PDA

Επιστροφή στο Forum : ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΤΡΙΤΟΚΟΣΜΙΚΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΣΤΟΝ Ο.Τ.Ε.!!!



Σελίδες : [1] 2

stormy11
27-10-03, 07:06
ΑΓΑΠΗΤΟΙ ΦΙΛΟΙ, ΜΕΧΡΙ ΠΡΟΤΕΙΝΟΣ ΗΜΟΥΝ ΧΡΗΣΤΗΣ ΔΟΡΥΦΟΡΙΚΟΥ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΓΙΑ ΧΡΗΜ/ΚΕΣ ΣΥΝΑΛΛΑΓΕΣ ΜΕ Ν.Α. ΑΣΙΑ ΚΑΙ Η.Π.Α. ΟΙ ΟΠΟΙΕΣ ΑΠΑΙΤΟΥΝ ΥΨΗΛΗ ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΚΑΙ ΕΛΑΧΙΣΤΟ ΥΠΝΟ ΛΟΓΩ ΔΙΑΦΟΡΑΣ ΩΡΑΣ.
ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΕΡΑΣΜΕΝΗ ΔΕΥΤΕΡΑ 20/10/2003 ΜΠΗΚΑ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ADSL ΟΤΑΝ, 47 ΗΜΕΡΕΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΑΙΤΗΣΗ ΜΟΥ ,ΗΡΘΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ Ο ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ.
ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΧΩ ΓΡΑΜΜΗ PSTN KAI ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΜΟΥ ΤΟ DSLAM EINAI SIEMENS. ME ΑΥΤΑ ΤΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ Ο ΟΤΕ ΠΑΡΕΧΕΙ ΔΥΟ ΜΟΝΤΕΜ: ENA ME ΔΙΕΠΑΦΗ USB KAI ENA ΜΕ ETHERNET.
ΕΙΧΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ ΤΟ 134 ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ ΚΑΙ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΕΝΑ ΜΟΝΤΕΜ ,ΠΟΥ ΝΑ ΣΥΝΔΕΕΤΑΙ ΜΕ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΕΝΑ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΕΣ ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΣΕΡΦΑΡΟΥΝ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ ΕΙΤΕ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΕΙΤΕ ΕΝΩ ΛΕΙΠΕΙ Ο ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΦΟΡΗΤΟΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΕΚΤΟΣ ΓΡΑΦΕΙΟΥ.
ΑΝΤΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΟΥΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΟΝΤΕΜ ΓΙΑ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΔΕΔΟΜΕΝΑ, ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ, ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΑΠΟ ΑΣΧΕΤΟΣΥΝΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΕΠΕΙΔΗ ΗΘΕΛΑΝ ΝΑ ΜΕ ΒΛΑΨΟΥΝ ,ΟΤΙ ΤΟ ΚΑΤΑΛΛΗΛΟ ΜΟΝΤΕΜ ΗΤΑΝ ΤΟ SIEMENS XPRESSLINK.
EKEI THN ΠΑΤΗΣΑ, ΓΙΑΤΙ ΑΠΟ ΟΤΙ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΑ ΧΡΕΙΑΖΟΜΟΥΝ ΜΟΝΤΕΜ ROUTER ΠΟΥ ΔΕΝ ΔΙΑΤΙΘΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΤΕ ΓΙΑ PSTN ΓΡΑΜΜΕΣ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΘΑ ΧΡΕΙΑΖΟΤΑΝ ΝΑ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΩ ΟΥΤΕ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Η ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ ΟΠΩΣ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΤΗΝ ΟΡΟΛΟΓΙΑ ΤΗΣ ΟΡΘΟΠΕΔΙΚΗΣ ΑΛΛΑ ΣΑΝ ΠΕΛΑΤΗΣ ΣΕ ΕΥΡΩΠΑΙΚΗ ΧΩΡΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΚΑΙ Ο ΟΡΘΟΠΕΔΙΚΟΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ Ο ΜΟΝΟΠΩΛΙΑΚΟΣ ΟΤΕ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΤΑ ΠΡΟΙΟΝΤΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΠΟΥ ΑΚΡΙΒΟΠΟΥΛΑΝΕ.ΒΕΒΑΙΑ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΕΥΣΕΒΕΙΣ ΠΟΘΟΙ...ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΨΑΧΝΟΜΑΙ,ΕΜΑΘΑ ΤΑ ΟΝΟΜΑΤΑ ΤΩΝ ΜΙΣΩΝ ΤΕΧΝΙΚΩΝ ΤΟΥ ΟΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΒΡΩ ΜΙΑ ΑΚΡΗ.
ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΣΩ ΕΝΑ DIALER( TO NETVOYAGER) ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΕΙ ΤΟ XPRESSLINK NA ΔΟΥΛΕΨΕΙ ΜΕ WIN2000 PRO.ΑΥΤΟ ΕΓΙΝΕ ΚΑΙ ΤΟ ΜΟΝΤΕΜ ΠΕΤΑΓΕ.ΑΛΛΑ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ PC;;; ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΨΑΧΝΩ Ο ΙΔΙΟΣ ΣΠΑΤΑΛΩΝΤΑΣ ΠΟΛΥΤΙΜΟ ΧΡΟΝΟ.
ΠΡΟΣ ΣΤΙΓΜΗ ΕΝΟΙΩΣΑ ΤΥΧΕΡOΣ OTAN ΣΤΟ SITE AYTO ΕΙΔΑ ΣΤΙΣ 21/10/2003 ΟΤΙ ΑΠΕΛΕΥΘΕΡΩΘΗΚΕ Η ΑΓΟΡΑ ΜΟΝΤΕΜ ADSL.ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΑ ΜΕ ΤΟΝ ΟΤΕ ΠΑΛ.ΦΑΛΗΡΟΥ, ΟΠΟΥ ΑΝΗΚΩ ΚΑΙ Η ΕΥΓΕΝΕΣΤΑΤΗ ΠΡΟΙΣΤΑΜΕΝΗ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΩ ΤΟ ΜΟΝΤΕΜ ΣΤΟΝ ΟΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΑΦΑΙΡΕΘΕΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΚΑΙ Η ΔΑΠΑΝΗ ΑΠΟ ΤΟ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΜΟΥ. ΕΝΟΙΩΣΑ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΑΡΓΑ ΕΥΡΩΠΑΙΟΣ (MONEY BACK ΑΠΟ ΚΡΑΤΙΚΟ ΦΟΡΕΑ;) ΕΛΑ ΝΤΕ...
ΠΑΙΡΝΩ ΤΟ ΑΠΟΔΕΙΚΤΙΚΟ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ ΜΑΖΙ ΜΕ ΜΟΝΤΕΜ ΚΑΙ SPLITTER KAI ΠΑΩ ΣΤΟΝ ΟΤΕ Π.ΦΑΛΗΡΟΥ.(ΜΕΤΑ ΑΠΟ 20 ΛΕΠΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΝΑ ΒΡΩ ΠΑΡΚΙΝΓΚ ΛΟΓΩ ΕΡΓΩΝ ΤΡΑΜ).
ΣΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΛΕΩ ΟΤΙ ΒΑΣΕΙ ΤΗΣ ΑΠΟΦΑΣΗΣ ΚΛΠ. ΚΑΙ ΚΑΤΟΠΙΝ ΣΥΝΕΝΝΟΗΣΗΣ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΟΙΣΤΑΜΕΝΗ ΕΠΙΣΤΡΕΦΩ ΤΟΝ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟ. ΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ ΤΑ ΕΧΑΣΑΝ ΑΛΛΑ ΗΤΑΝ ΕΥΓΕΝΕΣΤΑΤΟΙ ΚΑΙ ΠΡΟΘΥΜΟΙ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ. ΤΟ ΤΕΡΑΣ ΤΗΣ ΓΡΑΦΕΟΙΟΚΡΑΤΙΑΣ ΟΜΩΣ ΞΥΠΝΗΣΕ ΟΤΑΝ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΑΝ ΟΤΙ ΑΦΟΥ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΑΙΤΗΣΗ ΣΤΟ 134 ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΩ ΤΑ ΥΛΙΚΑ ΣΤΗΝ ΟΔΟ ΠΑΤΗΣΙΩΝ 85 ΑΠ'ΟΠΟΥ ΕΙΧΕ ΕΡΘΕΙ Ο ΤΕΧΝΙΚΟΣ.ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΛΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΜΕ ΑΠΑΛΛΑΞΕΙ ΑΠΟ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑ ΝΑ ΤΡΕΧΩ ΑΘΗΝΑ ΕΝΩ ΔΕΝ ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΣΑ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΟΛΗ ΕΡΓΑΣΙΑ ΜΕ ΦΑΞ ΚΑΙ ΕΝΔΟΥΠΗΡΕΣΙΑΚΑ. ΟΜΩΣ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΤΟ ΔΕΧΤΗΚΑΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΤΗΣΙΩΝ.
ΕΠΡΕΠΕ ΣΑΝ ΝΑ ΗΜΟΥΝ ΑΡΓΟΣΧΟΛΟΣ ΝΑ ΠΑΩ Ο ΙΔΙΟΣ.
ΕΔΩ ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΤΑ ΤΡΕΛΑ!!! ΜΕ ΕΣΤΕΛΝΑΝ ΑΠΟ ΤΟ ΕΝΑ ΓΡΑΦΕΙΟ ΣΤΟ ΑΛΛΟ.(ΕΜΑΘΑ ΤΑ ΟΝΟΜΑΤΑ ΕΝΑ ΣΩΡΟ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΩΝ) ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΓΙΝΟΝΤΑΝ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑΤΙ ΑΓΝΟΟΥΣΑΝ ΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΗ !!! ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΟΝ Ο.Τ.Ε. ΣΤΟ ΜΑΡΟΥΣΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΤΗΝ ΦΕΡΩ!!! ΤΟ ΕΚΑΝΑ. ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΟ ΛΟΓΙΣΤΗΡΙΟ. ΕΚΕΙ ΜΙΑ ΕΥΓΕΝΕΣΤΑΤΗ ΚΥΡΙΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΗΜΟΥΝ ΤΥΧΕΡΟΣ ΓΙΑΤΙ ΛΟΓΩ ΦΟΡΤΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΚΟΠΕΙ ΤΙΜΟΛΟΓΙΟ ΓΙΑ ΤΟ ΜΟΝΤΕΜ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙ.ΕΠΡΕΠΕ ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΠΑΡΑΔΩΣΩ ΣΤΟ ΤΕΧΝΙΚΟ ΤΜΗΜΑ ΣΤΟ ΔΙΠΛΑ ΚΤΙΡΙΟ ΤΟΝ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟ ΚΑΙ ΤΟ ΧΑΡΤΙ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ.
ΣΤΟ ΤΕΧΝΙΚΟ ΤΜΗΜΑ ΟΤΑΝ ΤΟΥΣ ΑΝΕΦΕΡΑ ΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΗ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ: ΚΑΙ ΤΙ ΕΓΙΝΕ; TOYΣ ΕΙΠΑ: EGINE OTI ENHMEΡΩΘΗΚΑ ΛΑΘΟΣ ΑΠΟ ΤΟ 134 ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΟΝΤΕΜ ΠΟΥ ΤΟ ΕΙΧΑ ΜΟΛΙΣ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΒΑΣΕΙ ΤΗΣ ΑΠΟΦΑΣΗΣ ΤΟ ΕΠΙΣΤΡΕΦΩ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΟ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΕΜΠΟΡΙΟ.
Ο ΠΡΟΙΣΤΑΜΕΝΟΣ ΑΝΤΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΑ ΔΕΟΝΤΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩΝΤΑΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΟΙΝΗ ΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΗ ΖΗΤΗΣΕ ΝΑ ΔΟΥΝΕ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΤΗΛ. ΓΡΑΜΜΗ ΜΟΥ.
ΣΤΑ ΚΟΜΠΙΟΥΤΕΡ ΤΟΥΣ ΦΑΙΝΟΝΤΑΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΠΟΤΕ Η ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ!!! (ΦΑΙΝΟΝΤΑΝ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΑΚΟΜΑ ΣΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΠΟΥ ΤΗΝ ΟΝΟΜΑΖΟΥΝ ΤΤL ΔΗΛ. ΚΑΤΙ ΣΑΝ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑ) ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΑΥΤΟ ΑΠΟ ΠΑΡΑΛΕΙΨΗ Ή ΑΡΓΟΠΟΡΙΑ ΚΑΠΟΙΟΥ ΥΠΑΛΛΗΛΟΥ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ...
]ΑΡΑ ΤΟ ΑΝΤΙΓΡΑΦΟ ΤΗΣ ΣΥΜΒΑΣΗΣ ,ΤΟ ΕΓΓΡΑΦΟ ΤΗΣ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ ME ΦΑΡΔΥ-ΠΛΑΤΥ ΤΟ LOGO TOY O.T.E. KAI ΦΥΣΙΚΑ Ο ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ ΠΟΥ ΚΡΑΤΑΓΑ ΗΤΑΝ ΛΕΕΙ ΘΕΩΡΗΤΙΚΑ ΑΝΥΠΑΡΚΤΑ!!! ΔΗΛ. ΣΑΝ ΝΑ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΑ ΕΓΩ ΤΟ ΜΟΝΤΕΜ ΚΑΙ ΕΓΡΑΨΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΣΥΜΒΑΣΗ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΟΝ HELLASAT ΔΕΝ ΕΚΤΟΞΕΥΣΑ. Ο Ο.Τ.Ε. ΗΤΑΝ ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΣΧΕΤΟΣ ΜΕ ΑΥΤΑ!!! ΔΗΛΑΔΗ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΧΩΡΑ ΑΝΤΙ ΝΑ ΠΑΡΑΔΕΧΟΜΑΣΤΕ ΤΗΝ ΚΑΚΟΟΡΓΑΝΩΣΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΣΥΝΝΕΝΟΗΣΙΑ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑΞΥ ΤΩΝ ΤΜΗΜΑΤΩΝ ΤΗΣ ΙΔΙΑΣ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ (ΓΙΑΤΙ ΥΠ'ΟΨΙΝ ΣΤΟ ΤΕΡΜΑΤΙΚΟ ΤΟΥ ΛΟΓΙΣΤΗΡΙΟΥ ΦΑΙΝΟΝΤΑΝ ΤΟ ADSL ΔΗΛ. Η ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΕΚΔΟΘΕΙ ΤΙΜΟΛΟΓΙΟ!!!)_
ΚΡΑΤΩΝΤΑΣ ΑΠΟ ΤΗ ΜΙΑ ΤΑ ΓΕΛΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΤΗ ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑ ΣΤΟΝ ΠΡΟΙΣΤΑΜΕΝΟ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ.ΜΙΛΩΝΤΑΣ ΜΟΥ ΣΤΟΝ ΕΝΙΚΟ, ΛΕΣ ΚΑΙ ΥΠΗΡΕΤΗΣΑΜΕ ΜΑΖΙ, ΜΟΥ ΕΙΠΕ :
-ΕΙΣΑΙ ΤΥΧΕΡΟΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ Η ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΑΛΛΑ [/b] ΘΑ ΣΟΥ ΔΙΑΚΟΨΟYΜΕ ΤΟ ADSL !!!
ΤΟΥ ΕΙΠΑ :
-MA KΥΡΙΕ ΓΙ*****Η (ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΠΟΚΑΛΥΨΩ ΤΟ ΕΠΙΘΕΤΟ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ "ΥΠΗΡΕΤΗ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΗ" ΕΓΩ ΔΕΝ ΣΑΣ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΤΗΝ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΗΝ ΠΛΗΡΩΝΩ. ΣΑΣ ΕΠΙΣΤΡΕΦΩ ΕΝΑ ΑΧΡΗΣΤΟ ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΤΟ ΚΑΤΑΛΛΗΛΟ ΑΠΟ ΤΟ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΕΜΠΟΡΙΟ ΟΠΩΣ ΠΡΟΒΛΕΠΕΤΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΕΞΑΙΤΙΑΣ ΣΑΣ ΧΑΝΩ ΕΝΑ ΣΩΡΟ ΧΡΗΜΑΤΑ .
-ΤΙ ΕΝΝΟΕΙΣ ΧΡΗΜΑΤΑ:(MOY EΙΠΕ) ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΟΠΕΙ ΤΙΜΟΛΟΓΙΟ, ΔΕΝ ΘΑ ΧΡΕΩΘΕΙΣ (MA EMΕΝΑ ΔΕ ΜΕ ΕΝΟΙΑΖΕ Η ΠΑΝΑΚΡΙΒΗ ΧΡΕΩΣΗ ΤΟΥΣ ,ΜΕ ΝΟΙΑΖΟΥΝ ΟΜΩΣ ΤΑ ΔΙΑΦΥΓΟΝΤΑ ΚΕΡΔΗ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΑΜΠΟΛΛΕΣ ΣΥΝΑΛΛΑΓΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΞΑΙΤΙΑΣ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΕΣΤΩ ΑΥΤΑ ΤΑ ΛΙΓΑ ΕΥΡΩ ΤΟΥ PROVIDER)
ΚΑΙ Ο κ. ΠΡΟΙΣΤΑΜΕΝΟΣ ΣΥΝΕΧΙΣΕ:
-ΤΟ ADSL ΘΑ ΚΟΠΕΙ ΦΙΛΕ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΝΕΑ ΑΙΤΗΣΗ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΠΑΛΙ KANA MHNA, ΓΙΑΤΙ (ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΚΡΟΝ ΑΩΤΟ ΤΗΣ "ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗΣ") ΕΚΑΝΕΣ ΤΗΝ ΑΙΤΗΣΗ ΣΤΟ 134 ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΕΜΠΕΡΙΕΙΧΕ ΜΟΝΤΕΜ ΕΝΩ ,ΠΕΡΑ ΤΟΥ ΟΤΙ ΔΕ ΦΑΙΝΕΤΑΙ Η ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΣΤΙΣ ΟΘΟΝΕΣ ΜΑΣ (ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΙ ΦΤΑΙΩ;) TΩΡΑ ΠΟΥ TO ΕΠΙΣΤΡΕΦΕΙΣ (ΛΕΣ ΚΑΙ ΕΓΩ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΥΠΟΔΕΙΞΟΥΝ ΛΑΘΟΣ ΜΟΝΤΕΜ ΚΑΙ ΛΕΣ ΚΑΙ ΤΟ 134 ΔΕΝ ΑΝΗΚΕΙ ΣΤΟΝ Ο.Τ.Ε.!!!) ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΝΕΑ ΑΙΤΗΣΗ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ!!!
ΕΚΕΙ ΤΑ ΠΗΡΑ ΣΤΟ ΚΡΑΝΙΟ!!!
-ΤΙ; ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ; ΝΟΜΙΖΕΤΕ ΟΤΙ ΘΕΛΩ ΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΖΩ ΤΡΑΓΟΥΔΑΚΙΑ;(TOY ΕΙΠΑ,ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΘΕΩΡΩ ΚΑΚΟ) ΕΚΟΨΑ ΤΟ ΔΟΡΥΦΟΡΙΚΟ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ ΜΕ ΤΟΝ Ο.Τ.Ε. ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΜΕ ΤΙΜΩΡΕΙΤΕ ΓΙΑ ΛΑΘΗ ΠΟΥ ΕΓΙΝΑΝ ΜΕΣΑ ΣΤΟΝ Ο.Τ.Ε.; ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΡΑΝΟΜΙΑ ΝΑ ΥΠΟΧΡΕΩΝΕΤΑΙ Ο ΠΕΛΑΤΗΣ ΣΑΣ ΜΕΧΡΙ ΠΡΟΤΕΙΝΟΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟ.(ΣΑΝ ΝΑ ΛΕΜΕ ΕΧΟΥΜΕ ΕΝΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΥΜΕ ΕΙΤΕ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΑ ΕΙΤΕ ΓΙΑ ΨΥΧΑΓΩΓΙΑ ΚΑΙ Η ΕΤΑΙΡΙΑ ΚΑΥΣΙΜΩΝ ΥΠΟΧΡΕΩΝΕΙ ΤΟΝ ΙΔΙΟΚΤΗΤΗ ΝΑ ΒΑΛΕΙ ΕΝΑ ΣΥΣΤΗΜΑ ΜΕΤΑΔΟΣΗΣ ΠΟΥ ΠΟΥΛΑΕΙ ΜΟΝΟ Η ΙΔΙΑ ΕΝΩ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΕΝΑ ΣΩΡΟ ΣΤΟ ΕΜΠΟΡΙΟ ΚΑΙ ΣΤΗ ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΚΑΝΕ ΣΤΟ ΑΜΑΞΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΝΤΙ ΝΑ ΔΩΣΕΙ ΛΥΣΗ ΣΤΙΣ ΤΥΧΟΝ ΑΣΥΜΒΑΤΟΤΗΤΕΣ ΤΙΜΩΡΕΙ ΤΟΝ ΠΕΛΑΤΗ ΤΗΣ ΚΟΒΟΝΤΑΣ ΤΟΥ ΤΑ ΚΑΥΣΙΜΑ!!! ΛΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ ΠΕΛΑΤΕΣ!!!)
ΜΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΛΟΓΙΚΗ ΚΑΠΟΙΩΝ ΣΤΕΛΕΧΩΝ ΠΟΥ ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΤΟΝ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟ ΤΣΙΦΛΙΚΙ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΕΚΘΕΤΟΥΝ ΚΑΙ ΤΗΝ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΑΝΩΤΕΡΟΥΣ ΤΟΥΣ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΙΚΑΝΟΤΗΤΑ ΤΟΥΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΤΙ ΛΟΓΙΚΟ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΙΣΤΙΚΗ ΛΟΓΙΚΗ : "ΠΟΝΑΕΙ ΚΕΦΑΛΙ, ΚΟΨΕΙ ΚΕΦΑΛΙ" ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΟΥΝ ΜΑΚΡΑ ΠΝΟΗ ΣΤΗΝ ΑΡΕΝΑ ΤΟΥ ΔΙΕΘΝΟΥΣ ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΜΟΥ.
ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΠΟΛΙΤΗΣ ΓΙΑ ΟΡΙΣΜΕΝΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ Ο ΚΥΡΙΟΣ ΚΟΚΚΑΛΗΣ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΦΟΡΟΛΟΓΟΥΜΕΝΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΙ ΕΘΝΙΚΑ ΥΠΕΡΗΦΑΝΟΙ ΤΑΛΑΙΠΩΡΟΥΜΕΝΟΙ.
ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΠΟΥ ΣΑΣ ΤΑΛΑΙΠΩΡΗΣΑ ΜΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΓΕΛΟΙΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΠΩΔΥΝΗ ΙΣΤΟΡΙΑ. ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΕΥΣΩ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΑΞΙΖΕΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΤΟΠΟΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΡΜΑΙΟ ΤΗΣ ΠΡΟΧΕΙΡΟΤΗΤΑΣ ΚΑΙ ΚΑΚΟΡΓΑΝΩΣΙΑΣ.
Η ΛΥΣΗ ΛΟΙΠΟΝ ΠΟΥ ΕΔΩΣΑ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΗΤΑΝ Η ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΣΤΟ ΔΟΡΥΦΟΡΙΚΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ (ΝΤΡΕΠΟΜΑΙ ΠΟΥ ΤΟ ΛΕΩ ΣΑΝ ΝΑ ΖΩ ΣΤΟ ΠΑΝΕΜΟΡΦΟ ΚΑΣΤΕΛΛΟΡΙΖΟ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΕΥΟΥΣΑ). Η ΟΛΛΑΝΔΙΚΗ ΕΤΑΙΡΙΑ (ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΩ ΟΝΟΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΩ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ) ΜΟΥ ΠΑΡΕΙΧΕ ΤΗΝ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΤΟΥ SATDSL (50€/ΜΗΝΑ + ΕΛΛΗΝΙΚΟ Ε.Π.Α.Κ. ΧΩΡΙΣ ΟΓΚΟΧΡΕΩΣΗ!!!) ΜΕΣΑ ΣΕ 2 ΩΡΕΣ!!!
ΣΤΗΝ ΑΜΕΡΙΚΗ ,ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΕΣ ΧΩΡΕΣ, ΕΙΧΑ ΖΗΣΕΙ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΥΝΑΔΕΛΦΩΝ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΧΑΝ 6-8 Mbps ΠΑΜΦΘΗΝΑ ΑΠΟ ΕΤΑΙΡΙΕΣ (ΤΟ ΞΕΡΕΤΕ ΗΔΗ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ) ΠΑΡΟΧΗΣ ΗΛΕΚΤΡΙΚΟΥ ΡΕΥΜΑΤΟΣ. ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΑΠΟΛΑΜΒΑΝΑΝ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΤΙΣ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΟΡΟΛΟΓΙΑ ΤΩΝ ΤΗΛΕΠ/ΝΙΩΝ ,ΤΩΝ ΔΙΚΤΥΩΝ ΚΛΠ.
ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙΣ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΙΣ ΚΡΑΤΙΚΕΣ ΚΑΙ ΜΗ ΝΑ ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΟΥΝ ΣΤΟΝ ΤΟΜΕΑ ΑΥΤΩΝ ΤΩΝ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΚΑΙ ΟΧΙ ΝΑ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΖΟΝΤΑΙ ΣΤΗ ΚΑΜΠΟΥΡΑ ΤΩΝ ΠΕΛΑΤΩΝ ΤΟΥΣ.
ΣΑΣ ΖΗΤΩ ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΟΛΥΛΟΓΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΠΟΥ ΑΦΙΕΡΩΣΑΤΕ ΣΤΟ ΓΚΡΙΝΙΑΡΙΚΟ ΜΟΥ ΚΕΙΜΕΝΟ.

