PDA

Επιστροφή στο Forum : Συνολικό κόστος ανα μήνα (πάγια + adsl)



Σελίδες : [1] 2

viardon
11-11-08, 14:24
Καλησπέρα σε όλους

39,90€ δίνουν οι εναλλακτικοί προσφέροντας τα γνωστά.....

Στον ΟΤΕ εχουμε και λέμε
14,75€ Πάγιο PSTN
29,90€ Connx 24mbps
14,50€ Απεριόριστες κλήσεις σε σταθερά

59,15€ Σύνολο

Στο 134 μου είπαν οτι είναι τελικές τιμές με ΦΠΑ

Εμένα όμως κάτι μου λέει οτι ξαφνικά θα εμφανιστούν κρυφές χρεώσεις.

Μπορεί κάποιος φίλος/η που είναι στον ΟΤΕ να μας ενημερώσει;;

Thanks

gkandir
11-11-08, 14:38
Βάλε και άλλα 8,1€ για 60 (http://www.oteshop.gr/page_content.asp?wid=633&hop=h) λεπτά σε κινητά.

Άρα πάμε στα 67,25€...

baskon
11-11-08, 14:43
Απο οτι θυμαμαι χρεωνεται και η αναγνωριση δε θυμαμαι ποσο (εγω εχω ISDN οποτε δε ξερω :)
Οποτε χοντρικα πας στα 64 ευρω..Δεν ειναι και λιγα..

viardon
11-11-08, 14:48
Τα 60' προς κινητά επίτηδες (κακώς) δε τα υπολόγισα αν και οι "άλλοι" τα προσφέρουν...

Εσκασε η πρώτη κρυφή χρέωση.... "Αναγνώριση κλήσης"
Κάτι τέτοια θέλω να υπολογίσω...
Αν μπορεί κάποιος ας κάνει τον κόπο να δεί ή να σκανάρει ανάλυση λογαριασμού.

(Αραγε όλα αυτά γιατί τα ρωτάω;;; Μήπως για να έχω δικαιολογία για το ζόρι που θα τραβήξω αν πάω στους "άλλους") :cry:

Θυμήθηκα εποχές που ήμουν Αγγλία... Ερχόταν ανάλυση απο την BT και χάναμε τη μπάλα. Μετά έσκασαν μύτη οι "άλλοι" πχ NTL και με 9,99λίρες ησυχάσαμε

amoyda
11-11-08, 15:08
(Αραγε όλα αυτά γιατί τα ρωτάω;;; Μήπως για να έχω δικαιολογία για το ζόρι που θα τραβήξω αν πάω στους "άλλους") :cry:



αστα φιλε μου,δυσκολα πραγματα.
αν δεν υπηρχε το δωδεκαμηνο σαν ελαχιστη παραμονη η το πεναλτι,θα ειχα δοκιμασει π.χ forthnet 2play για ενα ενα τετραμηνο.

ασε να δουμε,Χριστουγεννα ερχονται και μπορει να δουμε καμια προσφορα.

viardon
11-11-08, 15:19
αστα φιλε μου,δυσκολα πραγματα.
αν δεν υπηρχε το δωδεκαμηνο σαν ελαχιστη παραμονη η το πεναλτι,θα ειχα δοκιμασει π.χ forthnet 2play για ενα ενα τετραμηνο.

ασε να δουμε,Χριστουγεννα ερχονται και μπορει να δουμε καμια προσφορα.

Προσφορές πάντα βγάζουν. Αν το δείς συγκριτικά πάντα "χαμένος" βγαίνεις διότι οι νέες προσφορές "πρέπει" να είναι πιο δελεαστικές απο τις παλιές.

Η αλήθεια είναι για τις απαιτήσεις που έχω (σερφάρισμα και downloading καθόλου online gaming) τόσο καιρό ήμουν οκ με forthnet στο πατρικό μου.
Φεύγοντας έβαλα 2play και πάλι ήμουν οκ.

