PDA

Επιστροφή στο Forum : Τελικό Κείμενο και Νεώτερα Για την καταγγελία



Σελίδες : [1] 2 3 4 5

nmavro73
05-11-08, 12:46
Ανεβάζω το τελικό κείμενο της καταγγελίας σε pdf για να το κατεβάσετε αν θέλετε.
Η καταγγελία έχει παραληφθεί από την ΕΕΤΤ.
Επειδή υπογράφω εγώ στο τέλος της με τα στοιχεία μου ως εκπρόσωπος,και επειδή έχω υποβάλλει ήδη καταγγελία για το ίδιο θέμα, η forth net είναι υποχρεωμένη να απαντήσει σε 5 εργάσιμες. Θα έχουμε νεώτερα σύντομα!

prodromosfan
05-11-08, 13:19
αντε να δουμε τι θα μας πουνε.

ωραίο το κείμενο περιορισμενο μεν περιεκτικό δε.
φανταζομαι οι υπογραφες θα πιανουν αλλες 3 σελιδες.

spsomas
05-11-08, 13:27
Περιμένουμε εξελίξεις (καλές για εμάς ελπίζω)

nmavro73
05-11-08, 13:34
Εχουν μπει ήδη βρε και ήταν άλλες 5 σελίδες.Το κείμενο έχει φύγει.

Lagman
05-11-08, 13:53
Πως μου αρέσει να διαβάζω αυτή την επιστολή , πραγματικά χαίρομαι .

bathan
05-11-08, 14:02
Πολύ καλό :oneup:

Zer0c00L
05-11-08, 14:16
καλη η ενεργεια σας ενα μπραβο στον φιλο που το σκεφτηκε.

για να δουμε επιτελους θα φτιαξουν τα πραγματα στην ελλαδα να σεβονται τον πελατη-καταναλωτη των υπηρεσιων τους.

warjo
05-11-08, 14:20
Λυπάμαι που δεν μπόρεσα να μπω στη λίστα....

Μπράβο πάντως περιμένουμε αποτελέσματα! :oneup:

elminster
05-11-08, 14:24
Μπραβο ρε παιδια. Επιτελους νιωθω υπευθυνος σαν καταναλωτης. Ειμαι αναμεσα σε αυτους που υπεγραψαν φυσικα. Θερμα συνχαρητηρια στην nmavro73 που ξενικησε την προσπαθεια και φυσικα σε ολους αυτους που τη στηριξαν. Περιμενω νεοτερα γιατι ηδη εκανα αιτηση να ξαναγυρησω ΟΤΕ.

joeyGR
05-11-08, 14:26
τα συγχαρητηρια μου στην nmavro83 και στους οργανωτες της καταγγελιας! καλη μας επιτυχια! ελπιζω να δουμε ασπρη μερα.

mary30
05-11-08, 15:03
Γειά σας.
Είμαι από αυτούς που έχουν υπογράψει την καταγγελία και επί 2 μήνες από αρχές Σεπτεμβρίου είχα
μεγάλο πρόβλημα στα πάντα. Με το ζόρι κατέβαζα με 300ΚΒ/s.

Εχθές το μεσημέρι εντελώς ξαφνικά η ταχύτητα μου πήγε στα 2300KB/s όπως ήταν τις παλιές καλές μέρες. Είπα μήπως ήταν τίποτα τυχαίο. Αλλά μέχρι και τώρα εξακολουθεί να έιναι σε πολύ υψηλά επίπεδα.Στα τέστ είναι παντα

Checking for Middleboxes . . . . . . . . . . . . . . . . . . Done
running 10s outbound test (client to server) . . . . . 845.41Kb/s
running 10s inbound test (server to client) . . . . . . 18.79Mb/s

Επίσης χθές με πήραν τηλέφωνο από Forthnet να με ενημερώσουν αν θέλω να γίνω πελάτης τους στο 2Play. Αϊντέεεεεε Καλά λέω είμαι ήδη πελάτης σας . Α μας συγχωρείτε λέει.

Τελοσπάντων.
Από Γιαννιτσά είμαι.

Ας ελπίσουμε να διορθωθεί το πρόβλημα και σε όλους τους υπόλοιπους χρήστες.

