PDA

Επιστροφή στο Forum : Forthnet Telephony: ADSL με χρονοχρέωση;



Dimitris_80
07-11-08, 20:09
Στο πρόγραμμα της Φορθνετ ForthNet Telephony (http://www.forthnet.gr/templates/corporateProductsDetails2.aspx?c=10010520) υπάρχει η δυνατότητα χρήσης ADSL έως 24Μβιτ με χρονοχρέωση όπως είναι το αντίστοιχο πρόγραμμα της Τελλάς Tellas Telephony (http://www.tellas.gr/default.asp?siteID=1&pageID=7&langID=1);

[ Και ακόμα προαιρετικά

* Δυνατότητα χρήσης ADSL Ιnternet έως 24 Mbps με χρονοχρέωση ]

Επίσης. Η γραμμή που ενεργοποιείται είναι broadband έτοιμη; Δηλαδή αν βάλεις ένα ρούτερ πάνω θα συγχρονίσει; Αργότερα αν θέλεις να μεταβείς στο Double Play full, γίνεται γρήγορα ή περιμένεις πάλι;

Ποιες οι δυνατότητες για ίντερνετ στο Forthnet Telephony; Dial up;

utp
07-11-08, 20:23
Eγω που εχω μια γραμμη telephony μπαινω με dial up.Kαι μαλιστα μου ειχαν πει να αγοραζω μονο καρτα netkey.Δεν ξερω γιατι, αλλα εγω το κανω ετσι να μην παρω καμια αλλη και δεν μπαινει και πανε χαμενα τα λεφτα.
Αμα εχει δοκιμασει κανεις με ρουτερ ας μας πει γιατι εχω και γω αυτη την αποροια....

sdikr
07-11-08, 21:19
Στο πρόγραμμα της Φορθνετ ForthNet Telephony (http://www.forthnet.gr/templates/corporateProductsDetails2.aspx?c=10010520) υπάρχει η δυνατότητα χρήσης ADSL έως 24Μβιτ με χρονοχρέωση όπως είναι το αντίστοιχο πρόγραμμα της Τελλάς Tellas Telephony (http://www.tellas.gr/default.asp?siteID=1&pageID=7&langID=1);


Επίσης. Η γραμμή που ενεργοποιείται είναι broadband έτοιμη; Δηλαδή αν βάλεις ένα ρούτερ πάνω θα συγχρονίσει; Αργότερα αν θέλεις να μεταβείς στο Double Play full, γίνεται γρήγορα ή περιμένεις πάλι;

Ποιες οι δυνατότητες για ίντερνετ στο Forthnet Telephony; Dial up;

Οχι δεν παρέχουν κάτι τέτοιο

utp
12-11-08, 09:47
Λοιπον παιδια συνδεσα ενα ρουτερ phillips(το ενσυρματο καρβουνηστηρι) που δινει ο οτε σε μια γραμμη telephony,εβαλα κωδικους της netkey και το αποτελεσμα ειναι να κατεβαζω σαν γραμμη 1024.Το ρουτερ φυσικα εχει κλειδωσει πολυ ψηλα αλλα μαλλον το 1024 ειναι περιοριορισμος της netkey.
Κατεβαζει με 110 περιπου.Αν και στην netkey λεει για 512Κ οχι για 1024Μβιτ.
Το μονο που μενει να κοιταξω ειναι αν χρεωνει καθολου τον λογαριασμο ή μονο αν τραβαει απο την καρτα.

Οριστε τα στατιστικα γραμμης:

Up Stream
1020 (Kbps.)

Down Stream
23172 (Kbps.)

