PDA

Επιστροφή στο Forum : my story.....help



djjohnny
27-10-03, 19:10
agapitoi filoi geia sas!edo kai poli kairo tora parakoloutho to forum kai enimeronomai kai go!prin 17 meres sto 134 ekana aitisi kai perimena opos oloi oi alloi!tora me tin apeleftherosi ton modem pira tin pempti til gia na akiroso egkatastasdi kai agora modem kai mou eipan na paro tin paraskevi!perno proxtes kai mou lene ....i aitisi sas exei proxorisei kai mono apo to ipokatastima tis periohis sas borei na akirothei!episeis sto gnosto 822.... mou eipan oti molis akirothoun ta parapano na paro til sto 8011176600 gia na girisoun tin grammi se adsl!pao sto ipokatastima me ta kokoria 7.35 kai opos to perimena den gnorizan tipota...ma tipota!apo kei pirame mazi sto 134(poli gelio)kai katalava oti mou eixan pei bourdes sto 134!prin apo ligo telospanton graftike sta praktika tis aitisis mou oti den thelo modem kai egatastasi!mes stin hara pairno to 80111.... kai den leitourgouse!pairno xana sto 822.... kai ti mou lene?????????oti auti tin periodo METAKOMIZOUNEEEE!!!THA TRELATHO!paidia xerete kapion allo tropo i otidipote gia pou tah voithisei??euxarisro kai signomi gia to megalo post!

djjohnny
27-10-03, 20:18
xehasa!!!apo to proi pou ipevala tin akirosi tis egatastasis kai tin agora tou modem me pirane til apo ta sinergeia gia na erthoun tin pempti na kanoun tin egatastasi!fisika tous eipa oti tin exo akirosei kai stin anamoni xana guys!!!

zDSL
27-10-03, 20:42
Επειδή κάτι παρόμοι συνέβη και σε μένα σήμερα.. σου παραθέτω την δική μου version του story μήπως και βοηθήσει.

Λοιπόν σήμερα μετά από ένα μήνα αναμονής (αίτηση 24/09) πήρα τηλέφωνο στο 134 να δώ τι σκατά κάνουν οι πΟΤΕτζήδες με την γραμμή μου. Από το 134 λοιπόν και αφού τους είπα ότι έχει περάσει μήνας μου δίνουν το γνωστό τηλέφωνο 822**** για το συνεργείο. Εκεί βλέπουν ότι έχω παραγγείλει modem που δεν υπάρχει διαθέσιμο (Efficient 5667) και μου λένε "Πάρτε καλύτερα απ' το εμπόριο, γιατί δεν ξέρουμε πότε έρχεται νέα παραγγελία". Μου δίνουν λοιπόν δύο άλλα τηλέφωνα για να ακυρώσω την παραγγελία (6115*** και 6117***). Παίρνω λοιπόν εκεί και μου λένε "..ξέρετε πρέπει να καλέσετε στο 134 και να τους πείτε ότι έχει βγει μια νέα εγκύκλιος την Παρασκευή, γιατί μπορεί να μην το ξέρουν και θα σας κάνουν αυτοί την ακύρωση".

Παίρνω ξανά λοιπόν στο 134 και αφού εξηγώ όλα τα παραπάνω στην κοπέλα μου λέει "..μισό λεπτό να ρωτήσω την προϊσταμένη".
Αφού έρχεται η προϊσταμένη στο τηλέφωνο και εξηγώ για πολλοστή φορά την κατάσταση μου λέει : "Θα μεταβάλλουμε την αίτησή σας και θα ακυρώσουμε την αγορά modem και το τέλος εγκατάστασης". Ωραία ως εδώ.. την ρωτάω "Μήπως η γραμμή έχει ενεργοποιηθεί και μπορώ αν προμηθευτώ σήμερα modem να συνδεθώ ?"

"Όχι μου λέει η γραμμή θα ενεργοποιηθεί μέσα σε 12 ημερολογιακές ημέρες" Εκεί ήταν που τα πήρα στο κρανίο.. τι της εξήγησα ότι έχω κάνει αίτηση από 24/9 και η γραμμή πρέπει να ενεργοποιηθεί, τι της εξήγησα ότι η ακύρωση του modem δεν έχει να κάνει με την γραμμή.. αυτή τίποτα το χαβά της..