Georgevtr
05-11-08, 15:40
Ενα μεγαλο μπραβο για ολους εσας τους υγειως σκεπτομενους χρηστες!!!!!!!!!!!!!!!!
...και για να απονεμουμε τα του καισαρα,ευγε στην κοπελια που καταφερε να κινητοποιησει τους χρηστες:oneup:

spsomas
05-11-08, 16:58
Το κατάφερε όμως έχοντας αληθινά στοιχεία και όχι στο "έχω μια υποψία ότι...". Άξια και ελπίζω όχι μόνο η nmavro αλλά και οι υπόλοιποι να κάνουν/με όπου μπορούν/με κάτι ανάλογο. :respekt: στην nmavro που έκανε την αρχή.

freemannnn
05-11-08, 17:04
παντως και εμενα εδω στη ροδο, εδω και 2 ημερες παει καλα το surfing στο web. λες να κλασαν μεντες με την καταγγελια?????? χαχαχα γελιο εχει !!!!

mias
05-11-08, 17:10
Μπράβο σε όλους τους συμμετέχοντες αλλά και τους διοργανωτές!!!
Ελπίζω να γίνει παράδειγμα προς μίμηση αλλά και μια καλή αρχή μπας και καλυτερεύσουν τα πράγματα σε αυτόν τον τομέα στη χωρά μας!!!:oneup:

leandros
05-11-08, 18:02
θερμά συγχαρητήρια κι από μένα. Υπέγραψα κι εγώ. Τα Χανιά πάντως συνεχίζουν να σέρνονται. Αν δεν αλλάξει κάτι σε λίγες μέρες έφυγα για ΟΤΕ.

DSLaManiaC
05-11-08, 18:07
Ανεβάζω το τελικό κείμενο της καταγγελίας σε pdf για να το κατεβάσετε αν θέλετε.
Η καταγγελία έχει παραληφθεί από την ΕΕΤΤ.
Επειδή υπογράφω εγώ στο τέλος της με τα στοιχεία μου ως εκπρόσωπος,και επειδή έχω υποβάλλει ήδη καταγγελία για το ίδιο θέμα, η forth net είναι υποχρεωμένη να απαντήσει σε 5 εργάσιμες. Θα έχουμε νεώτερα σύντομα!

Μπράβο σου κ πάλι για την οργάνωση nmavro.
Ελπίζω πραγματικά να βγει κάτι ουσιαστικό μέσα απ αυτή την επιστολή.
Κράτα μας ενήμερους για τις εξελίξεις.

gerasimosfo
05-11-08, 18:33
Μπράβο σου κ πάλι για την οργάνωση nmavro.
Ελπίζω πραγματικά να βγει κάτι ουσιαστικό μέσα απ αυτή την επιστολή.
Κράτα μας ενήμερους για τις εξελίξεις.

Συγχαρητηρια nmavro υπεγραψα και εγω.Τοπροβλημα παραμενει εντονο περιοχη πατησια.ειμαι περιεργος να δω τι θα απαντησουν.προβλεπω ξυλινη πολιτικη απαντηση.

DSLaManiaC
05-11-08, 18:35
Συγχαρητηρια nmavro υπεγραψα και εγω.Τοπροβλημα παραμενει εντονο περιοχη πατησια.ειμαι περιεργος να δω τι θα απαντησουν.προβλεπω ξυλινη πολιτικη απαντηση.

Αν στείλουν τέτοια απάντηση θα στείλουμε κι εμείς απάντηση με τερμίτες στην ξύλινη απάντηση.

liomelissinos
05-11-08, 20:20
Ανακοίνωση τεχνικών εργασιών
05/11/2008

H Forthnet, επιθυμεί να ενημερώσει τους συνδρομητές της, ότι σήμερα το βράδυ στις 11:00 ηώρα, θα ξεκινήσουν τεχνικές εργασίες στο δίκτυό της, οι οποίες και θα διαρκέσουν έως αύριο το πρωί στις 06:00.
Κατά τη διάρκεια των εργασιών, ενδέχεται να παρουσιαστούν καθυστερήσεις στην πλοήγηση στο internet, όλων των συνδρομητών της Forthnet.

Σας ευχαριστούμε για την κατανόηση.


Λέτε να έχει σχέση με την καταγγελία?

balander
05-11-08, 20:34
Κατά τη διάρκεια των εργασιών, ενδέχεται να παρουσιαστούν καθυστερήσεις στην πλοήγηση στο internet, όλων των συνδρομητών της Forthnet.