[Go Top]

# Operation Data / Defect Indication:



Upstream
Downstream

Noise Margin
13 dB
6 dB

Attenuation
7 dB
12 dB

lewton
12-11-08, 15:40
Άρα το telephony παρέχει ADSL.
Το θέμα είναι το τι θα σου έρθει στο λογαριασμό... :hmm: :whistle:

Dimitris_80
12-11-08, 16:07
Λοιπον παιδια συνδεσα ενα ρουτερ phillips(το ενσυρματο καρβουνηστηρι) που δινει ο οτε σε μια γραμμη telephony,εβαλα κωδικους της netkey και το αποτελεσμα ειναι να κατεβαζω σαν γραμμη 1024.Το ρουτερ φυσικα εχει κλειδωσει πολυ ψηλα αλλα μαλλον το 1024 ειναι περιοριορισμος της netkey.
Κατεβαζει με 110 περιπου.Αν και στην netkey λεει για 512Κ οχι για 1024Μβιτ.
Το μονο που μενει να κοιταξω ειναι αν χρεωνει καθολου τον λογαριασμο ή μονο αν τραβαει απο την καρτα.

Οριστε τα στατιστικα γραμμης:

Up Stream
1020 (Kbps.)

Down Stream
23172 (Kbps.)

[Go Top]

# Operation Data / Defect Indication:



Upstream
Downstream

Noise Margin
13 dB
6 dB

Attenuation
7 dB
12 dB
Για ρώτησε τους όμως πόσο σε χρεώνει... Γιατί δωρεάν αποκλείεται να είναι...

Πάντως δεν έπρεπε να το αναφέρουν αυτό στο σάιτ τους ότι παρέχει και DSL η γραμμή Telephony;

utp
12-11-08, 17:04
Koιταξα με τους OAM τον λογαριασμο αλλα δεν εχει χρεωσει τιποτα.Μονο την καρτα netkey ξοδευει.Θα το παρακολουθω.
Παντως αν ειναι εινα ιετσι συμφερει ποιο πολυ καθως δεν χρεωνεις κλησεις σε ΕΠΑΚ οπως η dial up.

NetJim
12-11-08, 17:07
ωχ καλο αυτο αλλα σιγουρα δε χρεωνει τιποτα παρα μονο την netkey καρτα??

Dimitris_80
12-11-08, 17:10
Koιταξα με τους OAM τον λογαριασμο αλλα δεν εχει χρεωσει τιποτα.Μονο την καρτα netkey ξοδευει.Θα το παρακολουθω.
Παντως αν ειναι εινα ιετσι συμφερει ποιο πολυ καθως δεν χρεωνεις κλησεις σε ΕΠΑΚ οπως η dial up.
Θεωρώ δύσκολο να μην χρεώνει τίποτα στον λογαριασμό πέραν της κάρτας... Πόσο κάνει μια netkey κάρτα και πόσο χρόνο έχει;

utp
12-11-08, 17:24
Θεωρώ δύσκολο να μην χρεώνει τίποτα στον λογαριασμό πέραν της κάρτας... Πόσο κάνει μια netkey κάρτα και πόσο χρόνο έχει;

Εχει 10 ευρω και δινει 25+25 ωρες δωρο. ή 5 ευρω με 10+10 ωρες δωρο.Δεν ειναι και τσαμπα!;)
Και μενα εντυπωση μου κανει αλλα αμα το σκεφτεις καλα δεν κανει κληση πουθενα.Πως θα χρεωσει το λογαριασμος?Εχεις ηδη ενεργοποιημενο adsl και απλα βαζεις κωδικους και μπαινεις.

NetJim
12-11-08, 17:26
παιδια μολις το δοκιμασα σε forthnet telephony συχρονισε λογο αποστασης βεβαια σε 8/1 adsl2+ το καλο ειναι πως αμα κανεις αλλαγη σε forthnet 2 play λογικα θα ενεργοποιηθεις πολυ γρηγορα στην ουσια αλλαγες στο συστημα τους θα κανουν και θα σου στειλουν κωδικους

utp
12-11-08, 17:33
παιδια μολις το δοκιμασα σε forthnet telephony συχρονισε λογο αποστασης βεβαια σε 8/1 adsl2+ το καλο ειναι πως αμα κανεις αλλαγη σε forthnet 2 play λογικα θα ενεργοποιηθεις πολυ γρηγορα στην ουσια αλλαγες στο συστημα τους θα κανουν και θα σου στειλουν κωδικους

Eτσι μου παν.Μονο το προγραμμα αλλαζουν που θα ειναι το 2play και σου σου στελνουν αμεσα μονιμους δικους σου κωδικους.

