

@ ADSLgr.com All rights reserved.