Ναι ενω τώρα πετάμε... :rofl:

nmavro73
05-11-08, 20:45
Τεχνικές εργασίες κάνουν μήνες τώρα.Σχέση με την καταγγελία έχουν τα 2,5 Gbps που μπήκαν άρον άρον, τίποτε άλλο. Θα πάρω ξανά τηλέφωνο στην ΕΕΤΤ από βδομάδα να ρωτήσω!Πνίγομαι και γω μέσα στη βδομάδα και δεν προλαβαίνω να ασχολούμαι κάθε μέρα

ZaNteR
05-11-08, 20:49
Πρωτη φορα βλεπω να λενε οτι ολοι οι χρηστες θα εχουν προβληματα κατα τη διαρκεια των εργασιων, παιζει να το φτιαξουν... Αμην.

nmavro73
05-11-08, 20:54
Αν θυμάσαι η καταγγελία θίγει ότι δεν ανακοινώνουν τα προβλήματα όπως έχουν υποχρέωση βάσει σύμβασης.Οπότε ανακοίνωσαν σήμερα!Τυχαίο;;

Spanos
05-11-08, 20:57
Το πολύ να ανακοινώσουν τίποτα εργασίες τρίμηνης διάρκεια και επι εικοσιτετραώρου βάσεως:p

DSLaManiaC
05-11-08, 21:02
Θα δούμε

dr billc
05-11-08, 21:11
Συγχαρητηρια και απο μενα namvro. Να σαι καλα κοπελα μου. Και ας ελπισουμε οτι θα τους γινει μαθημα.

Ingenius
05-11-08, 21:20
Από πότε έπαιζε agreement ρε παιδιά ειδικά με Vodafone net netone Orange Wind Lannet etc etc ειδικά για το aix με Forthnet? Γιατί εγώ για CW και SB ξέρω :rolleyes:

king_by_mistake
05-11-08, 21:25
Συγχαρητήρια και δημοσίως για την ενέργεια της nmavro73 και από εμένα.
Σαφέστατα υπέγραψα και εγώ.
Αυτή τη στιγμή που μιλάμε έχω 500ms με aix.

herbal
05-11-08, 22:01
Ανακοίνωση τεχνικών εργασιών
05/11/2008

H Forthnet, επιθυμεί να ενημερώσει τους συνδρομητές της, ότι σήμερα το βράδυ στις 11:00 ηώρα, θα ξεκινήσουν τεχνικές εργασίες στο δίκτυό της, οι οποίες και θα διαρκέσουν έως αύριο το πρωί στις 06:00.
Κατά τη διάρκεια των εργασιών, ενδέχεται να παρουσιαστούν καθυστερήσεις στην πλοήγηση στο internet, όλων των συνδρομητών της Forthnet.

Σας ευχαριστούμε για την κατανόηση.

Αυτες οι ατελειωτες <<τεχνικές εργασίες>>άραγε πότε θα εχουν ενα τέλος???

BlackInk
05-11-08, 22:12
Εύγε!

nmavro73, θα μπορούσες να προσθέσεις στο πρώτο post του thread ένα link προς το κλειδωμένο πλέον thread της είδησης (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=241998); Είναι καλή αναφορά για κάποιον που δεν έχει ενημερωθεί ακόμα για τη διαμαρτυρία και περιέχει το κείμενο σε μορφή που δε χρειάζεται login για να διαβαστεί.

Και μια που το έφερε η κουβέντα, μόλις κατέβασα από ftp://ftp.ntua.gr/ ένα αρχείο με την αστρονομική ταχύτητα των 20 KΒ/s, ενώ το latency προς NTUA και OTEnet είναι περίπου 420ms. Τουλάχιστον ελπίζω να μας ενημερώνουν πλέον για τα προβλήματα του δικτύου, όπως έκαναν όταν ήταν ακόμα σοβαρή εταιρεία (φαίνεται πως τους τρομάξαμε λίγο :p ).

chimaros
05-11-08, 22:22
Nα προσθέσω και το δικό μου μπράβο και ευχαριστώ για την πρωτοβουλία!!! :oneup:

okeanis
05-11-08, 22:24
Πρωτη φορα βλεπω να λενε οτι ολοι οι χρηστες θα εχουν προβληματα κατα τη διαρκεια των εργασιων, παιζει να το φτιαξουν... Αμην.
Συμφωνώ.

tupolev
05-11-08, 22:33
Αν θυμάσαι η καταγγελία θίγει ότι δεν ανακοινώνουν τα προβλήματα όπως έχουν υποχρέωση βάσει σύμβασης.Οπότε ανακοίνωσαν σήμερα!Τυχαίο;;

Tέτοιες ανακοινώσεις για παροδικά προβλήματα που έχουν σχέση με τεχνικές εργασίες κάνουν συνέχεια. Το δικό μας πρόβλημα είναι μόνιμο και δεν εντάσσεται σε τέτοιου είδους ανακοινώσεις.