Στο καινούργιο σπίτι είχα ξεκινήσει διαδικασίες για 2play αλλά έκαναν m@l@kies και πήγε ΟΤΕ για αριθμοδότηση.
Τώρα το σκέφτομαι για tellas ή hol αλλά η God damned forthnet είναι δίπλα στο γραφείο μου.
Προσπαθώ να βγάλω μια γενική εικόνα για τις εταιρείες αλλά όλοι προβλήματα έχουν.

noname85
11-11-08, 15:35
για βαλτε conn-x tv...15€

viardon
11-11-08, 15:44
για βαλτε conn-x tv...15€

Thanks for the promotion αλλά ..... :hmm:

tupolev
11-11-08, 15:44
Η αναγνώριση κλήσης κοστίζει 1,19Ε/μήνα (http://www.oteshop.gr/page_content.asp?wid=213&hop=h).

Δεν είναι μεγάλο ποσό αλλά δεν είναι κοροιδία να πληρώνεις κάτι το οποίο οι άλλοι παρέχουν δωρεάν και πρακτικά δεν κοστίζει τίποτα στον ΟΤΕ?

viardon
11-11-08, 15:50
Εχω την εντύπωση οτι υπάρχουν κάτι κρυφές χρεώσεις για το δίκτυο κινητής τηλεφωνίας ή κάνω λάθος;;;

Ενα λογαριασμό ΟΤΕ βρε παιδιά;;;;

tupolev
11-11-08, 16:00
Εχω την εντύπωση οτι υπάρχουν κάτι κρυφές χρεώσεις για το δίκτυο κινητής τηλεφωνίας ή κάνω λάθος;;;

Ενα λογαριασμό ΟΤΕ βρε παιδιά;;;;

Ρε παιδιά εδώ (http://www.oteshop.gr/) είναι όλες οι απαντήσεις.

Για κινητά εγώ δεν έχω δει κρυφές χρεώσεις.

Απλά για τις κλήσεις προς κινητά στην ανάλυση λογαριασμού αναγράφεται τί ποσό πηγαίνει στις εταιρείες κινητής (τέλη τερματισμού) και τι αναλογεί στον ΟΤΕ

viardon
11-11-08, 16:06
Ενας λογαριασμός θα λύσει τις απορίες μας.
Δεν υπάρχει λόγος να ξεκινήσει διαμάχη ;)

Gr_Soul
11-11-08, 16:14
ΟΠΩΣ ΤΑ ΕΓΡΑΨΕ Ο ΠΡΩΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΡΥΦΕΣ ΧΡΕΩΣΕΙΣ. ΟΤΙ ΖΗΤΗΣΕΙΣ ΠΑΙΡΝΕΙΣ.


ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΛΕΝΕ ΚΑΘΑΡΑ: ΠΑΓΙΟ, ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΠΡΟΣ ΣΤΑΘΕΡΑ, ΙΝΤΕΡΝΕΤ.

ΟΣΟ ΓΙΑ IPTV ΚΑΙ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΗ ΚΑΙ ΚΛΗΣΕΙΣ ΠΡΟΣ ΚΙΝΗΤΑ ΔΕΝ ΤΑ ΖΗΤΗΣΕ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ. ΤΙ ΤΟΥ ΤΑ ΓΡΑΦΕΤΕ.

viardon
11-11-08, 16:16
ΟΠΩΣ ΤΑ ΕΓΡΑΨΕ Ο ΠΡΩΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΡΥΦΕΣ ΧΡΕΩΣΕΙΣ. ΟΤΙ ΖΗΤΗΣΕΙΣ ΠΑΙΡΝΕΙΣ.


ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΛΕΝΕ ΚΑΘΑΡΑ: ΠΑΓΙΟ, ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΠΡΟΣ ΣΤΑΘΕΡΑ, ΙΝΤΕΡΝΕΤ.

ΟΣΟ ΓΙΑ IPTV ΚΑΙ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΗ ΚΑΙ ΚΛΗΣΕΙΣ ΠΡΟΣ ΚΙΝΗΤΑ ΔΕΝ ΤΑ ΖΗΤΗΣΕ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ. ΤΙ ΤΟΥ ΤΑ ΓΡΑΦΕΤΕ.

