PDA

Επιστροφή στο Forum : Αποσυνδεεται συνεχεια! βοηθεια παρακαλω..



bestoftherest7
10-11-08, 23:48
καλησπερα.εχω συνδεση conn-x sta 2 mbit.χρησιμοποιω το baudtec ενσυρματο του οτε.μου κανει συνεχεια αποσυνδεσεις.το μοντεμ δεν εχει προβλημα.ηρθε τεχνικος του οτε και μου εβαλε καινουριο.λοιπον σβηνει το κουμπακι του λινκ και του ιντερνετ.και μετα δεν μπαινει με τιποτα.δεν βρισκει ip.εχω καλη ποιοτητα γραμμης. snr margin :16 db Line Attenuation: 31 db
τι συμβαινει; να κανω καμια ρυθμιση στο ρουτερ;

Georgevtr
11-11-08, 00:12
Να ξεκινησεις απ τα βασικα θα προτεινα.....
Εχεις βαλει τα στοιχεια σου και τους κωδικους στο interface του bautec?
Φιλτρα εχεις βαλει στις γραμμες οπου εχεις τηλεφωνα?:hmm:

bestoftherest7
11-11-08, 00:17
Να ξεκινησεις απ τα βασικα θα προτεινα.....
Εχεις βαλει τα στοιχεια σου και τους κωδικους στο interface του bautec?
Φιλτρα εχεις βαλει στις γραμμες οπου εχεις τηλεφωνα?:hmm:

τα εχω κανει ολα.ηρθε τεχνικος του οτε σημερα και μου εβαλε καινουριο μοντεμ.παλι τα ιδια.εχω απογοητευτει ειλικρινα.η γραμη μου ειναι πολυ καλη.δεν ξερω τι συμβαινει

hel
11-11-08, 11:20
O τεχνικός δεν έκατσε να δει αν δουλεύει κανονικά η σύνδεση; Στις βλάβες τι σου λένε;

mirtiano
11-11-08, 11:54
κανε οτι σου ειπε ο roumanos21r .
-αν συνδεεται εστω και μια φορα τοτε οι κωδικοι ειναι ενταξει.
-ανδεν εχεις βαλει φιλτρο στην εισοδο καθε τηλεφωνικης συσκευης καντο τωρα και βεβαιωσου οτι η συνδεσμολογια τους ειναι σωστη:
phone=εξοδος για την τηλεφωνικη συσκευη
modem ή data =εξοδος για το ρουτερ
line ή wall=εισοδος απο την παροχη.
καθε τηλεφωνικη συσκευη και φιλτρο σε ολες τις τηλεφωνικες συσκευες ενσυρματες ή ασυρματες.
-αν δεν συνδεεται ουτε μια φορα εκτος απο τους κωδικους οφειλεται και στην ανυπαρξια φιλτρων στις τηλεφωνικες συσκευες.
-ψαξε οσο μπορεις αν υπαρχει καποιο προβλημα στην καλωδιωση του χωρου σου που εχει ξεφυγει της προσοχης σου.
δυστυχως δεν ξερω το ρουτερ που χρησιμοποιεις για να σε συμβουλεψω σχετικα αλλα δεν χανεις τιποτα να πας μια βολτα στο αντιστοιχο κομματι του φορουμ για τα ρουτερς και να ριξεις μια ματια εκει.
τα παραπερα ειναι θεμα του οτε.
τα λεμε...

bestoftherest7
11-11-08, 19:59
παιδια σας ευχαριστω ολους.πιθανον λυθηκε το προβλημα γιατι για πρωτη φορα απο τοτε που εχω την συνδεση εχω 2 ωρες συνεχομενες ιντερνετ! το προβλημα μαλλον ηταν οτι ειχα το ρουτερ κοιλλητα στο ηχειο.τωρα το εχω 1 μετρο μακρια και δεν εχω αποσυνδεση.μου ειπε ενας καθηγητης οτι τα ηχεια εχουν μαγνητη και επηρεαζουν τα μοντεμ.θα δουμε τωρα

Lancelotnt
15-11-08, 12:39
παιδια σας ευχαριστω ολους.πιθανον λυθηκε το προβλημα γιατι για πρωτη φορα απο τοτε που εχω την συνδεση εχω 2 ωρες συνεχομενες ιντερνετ! το προβλημα μαλλον ηταν οτι ειχα το ρουτερ κοιλλητα στο ηχειο.τωρα το εχω 1 μετρο μακρια και δεν εχω αποσυνδεση.μου ειπε ενας καθηγητης οτι τα ηχεια εχουν μαγνητη και επηρεαζουν τα μοντεμ.θα δουμε τωρα

Πόσα watt είναι το ηχείο σου?

@ ADSLgr.com All rights reserved.