Στις επόμενες ημέρες περιμένουμε την απάντηση. Προσωπικά με ενδιαφέρει περισσότερο η θέση που θα πάρει η ΕΕΤΤ. Από τη φορθνετ περιμενω έργα.

Είδομεν...

leandros
05-11-08, 23:24
δεν νομίζω παιδιά ότι έχει σχέση η καταγγελία με την αποψινή ανακοίνωση εργασιών.
καθίστε να δούμε διαφορά αύριο το πρωί και μετά κρίνουμε..

Nikos.B
05-11-08, 23:28
Άνοιξα το router στις 19.00.
Η ώρα είναι 22.25
Μέσα σε τρεις ώρες έχει αποσυγχρονιστεί 3 φορές... Φυσικά δεν κάνουμε λόγο για download. Ότι ξεκινώ να κατεβάσω, σταματα λόγω του αποσυγχρονισμού.

Αυτοί ούτε καταγγελία θα καταλάβουν, ούτε τίποτα...
Από την στιγμή που η ΕΕΤΤ δεν κάνει κανένα έλεγχο της προκοπής για τις παρεχόμενες υπηρεσίες, τότε ο κάθε πάροχος κάνει ότι του κατέβει...

Ωστόσο έστειλα και εγώ τα στοιχεία μου στην καταγγελία...έτσι για να λέω ότι, όταν ήμουν forthnet πήρα μέρος και σε καταγγελία.

DSLaManiaC
05-11-08, 23:33
Άνοιξα το router στις 19.00.
Η ώρα είναι 22.25
Μέσα σε τρεις ώρες έχει αποσυγχρονιστεί 3 φορές... Φυσικά δεν κάνουμε λόγο για download. Ότι ξεκινώ να κατεβάσω, σταματα λόγω του αποσυγχρονισμού.

Αυτοί ούτε καταγγελία θα καταλάβουν, ούτε τίποτα...
Από την στιγμή που η ΕΕΤΤ δεν κάνει κανένα έλεγχο της προκοπής για τις παρεχόμενες υπηρεσίες, τότε ο κάθε πάροχος κάνει ότι του κατέβει...

Ωστόσο έστειλα και εγώ τα στοιχεία μου στην καταγγελία...έτσι για να λέω ότι, όταν ήμουν forthnet πήρα μέρος και σε καταγγελία.

Αυτό που περιγράφεις δεν έχει να κάνει με αυτά που έθιξε η καταγγελία. Εσύ έχεις πρόβλημα πάνω στη γραμμή σου.

chemboy
05-11-08, 23:34
Για να δούμε τι θα δούμε από αύριο. Ας ελπίσουμε τα έργα που ανακοίνωσαν είναι για το πρόβλημα. Επιτέλους !

Nikos.B
05-11-08, 23:39
Αυτό που περιγράφεις δεν έχει να κάνει με αυτά που έθιξε η καταγγελία. Εσύ έχεις πρόβλημα πάνω στη γραμμή σου.

To ξέρω... Αλλά εγώ είμαι ένας οπότε προτίμησα να πάω με τους πολλούς...

stathis77
06-11-08, 00:08
Ανεβάζω το τελικό κείμενο της καταγγελίας σε pdf για να το κατεβάσετε αν θέλετε.
Η καταγγελία έχει παραληφθεί από την ΕΕΤΤ.
Επειδή υπογράφω εγώ στο τέλος της με τα στοιχεία μου ως εκπρόσωπος,και επειδή έχω υποβάλλει ήδη καταγγελία για το ίδιο θέμα, η forth net είναι υποχρεωμένη να απαντήσει σε 5 εργάσιμες. Θα έχουμε νεώτερα σύντομα!


Σου αξίζουν πραγματικά ΣΥΝΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!!
ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ!!

BlackInk
06-11-08, 00:39
Tέτοιες ανακοινώσεις για παροδικά προβλήματα που έχουν σχέση με τεχνικές εργασίες κάνουν συνέχεια. Το δικό μας πρόβλημα είναι μόνιμο και δεν εντάσσεται σε τέτοιου είδους ανακοινώσεις.
Μμμμ, σωστά, απλά υπήρχε μια εποχή που (σε ό,τι αφορά εμένα) τα μόνο τεχνικά προβλήματα στο δίκτυό τους ήταν αυτά τα προγραμματισμένα. Νομίζω όμως ότι έχουν περάσει αιώνες από τότε. :p


Στις επόμενες ημέρες περιμένουμε την απάντηση. Προσωπικά με ενδιαφέρει περισσότερο η θέση που θα πάρει η ΕΕΤΤ. Από τη φορθνετ περιμενω έργα.
Να φαντάζομαι η EETT θα επικοινωνήσει με όλους μας, έτσι; (Εννοώ ότι περιμένω την απάντηση να φτάσει και στο δικό μου mailbox.)


