PDA

Επιστροφή στο Forum : Χολαργός connx 24 Mbps Υπάρχει πρόβλημα σήμερα 10/11/08;



jazz
10-11-08, 17:33
Καλησπέρα...

Συνεχείς αποσυνδέσεις (καθε 3-5 λεπτά), η ταχυτητα πεσμένη στο μισό... πολύ αργή η πλοήγηση στις σελίδες...
Μόνο σήμερα συμβαίνει από νωρίς το πρωί...
Αραγε, σε μένα μόνο; :hmm:

Ευχαριστω!

Angelos_gr
12-11-08, 10:27
Καλησπέρα...

Συνεχείς αποσυνδέσεις (καθε 3-5 λεπτά), η ταχυτητα πεσμένη στο μισό... πολύ αργή η πλοήγηση στις σελίδες...
Μόνο σήμερα συμβαίνει από νωρίς το πρωί...
Αραγε, σε μένα μόνο; :hmm:

Ευχαριστω!

Το ίδιο συνέβει και σε εμένα στου Παπάγου. Ξεκίνησε αργά το βράδυ στις 10-11-08 και συνεχίσθηκε όλη την μέρα χθες. Για να δούμε σήμερα τι θα δούμε. Fingers crossed.

jazz
12-11-08, 23:38
Γεια

Σήμερα πάλι όλα ήταν μια χαρά ώσπου... γυρω στις 21:30 άρχισε πάλι τα δικά του...
συνεχεις αποσυνδέσεις... καθε λίγο και λιγάκι, και μετά για να ξανασυνδεθεί περνά κανα πεντάλεπτο...
Τι στο καλό κάνουνε πια; Γιατί... κάτι κάνουνε, δε μπορεί. :hmm:

jazz
13-11-08, 17:50
Μάλιστα λοιπόν...

Μετά από 2 τηλεφωνήματα στο 121 και στους Τεχνικούς στην Αγ. Παρασκευή για το πρόβλημά μου, ήρθε και η "επίσημη" απάντηση... Υποβάθμιση της γραμμής από τα 24 στα 8 ...
Χωρίς να με ενημερώσει κανένας και ενω μου είχαν ζητήσει και σταθερό και κινητό τηλέφωνο για επικοινωνία...
Γυρνάω σπίτι το μεσημέρι, κοιτάζω το router και .. το θαυμα: δεν είχα πια αποσυνδεσεις, αλλα... ούτε και τη γραμμή μου είχα.
Σημειώνω πως η γραμμή μου δουλευε ΑΨΟΓΑ μεχρι τις 10/11/08 και κλείδωνε ομορφα και ωραία στα 16 Mbps, απ τη μέρα που ενεργοποιήθηκε ( μόλις είχε πρωτοβγεί η 24άρα) μέχρι ... προχτες.
Εν τω μεταξύ, εδώ και μια βδομάδα με έχουν καλέσει 2 φορές απ τον ΟΤΕ για να γραφτώ στο νέο connx TV ...
κι εγώ απάντησα... "θα το σκεφτώ"...
Ρε λές να μπήκα... τιμωρία ; Όλα περνάνε απ το μυαλό μου πια...
Μέσα σε 3 μέρες "καταστράφηκε" η σύνδεσή μου που δουλευε χωρίς κανενα πρόβλημα...
Τι στο καλό συμβαίνει;

hel
14-11-08, 16:43
Μάλιστα λοιπόν...

Μετά από 2 τηλεφωνήματα στο 121 και στους Τεχνικούς στην Αγ. Παρασκευή για το πρόβλημά μου, ήρθε και η "επίσημη" απάντηση... Υποβάθμιση της γραμμής από τα 24 στα 8 ...
Χωρίς να με ενημερώσει κανένας και ενω μου είχαν ζητήσει και σταθερό και κινητό τηλέφωνο για επικοινωνία...
Γυρνάω σπίτι το μεσημέρι, κοιτάζω το router και .. το θαυμα: δεν είχα πια αποσυνδεσεις, αλλα... ούτε και τη γραμμή μου είχα.
Σημειώνω πως η γραμμή μου δουλευε ΑΨΟΓΑ μεχρι τις 10/11/08 και κλείδωνε ομορφα και ωραία στα 16 Mbps, απ τη μέρα που ενεργοποιήθηκε ( μόλις είχε πρωτοβγεί η 24άρα) μέχρι ... προχτες.
Εν τω μεταξύ, εδώ και μια βδομάδα με έχουν καλέσει 2 φορές απ τον ΟΤΕ για να γραφτώ στο νέο connx TV ...
κι εγώ απάντησα... "θα το σκεφτώ"...
Ρε λές να μπήκα... τιμωρία ; Όλα περνάνε απ το μυαλό μου πια...
Μέσα σε 3 μέρες "καταστράφηκε" η σύνδεσή μου που δουλευε χωρίς κανενα πρόβλημα...
Τι στο καλό συμβαίνει;

Να τους πάρεις τηλέφωνο να έρθουν να κάνουν μετρήσεις για να βρουν την βλάβη.
Να τους πεις ότι δεν συμφωνείς με την υποβάθμιση.

@ ADSLgr.com All rights reserved.