Gothic
27-10-03, 08:22
Το κείμενο σου (αν και μου βγήκε η πίστη να το διαβάσω λόγω κεφαλαίων) μου θύμησε απελπιστικά τον Αστερίξ όταν τα έβαλε με την Ρωμαϊκή γραφειοκρατία, μόνο που αυτός είχε το μαγικό φίλτρο και τους τρέλανε στο τέλος.
Εμάς ποιός θα μας σώσει;
(Συχνάζοντες πΟΤΕυπάλληλοι του forum αγνοήστε το, η ερώτηση είναι ρητορική.)

stormy11
27-10-03, 08:44
ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΚΑΙ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΝΟΡΘΟΓΡΑΦΙΕΣ....!!! ΕΙΜΑΙ 2η ΝΥΧΤΑ ΑΥΠΝΟΣ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΕΡΓΑΖΟΜΑΙ(04:42π.μ.)

cohones
27-10-03, 12:58
Να κεράσω καλάσκνικωφ και βαλλιστικούς πυραύλους; Κάνα γκαζάκι; Ένα κονιακάκι, κάνα πικρό καφέ; :mrgreen: :wink: :roll:

Τι να πώ έχεις κερδίσει μία θέση στο club Αναξιοπαυούντων Ελλήνων Πολιτών Που συναλλάσονται Με Δημόσιες Υπηρεσίες (aka Α.Ε.Π.Π.Μ.Δ.Υ). :mrgreen:

Gordon`s
27-10-03, 13:26
Φίλε μου stormy11. τι να πει κανείς..
Εγώ όμως για άλλο πλέον ανησυχώ και συγχώρεσε με αν σε βάλω σε ιδέες. Αφού αυτή η ρημάδα η εγκατάσταση περνάει από 3-4 γραφεία κι άλλοι την είχαν κι άλλοι όχι, τι πιο λογικό από εδώ και πέρα να έχεις διακόψει εσύ το DSL αλλά αυτοί να στο χρεώσουν... Μπορεί και σε 2 μήνες!

Φιλικά..

Dreamkid
27-10-03, 16:38
ΑΓΑΠΗΤΟΙ ΦΙΛΟΙ, ΜΕΧΡΙ ΠΡΟΤΕΙΝΟΣ ΗΜΟΥΝ ΧΡΗΣΤΗΣ ΔΟΡΥΦΟΡΙΚΟΥ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΓΙΑ ΧΡΗΜ/ΚΕΣ ΣΥΝΑΛΛΑΓΕΣ ΜΕ Ν.Α. ΑΣΙΑ ΚΑΙ Η.Π.Α. ΟΙ ΟΠΟΙΕΣ ΑΠΑΙΤΟΥΝ ΥΨΗΛΗ ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΚΑΙ ΕΛΑΧΙΣΤΟ ΥΠΝΟ ΛΟΓΩ ΔΙΑΦΟΡΑΣ ΩΡΑΣ.
ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΕΡΑΣΜΕΝΗ ΔΕΥΤΕΡΑ 20/10/2003 ΜΠΗΚΑ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ADSL



Η ΛΥΣΗ ΛΟΙΠΟΝ ΠΟΥ ΕΔΩΣΑ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΗΤΑΝ Η ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΣΤΟ ΔΟΡΥΦΟΡΙΚΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ (ΝΤΡΕΠΟΜΑΙ ΠΟΥ ΤΟ ΛΕΩ ΣΑΝ ΝΑ ΖΩ ΣΤΟ ΠΑΝΕΜΟΡΦΟ ΚΑΣΤΕΛΛΟΡΙΖΟ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΕΥΟΥΣΑ). Η ΟΛΛΑΝΔΙΚΗ ΕΤΑΙΡΙΑ (ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΩ ΟΝΟΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΩ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ) ΜΟΥ ΠΑΡΕΙΧΕ ΤΗΝ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΤΟΥ SATDSL (50€/ΜΗΝΑ + ΕΛΛΗΝΙΚΟ Ε.Π.Α.Κ. ΧΩΡΙΣ ΟΓΚΟΧΡΕΩΣΗ!!!) ΜΕΣΑ ΣΕ 2 ΩΡΕΣ!!!

Eγώ ένα πράγμα δεν κατάλαβα...... αφού η λύση του satelite intεrnet se exsipiretouse με μεγαλύτερες ταχύτητες σε μικρότερο κόστος (συγκριτικά με ΟΤΕ εννοώ), γιατί έβαλες ADSL ?

Αν έχεις τιν καλοσύνη μας το εξηγείς αυτο λιγάκι ?

stormy11
27-10-03, 17:59
ΑΓΑΠΗΤΟΙ ΦΙΛΟΙ, ΜΕΧΡΙ ΠΡΟΤΕΙΝΟΣ ΗΜΟΥΝ ΧΡΗΣΤΗΣ ΔΟΡΥΦΟΡΙΚΟΥ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΓΙΑ ΧΡΗΜ/ΚΕΣ ΣΥΝΑΛΛΑΓΕΣ ΜΕ Ν.Α. ΑΣΙΑ ΚΑΙ Η.Π.Α. ΟΙ ΟΠΟΙΕΣ ΑΠΑΙΤΟΥΝ ΥΨΗΛΗ ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΚΑΙ ΕΛΑΧΙΣΤΟ ΥΠΝΟ ΛΟΓΩ ΔΙΑΦΟΡΑΣ ΩΡΑΣ.
ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΕΡΑΣΜΕΝΗ ΔΕΥΤΕΡΑ 20/10/2003 ΜΠΗΚΑ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ADSL



Η ΛΥΣΗ ΛΟΙΠΟΝ ΠΟΥ ΕΔΩΣΑ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΗΤΑΝ Η ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΣΤΟ ΔΟΡΥΦΟΡΙΚΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ (ΝΤΡΕΠΟΜΑΙ ΠΟΥ ΤΟ ΛΕΩ ΣΑΝ ΝΑ ΖΩ ΣΤΟ ΠΑΝΕΜΟΡΦΟ ΚΑΣΤΕΛΛΟΡΙΖΟ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΕΥΟΥΣΑ). Η ΟΛΛΑΝΔΙΚΗ ΕΤΑΙΡΙΑ (ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΩ ΟΝΟΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΩ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ) ΜΟΥ ΠΑΡΕΙΧΕ ΤΗΝ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΤΟΥ SATDSL (50€/ΜΗΝΑ + ΕΛΛΗΝΙΚΟ Ε.Π.Α.Κ. ΧΩΡΙΣ ΟΓΚΟΧΡΕΩΣΗ!!!) ΜΕΣΑ ΣΕ 2 ΩΡΕΣ!!!

Eγώ ένα πράγμα δεν κατάλαβα...... αφού η λύση του satelite intεrnet se exsipiretouse με μεγαλύτερες ταχύτητες σε μικρότερο κόστος (συγκριτικά με ΟΤΕ εννοώ), γιατί έβαλες ADSL ?

Αν έχεις τιν καλοσύνη μας το εξηγείς αυτο λιγάκι ?ΓΙΑΤΙ ΑΓΑΠΗΤΕ DREAMKID, META AΠΟ ΟΛΗ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑ ΨΑΧΤΗΚΑ ΣΕ ΜΗΧΑΝΕΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗΣ ΚΑΙ ΦΙΛΟΥΣ ΑΠΟ ΤΟ Ε.Μ.Π. ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΣΥΣΤΗΣΑΝ ΤΗ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΜΕΝΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΔΟΡΥΦ.ΙΝΤΕΡΝΕΤ.
Ο ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟΣ SAT PROVIDER ΠΟΥ ΕΙΧΑ HTAN ΠΑΝΑΚΡΙΒΟΣ.ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ ΕΤΣΙ ΕΚΑΝΑ ΜΙΑ ΚΙΝΗΣΗ ΑΠΑΓΚΙΣΤΡΩΣΗΣ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΕΞΟΜΑΛΥΝΘΟΥΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟ DSL ΕΔΩ ,TO KNOW HOW ΤΩΝ ΕΜΠΛΕΚΟΜΜΕΝΩΝ ΕΤΑΙΡΙΩΝ, ΤΙΣ ΤΙΜΕΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ ΓΙΑΤΙ ΑΚΟΜΑ ΠΑΙΖΟΥΝ ΣΤΗ ΠΛΑΤΗ ΜΑΣ ΜΕ ΤΗΝ Π[ΡΟΧΕΙΡΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΑΙΖΩ ΜΕ ΤΗ ΤΣΕΠΗ ΤΗ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΩΝ ΠΕΛΑΤΩΝ ΜΟΥ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΣΗΜΑΝΣΗ ΣΟΥ.