Φίλε μου καλά κάνουν και τα γράφουν γιατί πχ όταν πάς να κάνεις την αίτηση... το γλυκούλι που θα σε εξυπηρετήσει θα σε κοιτάξει στα μάτια θα σου χαμογελάσει και την ώρα που θα σου ζητάει το τηλ. επικοινωνίας και εσύ θα σκέφτεσε λές να θέλει να βγούμε, τότε θα σου πετάξει ένα "αναγνώριση θέλετε" και τσούπ στον φόρεσε και είπες και ευχαριστώ απο πάνω.

Η αναγνώριση κλήσης ήταν ένα μικρό παράδειγμα.

Georgevtr
11-11-08, 17:57
για βαλτε conn-x tv...15€


Το 10€ με το 15€ που λες...εχει διαφορα...ΜΗΝ παραπληροφορειτε τον κοσμο μερικοι.;)

Βασική Υπηρεσία: conn-x TV με 12μηνη δέσμευση -> 10,00 € / μηνιαίως
Προαιρετική Υπηρεσία: Συνδρομητικό VideoClub -> Δωρεάν για 12 μήνες
Τερματικός Εξοπλισμός: Modem & Αποκωδικοποιητής/STB -> Δωρεάν

........Auto merged post: roumanos21r πρόσθεσε 6 λεπτά και 48 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Εχω την εντύπωση οτι υπάρχουν κάτι κρυφές χρεώσεις για το δίκτυο κινητής τηλεφωνίας ή κάνω λάθος;;;

Ενα λογαριασμό ΟΤΕ βρε παιδιά;;;;


Αυτα πιθανον να υπαρχουν μονο στο μυαλο σου φιλε,γιατι κρινω οτι εισαι προκατελλημενος.:hammered:

ΟΛΕΣ οι απαντησεις που θελεις ειναι εδω http://www.oteshop.gr/home_section.asp?hop=h

viardon
11-11-08, 18:11
Αυτα πιθανον να υπαρχουν μονο στο μυαλο σου φιλε,γιατι κρινω οτι εισαι προκατελλημενος.:hammered:

ΟΛΕΣ οι απαντησεις που θελεις ειναι εδω http://www.oteshop.gr/home_section.asp?hop=h

Ωραία λοιπόν... κλείνω connx αλλά έτσι και μου έρθει μισό € παραπάνω θα το πληρώσεις εσύ :twisted:

Ο ΟΤΕ σίγουρα έχει την πίτα έχει και το μαχαίρι.
Είναι πιό αξιόπιστος αλλά όταν πρέπει να υπολογίζεις και το παραμικρό πάγιο έξοδο που θα φορτωθείς για 12 μήνες, ορισμένες κρυφές χρεώσεις μπορεί να σε βγάζουν εκτός.

Ουτε διαφήμιση ούτε δυσφήμιση θέλω να κάνω.
Απλά δέ θέλω να βρεθώ προ εκπλήξεων :cool:

Georgevtr
11-11-08, 18:18
Ωραία λοιπόν... κλείνω connx αλλά έτσι και μου έρθει μισό € παραπάνω θα το πληρώσεις εσύ :twisted:

Ο ΟΤΕ σίγουρα έχει την πίτα έχει και το μαχαίρι.
Είναι πιό αξιόπιστος αλλά όταν πρέπει να υπολογίζεις και το παραμικρό πάγιο έξοδο που θα φορτωθείς για 12 μήνες, ορισμένες κρυφές χρεώσεις μπορεί να σε βγάζουν εκτός.

Ουτε διαφήμιση ούτε δυσφήμιση θέλω να κάνω.
Απλά δέ θέλω να βρεθώ προ εκπλήξεων :cool:

http://www.oteshop.gr

Y.Γ. Εισαι αρης και δεν εισαι καλα:fishsmack::shoot::gun::rofl::rofl:

........Auto merged post: roumanos21r πρόσθεσε 2 λεπτά και 3 δευτερόλεπτα αργότερα ........

