PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα με Vodafone mobile connect



Katsoulinos
04-11-08, 06:14
Καλημέρα παιδιά,

Αντιμετωπίζω ένα ιδιαίτερα ενοχλητικό πρόβλημα με το software της Vodafone για internet 3G από το δίκτυο κινητής τηλεφωνίας.

Συγκεκριμένα αποφάσισα να κάνω ένα συμβόλαιο στην Vodafone για internet μέσο 3G (δεν πιάνω σχεδόν ποτέ 3G, παρ’ όλο που ο χάρτης κάλυψης και καλά περιλαμβάνει τις περιοχές που είμαι, σέρνομαι με το GPRS), όλα καλά μέχρι εδώ. Όταν εγκαθιστώ την τελευταία έκδοση software που δίνει η Vodafone όλα λειτουργούν μια χαρά εκτός από το Ethernet. Απλά δεν μπορώ να συνδεθώ με Ethernet. Χωρίς κανένα μήνυμα λάθους, καμία ασυμβατότητα πουθενά και κανένα προφανή λόγο, απλά δεν έχω internet μέσω Ethernet. Έχω ελέγξει ότι μπορώ να σκεφτώ και δεν βρίσκω κάτι λάθος. Έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα; Γνωρίζει κανείς την λύση σε κάτι τέτοιο;

Συμμ. Όταν απεγκαθιστω το πρόγραμμα της Vodafoneόλα λειτουργούν και πάλι ρολόι, έχω εγκατεστημένα windows home premium edition, η κάρτα για το 3g είναι μια PCIExpress της Merlin, με Κωδικό προϊόντος XU870 (αυτήν δίνει η Vodafone). Το laptop είναι ένα Sony Vaio της σειράς FW, το 21Z.

Ευχαριστώ προκαταβολικά για την βοήθεια σας και τις απαντήσεις σας…

Katsoulinos
30-11-08, 18:27
Δε γα..είς! πήγα στην WIND και ησύχασα...

LOCKED

@ ADSLgr.com All rights reserved.