NetJim
12-11-08, 17:39
Μαρεσει η πολιτικη της 4νετ στο συγκεκριμενο θεμα δηλαδη σου εχουν καβατζωσει μια πορτα στο dslam για αμεση ενεργοποιηση αμα θελησεις 2play

utp
12-11-08, 18:10
Μαρεσει η πολιτικη της 4νετ στο συγκεκριμενο θεμα δηλαδη σου εχουν καβατζωσει μια πορτα στο dslam για αμεση ενεργοποιηση αμα θελησεις 2play

Λογικα σε ολες τις εταιριες ετσι γινεται.Αλλα δεν το εχει παρατηρησει κανεις γιατι η πλειοψηφια βαζει 2play απευθειας.

Dimitris_80
12-11-08, 19:50
Λογικα σε ολες τις εταιριες ετσι γινεται.Αλλα δεν το εχει παρατηρησει κανεις γιατι η πλειοψηφια βαζει 2play απευθειας.
Πώς δε το έχουμε παρατηρήσει; Για δες το πρώτο ποστ. Το έχει η Τελλάς. Και το γράφει ρητά στο σάιτ της. Αντιθέτως η Φορθνετ δεν αναφέρει τίποτα ότι στο Telephony το DSL είναι έτοιμο και μπορεί να χρησιμοποιηθεί με κωδικούς netkey κάρτας.

Δε μπορώ να καταλάβω, κρυφό το έχουν εκεί στη Φορθνετ;;; :confused:

........Auto merged post: Dimitris_80 πρόσθεσε 1 λεπτά και 58 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Εχει 10 ευρω και δινει 25+25 ωρες δωρο. ή 5 ευρω με 10+10 ωρες δωρο.Δεν ειναι και τσαμπα!;)
Και μενα εντυπωση μου κανει αλλα αμα το σκεφτεις καλα δεν κανει κληση πουθενα.Πως θα χρεωσει το λογαριασμος?Εχεις ηδη ενεργοποιημενο adsl και απλα βαζεις κωδικους και μπαινεις.
Αρκετά ενδιαφέρουσα τιμή. 1 ευρώ οι 5ώρες δηλαδή. Μπορεί κάποιος να επιβεβαιώσει αν υπάρχει χρέωση ή όχι στον λογαριασμό εκτός από την αγορά της netkey κάρτας; :hmm:

utp
12-11-08, 21:30
Πώς δε το έχουμε παρατηρήσει; Για δες το πρώτο ποστ. Το έχει η Τελλάς. Και το γράφει ρητά στο σάιτ της. Αντιθέτως η Φορθνετ δεν αναφέρει τίποτα ότι στο Telephony το DSL είναι έτοιμο και μπορεί να χρησιμοποιηθεί με κωδικούς netkey κάρτας.

E μονο εσυ εκανες την αρχη τοσο καιρο που υπαρχουν αυτες οι υπηρεσιες.Δεν εχω βρει αλλο παρομοιο θεμα.Δεν σηζητιεται στο φορουμ διοτι σχεδοv ολοι εχουν 2play.:)

........Auto merged post: utp πρόσθεσε 4 λεπτά και 3 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Αρκετά ενδιαφέρουσα τιμή. 1 ευρώ οι 5ώρες δηλαδή. Μπορεί κάποιος να επιβεβαιώσει αν υπάρχει χρέωση ή όχι στον λογαριασμό εκτός από την αγορά της netkey κάρτας; :hmm:

Παρακολουθω συνεχως τον λογαριασμο online αλλα δεν ειδα να χρεωνει κατι σχετικο.Αφου περασουν μερικες μερες θα μπορω να το πω με σιγουρια.

dxan
12-11-08, 22:04
Στο πρόγραμμα της Φορθνετ ForthNet Telephony (http://www.forthnet.gr/templates/corporateProductsDetails2.aspx?c=10010520) υπάρχει η δυνατότητα χρήσης ADSL έως 24Μβιτ με χρονοχρέωση όπως είναι το αντίστοιχο πρόγραμμα της Τελλάς Tellas Telephony (http://www.tellas.gr/default.asp?siteID=1&pageID=7&langID=1);


Επίσης. Η γραμμή που ενεργοποιείται είναι broadband έτοιμη; Δηλαδή αν βάλεις ένα ρούτερ πάνω θα συγχρονίσει; Αργότερα αν θέλεις να μεταβείς στο Double Play full, γίνεται γρήγορα ή περιμένεις πάλι;

Ποιες οι δυνατότητες για ίντερνετ στο Forthnet Telephony; Dial up;

τι λέτε ρε παιδια τρελαθήκατε ?καμια σχεση αλλο χρονοχρέωση και αλλο γρήγορη ταχυτητα
η netkey einai sigoyra gia περιστασιακούς χρήστες οση ώρα εισαι μέσα με netkey υπαρχει αστικη χρέωση και αν θές adsl kai exeis telephony μια μετατροπη συμβολαιου κανεισ:lol:

utp
12-11-08, 22:22
τι λέτε ρε παιδια τρελαθήκατε ?καμια σχεση αλλο χρονοχρέωση και αλλο γρήγορη ταχυτητα
η netkey einai sigoyra gia περιστασιακούς χρήστες οση ώρα εισαι μέσα με netkey υπαρχει αστικη χρέωση και αν θές adsl kai exeis telephony μια μετατροπη συμβολαιου κανεισ:lol:

Aν ομως θες περιστασιακη χρηση adsl??Πρεπει να το κανεις 2play?
Αστικη χρεωση (και λιγοτερο) υπαρχει οταν κανεις κληση για dial up συνδεση.

theopan
13-11-08, 13:33
Eτσι μου παν.Μονο το προγραμμα αλλαζουν που θα ειναι το 2play και σου σου στελνουν αμεσα μονιμους δικους σου κωδικους.


Μαρεσει η πολιτικη της 4νετ στο συγκεκριμενο θεμα δηλαδη σου εχουν καβατζωσει μια πορτα στο dslam για αμεση ενεργοποιηση αμα θελησεις 2play

Έχε υπόψη σου πάντως ότι η "εμπνευσμένη" "πολιτική" της forthnet, εμπόδιζε για 1 χρόνο περίπου την αλλαγή από 2play soho (χρονοχρέωση κλήσεων) σε 2play (απεριόριστες κλήσεις) ...χωρίς κατάργηση της υπάρχουσας σύνδεσης και νέα αίτηση από την αρχή...
Τους έχω ικανούς να σου είπαν άλλα αντί άλλων και όταν το τολμήσει κανένας να βρεθεί με κομμένη σύνδεση και σε αναμονή νέας ενεργοποίησης...

NetJim
13-11-08, 13:53
Παντως στο site τους εχουν συγκεκριμενη αιτηση για 2play σε περιπτωση που κανεις μετατροπη υπηρεσιας απο την υπηρεσια που εχεις ηδη. (forthnet telehpny)

Dimitris_80
13-11-08, 16:43
Παντως στο site τους εχουν συγκεκριμενη αιτηση για 2play σε περιπτωση που κανεις μετατροπη υπηρεσιας απο την υπηρεσια που εχεις ηδη. (forthnet telehpny)
Kαι την αλλαγή τη χρεώνουν 25€... :down:

NetJim
13-11-08, 17:05
Μουφα αυτο οντως ....

kiko73
13-11-08, 17:05
γιατι 25 ευρω???

