PDA

Επιστροφή στο Forum : μα καλα, για dial up πληρώνω;



curzondax
03-11-08, 23:47
500 ping με wow και συνεχείς αποσυνδέσεις.

μας κοροϊδεύετε;

δεν είναι τσάμπα, σας ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ.

chemboy
03-11-08, 23:59
Πιστεύω να υπέγραψες την μαζική διαμαρτυρία. Αν και δεν βλέπω να ιδρώνει το αυτάκι τους.

Lagman
04-11-08, 01:31
όποιος δεν έχει κλείσει χρόνο και θέλει να φύγει μπορεί, χωρίς να πληρώσει τα 70 ευρω ...

nmavro73
04-11-08, 08:30
Κατά την απάντηση της forth net οι ταχύτητες δεν ειναι εγγυημένες. Ακόμη και αν πηγαίνει σαν dial up δε θεωρείται βλάβη.Νομίζω πως η επόμενη διαμαρτυρία πρέπει να είναι κατά ΟΛΩΝ των ISP για να αλλάξει αυτό.Να υπάρχει μια κατώτερη ταχύτητα που να είναι υποχρεωμένοι να εγγυώνται.Δεν μπορεί να κατεβάζεις με 40kbyte/sec και να σου λένε ότι δεν έχεις πρόβλημα
Παρεμπιπτόντως, χθες στο Wow το πινγκ μπορεί να μην οφείλονταν στη forthnet. Στο tracert έβλεπα πρόβλημα αφού πιάνει telia και μετά. Μην ξεχνάς ότι σε λίγες μέρες βγαίνει το Wrath of the Lich King και έχουν επιστρέψει παίκτες που ήταν ανενεργοί. Και έχουν γεμίσει οι servers. Αν η Blizzard δεν βάλει καινούριους τη βάψαμε
Επίσης το tracert βλέπει μέχρι το router.Μετά δεν σου επιτρέπουν να δεις έχουν firewall. Αλλά αν εκεί πιάνεις 100 και έχεις 45 errors τι περιμένεις;

karavagos
04-11-08, 10:42
500 ping με wow και συνεχείς αποσυνδέσεις.

μας κοροϊδεύετε;

δεν είναι τσάμπα, σας ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ.

Φίλε μου, κάνε ένα κόπο να συμπληρώσεις κάποιο στοιχείο παραπάνω στα χαρακτηριστικά της γραμμής σου όπως και την περιοχή σου.

manicx
04-11-08, 11:42
Όπου και να είναι, αν προσπαθεί να παίξει WoW σε server που είναι hosted σε otenet, 400+ Ping θα έχει.

goufister
04-11-08, 11:58
τωρα που ειπατε για dialup μηπως ξερετε πως μπορω να βαλω το εικονιδιο που ειχε κατω οταν ειχαμε παλια 56κ? απλα γιατι ετσι θα νιωθω πιο οικεια με τις ταχυτητες που εχω τωρα..

karavagos
04-11-08, 11:59
Όπου και να είναι, αν προσπαθεί να παίξει WoW σε server που είναι hosted σε otenet, 400+ Ping θα έχει.

Έχει WoW servers η Otenet?

DSLaManiaC
04-11-08, 12:07
Έχει WoW servers η Otenet?

Δε νομίζω ότι είναι καν εφικτό αυτό.

janisxt
04-11-08, 21:16
Μάλλον γκρινιάζετε αδικαιολόγητα.Κάποτε με dial up κατέβαζα με 2Kb/sec.Σήμερα με ADSL έπιασα
11Κb/sec.Με 5πλάσια+ ταχύτητα δεν πρέπει να είμαι ευχαριστημένος ;
Μόνο αυτό δεν μου είπαν στην ΤΥ όταν πήρα για παράπονα.

Georgevtr
04-11-08, 21:27
τωρα που ειπατε για dialup μηπως ξερετε πως μπορω να βαλω το εικονιδιο που ειχε κατω οταν ειχαμε παλια 56κ? απλα γιατι ετσι θα νιωθω πιο οικεια με τις ταχυτητες που εχω τωρα..

:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl: να σαι καλα ρε φιλε χαχαχαχαχαχαχααα

curzondax
04-11-08, 21:27
καλά και γω κάποτε έπαιζα παιχνίδια από κασσέτες κασετοφώνου, πρεπει να είμαι μεγαλύτερος απ'τους περισσότερους που σηκώνουν τηλέφωνα εκεί. δε θα μας πουν τι είναι.

Georgevtr
04-11-08, 21:28
Μάλλον γκρινιάζετε αδικαιολόγητα.Κάποτε με dial up κατέβαζα με 2Kb/sec.Σήμερα με ADSL έπιασα
11Κb/sec.Με 5πλάσια+ ταχύτητα δεν πρέπει να είμαι ευχαριστημένος ;
Μόνο αυτό δεν μου είπαν στην ΤΥ όταν πήρα για παράπονα.


:evil: Μα καλα.....και πως αντεξες και δεν μπηκες μεσα απ το ακουστικο να τους ξηγησεις κανα ονειρο?:hmm:

@ ADSLgr.com All rights reserved.