To ξέρω... Αλλά εγώ είμαι ένας οπότε προτίμησα να πάω με τους πολλούς...
Στάση απαράδεκτη έως εμετική!
Θέλεις να πεις ότι έβαλες την υπογραφή σου κάτω από ένα κείμενο που δεν περιγράφει τα προβλήματα που αντιμετωπίζεις, μόνο και μόνο επειδή το "κάνουν οι πολλοί"; :down: Και μάλιστα εν γνώσει σου; :down: Να υποθέσω ότι πρόκειται για εκδικητική στάση απέναντι στην εταιρεία και ότι είσαι διατεθειμένος να πεις ψέματα για αυτό. Αν επρόκειτο για άγνοια των τεχνικών λεπτομερειών θα το καταλάβαινα τουλάχιστον. :down:

Όπως είπα στο άλλο thread, κάθε ένας φέρει το βάρος της υπογραφής του και μόνο. Αν όμως μαζευτούν πολλοί που σκέφτονται έτσι, νιώθω σα να γίνεται φτηνότερη η προσπάθεια όλων μας. Και λυπάμαι.

Εκτός κι αν αντιμετωπίζεις μεταξύ των άλλων προβλημάτων και τα όσα περιγράφει το κείμενο της διαμαρτυρίας (κάτι που δε θα μου έκανε εντύπωση λόγω του γενικού μπουκώματος της Forthnet). Σε αυτήν την περίπτωση δεν ισχύουν τα όσα είπα (όχι ότι θα απολογηθώ κιόλας - όφειλες να ήσουν σαφέστερος).

PS. Αν ήσουν στην Αμερική θα ανήκες και σε όσους επανεξέλεξαν τον Bush, μια που ήταν "οι πολλοί", ε? (off-topic, αλλά επίκαιρο)

nmavro73
06-11-08, 01:14
Μμμμ, σωστά, απλά υπήρχε μια εποχή που (σε ό,τι αφορά εμένα) τα μόνο τεχνικά προβλήματα στο δίκτυό τους ήταν αυτά τα προγραμματισμένα. Νομίζω όμως ότι έχουν περάσει αιώνες από τότε. :p


Να φαντάζομαι η EETT θα επικοινωνήσει με όλους μας, έτσι; (Εννοώ ότι περιμένω την απάντηση να φτάσει και στο δικό μου mailbox.)




Η ΕΕΤΤ δεν θα απαντήσει σε όλους γραπτά αλλά σε μένα που έχω βάλει στο κείμενο την υπογραφή μου τη διεύθυνσή μου το τηλέφωνό μου κλπ. Θα σκανάρω το κείμενο και θα το ανεβάσω εδώ μόλις το πάρω. Πιθανώς να στείλουν mail αλλά δεν ειναι σίγουρο. Πάντως ότι πάρω θα το πάρετε
Πιστεύω ότι όσοι υπέγραψαν μόνο για να πάνε με το κύμα είναι ελάχιστοι. Οι περισσότεροι έχουν το πρόβλημα. Και να μην ξέρουν να το διαπιστώσουν είναι καθολικό οπότε η περίπτωση να μην το έχουν είναι απίθανη. Μια κλήση με καμέρα στο msn θα τους λύσει την απορία.

mitsarionas
06-11-08, 02:30
Συγχαρητήρια κι από μένα nmavro73 και όσοι ασχοληθήκατε με το ζήτημα και ευχαριστώ/ούμε για το χρόνο που ξοδέψατε και τον κόπο που κάνατε για να σταλεί αυτή η καταγγελία.
Δυστυχώς το πήρα χαμπάρι πολύ αργά (κυριακή βράδυ-βράδυ γμτ :sorry: ) ...κι αυτό εντελώς τυχαία...
Είπα τουλάχιστον να δώσω το :respekt: μου κατόπιν εορτής...
Άντε και με τη νίκη :)

Vassilis_X
06-11-08, 09:35
Μμμμ, σωστά, απλά υπήρχε μια εποχή που (σε ό,τι αφορά εμένα) τα μόνο τεχνικά προβλήματα στο δίκτυό τους ήταν αυτά τα προγραμματισμένα. Νομίζω όμως ότι έχουν περάσει αιώνες από τότε. :p


Να φαντάζομαι η EETT θα επικοινωνήσει με όλους μας, έτσι; (Εννοώ ότι περιμένω την απάντηση να φτάσει και στο δικό μου mailbox.)