Dimitris_80
13-11-08, 17:06
γιατι 25 ευρω???
Γιατί είναι @#$@#$%@#. Θέλει και ερώτηση; :p

nick89
13-11-08, 17:07
μετατροπη μπορεις να κανεις οποτε θελεις.
το μονο που πληρωνεις ειναι για υποβαθμηση και οχι για την αναβαθμηση της υπηρεσιας.
μπορεις οποτε θελεις δεν χρειαζεται να περιμενεις 12 μηνες .
απο 2πλαυ σε εκονομυ πληρωνεις οχι για το αναποδο.
δηλ απο εκονομυ σε 2πλαυ
οπως και απο τηλ σε 2πλαυ παλι δεν χρεωνεσε 25€

Dimitris_80
13-11-08, 17:36
μετατροπη μπορεις να κανεις οποτε θελεις.
το μονο που πληρωνεις ειναι για υποβαθμηση και οχι για την αναβαθμηση της υπηρεσιας.
μπορεις οποτε θελεις δεν χρειαζεται να περιμενεις 12 μηνες .
απο 2πλαυ σε εκονομυ πληρωνεις οχι για το αναποδο.
δηλ απο εκονομυ σε 2πλαυ
οπως και απο τηλ σε 2πλαυ παλι δεν χρεωνεσε 25€
Ναι έχεις δίκιο, τώρα το παρατήρησα. Από Telephony ή Economy ADSL --> 2Play ΔΕΝ πληρώνεις μετατροπή.

Την μετατροπή με κόστος 25€ την χρεώνεσαι μόνο για υποβάθμιση από 2Play -->Telephony ή Economy.

http://www.forthnet.gr/media/Telephony/%CE%91%CE%99%CE%A4%CE%97%CE%A3%CE%97_%CE%9C%CE%95%CE%A4%CE%91%CE%A4%CE%A1%CE%9F%CE%A0%CE%97%CE%A3_%CE%A5%CE%A0%CE%97%CE% A1%CE%95%CE%A3%CE%99%CE%91%CE%A3%20_final_18_9_2008.pdf

utp
16-11-08, 01:08
Tελικα εκανε κανεις καμια δοκιμη να μας πει αν χρεωνει τιποτα στο λογαριασμο?Σε μενα δεν χρεωνει παντως τιποτα.
Αμα ειναι ετσι τοτε η 4νετ εχει καταργησει στην ουσια την dial up σε οποιον ανηκει στο δικτυο της και μπραβο της!!Με μια καρτα Netkey να εχει καποιος μια καλη συνδεση περιπου 1mbit αντι dial up.

Dimitris_80
16-11-08, 01:48
Tελικα εκανε κανεις καμια δοκιμη να μας πει αν χρεωνει τιποτα στο λογαριασμο?Σε μενα δεν χρεωνει παντως τιποτα.
Αμα ειναι ετσι τοτε η 4νετ εχει καταργησει στην ουσια την dial up σε οποιον ανηκει στο δικτυο της και μπραβο της!!Με μια καρτα Netkey να εχει καποιος μια καλη συνδεση περιπου 1mbit αντι dial up.
+1 μόντεμ θέλεις βέβαια το οποίο δε στο δίνει δωρεάν αν πάρεις το telephony. ;)

utp
16-11-08, 02:43
+1 μόντεμ θέλεις βέβαια το οποίο δε στο δίνει δωρεάν αν πάρεις το telephony. ;)

E φυσικα.Εγω εχω ενα της πλακας, του ΟΤΕ, και κλειδωνω σχεδον 24000.

