PDA

Επιστροφή στο Forum : Cyta στο Ρεθυμνο σε λιγες μερες



paulk
06-11-08, 17:03
καλησπερα παιδια οπου να ναι ερχονται ρεθυμνο.
Κατω απο το σπιτι μου παιρνανε την οπτικη για την Cyta, απομενουν 30 μετρα για το κτιριο του οτε για να συνδεθει.Αντε αν ειναι να την κανω απο Τellas.

Spanos
06-11-08, 17:59
καλησπερα παιδια οπου να ναι ερχονται ρεθυμνο.
Κατω απο το σπιτι μου παιρνανε την οπτικη για την Cyta, απομενουν 30 μετρα για το κτιριο του οτε για να συνδεθει.Αντε αν ειναι να την κανω απο Τellas.

Στη θέση σου (30 μέτρα απο τον ΟΤΕ) θα διάλεγα ένα πακέτο εως 24Mbps απο άλλο πάροχο;)

paulk
06-11-08, 21:41
και που να παω φιλε μου?forthnet για τα πανηγυρια. οτε δεν θελω να πληρωνω παγια.ειμαι tellas αυτη την στιγμη και ελεγα να παω cyta.Εδω δεν υπαρχουν αλλοι παροχοι με ιδιοκτητο δικτυο.Δηλαδη λες να μην παω cyta?

utp
06-11-08, 21:43
καλησπερα παιδια οπου να ναι ερχονται ρεθυμνο.
Κατω απο το σπιτι μου παιρνανε την οπτικη για την Cyta, απομενουν 30 μετρα για το κτιριο του οτε για να συνδεθει.Αντε αν ειναι να την κανω απο Τellas.

Που ξερεις οτι η οπτικη ινα ειναι της cyta???

paulk
06-11-08, 21:48
ειχα ρωτησει οταν σκαβανε και μου ειπαν οτι ειναι απο κυπριακη εταιρια η οπτικη.τωρα αν μου ελεγαν ιστοριες για αγριους.Εγω θα ηθελα να ηταν της HOL.

utp
06-11-08, 21:50
ειχα ρωτησει οταν σκαβανε και μου ειπαν οτι ειναι απο κυπριακη εταιρια η οπτικη.τωρα αν μου ελεγαν ιστοριες για αγριους.Εγω θα ηθελα να ηταν της HOL.

Αυτες οι ινες ειναι για μελλοντικη χρηση.Μη νομιζετε οτι θα συνδεεστε μεσω αυτης ή οτι θα βοηθησει σε κατι τωρα.

NiKapa
07-12-08, 22:56
Τελικα εχει συνδεθει κανεις απο Ρεθυμνο στην Cyta ?

antonis32
25-06-09, 20:37
Γεία σε όλους σας.Διαβάζω αρκετό καιρό το φόρουμ αλλά δεν είχα κάνει εγγραφή.Συγχαρητήρια για την πολύ καλή δουλειά.Σε μένα έχει φανεί πολύ χρήσιμο στο να επιλέξω τον πάροχό μου.Εδώ και μερικές μέρες είμαι χρήστης της Cyta 2play στο Ρέθυμνο.Επέλεξα την Cyta,αν και είχα Forthnet στο παλιό μου σπίτι από την οποία ήμουν πολύ ευχαριστημένος,λόγω κόστους και μόνο.Πήρα το ρίσκο και έβαλα αυτή την εταιρεία γιατί στο σπίτι δεν είχα και πολλές απαιτήσεις σε ταχύτητες και τα ρέστα.

Έχω να πω ότι είμαι πολύ ευχαριστημένος και εξηγώ.Στην περιοχή που ήταν να μου βάλουν τη σύνδεση,υπήρξε ένα πρόβλημα του τύπου,δεν υπήρχε χώρος για να κουμπώσει η γραμμή ή κάτι τέτοιο.Και ενώ στον ΟΤΕ που πήγα και ρώτησα μου είπαν εν ολίγοις ότι θα δυσκολευτώ πολύ να πάρω γραμμή,μετά από μερικά τηλέφωνα με την τεχνική εξυπηρέτηση της Cyta,το πρόβλημα λύθηκε μετά από 10 μέρες καθυστέρηση που το βρήκα ένα λογικό διάστημα για το μέγεθος του προβλήματος που μου έλεγαν στον ΟΤΕ.

Για να μην σας κουράζω,από την μέχρι τώρα χρήση της εταιρείας,είμαι ευχαριστημένος.Το τηλέφωνο-αν και VoIP-ακούγεται καθαρά και το internet τρέχει με την ταχύτητα που μου είχαν πει(κοντά στα 2Mbps-1,6 σε speedtest).

Ελπίζω να βοήθησα κάποιους.Ευχαριστώ.

NiKapa
10-09-09, 18:49
Αλλος κανεις εμπειρια απο το Ρεθυμνο?

alexcool
05-10-09, 23:24
Ελα λαμβανει το Ρεθυμνο αλλα οχι και τοσο καλλα παρακολουθησε το θεμα με χαμηλη ταχυτητα κατεβασματος over.

........Auto merged post: alexcool πρόσθεσε 7 λεπτά και 30 δευτερόλεπτα αργότερα ........


ειχα ρωτησει οταν σκαβανε και μου ειπαν οτι ειναι απο κυπριακη εταιρια η οπτικη.τωρα αν μου ελεγαν ιστοριες για αγριους.Εγω θα ηθελα να ηταν της HOL.

Ρε συ μηπως ητανε υπαληλοι τις ΔΕΥΑΡ τωρα τελευταια εχουνε αλλαξει και φορμες φορανε κατι κοκκινες χα χα χα.

dimitrisc5
16-10-09, 10:52
εγώ στο ρέθυμνο στην παλιά πόλη (κοντά στην εθνική τράπεζα της ελλάδος) τι να βάλω???

@ ADSLgr.com All rights reserved.