MyWay
27-10-03, 18:45
ΑΓΑΠΗΤΕ STORMY11,

ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΤΗΝ ΥΠΟΜΟΝΗ ΣΟΥ ΚΑΙ ΘΑΥΜΑΖΩ ΤΗΝ ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ ΠΟΥ ΕΠΕΔΕΙΞΕΣ , ΑΛΛΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΑΠΕΥΘΥΝΘΕΙΣ ΣΕ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΑ ΣΤΕΛΕΧΗ ΤΟΥ ΟΤΕ , ΙΣΩΣ ΝΑ ΕΙΧΕΣ ΑΛΛΗ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗ ΚΑΙ ΑΙΣΙΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΜΕ ΣΚΟΠΟ , ΚΥΡΙΩΣ ΤΗΝ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ ΤΟΥ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΜΙΑ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΕΚΒΑΣΗ ΣΕ ΑΥΤΟ.
:wink:

ΑΝΔΡΕΑΣ

stormy11
27-10-03, 19:11
ΑΓΑΠΗΤΕ STORMY11,

ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΤΗΝ ΥΠΟΜΟΝΗ ΣΟΥ ΚΑΙ ΘΑΥΜΑΖΩ ΤΗΝ ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ ΠΟΥ ΕΠΕΔΕΙΞΕΣ , ΑΛΛΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΑΠΕΥΘΥΝΘΕΙΣ ΣΕ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΑ ΣΤΕΛΕΧΗ ΤΟΥ ΟΤΕ , ΙΣΩΣ ΝΑ ΕΙΧΕΣ ΑΛΛΗ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗ ΚΑΙ ΑΙΣΙΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΜΕ ΣΚΟΠΟ , ΚΥΡΙΩΣ ΤΗΝ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ ΤΟΥ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΜΙΑ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΕΚΒΑΣΗ ΣΕ ΑΥΤΟ.
:wink:

ΑΝΔΡΕΑΣ ΕYXAΡΙΣΤΩ ΑΝΔΡΕΑ. ΦΤΑΙΩ ΣΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΠΟΥ ΑΠΟ ΡΕΑΛΙΣΤΗΣ ΕΓΙΝΑ ΟΝΕΙΡΟΠΟΛΟΣ.ΞΕΡΕΙΣ, ΠΑΝΤΑ ΜΙΣΟΥΣΑ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΤΟΥ ΒΟΥΡΔΟΥΛΑ, ΟΤΙ ΟΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΓΝΩΡΙΜΙΕΣ Ή ΜΕ ΤΗΝ ΑΠΕΙΛΗ ΤΟΥ ΔΙΕΥΘΥΝΤΗ Η ΤΟΥ ΜΕΣΟΥ.ΚΑΚΟΕΜΑΘΑ ΜΕ ΤΑ ΠΡΟΤΥΠΑ ΤΩΝ ΕΥΡΩΠΑΙΚΩΝ ΧΩΡΩΝ ΟΠΟΥ ΜΠΑΙΝΕΙ ΣΕ ΜΙΑ ΕΤΑΙΡΙΑ ΚΑΠΟΙΟΣ ΡΑΚΕΝΔΥΤΟΣ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΤΟΥ ΠΟΥΝ: MAY I HELP YOU? TO ΠΡΩΤΟ ΔΙΛΕΠΤΟ ΠΑΝΕ ΛΟΓΙΣΤΗΡΙΟ ΟΙ ΑΔΙΑΦΟΡΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ.
ΤΟ ΚΑΚΟ SERVICE ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΝΟΜΙΟ ΜΟΝΟ ΤΩΝ ΚΡΑΤΙΚΩΝ ΟΡΓΑΝΙΣΜΩΝ.ΕΔΩ ΠΑΣ ΜΕ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΣΟΥ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΡΟΥΧΑ Ή ΚΙΝΗΤΟ ΚΑΙ ΣΕ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΟΥΝ ΜΕ ΕΝΑ ΤΟΥΠΕ ,ΛΕΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΧΡΩΣΤΑΣ.
ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΠΟ ΤΙΣ ΧΩΡΕΣ ΠΟΥ ΤΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ ΕΟΥΝ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΕΖΟΥΣ ΚΑΙ ΟΙ ΕΡΓΑΤΕΣ ΣΠΡΩΧΝΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΕΚΕΙΝΟΙ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΙ ΠΕΛΑΤΕΣ...
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΘΑΥΜΑΣΜΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ,ΑΛΛΑ ΔΕ ΜΟΥ ΑΞΙΖΕΙ, ΓΙΑΤΙ ΒΙΑΣΤΗΚΑ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΕΝΑ ΠΡΟΙΟΝ ΠΟΥ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΠΟΥ ΤΟ ΠΑΡΕΧΟΥΝ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΠΟΥ ΠΑΝΕ ΤΑ ΤΕΣΣΕΡΑ.
ΟΤΑΝ ΕΝΑΣ ΝΕΟΣ ΣΠΟΥΔΑΖΕΙ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ Ή ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΣΕ ΑΛΛΟ ΤΟΜΕΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΘΑ ΕΙΧΕ ΜΕΡΑΚΙ ΝΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕΙ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΚΟ ΝΑ ΒΛΕΠΕΙ ΤΗΝ ΕΡΓΑΣΙΑ ΤΟΥ ΑΓΓΑΡΙΑ ΚΑΙ ΛΥΣΗ ΑΝΑΓΚΗΣ ΤΟ ΔΙΟΡΙΣΜΟ.ΕΤΣΙ ΠΑΙΔΕΥΕΤΑΙ Ο ΙΔΙΟΣ ΚΑΙ ΠΑΙΔΕΥΕΙ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ.ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ ΣΕ ΜΑΣ ΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ....ΚΑΛΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΚΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟ POST. :)

tsapi
27-10-03, 19:58
Για γέλια και για κλάμματα όντως η ιστορία αυτή.

Να σταθώ (πέραν των αυτονόητων) σε δύο μόνο σημεία:

1. Όσοι πρόσφατα βάλατε adsl με υποχρεωτική αγορά του εξοπλισμού, καλό θα ήταν να εξετάσετε τη δυνατότητα επιστροφής του εξοπλισμού. Στο κάτω κάτω επικαλεστείτε ότι το jetspeed δεν σας κάνει καλά τη δουλειά που θέλετε και σας είναι άχρηστο (π.χ. δεν ανοίγει αρκετά connections ή whatever τέλος πάντων). Φυσικά, αυτό φαντάζομαι ότι δεν μπορεί να ισχύσει για όσους έβαλαn dsl και πήραν το jetspeed πριν 2-3 μήνες.. :(

2. Θερμή παράκληση να μην γράφετε τα μηνύματά σας με κεφαλαία γράμματα, γιατί η ανάγνωση είναι πολύ κουραστική. :)

PALADIN
27-10-03, 21:45
stormy11

πρώτα απ'όλα να σου εκφράσω την συμπαθειά μου στην απίστευτη περιπέτεια πού έμπλεξες.

δεύτερον ήθελα να εκφράσω την λύπη μου διότι παρουσιαστηκες σε αυτό το Φόρουμ εφ'όσον ήδη είχε εμφανισθεί το πρόβλημα σου.
Πρέπει να σου πώ ότι εδώ υπάρχουν άτομα που θα μπορούσαν να σε κατευθύνουν στην επιλογή του μοντεμ/ρουτερ πρίν κάν ξεκινήσεις την διαδικασία της αίτησης.
όπως επίσης θα έπρεπε να συμβουλευτής το φόρουμ όταν πρωτοεμφανίστηκε το προβλημά σου. Γιατί πάντα υπάρχη λύση.

Εσύ εφ'όσον θέλεις να συνδέεις 2 ή περισσοτερα PCs/Notebooks στο ιντερνετ θα μπορούσες να αγοράσεις ένα ΗUB/Router με adsl interface καί να το συνδέσεις στην έξοδο του μόντεμ. Καί μετά να συνδέσεις τα PCs/Notebooks πάνω στο HUB.

Ισως οι administratos ή κάποιός με περισσότερες γνώσεις θέλει να πεί περισσότερα.

stormy11
27-10-03, 22:35
Eυχαριστώ πολύ.Θα τηρήσω με ευλάβεια τη σύσταση σου tsapi και θα χρησιμοποιώ μικρά γράμματα.Επίσης ευχαριστώ dsl_ole για την παραίνεσή σου και συγχαίρω όλα τα μέλη που βοηθούν εμάς τους απλούς χρήστες στο να απλουστεύσουμε κάποιες διαδικασίες.Περιμένοντας να στρώσουν τα πράγματα προμηθεύτηκα ενα Zyxel Prestige 650H/HW-31 για pstn.Όταν θα έρθει η ώρα θα μου είναι πράγματι πολύτιμη
η βοήθεια σας.Καλό βράδυ σε όλους σας. :)

PALADIN
27-10-03, 22:54
stormy11, εχοντας υπ'όψην τις επαγγελματικές σου δραστηριότητες (trading 24/7) θα έπρεπε ήδη να έχεις ISDN γραμμή, όχι τόσο για το ιντερνετ αλλά για το voice.