..Και μην λες οτι ναναι παλι ρε γκαρντασακο...διαβασε την σελιδα του ΟΤΕ ενημερωσου και υστερα να θετεις μετρα για συγκριση...

Α!μη το ξεχασω.........ΔΕΝ απαιτειται 12 μηνη παραμονη αλλα *Απαιτείται 6μηνη παραμονη στη υπηρεσία

viardon
11-11-08, 18:23
Δε με καλύπτει η σελίδα του ΟΤΕ στο ποσοστό που θέλω.
Ανάλυση λογαριασμού μπορείς να μου βρείς;; ;)

gabatia
11-11-08, 18:25
ΝΑ ΥΠΟΛΟΓΙΣΕΙΣ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΟΤΙ Ο ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΣ ΘΑ ΣΟΥ ΕΡΧΕΤΑΙ ΤΟ ΔΙΜΗΝΟ ΜΙΑ 110 ΕΩΣ 130 ΣΙΓΟΥΡΑ Π.Χ ΕΓΩ ΕΧΩ 1024 ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΝΩ ΓΙΑ ΤΗΛΕΦΩΝΑ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 20 ΕΥΡΩ ΓΙΑ ΤΟ ADSL 16,99 ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΓΙΟ ΤΟΥ ADSL 12,90 ΠΑΓΙΟ PSTN ΓΡΑΜΜΗΣ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΗ ΚΛΗΣΗΣ Κ.Λ.Π ΚΑΘΕ ΔΙΜΗΝΟ ΔΕΝ ΠΕΦΤΩ ΚΑΤΩ ΑΠΟ 107 ΕΥΡΩ ΟΠΟΤΕ ΝΑ ΣΕ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ ΘΑ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΠΟΛΛΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ

Georgevtr
11-11-08, 18:25
Δε με καλύπτει η σελίδα του ΟΤΕ στο ποσοστό που θέλω.
Ανάλυση λογαριασμού μπορείς να μου βρείς;; ;)

Δηλαδη διαβασες μεσα σε 5 λεπτα ΟΛΗ την σελιδα και φυσικα ειδες και το demo του αναλυτικου λογαριασμου που εχει και δεν σε καλυψε?:hmm:

gabatia
11-11-08, 18:27
ΕΑΝ ΣΕ ΚΑΛΥΠΤΕΙ ΒΑΛΕ FORTHNET 39,90 ΟΛΑ ΠΛΗΡΩΜΕΝΑ ΤΟ ΕΧΕΙ Ο ΑΔΕΡΦΟΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΔΩΡΕΑΝ ΤΗΛΕΦΩΝΙΑ ΚΑΙ 60 ΠΡΟΣ ΚΙΝΗΤΑ ΑΛΛΑ ΟΜ ΟΤΕ ΔΕΝ ΤΑ ΒΛΕΠΕΙ ΑΥΤΑ

Georgevtr
11-11-08, 18:31
ΕΑΝ ΣΕ ΚΑΛΥΠΤΕΙ ΒΑΛΕ FORTHNET 39,90 ΟΛΑ ΠΛΗΡΩΜΕΝΑ ΤΟ ΕΧΕΙ Ο ΑΔΕΡΦΟΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΔΩΡΕΑΝ ΤΗΛΕΦΩΝΙΑ ΚΑΙ 60 ΠΡΟΣ ΚΙΝΗΤΑ ΑΛΛΑ ΟΜ ΟΤΕ ΔΕΝ ΤΑ ΒΛΕΠΕΙ ΑΥΤΑ


Σωστο κι αυτο!

Υ.Γ. Φιλε μου μη γραφεις με κεφαλαια γραμματα,ειναι σαν να φωναζεις!

viardon
11-11-08, 18:35
Οι λοιπές χρεώσεις και κάτι μυστήρια τέλη με προβληματίζουν και είμαι διστακτικός.....