Μα γιατι δεν αναφερει τπτ η 4νετ περι αυτου του θεματος?Σιγουρα πολυς κοσμος θα το θελει που κανει περιστασιακη χρηση adsl και παει στο 2play χωρις να υπαρχει μεγαλη αναγκη για internet.
Εγω τυχαια το ανακαλυψα.Λεω δεν συνδεω ενα ρουτερ να δω τι κανει?Αφου κλειδωσει λεω δεν βαζω και κωδικους πχ απο netkey που χρησιμοποιουσα για dial up και θυμομουν οτι κατι ελεγε και για adsl??
E τα κανω και βρεθηκα με 1μβιτ adsl αλλα με χρονοχρεωση της καρτας.
Πολυ πιο καλα απο dial up με το ιδιο κοστος +χρεωση ΕΠΑΚ στον λογαριασμο.

Dimitris_80
16-11-08, 02:45
E φυσικα.Εγω εχω ενα της πλακας, του ΟΤΕ, και κλειδωνω σχεδον 24000.

Μα γιατι δεν αναφερει τπτ η 4νετ περι αυτου του θεματος?Σιγουρα πολυς κοσμος θα το θελει που κανει περιστασιακη χρηση adsl και παει στο 2play χωρις να υπαρχει μεγαλη αναγκη για internet.
Εγω τυχαια το ανακαλυψα.Λεω δεν συνδεω ενα ρουτερ να δω τι κανει?Αφου κλειδωσει λεω δεν βαζω και κωδικους πχ απο netkey που χρησιμοποιουσα για dial up και θυμομουν οτι κατι ελεγε και για adsl??
E τα κανω και βρεθηκα με 1μβιτ adsl αλλα με χρονοχρεωση της καρτας.
Πολυ πιο καλα απο dial up με το ιδιο κοστος +χρεωση ΕΠΑΚ στον λογαριασμο.
Πάντως κρατάω ακόμα μια επιφύλαξη για έξτρα χρέωση στον λογαριασμό... :hmm:

utp
16-11-08, 02:47
Πάντως κρατάω ακόμα μια επιφύλαξη για έξτρα χρέωση στον λογαριασμό... :hmm:

Την οποια ομως δεν επρεπε να την βλεπω online στην κατασταση του λογαριασμου??

Dimitris_80
16-11-08, 02:52
Την οποια ομως δεν επρεπε να την βλεπω online στην κατασταση του λογαριασμου??
Μπορεί εκ των υστέρων να γίνει αναδρομική χρέωση... Ξέρω γω... Γιαυτό μην το πολυχρησιμοποιείς μέχρι να έρθει ο λογαριασμός αυτός κανονικά στο σπίτι σου. :hmm:

utp
16-11-08, 03:15
Ας μας πει και κανεις αλλος αν χρησιμοποιηει internet για αρκετο καιρο με αυτον τον τροπο....

balander
16-11-08, 09:28
Και εγώ το δοκίμασα στο γραφειο που εχω μονο Telephony. Κλειδωνω στα 23500 με att 7. Λεω να μετακομισω εκει :rofl: :cool:

Εαν κλεισω το ρουτερ απο το σπιτι που εχω 2play και μπω με τους ιδιους κωδικους απο το γραφειο δεν νομιζω να χρεωνομαι τιποτα.. (θελω να πιστευω) ...

spsomas
16-11-08, 11:23
E φυσικα.Εγω εχω ενα της πλακας, του ΟΤΕ, και κλειδωνω σχεδον 24000.

Μα γιατι δεν αναφερει τπτ η 4νετ περι αυτου του θεματος?Σιγουρα πολυς κοσμος θα το θελει που κανει περιστασιακη χρηση adsl και παει στο 2play χωρις να υπαρχει μεγαλη αναγκη για internet.