PALADIN
27-10-03, 23:03
JAMES

τα χάλια μας τα βλέπεις ή το πολύ Martini επιρεάζει την ακοή σου καί την ορασή σου;

stormy11
27-10-03, 23:40
Υπάρχουν ήδη 2 ISDN γραμμές ειδικά για τη φωνή στις συναλλαγές.Ομως οι βάσεις δεδομένων (στα τραπεζασφαλιστικά και ειδικά στις ομαδικές-emloyee benefits-και τις ναυτασφάλειες απαιτούν μόνο γρήγορο ψάξιμο ,φιλτράρισμα και download. Ευχαριστώ για το μύνημα.Who's JAMES? :?:

PALADIN
27-10-03, 23:50
who is james;
help yourself

http://www.adslgr.com/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=2520&start=0

http://www.adslgr.com/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=2519&start=0

stormy11
28-10-03, 00:17
Mμμάλιστα!!! Είναι ενθαρρυντικό να βλέπεις ότι υπάρχουν και χαρούμενες φωνούλες! Και ο στρουθοκαμηλισμός είναι συχνός στον τρίτο κόσμο τους,όπου το νερό έχει αξία(αλλά ο νεροκουβαλητής - τσιράκι καμμία).Τώρα αν ζητήσει κανείς τα ρέστα, θα πει ότι έχει τη μύγα και μυγιάστηκε. Μακάρι να μπορούσαμε όλοι να γίνουμε μια μέρα περήφανοι για τον ΟΤΕ γιατί ο Έλληνας τον έχει χρυσοπληρώσει και ανήκει στον καθένα μας και όχι σε κάποιους τσιφλικάδες και τους αυλικούς τους.
Και πάλι τα λέμε.

shaq141a
28-10-03, 04:47
James is the undercover agent of an inknown organization whose interest is to rule the world

Koumooo
28-10-03, 06:48
φιλε κρατει με τα κεφαλαια.. ειδικα σε post πάνω απο μια δυο γραμμες..

τυφλωθηκα

Gothic
28-10-03, 12:44
O Τζέμης πήρε το δρόμο του Ντούρσου οπότε ξεχάστε τον. :P Ο Otetzis που είναι να απαντήσει και να δικαιολογήσει το χαμηλό πάγιο της εταιρείας του; :mrgreen:

tsapi
28-10-03, 19:21
O Τζέμης πήρε το δρόμο του Ντούρσου οπότε ξεχάστε τον. :P Ο Otetzis που είναι να απαντήσει και να δικαιολογήσει το χαμηλό πάγιο της εταιρείας του; :mrgreen:

Πάντως, για να πούμε τα σύκα-σύκα και τη σκάφη-σκάφη, ο otetzis (και ειδικά ύστερα από τις μεγαλειώδεις εμφανίσεις των dersu και james, οι οποίοι πραγματικά υποτιμούσαν τη νοημοσύνη μας) είναι αξιοπρεπέστατος, κόσμιος, καθόλου εριστικός και απλά λέει τη γνώμη του. Μην ξεχνάτε ότι όλοι έχουν το δικαίωμα της γνώμης τους (ακόμα και αν είναι λάθος :D ). Και αυτό το λέω, γιατί βλέπω ότι τον ψιλοαποπαίρνετε.

shaq141a
28-10-03, 20:17
Και που να μπει και στο forum καμια τηλεφωνήτρια του πΟΤΕ.Έχει να ακούσει !!!

yiapap
28-10-03, 23:21
stormy11
Όλα αυτά που λες είναι γνωστά και απόλυτα κατανοητά. Όπως λέω ΚΑΘΕ φορά σε ΚΑΘΕ έναν που τρέχει με τέτοια θέματα, αναφορά έκανες;
Ναι, θα σου κοστίσει κάποιο χρόνο μέχρι να βρεις το γραφείο παραπόνων και να βεβαιωθείς ότι η αναφορά σου πρωτοκολλήθηκε. Από κει και πέρα όμως ο κάθε κατεργάρης θα πάει στον πάγκο του και όταν οι αναφορές παραπόνων, αρχίσουν να αυξάνονται να είσαι σίγουρος ότι θα αναγκαστούν να κάνουν κάτι.
Αυτό το κάτι θα αλλάξεις τον ΟΤΕ και θα τον κάνει BT; Μάλλον όχι... Σίγουρα όχι αύριο. Από την άλλη το να γκρινιάζουμε (πρώτος και καλύτερος εγώ) στα fora και όταν κάτι μας πάει στραβά να μην το κυνηγάμε ΟΠΩΣ ΔΙΚΑΙΟΥΜΑΣΤΕ μας κάνει άξιους της μοίρας μας. Ή πιστεύεις ότι στην ΑγγλοΓερμανοΓαλλία ο Χ καταναλωτής δε θα είχε γυρίσει τα Ινστιτούτα Προστασίας Καταναλωτή άνω-κάτω;

Να ολοκληρώσω λέγοντας ότι προφανώς δε θεωρώ τα θύματα συνυπεύθυνους, και ΠΡΟΦΑΝΕΣΤΑΤΑ δε δικαιολογώ τον ΟΤΕ. Απλά λέω ότι όλοι μας πρέπει να αντιδράμε πιο δυναμικά από τους πικρούς καφέδες, τα βρισίδια με τους άθλιους υπαλλήλους και τα εξαγριωμένα posts.

stormy11
29-10-03, 03:34
stormy11
Όλα αυτά που λες είναι γνωστά και απόλυτα κατανοητά. Όπως λέω ΚΑΘΕ φορά σε ΚΑΘΕ έναν που τρέχει με τέτοια θέματα, αναφορά έκανες;
Ναι, θα σου κοστίσει κάποιο χρόνο μέχρι να βρεις το γραφείο παραπόνων και να βεβαιωθείς ότι η αναφορά σου πρωτοκολλήθηκε. Από κει και πέρα όμως ο κάθε κατεργάρης θα πάει στον πάγκο του και όταν οι αναφορές παραπόνων, αρχίσουν να αυξάνονται να είσαι σίγουρος ότι θα αναγκαστούν να κάνουν κάτι.
Αυτό το κάτι θα αλλάξεις τον ΟΤΕ και θα τον κάνει BT; Μάλλον όχι... Σίγουρα όχι αύριο. Από την άλλη το να γκρινιάζουμε (πρώτος και καλύτερος εγώ) στα fora και όταν κάτι μας πάει στραβά να μην το κυνηγάμε ΟΠΩΣ ΔΙΚΑΙΟΥΜΑΣΤΕ μας κάνει άξιους της μοίρας μας. Ή πιστεύεις ότι στην ΑγγλοΓερμανοΓαλλία ο Χ καταναλωτής δε θα είχε γυρίσει τα Ινστιτούτα Προστασίας Καταναλωτή άνω-κάτω;

Να ολοκληρώσω λέγοντας ότι προφανώς δε θεωρώ τα θύματα συνυπεύθυνους, και ΠΡΟΦΑΝΕΣΤΑΤΑ δε δικαιολογώ τον ΟΤΕ. Απλά λέω ότι όλοι μας πρέπει να αντιδράμε πιο δυναμικά από τους πικρούς καφέδες, τα βρισίδια με τους άθλιους υπαλλήλους και τα εξαγριωμένα posts.Φίλε yiapap ,μπορεί να είμαι επιεικής αλλά οι δικηγοροι μου, δεν πληρώνονται για να κάθονται και κινήθηκαν άμεσα και κατά παντός υπευθύνου.

yiapap
29-10-03, 03:40
Φίλε yiapap ,μπορεί να είμαι επιεικής αλλά οι δικηγοροι μου, δεν πληρώνονται για να κάθονται και κινήθηκαν άμεσα και κατά παντός υπευθύνου.
Κι εγώ που νόμιζα ότι το PM σου ήταν για το http://www.adslgr.com/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=33945#33945 !!!
Αν το έκανες/κάνεις, θα ήταν ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ αν μπορούσες να ανεβάσεις τις αγωγές στο forum... Εκτιμώ ότι υπάρχουν μερικοί που θα θέλανε να τις αντιγράψουν+καταθέσουν για τους εαυτούς τους... Και επίσης σε θερμοπαρακαλώ να μας κρατάς ενήμερους για τις εξελίξεις... ΟΠΟΙΕΣ και να είναι αυτές!

Elalekom
29-10-03, 05:07
Stormy11 αν μπορεις στειλε μου ενα pm για την Ολλανδικη εταιρια sat internet.
Το url της θελω και να μου απαντησεις στην περιεκτικτοτατη και συναμα λιγο γενικη ερωτηση:
Ηταν αξιοπιστη ως υπηρεσια?
Ευχαριστω.

ggeorgan
29-10-03, 05:17
Ναι, stormy11, αυτό που ζητά ο Elalekom πώς μπορούμε να το μάθουμε και άλλοι. Πώς διαχωρίζεται η ενημέρωση από την διαφήμιση. Δεν γίνεται να μας διαφωτίσει σχετικώς και κανένας moderator ;
Ευχαριστώ.

Cafeeine
29-10-03, 06:57
Ας μην κυνηγάμε spam παντού. Απο την στιγμή που ζητηθεί η πληροφορία, δεν αποτελέι ουσιαστικά διαφήμιση τουλαχιστον οχι spamοειδής διαφήμιση.
Αν πάντως δεν ανακοινωθει δημόσια θα ήθελα και εγώ τα στοιχεία της εταιρίας σε ΠΜ
Κάτι τέτοια ειναι καλό να προωθούνται και στις ειδήσεις της πρώτης σελίδας αμα αξίζουν.