Θάνος
11-11-08, 18:36
ΕΑΝ ΣΕ ΚΑΛΥΠΤΕΙ ΒΑΛΕ FORTHNET 39,90 ΟΛΑ ΠΛΗΡΩΜΕΝΑ ΤΟ ΕΧΕΙ Ο ΑΔΕΡΦΟΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΔΩΡΕΑΝ ΤΗΛΕΦΩΝΙΑ ΚΑΙ 60 ΠΡΟΣ ΚΙΝΗΤΑ ΑΛΛΑ ΟΜ ΟΤΕ ΔΕΝ ΤΑ ΒΛΕΠΕΙ ΑΥΤΑ
.μας ξεκούφανες...:p

viardon
11-11-08, 19:37
Μόλις γύρισα σπίτι και είδα οτι ήμουν disconnected
Κλείνω το ρούτερ το ανοίγω και απο εκεί που συγχρόνιζα στα 22 έχω πέσει στα 9 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

FORTHNET :worthy::worthy:

#@%%r TO 2PLAY ΣΑΣ ΜΕΣΑ

Θάνος
11-11-08, 19:38
Μόλις γύρισα σπίτι και είδα οτι ήμουν disconnected
Κλείνω το ρούτερ το ανοίγω και απο εκεί που συγχρόνιζα στα 22 έχω πέσει στα 9 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

FORTHNET :worthy::worthy:

#@%%r TO 2PLAY ΣΑΣ ΜΕΣΑ
...έτσι κάνουνε, παίρνουνε φόρα γιά ν'ανέβουν...:p:lol:

amoyda
11-11-08, 19:51
Μόλις γύρισα σπίτι και είδα οτι ήμουν disconnected
Κλείνω το ρούτερ το ανοίγω και απο εκεί που συγχρόνιζα στα 22 έχω πέσει στα 9 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

FORTHNET :worthy::worthy:

#@%%r TO 2PLAY ΣΑΣ ΜΕΣΑ


προειδοποιηση για να μην φυγεις
:lol::lol:

guzel
11-11-08, 22:03
Αυτα πιθανον να υπαρχουν μονο στο μυαλο σου φιλε,γιατι κρινω οτι εισαι προκατελλημενος.:hammered:

ΟΛΕΣ οι απαντησεις που θελεις ειναι εδω http://www.oteshop.gr/home_section.asp?hop=h

δεν ειναι καθολου στο μυαλο του.προσωπικα με χρεωνουν για κλησεις που δεν εχω κανει και αναγραφονται "αλλες κλησεις" το διμηνο για τον οτε δινω περιπου 35ευρω μονο για παγια

sdikr
11-11-08, 22:11
δεν ειναι καθολου στο μυαλο του.προσωπικα με χρεωνουν για κλησεις που δεν εχω κανει και αναγραφονται "αλλες κλησεις" το διμηνο για τον οτε δινω περιπου 35ευρω μονο για παγια

Να σε χρεώσουν για κλήσεις που δεν έχεις κάνει είναι αδύνατο

βέβαια θα μου πείς όλη την μέρα είσαι με το 13844 ναι αυτό είναι αλλές κλήσεις, και περίεργος η προεπιλογή σου δεν τις πιάνει

guzel
11-11-08, 22:17
Να σε χρεώσουν για κλήσεις που δεν έχεις κάνει είναι αδύνατο

βέβαια θα μου πείς όλη την μέρα είσαι με το 13844 ναι αυτό είναι αλλές κλήσεις, και περίεργος η προεπιλογή σου δεν τις πιάνει

δεν εχω καλεσει ποτε το 13844 ,καλω το 210 8762 000 , οι κλησεις αυτες δεν ξερω τι ειναι ,δεν ειναι ουτε αστικες ουτε υπεραστικες εκει δεν εχω κκαμια κληση. προφανως τα γνωστα κολπακια του οτε;)

sdikr
11-11-08, 22:20
δεν εχω καλεσει ποτε το 13844 ,καλω το 210 8762 000 , οι κλησεις αυτες δεν ξερω τι ειναι ,δεν ειναι ουτε αστικες ουτε υπεραστικες εκει δεν εχω κκαμια κληση. προφανως τα γνωστα κολπακια του οτε;)