Στάση απαράδεκτη έως εμετική!
Θέλεις να πεις ότι έβαλες την υπογραφή σου κάτω από ένα κείμενο που δεν περιγράφει τα προβλήματα που αντιμετωπίζεις, μόνο και μόνο επειδή το "κάνουν οι πολλοί"; :down: Και μάλιστα εν γνώσει σου; :down: Να υποθέσω ότι πρόκειται για εκδικητική στάση απέναντι στην εταιρεία και ότι είσαι διατεθειμένος να πεις ψέματα για αυτό. Αν επρόκειτο για άγνοια των τεχνικών λεπτομερειών θα το καταλάβαινα τουλάχιστον. :down:

Όπως είπα στο άλλο thread, κάθε ένας φέρει το βάρος της υπογραφής του και μόνο. Αν όμως μαζευτούν πολλοί που σκέφτονται έτσι, νιώθω σα να γίνεται φτηνότερη η προσπάθεια όλων μας. Και λυπάμαι.

Εκτός κι αν αντιμετωπίζεις μεταξύ των άλλων προβλημάτων και τα όσα περιγράφει το κείμενο της διαμαρτυρίας (κάτι που δε θα μου έκανε εντύπωση λόγω του γενικού μπουκώματος της Forthnet). Σε αυτήν την περίπτωση δεν ισχύουν τα όσα είπα (όχι ότι θα απολογηθώ κιόλας - όφειλες να ήσουν σαφέστερος).

PS. Αν ήσουν στην Αμερική θα ανήκες και σε όσους επανεξέλεξαν τον Bush, μια που ήταν "οι πολλοί", ε? (off-topic, αλλά επίκαιρο)


Σε διαβαζω πολυ επιθετικο.. Πιστευεις δηλαδη οτι ολοι ξερουν απο pings, Seabone, Tiscali και αλλα τετοια;;; Δηλαδη ειναι σα να λες οτι εχεις ενα αυτοκινητο και η αντιπροσωπεια βγαλει δημοσιως οτι πρεπει να αλλαχτουν τα φρενα του μοντελου αυτοκινητου που εχεις και εσυ τους λες οτι δεν εχεις παρατηρησει προβλημα και δε θες να τα αλλαξεις.. Ολοι μα ολοι οι συνδρομητες της Forthnet εχουν προβλημα με pings, με καθυστερηση σελιδων, με online games, σε βιντεοκληση απο msn κλπ κλπ.. Απλως μερικοι συνδρομητες μπορει να μην ασχολουνται τοσο πολυ με κατεβασματα και τετοια και απλως θελουν να βλεπουν 1-2 σελιδες την ημερα.. Για ποιο λογο να μην αναβαθμιστουν και αυτοι εφοσον εχει προβλημα η forthnet;;; Τελος η λεξη ¨Εμετικη¨ δεν ειναι και τοσο κομψη ωστε να ανεφερεσαι σε καποιους χρηστες..

nmavro73
06-11-08, 09:47
Νομίζω είπα ότι όποιος δοκίμασε να κάνει κλήση από msn Με βίντεο μπορούσε να δει αν κολλάει η όχι.Αυτό δεν θέλει να ξέρεις για να το καταλάβεις.Η πάει καρέ καρέ η πάει κανονικά

BlackInk
06-11-08, 10:49
Στάση απαράδεκτη έως εμετική!
Θέλεις να πεις ότι έβαλες την υπογραφή σου κάτω από ένα κείμενο που δεν περιγράφει τα προβλήματα που αντιμετωπίζεις, μόνο και μόνο επειδή το "κάνουν οι πολλοί"; :down: Και μάλιστα εν γνώσει σου; :down: Να υποθέσω ότι πρόκειται για εκδικητική στάση απέναντι στην εταιρεία και ότι είσαι διατεθειμένος να πεις ψέματα για αυτό. Αν επρόκειτο για άγνοια των τεχνικών λεπτομερειών θα το καταλάβαινα τουλάχιστον. :down:

Όπως είπα στο άλλο thread, κάθε ένας φέρει το βάρος της υπογραφής του και μόνο. Αν όμως μαζευτούν πολλοί που σκέφτονται έτσι, νιώθω σα να γίνεται φτηνότερη η προσπάθεια όλων μας. Και λυπάμαι.