MOYSYS
29-10-03, 16:53
gia adsl milao giath 57,82 me ton ote kai oxi38,94 me fpa kai sthn vivodi
apantise moy file :D

Gothic
29-10-03, 21:00
Τι πίνεις και δεν μας δίνεις MOYSYS;;;;; Που κολλάει αυτό πάλι; :P :P :P
...

Σκίστους stormy! Και δώσε πληροφορίες για την εταιρεία στο sat section όταν μπορέσεις, αυτό δεν είναι spam.

MOYSYS
30-10-03, 03:35
xairome poy ta leme file moy. olh den imaste gnostes apo tetioy idoys
epikhnonia. pamta kapios pernah kai apo to stadio toy arxarioy ospoy
na ma8h.
to kalo hne na eksigoyme kai na boh8ame thn parea me hremo tropo
kai kalh 8elhsh pano apo ola
emena moy ir8e enas logariasmos na trelenese .
protos toy ote me adsl kai moy exh kai anadromika akoma kai gia ton epomeno mhna sinolo peripoy 500 euro mono gia thn adsl na eksigoyme8a ta epeksa file moy .
kai molis shmera ema8a gia thn eteria afth na mhn thn anafero mhn nomhshs oti kano diafhmhsh.
se fobh8ika ligo blepis .
katalabes tora giati apo aganakthsh, kai esh me apophres poy lene [asxima]

efxaristo pantos na ise kala kai na ta ksanapoyme

sdikr
30-10-03, 03:50
xairome poy ta leme file moy. olh den imaste gnostes apo tetioy idoys
epikhnonia. pamta kapios pernah kai apo to stadio toy arxarioy ospoy
na ma8h.
to kalo hne na eksigoyme kai na boh8ame thn parea me hremo tropo
kai kalh 8elhsh pano apo ola
emena moy ir8e enas logariasmos na trelenese .
protos toy ote me adsl kai moy exh kai anadromika akoma kai gia ton epomeno mhna sinolo peripoy 500 euro mono gia thn adsl na eksigoyme8a ta epeksa file moy .
kai molis shmera ema8a gia thn eteria afth na mhn thn anafero mhn nomhshs oti kano diafhmhsh.
se fobh8ika ligo blepis .
katalabes tora giati apo aganakthsh, kai esh me apophres poy lene [asxima]

efxaristo pantos na ise kala kai na ta ksanapoyme

Το οτι ο Οτε εχει κανει μαλα@@@ με τους λογαριασμους ειναι γνωστο,
απο εκει και περα, η vivodi den ειναι μονο 38,94 και ουτε του οτε ειναι 57.82
βιβοντι 26
οτε 27,5
στην βιβοντι αυτη την στιγμη πληρωνεις μεγαλυτερο ποσο για ενεργοποιηση

Απο εκει και περα εχεις την συνδρομη στον isp.
εγω ειχα 531 και 340 τωρα με την adsl.
Δεν ηταν καποιος κακος μαζι σου απλα εσυ το ψιλοπαρακανες με το να ποσταρεις το ιδιο πραγμα σε εντελως ασχετα θεματα.
και βοηθεια και οδηγεις για το πως δουλευει το φορουμ υπαρχουν.

Επισης στην βιβοντι πρεπει να εισαι σε μερος που παρεχει δικια της γραμμη αλλιως παλι απο τον ΟΤΕ.
Σκεψου οτι το μεγαλο παλουκι το περασες (ο πρωτος λογαριασμος ειναι ο δυσκολος) μετα τα πραγματα ηρεμουνε
φιλικα

MOYSYS
30-10-03, 04:07
emena me bolebh giath ,na soy po prota kai meta moy apantas.
den moy zhtoyn telh dioth exo thn gramh thn plhrosa idh akrhba
mono to pagio 8a plirono ston ote.
apo thn sindesh glitono peripoy 37,76 to dhmino giati asxima to blepis
57,82 me fpa o ote-38,94 me fpa h vivodi diafora 18,88 euro
to dhmhno hne37,76 ine liga palikari moy

[bebea exi sthn perioxh moy dinatotita h eteria]
afta xarika na ise kala :lol:

sdikr
30-10-03, 04:31
emena me bolebh giath ,na soy po prota kai meta moy apantas.
den moy zhtoyn telh dioth exo thn gramh thn plhrosa idh akrhba
mono to pagio 8a plirono ston ote.
apo thn sindesh glitono peripoy 37,76 to dhmino giati asxima to blepis
57,82 me fpa o ote-38,94 me fpa h vivodi diafora 18,88 euro
to dhmhno hne37,76 ine liga palikari moy

[bebea exi sthn perioxh moy dinatotita h eteria]
afta xarika na ise kala :lol:
Εδω μιλας για προσβαση (internet feed) απο vivodi, εδω συμφωνω και εγω οτι ναι ειναι φθηνοτερη η vivodi.
vivodi 256k 22.5
αλλα υπαρχει και η Τελλας με 34 ευρω για τα 384
Απο αυτα που μου λες υποθετω οτι εχει αοριστου με πχ οτενετ οποτε μπορεις ανετα να την διακοψεις και να βαλεις οποια πιστευεις φθηνοτερη.
φιλικα

Καλο θα ειναι να το αφησουμε εδω και αν χρειαζεται να ανοιξουμε ενα νεο θεμα.
ή σε καποιο που αναφερεται στις τιμες τον isp

Gothic
30-10-03, 11:54
xairome poy ta leme file moy. olh den imaste gnostes apo tetioy idoys
epikhnonia. pamta kapios pernah kai apo to stadio toy arxarioy ospoy
na ma8h.
to kalo hne na eksigoyme kai na boh8ame thn parea me hremo tropo
kai kalh 8elhsh pano apo ola
emena moy ir8e enas logariasmos na trelenese .
protos toy ote me adsl kai moy exh kai anadromika akoma kai gia ton epomeno mhna sinolo peripoy 500 euro mono gia thn adsl na eksigoyme8a ta epeksa file moy .
kai molis shmera ema8a gia thn eteria afth na mhn thn anafero mhn nomhshs oti kano diafhmhsh.
se fobh8ika ligo blepis .
katalabes tora giati apo aganakthsh, kai esh me apophres poy lene [asxima]

efxaristo pantos na ise kala kai na ta ksanapoyme

Σόρρυ βρε παλικάρι, απλά μου φάνηκε εντελώς άσχετη η ερώτηση στο συγκεκριμένο post, σαν να λέει ο ένας "πώ πω θα βρέξει σήμερα" και να απαντάει ο άλλος "48". Το ίδιο πράγμα θα ρώταγα (εκτός και αν τον έλεγαν Douglas Adams) :D

Τα συλλυπητήρια μου για τον λογαριασμό (και τον τρόμο μου μια και μπορεί να το πάθω και εγώ στο μέλλον όπως πολλοί).
Ανέφερε όποια εταιρεία θέλεις by the way, τα πέρνω στην κράνα όταν πονηροί μπαίνουν και "ενημέρωση" (βλ. spam) και όχι όταν υπάρχει πραγματική ενημέρωση, πράγμα το οποίο υπηρετεί το adslgr.
Υπάρχει διαφορά, έτσι; Ακόμα και υπάλληλο του πΟΤΕ θα σεβόμουν αν έμπαινε σαν άνθρωπος να μας ενημερώσει (όπως προσπαθεί ο OTEtzis) αλλα χωρίς τις παροπίδες (βλ. "το πάγιο του ΟΤΕ είναι ήδη πάμφθηνο" κλπ.).
Συγγνώμη και πάλι αν φάνηκα αγενής και καλωσήρθες. :)

georgeadams
30-10-03, 14:30
(εκτός και αν τον έλεγαν Douglas Adams)

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

sorry για το off-topic, αλλά δεν μπόρεσα να κρατηθώ!

NeK
30-10-03, 14:46
Βρε παιδιά, μην ανησηχείτε, όταν κάποιος κάνει spam, κάνει ΜΠΑΜ. :wink:

Περιμένουμε φίλε stormy τις πληροφορίες για το sat.

MOYSYS
30-10-03, 16:56
kalhmera pedia mhn me parekshghte na enhmeroso i8ela

signomh mono gia to grapshmo grafo opos me bolebh logo
paraplhgias [problhma sta ano akra ].

na iste kalla xerome poy ta leme hlikrhna

NeK
30-10-03, 17:57
Καλημέρα παιδιά,

Θα ήθελα να καλοσορίσω τον φίλο MOYSYS στην μικρή μας κοινότητα (forum) επισημαίνοντας ότι ο νέος φίλος μας αυτός ανοίκει στην ομάδα παραπληγικών που είχαμε κάνει και αναφορά προσφάτως στο adslgr.