Μπα τα γνώστα κολπάκια των εταιριών, περιέργος δεν την βάζουν μέσω προεπιλόγης, στο λένε και στο συμβόλαιο

guzel
11-11-08, 22:26
τι ακριβως δεν βαζουν ? το 210 8762000 ? :rofl: παντως κ το 13844 παλια που ειχα καλεσει δεν ειχα χρεωθει μπαινει μεσω του εναλλακτικου μου. γι αυτο κ ειμαι σιγουρος οτι ειναι κολπακι του οτε , εγω διαχειριζομαι οποτε ισως να ξερω καλυτερα απο εσενα τις κλησεις που κανω

sdikr
11-11-08, 22:29
τι ακριβως δεν βαζουν ? το 210 8762000 ? :rofl: παντως κ το 13844 παλια που ειχα καλεσει δεν ειχα χρεωθει μπαινει μεσω του εναλλακτικου μου. γι αυτο κ ειμαι σιγουρος οτι ειναι κολπακι του οτε , εγω διαχειριζομαι οποτε ισως να ξερω καλυτερα απο εσενα τις κλησεις που κανω

τα 13χχχχ δεν πάνε μέσω εναλλακτικού
ο τιμοκατάλογος το λέει

B_Dark
12-11-08, 14:24
Καλησπέρα σε όλους

39,90€ δίνουν οι εναλλακτικοί προσφέροντας τα γνωστά.....

Στον ΟΤΕ εχουμε και λέμε
14,75€ Πάγιο PSTN
29,90€ Connx 24mbps
14,50€ Απεριόριστες κλήσεις σε σταθερά

59,15€ Σύνολο

Στο 134 μου είπαν οτι είναι τελικές τιμές με ΦΠΑ

Εμένα όμως κάτι μου λέει οτι ξαφνικά θα εμφανιστούν κρυφές χρεώσεις.

Μπορεί κάποιος φίλος/η που είναι στον ΟΤΕ να μας ενημερώσει;;

Thanks
θα με τρελάνεις....
εμένα γιατί μου βγαίνουν 100€?!?!?!?!

Τελη conn-x talk 25,042
Βασικα τελη 24,800
ADSL OTE (24mb) 30,460
OnDSL Home(24mb) 19,800
συνολο εφαπαξ και περιοδικων τελων (χωρις φ.π.α) 100,102?!?!:(:mad:

viardon
12-11-08, 14:30
θα με τρελάνεις....
εμένα γιατί μου βγαίνουν 100€?!?!?!?!

Τελη conn-x talk 25,042
Βασικα τελη 24,800
ADSL OTE (24mb) 30,460
OnDSL Home(24mb) 19,800
συνολο εφαπαξ και περιοδικων τελων (χωρις φ.π.α) 100,102?!?!:(:mad:

100€ το μήνα ?????????? ή η διμηνία;;;;

B_Dark
12-11-08, 14:38
100€ το μήνα ?????????? ή η διμηνία;;;;
διμηνίαέρχονται οι λογαριασμοί όλοι... εσύ για το μήνα λες?!

viardon
12-11-08, 14:40
διμηνίαέρχονται οι λογαριασμοί όλοι... εσύ για το μήνα λες?!

Ναι βρε .... με τρόμαξες....:evil:
Οκ λέω είπαμε για κρυφές χρεώσεις αλλά όχι και έτσι

B_Dark
12-11-08, 14:42
Ναι βρε .... με τρόμαξες....:evil:
άμα τρομαξες μια εσύ... φαντάσου εγώ μόλις διάβασα 56 τι έπαθα :p
και 56 πάλι πολλά όταν οι άλλες στα δίνουν με 19,50...θα φύγω πάλι το βλέπω... άμα είναι να δίνω 100 έτσι ...

viardon
12-11-08, 14:56
άμα τρομαξες μια εσύ... φαντάσου εγώ μόλις διάβασα 56 τι έπαθα :p
και 56 πάλι πολλά όταν οι άλλες στα δίνουν με 19,50...θα φύγω πάλι το βλέπω... άμα είναι να δίνω 100 έτσι ...

