PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα με adsl σε laptop



portia
04-11-08, 23:58
Καλησπέρα. Εδώ και 20 μέρες αντιμετωπίζω πρόβλημα με τη σύνδεση adsl στο laptop μου. Ενώ τις πρώτες μέρες όλα πήγαιναν ρολόι, τις τελευταίες 3 εβδομάδες η σύνδεση με "πετά" έξω ανα 1 ή 2 ώρες. Το πρόβλημα είναι πως συνεχίζει να δείχνει συνδεδεμένο ακι όταν κάνω κλικ στην αποσύνδεση, κολλά. το αποτέλεσμα επηρεάζει και τη λειτουργία του υπολογιστή: πρέπει να κάνω τερματισμό ή επανεκκίνηση. ε, όποιο και από τα δύο να επιλέξω κολλάει!! :mad:και το να κάνω συνέχεια reset θεωρώ πως δεν είναι ασφαλές..Μήπως μπορείτε να μου πείτε τη γνώμη σας για το τι μπορεί να φταίει; σημείωση: έχω connX 1.024. σας ευχαριστώ.

Simpleton
05-11-08, 00:03
Υποθέτω ότι έχεις το ενσύρματο routerάκι της Philips (CGA3600). Αν το έχεις συνδέσει μέσω USB στον υπολογιστή σου, δοκίμασε καλύτερα μέσω Ethernet.

portia
05-11-08, 00:13
To router ειναι Baudtec, αυτα που εδινε τζαμπα ο ΟΤΕ (δε γνωριζω αν τα δινει ακομη - πριν ενα χρονο ειχα κανει τη συνδεση).

Simpleton
05-11-08, 00:20
Και τώρα δίνει κάποια Baudtec, δεν ξέρω όμως αν είναι το ίδιο μοντέλο. Το δικό σου το έχεις συνδέσει στον υπολογιστή μέσω USB; Μπορεί να σου κάνει νερά ο οδηγός (driver).

portia
05-11-08, 00:23
Nαι μεσω usb. Θα ελεγξω τον driver. ελπιζω να βρω τη λυση.

delta9
05-11-08, 00:50
Θα σου προτεινω και γω οτι και ο Skaf,καλυτερα μην το συνδεεις καθολου μεσω usb. Βαλε το καλωδιο ethernet

@ ADSLgr.com All rights reserved.