Είναι αρκετά νέος (σε forum) και θα παρακαλούσα τα παιδιά εδώ να κάνουν λίγο τα στραβά τα μάτια στην αρχή μέχρι να συνηθήσει τις μεθόδους των forum. Ευχαριστώ. :)

Καλωσόρισες φίλε MOYSYS και ευχόμαστε να σου αρέσει η παρέα μας εδώ, συγνώμη που δεν προλαβαίνω να απαντήσω και στα emails που μου έχεις στείλει (λόγω χρόνου) αλλά να είσαι σίγουρος ότι τα διαβάζω όλα.

Φιλικά,
Γιάννης.

MOYSYS
30-10-03, 18:53
adsl

yiapap
30-10-03, 19:29
efxaristo gia thn katanohsh
kai sas efxaristo oloys kai hdietera ton kalo fhlo eMPiRe
Site Owner - Founder

Και μια και είπε ότι είσαι αρχάριος στα fora, να μερικές βασικές αρχές για το συγκεκριμένο forum (που ισχύουν βέβαια και σε όλα).

Ο ΔΕΚΑΛΟΓΟΣ ΤΟΥ ΚΑΛΟΥ ΦΟΡΟΥΜΤΖΗ

1. Δεν ευχαριστούμε κανέναν. Τους κράζουμε όλους. Αυτοί δεν ξέρουν τίποτε. Εμείς τα ξέρουμε όλα.
2. Δεν απολογούμαστε για το πως γράφουμε. Σήμερα μου ήρθε ένα mail εις άψογον Κινεζικήν (όχι ΔΕΝ είχε πρόβλημα στο encoding). Είπα να τους πάρω ένα τηλέφωνο (ήταν το μόνο σημείο που κατάλαβα) και να τους βρίσω εις άψογον Ελληνικήν αλλά σκέφτηκα τα χρήματα. Οπότε τους έστειλα ένα Unicode μήνυμα που έγραφε "Δεν κατάλαβα γρι. Παρακαλώ επαναλάβετε". Γράψε ellhinika me latinikous xarakthres ορ Ινκλις γουίδ Γκρικ κάρακτερς, μετα η ανευ τονων... Εννοείται ότι εσύ κάνεις το σωστό (βλπ.1)
3. Δε λέμε καλά πράγματα για κανέναν παροχέα. Όποιοι το τολμούν τους κράζουμε. Άλλωστε δεν ξέρουν τίποτε (βλπ.1). 3β. Αν δεν πει κανείς καλά πράγματα για τους ISP, τότε κάποιος πρέπει να επέμβει και να επιλέξει έναν ISP να του τα χώσει. Γενικώς (και με εξαιρέσεις) τους μισούμε.
4. Δεν τους μισούμε αλλά δεν τους πηγαίνουμε κιόλας. Είναι οι απόλυτοι υπεύθυνοι των αποφάσεων του Δ.Σ. του ISP τους. Ο λόγος για τους εργαζόμενους (πρώην, νυν ή επόμενους που λέει και το άσμα) των ISPήδων.
5. Μισούμε τον ΟΤΕ... Ότι και να κάνει είναι είτε χονδροειδές λάθος είτε άθλια παγίδα για να μας ρουφήξει το μεδούλι.
6. Δεν τους μισούμε αλλά δεν τους πηγαίνουμε κιόλας. Είναι οι απόλυτοι υπεύθυνοι των αποφάσεων του Δ.Σ. του ΟΤΕ (ο λόγος για τους ΟΤΕΤζήδες βλπ.4)
7. Ολοκληρώνοντας τα 5 & 6 ποτέ δε χρησιμοποιούμε τη λέξη ΟΤΕ (αυτό το Post είναι για newbηδες, οπότε το κάνω κατ' εξαίρεση). Πάντα πρέπει να βάζουμε συνθετικά (πΟΤΕ,παλιΟΤΕ,πΟΤΕκλέφτες,πΟΤΕΝΕΤ κ.ο.κ.)
8. Όποτε μας έρθει κάτι στο μυαλό (όπως αυτό το post μου) το πετάμε στο πρώτο θέμα που βρίσκουμε. Off-topic είναι κάτι για το οποίο δεν έχουμε μετάφραση ούτε επίγνωση (εδώ καλά τα πήγες :wink: )
9. Με την πρώτη ευκαιρία που κάτι δεν πάει καλά με το site (π.χ. αργεί να φορτώσει) κράζουμε τον empire και εκείνη τη διαφήμιση της OTENET που είχε στο site πριν από 4398657 εβδομάδες (φτου σου).
10. Πάντα αφήνουμε το δέκατο τμήμα ενός δεκαλόγου ανοιχτό για οποιαδήποτε μλκία κατέβει στο κεφάλι του καθενός μας και αποφασίσει να την post εδώ.

8)

:D

UGF_GreekMind
30-10-03, 19:43
Πάρε και κάνε τα παραπάνω copy/paste και άνοιξε καινούργιο thread (σοβαρά μιλάω).

Καιρό έχουμε να γελάσουμε !

Υ.Γ. Αν δεν το κάνεις εσύ θα το κάνω εγώ :wink:

yiapap
30-10-03, 19:48
Και να παραβώ τον όρο 8;;;; Γιατί;;;; Θα τα πάρω, θα τα κάνω copy και θα τα τσαμπουνάω (paste) όπου και όταν μου κάνει κέφι!

ΑΣΧΕΤΕ!

:mrgreen:

ΥΓ. Γιατί μεταφράσανε το paste ως επικόλληση; "Τσαμπούνημα" rulez!!!

UGF_GreekMind
30-10-03, 20:03
Δεν θα πέσω στο επίπεδό σου... η σιωπή μου προς απάντησή σου !

ΠΑΛΙΟΛΑΜΟΓΙΟΣΟΥΡΟΥΚΛΕΜΟΤΣΑΠΕΡΔΟΝΟΚΩΛΟΣΦΥΡΙΧΤΡΑ.

Αλλά επαναλαμβάνω ότι έχω και κάποιο επίπεδο και δεν το συνεχίζω.

:mrgreen: :twisted:

Υ.Γ. Κάνε το thread...

yiapap
30-10-03, 21:23
Ουφ...
http://www.adslgr.com/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=34353#34353

(τι είναι το σουρούκλεμο;;;;;)

shaq141a
01-11-03, 05:08
9. Με την πρώτη ευκαιρία που κάτι δεν πάει καλά με το site (π.χ. αργεί να φορτώσει) κράζουμε τον empire και εκείνη τη διαφήμιση της OTENET που είχε στο site πριν από 4398657 εβδομάδες (φτου σου).

Σε τσάκωσα.Ξέχασες ένα π.Παρέβεις τον απαράβατο κανόνα 7 :twisted:
Τιμωρία:Θα αυτομασιγώνεσαι μέχρι να βγει adsl3 :mrgreen:

cohones
01-11-03, 05:42
Μιάς και μιλάμε σοβαρά σε αυτό το thread (ή αλλιώς και κλωστή) μπορεί να μου πεί κανείς πως ξεγουρδώνεται ένα καλογουρδωμένο μπερκούτσι; ή τι ακρρρρρριβώς γίνεται όταν κανείς βεσιβάρει το προνόμιο; ή επίσης τι γίνεται όταν ξαλιπώνεις την σουπερλαγία για να βγούν οι φατσές; :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Tromeros
01-11-03, 06:45
Ενδιαφέροντα τα θέματα που αναπτύσεις cohones (προστυχούτσικο το ονοματάκι αλλα λέμε τωρα). Αν καταλάβαινα και τι λες ωραία θα ήταν. :mrgreen:

yiapap
01-11-03, 15:36
Σε τσάκωσα.Ξέχασες ένα π.Παρέβεις τον απαράβατο κανόνα 7 :twisted:
Τιμωρία:Θα αυτομασιγώνεσαι μέχρι να βγει adsl3 :mrgreen:

Μα αφού το λέω: Το post είναι για newbηδες... Οπότε, για να καταλάβουν ΑΝΑΓΚΑΣΤΗΚΑ να το κάνω.
Όσο για την τιμωρία 8O :cry: :cry: :cry:
Δεν μπορούσες να προτίνεις κάτι πιο ρεαλστικό;
π.χ. "Until hell freezes over"
Και γιατί ADSL3... Το ADSL2 θα έρθει γρήγορα νομίζεις, ε;
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

PALADIN
03-11-03, 18:38
εκείνο που μου κάνει εντύπωση είναι ότι ο stormy11, ο τύπος που άρχησε αυτό το thread για να μας ενημερώσει για τα προβληματα του καί την τριτοκοσμική συμπερηφορά του οτε έχει εξαφανισθεί εντελώς.
προφανώς δεν ενημερώνεται πλέον από το φόρουμ καί άμα του έρθει καμμία στραβή όπως αυτή που μας ανέφερε πρίν απο λίγες ημέρες τότε θα είναι αργά.

@ ADSLgr.com All rights reserved.