:nono:39,90€ το μήνα δίνουν όχι 19,50€ μή μπερδεύεσε


Είναι η πρώτη εμπειρία που θα έχω απο connx.
Τόσο καιρό ήμουν forthnet και για τις απαιτήσεις που είχα (σερφάρισμα και κατέβασμα, καθόλου Online gaming) ήμουν οκ.

Ζήτησα λοιπόν καινούργια αριθμοδότηση προκείμενου να μή μπλέξω με έξοδα του ΟΤΕ.
Τα έκαναν μπάχαλο όμως στην forthnet και ουσιαστικά οι ίδιοι με έσμπρωξαν προς τον ΟΤΕ.
Πάλι η πρόθεσή μου ήταν να πάρω νούμερο απο ΟΤΕ και να φύγω με τη μία για 2play.
Ομως με την όλη στάση τους με ανάγκασαν να πώ χαλάλι για 6 τουλάχιστον μήνες πάω ΟΤΕ και βλέπουμε.

Εχω κάνει αίτηση ακύρωσης για αριθμοδότηση απο forthnet και μου λένε οτι πρέπει να έρθει ο τεχνικός να κάνει την μικτονόμηση (πως λέγετε) και μετά να ακυρωθεί.
Ερε και να σκάσει μύτη λογαριασμός με 0,01€ έχει να γίνει ..... :viking

B_Dark
12-11-08, 15:07
:nono:39,90€ το μήνα δίνουν όχι 19,50€ μή μπερδεύεσε


Είναι η πρώτη εμπειρία που θα έχω απο connx.
Τόσο καιρό ήμουν forthnet και για τις απαιτήσεις που είχα (σερφάρισμα και κατέβασμα, καθόλου Online gaming) ήμουν οκ.

Ζήτησα λοιπόν καινούργια αριθμοδότηση προκείμενου να μή μπλέξω με έξοδα του ΟΤΕ.
Τα έκαναν μπάχαλο όμως στην forthnet και ουσιαστικά οι ίδιοι με έσμπρωξαν προς τον ΟΤΕ.
Πάλι η πρόθεσή μου ήταν να πάρω νούμερο απο ΟΤΕ και να φύγω με τη μία για 2play.
Ομως με την όλη στάση τους με ανάγκασαν να πώ χαλάλι για 6 τουλάχιστον μήνες πάω ΟΤΕ και βλέπουμε.

Εχω κάνει αίτηση ακύρωσης για αριθμοδότηση απο forthnet και μου λένε οτι πρέπει να έρθει ο τεχνικός να κάνει την μικτονόμηση (πως λέγετε) και μετά να ακυρωθεί.
Ερε και να σκάσει μύτη λογαριασμός με 0,01€ έχει να γίνει ..... :viking
όταν λες καινούργια αριθμοδότηση?!

viardon
12-11-08, 15:56
όταν λες καινούργια αριθμοδότηση?!

Μετακόμισα σε ολοκαίνουργια πολυκατοικία
και θα είχα νούμερο 2311 αντι για 2310

nrg_polini
12-11-08, 17:54
Οι κλησεις προς σταθερα κοστιζουν 16,90 οχι 14.5 που αναφερεις. Ειναι πραγματικα πεταμενα χρηματα να παρεις ολα αυτα απο τον ΟΤΕ.

mathaiosside
13-11-08, 01:49
Κοίτα να δεις απο όσα ξέρω "κρυφές χρεώσεις" του ΟΤΕ είναι γενικά όλες οι τυχόν ψηφιακές ευκολίες(αναγνώριση κλήσεις, ψηφιακός τηλεφωνητής, φραγές, κτλ...)

viardon
13-11-08, 10:57
Κοίτα να δεις απο όσα ξέρω "κρυφές χρεώσεις" του ΟΤΕ είναι γενικά όλες οι τυχόν ψηφιακές ευκολίες(αναγνώριση κλήσεις, ψηφιακός τηλεφωνητής, φραγές, κτλ...)

Τις οποίες μπορείς αν θέλεις να καταργήσεις;;;;
Πχ τηλεφωνητής δε μου χρειάζεται.

