PDA

Επιστροφή στο Forum : Που ειναι το προβλημα ;



GBM
06-11-08, 18:28
Γειασας πρωτα απ ολα κ ευχαριστω που ριξατε μια ματια στο τοπικ μου ^^
Καταρχην σορρυ για την ορθογραφια (μεγαλωσα στη Γερμανια και τωρα γυρισα, αλλα διαβασα πως δεν επιτρεπεται να γραφω Greeklish στο φορυμ κ ετσι σκεφτικα να κανω μια προσπαθια :D ).
Λοιπον, οπως ειπα, ηρθα τωρα στην Ελλαδα και διαλεξα ΟΤΕΝΕΤ για ISP. Πειρα τα 4 mbit, αλλα δεν ειμαι καθολου ευχαρηστιμενος :S. Επειδη ασχολουμαι και με ΟΝ-LINE gaming, downloading, κλπ ηθελα να μαθω, αμα βοηθησει να κατεβασω τη ταχυτητα στα 2 mbit (μπορει επειδη το Line Attenuation ειναι 42.0 db). Τωρα, επειδη δεν θελω να παιρνω 100 φωρες στον ΟΤΕ και να τους δεινω τα στοιχεια για αναβαθμηση κλπ, μιπος ξερεται εσεις που ειναι το προβλημα, η καλητερα, μια λυση ;

Ευχαριστω πολυ που κανατε τον κοπο να διαβασετε το κειμενο...


Και συγγνωμη για τα ορθογραφικα και παλη ^^...

Cloudman
06-11-08, 19:06
Όταν λες ότι δεν είσαι ευχαριστημένος, τι εννοείς; Έχεις αποσυνδέσεις, χαμηλές ταχύτητες ή ψηλά pings; Από το προφίλ σου βλέπω ότι το SNR σου είναι χαμηλό, αλλά βάσει του attenuation που έχεις θα έπρεπε να πιάνεις εύκολα τα 4mbps. Φαίνεται να έχεις πρόβλημα θορύβου στη γραμμή σου. Δοκίμασες να συνδέσεις το ρούτερ σου πάνω στη γραμμή χωρίς σπλίτερ ή άλλα τηλέφωνα συνδεδεμένα πάνω; Προσπάθησες να συνδεθείς με άλλο ρούτερ; (Πέτα το καρβουντιστήρι και πάρε ένα ρούτερ της προκοπής!). Περιμένω πάντως διευκρινιστικό ποστ σχετικά με το τι δε σε ικανοποιεί.

GBM
06-11-08, 19:22
Αποσυνδεσεις δεν εχω καθολου... δοκιμασα αυτα που ειπες αλλα διστιχος δεν αλλαξε τηποτε :S (High pings στο online game, θελει 5 ωρες να ανοιξει μια οποιαδιποτε σελιδα, κατεβαζει παρα πολυ αργα αρχεια...).
Τωρα να παρω στο τιφλο καινουργιο ρουτερ, δεν θελω... θα παρω μια στο 121 τηλ μιπος ειναι το προβλημα σε αυτους
Σ'ευχαρηστω πολυ παντος ! :D

hel
06-11-08, 22:35
Σε ποια περιοχή είσαι;
Δηλαδή τι Ping έχεις για να έχουμε το καλό ερώτημα;

CAMEL_LIGHTS
07-11-08, 01:24
Ερωτηση (επειδη γραφεις οτι κανει 500 ωρες να ανοιξει μια σελιδα..) εχεις δοκιμασει με αλλο υπολογιστη?

Μηπως εχεις κανενα "κρυολογημα" και σου τρωει το bandwidth με κανενα "περιεργο" τροπο?

@ ADSLgr.com All rights reserved.