Γιατί να στο πει? χαζή είναι να σου πει έχω κάτι φνηνότερο? Ποιος τα λέει αυτά? Όλοι κοιτάνε πως θα βγάλουν. Τώρα αν κάποιος υπάλληλος στο πει όταν θα κάνεις την σύνδεση θα είσαι τυχερός αλλιώς 39,90 το μήνα. Από την άλλη όμως δεν κερδίζεις και ΠΑΡΑ πολλά. Μια κάρτα έχει 5€? και 27=32 από τα 40 έχεις κάποιο κέρδος αλλά αν έχεις καλή γραμμή νομίζω ότι αξίζουν τα 8€ παραπάνω για να έχεις έστω και 7-8 Mbps παραπάνω αντί του 1.

utp
16-11-08, 12:15
Και εγώ το δοκίμασα στο γραφειο που εχω μονο Telephony. Κλειδωνω στα 23500 με att 7. Λεω να μετακομισω εκει :rofl: :cool:

Εαν κλεισω το ρουτερ απο το σπιτι που εχω 2play και μπω με τους ιδιους κωδικους απο το γραφειο δεν νομιζω να χρεωνομαι τιποτα.. (θελω να πιστευω) ...

Αφου ηδη θα πληρωνεις την υπηρεσια 2play απο το σπιτι και θα ειναι ενεργοι οι κωδικοι σου τοτε μπορεις να τους βαλεις στο ρουτερ στο γραφειο.Απλα δεν θα μπορεις να εισαι συνδεδεμενος ταυτοχρονα σε γραφειο και σπιτι.

........Auto merged post: utp πρόσθεσε 2 λεπτά και 40 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Γιατί να στο πει? χαζή είναι να σου πει έχω κάτι φνηνότερο? Ποιος τα λέει αυτά? Όλοι κοιτάνε πως θα βγάλουν. Τώρα αν κάποιος υπάλληλος στο πει όταν θα κάνεις την σύνδεση θα είσαι τυχερός αλλιώς 39,90 το μήνα. Από την άλλη όμως δεν κερδίζεις και ΠΑΡΑ πολλά. Μια κάρτα έχει 5€? και 27=32 από τα 40 έχεις κάποιο κέρδος αλλά αν έχεις καλή γραμμή νομίζω ότι αξίζουν τα 8€ παραπάνω για να έχεις έστω και 7-8 Mbps παραπάνω αντί του 1.

Για περιστασιακη χρηση ειναι μια χαρα.Πιστεψε με,πολλοι μπαινουν με dial up ακομη, η οποια ειναι ακριβοτερη!
Γιατι να μην στο πει η 4νετ?Χαμενη δεν βγαινει.Απλα θα αυξηθουν οι πωλησεις των netkey.

Dimitris_80
25-11-08, 15:48
Μου φαίνεται ότι τουλάχιστον για Χριστούγεννα που θα ανέβω σε γιαγιά-παππού θα μετατρέψω τη γραμμή από Telephony σε 2Play για να μη μπλέκω με Netkey Κάρτες. Η μετατροπή γίνεται σύντομα; Θα μου φέρουν ρούτερ δωρεάν; Λέω να μείνω κανά 3μηνο στο 2Play. Μετά αν πληρώσω 25€ μπορώ να μεταφερθώ ξανά στο Telephony;

utp
25-11-08, 17:54
Μου φαίνεται ότι τουλάχιστον για Χριστούγεννα που θα ανέβω σε γιαγιά-παππού θα μετατρέψω τη γραμμή από Telephony σε 2Play για να μη μπλέκω με Netkey Κάρτες. Η μετατροπή γίνεται σύντομα; Θα μου φέρουν ρούτερ δωρεάν; Λέω να μείνω κανά 3μηνο στο 2Play. Μετά αν πληρώσω 25€ μπορώ να μεταφερθώ ξανά στο Telephony;

E ναι καλα θα κανεις.Η μεταφορα πρεπει να γινεται αρκετα συντομα.Μονο κωδικους(στο κινητο) και ρουτερ σου στελνουν.
Αλλα γνωμη μου ειναι να πας σε καταστημα 4νετ να κανεις την αιτηση μετατροπης για να σου δωσουν επιτοπου ρουτερ.
Μετα αφου πληρωνεις 25αρια μπορεις να πηγαινεις οπου θελεις.:p

@ ADSLgr.com All rights reserved.