PDA

Επιστροφή στο Forum : Μεταφορά απο Voda(ΑΡΥΣ) στο ιδιόκτητο!



kiriakosk
08-11-08, 15:15
Ρώτησα στο τμήμα πληροφοριών της Voda και που είπαν το εξής κουλό παρόλο που είμαι στην υπηρεσία ADSLx24 --> ΑΡΥΣ 4Mbps γιατί δεν υπήρχε ιδιόκτητο, τώρα που η περιοχή μου καλύπτετε από το ιδιόκτητο μου είπαν ότι πρέπει να κάνω αίτηση διακοπής και να ξανακάνω αίτηση γιατί δεν μπορεί να γίνει τίποτα!!! lol

Ξέρω ότι αντίστοιχη περίπτωση η Forthnet έκανε αυτού του είδους την αναβάθμιση στην περιοχή και μόλις δημιούργησε την υποδομή για το ιδιόκτητο της προχώρησε παράλληλα σε αναβαθμίσεις, τώρα τι να πιστέψω δεν ξέρω... :oops:
Δεν είναι τα 24 αλλά το γαμώτο και οι κόφτες της ΗΟL :mad: είναι δυνατό να έχουν δόση αληθείας όσα μου είπαν; :down:

guzel
08-11-08, 15:20
ξανακαλεσε μου φενεται κουλο..

η χολ δεν εχει κοφτες

kiriakosk
08-11-08, 15:27
ξανακαλεσε μου φενεται κουλο..

η χολ δεν εχει κοφτες

Εμένα πάντως ακόμα και στο rapidshare μέχρι πρόσφατα κατέβαζε σταθερά μέχρι 80Kbps και τώρα τελευταία το ανέβασαν στα 190kbps τι να σου πω.

Θα ξαναπάρω...

guzel
08-11-08, 15:29
Εμένα πάντως ακόμα και στο rapidshare μέχρι πρόσφατα κατέβαζε σταθερά μέχρι 80Kbps και τώρα τελευταία το ανέβασαν στα 190kbps τι να σου πω.

Θα ξαναπάρω...

ως free user λογικο ειναι

kiriakosk
08-11-08, 15:49
ως free user λογικο ειναι

Και άλλοι φίλοι μου έχουν διαφορετικούς παρόχους κατεβάζουν με πολύ καλύτερες ταχύτητες.
π.χ. με 1024 της ΟΤΕΝΕΤ κατεβάζει πιο γρήγορα από την 4αρα της Voda


Τεσπα ας είναι...

traderman
08-11-08, 18:55
Θα κανεις διακοπη και ταυτοχρονως αιτηση για full.Για να μην μεινεις χωρις ιντερνετ βαλε τους καινουργιους κωδικους που θα σου δωσει η vodafone.

kiriakosk
08-11-08, 19:59
Θα κανεις διακοπη και ταυτοχρονως αιτηση για full.Για να μην μεινεις χωρις ιντερνετ βαλε τους καινουργιους κωδικους που θα σου δωσει η vodafone.

Δεν θέλω full μόνο ίντερνετ (shared) με τέτοια που βλέπω στο ίντερνετ και full llu :nono:

alex24
08-11-08, 20:48
Μην λες τετοια φιλαρακι και ειμαι και γω στο vodafone x6 AΡΥΣ μεχρι να ερθει το ιδιοκτητο ποιος ξανακανει ολοι την διαδικασια αυτη παλι

traderman
08-11-08, 21:50
Δεν θέλω full μόνο ίντερνετ (shared) με τέτοια που βλέπω στο ίντερνετ και full llu
Ε αφου δεν εισαι ικανοποιημενος τοτε γιατι επιμενεις στον ιδιο παροχο?Αλαξε και μετα τα ξαναλεμε.

alex24
08-11-08, 22:04
E λογικα θα πρεπει να πληρωσει τα 45ευρο για διακοπη

kiriakosk
08-11-08, 23:14
E λογικα θα πρεπει να πληρωσει τα 45ευρο για διακοπη

E ναι είμαι με δωδεκάμηνη δέσμευση και έχω ακόμα καιρό, πλάκα πλάκα δεν τον ρώτησα αν θα πληρώσω ποινή αν το κόψω και ξαναμπώ πάλι στην Voda :p (που δεν υπάρχει περίπτωση αλλά λέμε)

alex24
08-11-08, 23:17
Ρωτα για καλο και για κακο!!αν ειναι να προλαβω να το κοψω οσο ειναι νωρις

kiriakosk
11-11-08, 12:52
Άκυρο το πρώτο τηλέφωνό σήμερα μου επιβεβαίωσαν ότι θα μπω στο ιδιόκτητο κάποια στιγμή. :cool:

Aias
12-11-08, 10:50
θα μπεις οταν το αποφασισει η HOL ΚΑΠΟΙΑ στιγμη να το κανει δηλαδη...Ζησε μαιμου να φας...

gra107
15-11-08, 21:45
Και εμένα τα ίδια μου είπαν, (για αίτηση διακοπής και αίτηση επανασύνδεσης) διαφορετικά θα μπώ στο ιδιόκτητο "κάποια στιγμή" που δεν μπορούν να προσδιορίσουν. 'Εκανα λοιπόν και γω μια αίτηση στη forthnet και ησύχασα.

Aias
30-11-08, 12:16
Και εμένα τα ίδια μου είπαν, (για αίτηση διακοπής και αίτηση επανασύνδεσης) διαφορετικά θα μπώ στο ιδιόκτητο "κάποια στιγμή" που δεν μπορούν να προσδιορίσουν. 'Εκανα λοιπόν και γω μια αίτηση στη forthnet και ησύχασα.

Σωστος ο παιχτης :oneup:

@ ADSLgr.com All rights reserved.