Zer0c00L
13-11-08, 11:10
εγω παντως που πηγα απο την ΝΕΤΟΝΕ στον ΟΤΕ μου ειπαν οτι θα πληρωσω :

35 ευρω για την μεταφορα της γραμμης
26.90 conn-x 8192/384
14.90 conn-x talk 24/7
18.90 ISDN

το μηνα ειναι οι τιμες χωρις ΦΠΑ 19%

βεβαια ο λογαριασμος ειναι ανα δυο μηνες

και το ξερω οτι θα πληρωνω περισσοτερα αλλα μετα απο αυτα που εχω τραβηξει στον εναλλακτικο που ημουν δεν με πειραζει καθολου.

viardon
13-11-08, 11:44
εγω παντως που πηγα απο την ΝΕΤΟΝΕ στον ΟΤΕ μου ειπαν οτι θα πληρωσω :

35 ευρω για την μεταφορα της γραμμης
26.90 conn-x 8192/384
14.90 conn-x talk 24/7
18.90 ISDN

το μηνα ειναι οι τιμες χωρις ΦΠΑ 19%

βεβαια ο λογαριασμος ειναι ανα δυο μηνες

και το ξερω οτι θα πληρωνω περισσοτερα αλλα μετα απο αυτα που εχω τραβηξει στον εναλλακτικο που ημουν δεν με πειραζει καθολου.

Σίγουρα ;;;;;

Εμένα μου είπαν τελικές τιμές ΜΕ ΦΠΑ :hmm::hmm:

Zer0c00L
13-11-08, 13:29
Σίγουρα ;;;;;

Εμένα μου είπαν τελικές τιμές ΜΕ ΦΠΑ :hmm::hmm:

μπορει να κανω λαθος εγω (βραδυ εκανα την αιτηση και επειδη ειχα πολλα στο κεφαλι μου να προσεξω μηπως κανουν καμια "μαμακια" οι υπαλληλοι γιατι το μαγαζι ηταν καινουργιο και οι υπαλληλοι δεν ηξεραν πολλα πραγματα οποτε δεν εδωσα τοσο σημασια.

παντως οι λογαριασμοι του ΟΤΕ ερχονται ανα διμηνο και μολις ενεργοποιηθω και μου σταλει ο πρωτος θα σας τον σκαναρω και θα τον ανεβασω εδω "ως οδηγο" για να ξερετε τι θα πληρωνετε

εγω παντως χοντρικα τα υπολογιζω 100-150 ευρω το διμηνο (αντι για τα υποτιθεμενα 75.80 της ΝΕΤΟΝΕ που ποτε μου δεν ηταν τοσο? γιατι παντα κατι ξεχναγαν να περασουν)

isurfer
13-11-08, 13:40
Εγώ με ISDN + 2 extra MSNs και Conn-X 24 πληρώνω 110-115 το δίμηνο σταθερά.
Δεν κάνω πολλά τηλέφωνα (λόγω δωρεάν κινητών, δικού μου και της γυναίκας μου).

viardon
13-11-08, 14:55
Εγώ με ISDN + 2 extra MSNs και Conn-X 24 πληρώνω 110-115 το δίμηνο σταθερά.
Δεν κάνω πολλά τηλέφωνα (λόγω δωρεάν κινητών, δικού μου και της γυναίκας μου).

Ασχετη ερώτηση.... όταν λετε msn ?????? :oops:

isurfer
13-11-08, 15:42
To MSN είναι πρόσθετο νούμερο κλήσης. Δηλαδή το νούμερο που σου δίνει
ο ΟΤΕ είναι πχ 210 55 55 444 και με ISDN Basic μπορείς να έχει μέχρι 10 πρόσθετα
νούμερα, πχ 210 55 55 445, 210 55 55 446, κλπ. Πρακτικά πάνω από 1-2 πρόσθετα
είναι αρκετά δύσκολο να τα διαχειριστείς χωρίς τηλεφωνικό κέντρο.

@ ADSLgr.com All rights reserved.