PDA

Επιστροφή στο Forum : Asus WL 600g συχνες αποσυνδεσεις



showishere
05-11-08, 13:31
γεια και χαρα σε ολους!!!
αρχικα, εχω connx 4mb και προσφατα αγορασα το asus routerακι απο το πλαισιο stock. δυστιχος, τιποτα δεν παει καλα. το προβλημα ειναι πως συνεχεια χανει την ip του. εκει που το αφηνω ανοιχτο σπιτι και ολα καλα μετα απο 10-20 λεπτα το λαμπακι της ip γινεται κοκκινο και δεν δουλευει τιποτα. οταν το πρωτοσυνδεσα δεν συγχρονιζονταν καν. στην συνεχεια και αφου εβαλα custom firmware ολα εδιχναν οκ. το adsl ηταν συνεχεια πρασινο. αλλα το ip συνεχηζει να χανεται συνεχεια.
σκεφτικα μοιπος να του βας ξανα το δικο του firmware η κανα update. αλλλα δεν εχει γινει κατι και με αυτη την κινηση. απο την αλλη, μοιπος υπαρχει καποιος τροπος (μαλλον με κανα script) ή κατι αλλο οποτε πεφτει η γραμμη να κανει reset μονο του, γιατι δεν μπορω να ειμαι συνεχεια απο πανω του να το κανω εγω!:)

RBS
05-11-08, 15:06
http://www.forumclix.net/download/WL600g_1028A_NARS.zip :)

showishere
07-11-08, 16:43
δυστιχος και αυτο το εχς χρησιμοποιησει και δεν εχει γινει τιποτα. πριν λιγο εβαλα χειροκινητα το dns στις ρυθμισεις του router. αυτο θα μπορουσε να κανει κατι? αυτη την στιγμη τρεχω το custom firmware στο Asus. αλλα αυτο συνεχηζει να χανει συνεχεια το default gateway. γιατι να συμβαινει αυτο συνεχεια?

@ ADSLgr.com All rights reserved.