"Όχι κύριε η αίτηση μεταβλήθηκε σήμερα και η γραμμή θα ενεργοποιηθεί μέσα σε 12 μέρες.. Εάν περάσουν 12 μέρες και δεν έχει ενεργοποιηθεί πάρτε τηλέφωνο στις βλάβες 121 της περιοχής σας.."

Επειδή δεν ήθελα να συγχιστώ πρωϊνιάτικα και να την βρίσω απλά της το 'κλεισα στη μούρη..

Τέλος πάντων, επειδή πήγα στο mgmanager και δεν υπάρχει πριν την Παρασκευή διαθεσιμότητα σε Zyxel (όπως και στην DigitalSima) γιατί περιμένουν εισαγωγή από εξωτερικό δεν θα συγχιστώ άλλο. Αν όμως πάρω το modemάκι στα χέρια μου και δεν μου ενεργοποιήσουν άμεσα την γραμμή θα τους πάρει και θα τους σηκώσει.

Αυτά τα ολίγα

adrianos
28-10-03, 04:35
εγω εκανα αιτηση την (δευτερα 'η τριτη) με την απελευθερωση σε οτεσοπ.
Μεχρι την παρασκευη δε ξερανε τι εγινε η αιτηση. στο 134 λενε πως ειναι στο μεγαρο η αιτηση και θα περαστει παρασκευη(που περασε) οποτε γιαυτο δε φαινεται στα κομπιουτερ του 134. Παλι σημερα στο 134 ειναι αγνωστο. Μου ειπανε να παω στο οτεσοπ για 3η φορα αλλα η κοπελα που κανει τις αιτησεις εχει παρει αδεια μεχρι τεταρτη... :cry:
Τωρα που ξερεις, μπορει να ειναι και στο μεγαρο μουσικης η αιτηση..
θα παρω αυριο να δω αν ξερουν εκει :lol:

Nick2k2
28-10-03, 07:24
Τέλος πάντων, επειδή πήγα στο mgmanager και δεν υπάρχει πριν την Παρασκευή διαθεσιμότητα σε Zyxel (όπως και στην DigitalSima) γιατί περιμένουν εισαγωγή από εξωτερικό δεν θα συγχιστώ άλλο. Αν όμως πάρω το modemάκι στα χέρια μου και δεν μου ενεργοποιήσουν άμεσα την γραμμή θα τους πάρει και θα τους σηκώσει.
Ναι zDSL και μένα αυτό μου είπαν απο το mgmanager.Μου είπαν οτι τους τέλειωσαν τα splitter για PSTN και θα φέρουν απο τέλη της εβδομάδας.Αίτηση δεν έχω κάνει ακόμα και έχω σκοπό να την κάνω μέσω του site του oteshop αλλά είχα σκοπό να την έκανα μόλις είχα τον εξοπλισμό σε καμιά βδομάδα δηλαδή.Αλλα τώρα με αυτό το 12ήμερο που ακούω δεν ξέρω αν είναι να κάνω τώρα την αίτηση μην περιμένω και γω μετά άλλο τόσο.

Johny4
28-10-03, 13:36
Μόλις μου ήρθε μια καλή ιδέα. Να κάνουμε μια εκπομπή κάτι σαν την Άννα Δρούζα και ο καθένας να λέει τις δικές του πονεμένες ιστορίες με το adsl

sdikr
28-10-03, 19:52
Μόλις μου ήρθε μια καλή ιδέα. Να κάνουμε μια εκπομπή κάτι σαν την Άννα Δρούζα και ο καθένας να λέει τις δικές του πονεμένες ιστορίες με το adsl
Θα εχει υψηλη ακροαματικοτητα! τρεμε ευαγγελατο!
---- αλλα κατσε ο οτε ειπε πως δεν υπαρχει αγορα για αυτη την τρομερη νεα τεχνολογια ακομα στην Ελλαδα.
Και εν οψει της παρελασης, γιατι δεν βγαινουν του ΟΤΕ τα παιδια να παρελασουν; (να δουλεψουν λιγο και τα μπακαλικα)
κακια mode off
φιλικα

@ ADSLgr.com All rights reserved.