Εκτός κι αν αντιμετωπίζεις μεταξύ των άλλων προβλημάτων και τα όσα περιγράφει το κείμενο της διαμαρτυρίας (κάτι που δε θα μου έκανε εντύπωση λόγω του γενικού μπουκώματος της Forthnet). Σε αυτήν την περίπτωση δεν ισχύουν τα όσα είπα (όχι ότι θα απολογηθώ κιόλας - όφειλες να ήσουν σαφέστερος).
Σε διαβαζω πολυ επιθετικο..
"Πολύ"; Μπορώ να γίνω και περισσότερο, και μάλιστα παραμένοντας σε κόσμια πλαίσια...


Πιστευεις δηλαδη οτι ολοι ξερουν απο pings, Seabone, Tiscali και αλλα τετοια;;;
Αυτό κατάλαβες από το μήνυμά μου; Κατά λέξη είπα: "Αν επρόκειτο για άγνοια των τεχνικών λεπτομερειών θα το καταλάβαινα τουλάχιστον." Επιπλέον αν ανατρέξεις σε παλιότερο post μου θα δεις ότι πιστεύω πως η συμμετοχή χρηστών κατά ...λάθος είναι σε κάποιο βαθμό αναμενόμενη και αναπόφευκτη και δε μειώνει την αξία της καταγγελίας.

Ο φίλος μας όμως μας διαβεβαίωσε πως είχε πλήρη επίγνωση του γεγονότος ότι τα προβλήματα που αντιμετωπίζει είναι διαφορετικής φύσεως από αυτά που ομαδικώς καταγγείλαμε προ ημερών, και ότι παρ' όλα αυτά αποφάσισε να συμμετάσχει. Γιατί να τον αμφισβητήσω;

Επομένως δεν τίθεται θέμα άγνοιας, αλλά συνειδητής -ελπίζω όχι και κακοπροαίρετης (προς τη Forthnet)- παραχάραξης.


Ολοι μα ολοι οι συνδρομητες της Forthnet εχουν προβλημα με pings, με καθυστερηση σελιδων, με online games, σε βιντεοκληση απο msn κλπ κλπ.. Απλως μερικοι συνδρομητες μπορει να μην ασχολουνται τοσο πολυ με κατεβασματα και τετοια και απλως θελουν να βλεπουν 1-2 σελιδες την ημερα.. Για ποιο λογο να μην αναβαθμιστουν και αυτοι εφοσον εχει προβλημα η forthnet;;;
"Όλοι"; Μπορείς να αποδείξεις ότι έχουν πρόβλημα όλοι ανεξαιρέτως;

Και εγώ ο ίδιος εικάζω ότι το πρόβλημα το αντιμετωπίζει η συντριπτική πλειονότητα των συνδρομητών. Ωστόσο, είναι απαραίτητο ο κάθε ένας, στα πλαίσια πάντα των τεχνικών ικανοτήτων του (και χρησιμοποιώντας κάποιο από τα πολύ απλά και καθόλου χρονοβόρα test που αναφέρθηκαν), να επαληθεύσει το πρόβλημα πριν βάλει την υπογραφή του, αν θέλουμε η κίνηση να διατηρήσει τη σοβαρότητά της. Με άλλα λόγια, αν θέλουμε να μας πάρουν σοβαρά.

Πόσο μάλλον να μην συμμετάσχει αν γνωρίζει ότι το πρόβλημα του είναι διαφορετικό. Εκτός βέβαια κι αν αντιμετωπίζει και τα δύο προβλήματα. Η περίπτωση αυτή δεν είναι καθόλου απίθανη, αλλά την κάλυψα ήδη στο προηγούμενο post μου:

Εκτός κι αν αντιμετωπίζεις μεταξύ των άλλων προβλημάτων και τα όσα περιγράφει το κείμενο της διαμαρτυρίας (κάτι που δε θα μου έκανε εντύπωση λόγω του γενικού μπουκώματος της Forthnet). Σε αυτήν την περίπτωση δεν ισχύουν τα όσα είπα (όχι ότι θα απολογηθώ κιόλας - όφειλες να ήσουν σαφέστερος).



Τελος η λεξη ¨Εμετικη¨ δεν ειναι και τοσο κομψη ωστε να ανεφερεσαι σε καποιους χρηστες..
Αν ξαναδιαβάσεις τα προηγούμενα ίσως διαπιστώσεις ότι η λέξη δεν αναφερόταν σε κανένα χρήστη, αλλά σε μια ορισμένη ανεύθυνη στάση. Ακριβέστερα θα μπορούσες να πεις και ότι αναφερόταν στα συναισθήματα που προκάλεσε σε εμένα η εν λόγω στάση.

Σε κάθε περίπτωση, δε γράφω ποιήματα ώστε να με ενδιαφέρει η κομψότητα των λέξεων και των εικόνων που υποβάλλουν. Για μένα κομψότητα στο λόγο σημαίνει ακρίβεια και σαφήνεια. Και στο προηγούμενο post μου ήμουν σαφέστατος.

Ναι, ίσως και να ήμουν λίγο πιο απότομος από ότι χρειαζόταν. Αλλά, είδες, η παρέμβασή σου με ανάγκασε να χρησιμοποιήσω ακόμα σκληρότερες εκφράσεις για να εξηγήσω τι εννοούσα.

PS. Ζητώ συγγνώμη από τους υπόλοιπους χρήστες του forum, δε σκόπευα να επεκταθώ σε κάτι τόσο ανούσιο.

hel
06-11-08, 10:55
Παιδιά μην χαλάμε τη διάθεσή μας.

Nikos.B
06-11-08, 10:56
Στάση απαράδεκτη έως εμετική!
Θέλεις να πεις ότι έβαλες την υπογραφή σου κάτω από ένα κείμενο που δεν περιγράφει τα προβλήματα που αντιμετωπίζεις, μόνο και μόνο επειδή το "κάνουν οι πολλοί"; :down: Και μάλιστα εν γνώσει σου; :down: Να υποθέσω ότι πρόκειται για εκδικητική στάση απέναντι στην εταιρεία και ότι είσαι διατεθειμένος να πεις ψέματα για αυτό. Αν επρόκειτο για άγνοια των τεχνικών λεπτομερειών θα το καταλάβαινα τουλάχιστον. :down:

Όπως είπα στο άλλο thread, κάθε ένας φέρει το βάρος της υπογραφής του και μόνο. Αν όμως μαζευτούν πολλοί που σκέφτονται έτσι, νιώθω σα να γίνεται φτηνότερη η προσπάθεια όλων μας. Και λυπάμαι.

Εκτός κι αν αντιμετωπίζεις μεταξύ των άλλων προβλημάτων και τα όσα περιγράφει το κείμενο της διαμαρτυρίας (κάτι που δε θα μου έκανε εντύπωση λόγω του γενικού μπουκώματος της Forthnet). Σε αυτήν την περίπτωση δεν ισχύουν τα όσα είπα (όχι ότι θα απολογηθώ κιόλας - όφειλες να ήσουν σαφέστερος).

PS. Αν ήσουν στην Αμερική θα ανήκες και σε όσους επανεξέλεξαν τον Bush, μια που ήταν "οι πολλοί", ε? (off-topic, αλλά επίκαιρο)


Φίλε μου δεν καταλαβαίνεις ότι είμαι καταναλωτής και εγώ.
Επίσης δεν καταλαβαίνεις ότι είμαι πελάτης της ίδιας Α.Ε.
Επιπλέον δεν καταλαβαίνεις ότι το καταναλωτικό κοινό δεν χωρίζεται σε ομάδες αλλά είναι ένα.

Που σημαίνει ότι δεν καταλαβαίνεις ότι έχω το κάθε ΔΙΚΑΙΩΜΑ να υπερασπιστώ την οποιαδήποτε καταγγελία η οποία αφορά τις υπηρεσίες που παρέχει ένας φορέας, πόσο άλλωστε όταν με αφορά άμεσα αφού έχω ΚΑΙ ΕΓΩ προβλήματα...

Δεν είμαι στην Αμερική είμαι στο Ελλαδιστάν ... όπου η μονάδα δεν έχει καμιά αξία σε αντίθεση με την Αμερική ...

Χαιρετώ... :)

Vassilis_X
06-11-08, 11:04
@BlackInk
Οταν οι ιδιοι υπαλληλοι της Forthnet λενε οτι εχει μπουκωσει το δικτυο της, οταν ολοι οι χρηστες διαμαρτυρονται για το μπουκωμα αυτο και με συνομιλια μεταξυ φιλων μου απο πολλα μερικα μερη της Ελλαδος ο καθενας καταλαβαινει οτι ολοι οι χρηστες εχουν προβλημα.. αλλοι το εχουν δει και αλλοι οχι.. αλλοι παιζουν online games και αλλοι οχι.. εγω ακομα δικαιολογω ακομα και την εξαιρεση που καποιος εβαλε τη υπογραφη του χωρις να εχει παρατηρησει καποιο προβλημα.. σημειωνω οτι το οτι δεν παρατηρεις κατι δε σημαινει πως δεν υπαρχει κιολας..

goufister
06-11-08, 11:28
@@ μεντολες καναν κατι..ηδη εχω 140 πινγκ με αιχ

@ ADSLgr.com All rights reserved.