PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα στη τηλεφωνία



mix21
12-11-08, 02:16
παιδιά έχω hol dp και εχει απο το πρωί σήμερα που σηκωνω το ακουστικο του τηλεφώνου κ ακούγονται συνεχόμενα μπιπ-μπιπ. τι λετε ναφταίει?

Vitruvian78
12-11-08, 09:48
δοκίμασεσ να πάρεις τηλέφωνο και δεν μπορείς;

mix21
12-11-08, 12:09
δεν κανει τπτ,συνεχιζονται τα μπιπ

jivass
12-11-08, 13:26
παιδιά έχω hol dp και εχει απο το πρωί σήμερα που σηκωνω το ακουστικο του τηλεφώνου κ ακούγονται συνεχόμενα μπιπ-μπιπ. τι λετε ναφταίει?

Περιοχή?

phenomeno_gr
14-11-08, 22:33
Τι τηλεφωνία έχεις? Sip η Pots?
Ποιο router? fritz η netfaster?

Αν έχεις sip telephony & netfaster -> reset router και λογικά θα παίξει
Αν έχεις sip telephony & fritz-> παρε τεχνική υποστήριξη να σου στείλουν το configuration file της τηλεφωνίας.
Αν έχεις pots telephony παίρνεις τεχνική υποστηριξη για βλάβη :)

aa144
16-11-08, 11:36
Και μετά πας και παίρνεις ένα Conn-X...

Torch21
16-11-08, 12:17
Και μετά πας και παίρνεις ένα Conn-X...

Αχαχααχαχαα!!! :oneup:

bikey77
19-11-08, 13:59
Για να μην ανοίγουμε 15 θέματα, αναφέρω κι εγώ το δικό μου πρόβλημα εδώ.

Από χθες έχω κάκιστη ποιότητα τηλεφωνίας και πολλές φορές κλείνει η γραμμή μετά από μερικά δευτερόλεπτα. Έχω sip και μένω Παλλήνη. Έχω κάνει reset, έχω βγάλει το netfaster από την πρίζα για 10', τίποτα... Καμία ιδέα?

blugosi
19-11-08, 14:39
Για να μην ανοίγουμε 15 θέματα, αναφέρω κι εγώ το δικό μου πρόβλημα εδώ.

Από χθες έχω κάκιστη ποιότητα τηλεφωνίας και πολλές φορές κλείνει η γραμμή μετά από μερικά δευτερόλεπτα. Έχω sip και μένω Παλλήνη. Έχω κάνει reset, έχω βγάλει το netfaster από την πρίζα για 10', τίποτα... Καμία ιδέα?

Μπράβο ρε παιδιά που τα γράφετε αυτά...:oneup::oneup:
Να μη μας μπαίνουν και μας ιδέες βλέποντας τις γυαλιστερές διαφημίσεις :rofl:
... Μη εισενέγκεις υμάς εις πειρασμόν...:lol:

Σοβαρά τώρα, λυπάμαι που δεν έχω κάτι εποικοδομητικό να σου για το πρόβλημά σου :sorry:

aa144
19-11-08, 15:02
Για να μην ανοίγουμε 15 θέματα, αναφέρω κι εγώ το δικό μου πρόβλημα εδώ.

Από χθες έχω κάκιστη ποιότητα τηλεφωνίας και πολλές φορές κλείνει η γραμμή μετά από μερικά δευτερόλεπτα. Έχω sip και μένω Παλλήνη. Έχω κάνει reset, έχω βγάλει το netfaster από την πρίζα για 10', τίποτα... Καμία ιδέα?


Περιμένεις να στεγνώσει, σε μερικές μέρες που θα πιάσει το κρύο θα ξέρεις.

bikey77
20-11-08, 15:33
Στο 13844 υπάρχει ηχογραφημένο μήνυμα που αναφέρει ότι υπάρχει τεχνικό πρόβλημα που επηρρεάζει την υπηρεσία της τηλεφωνίας και γίνεται προσπάθεια να αποκατασταθεί. Προφανώς είναι γενικό το πρόβλημα και αφορά αρκετούς συνδρομητές.

Μου κάνει εντύπωση ότι κανείς δεν αναφέρει κάποιο πρόβλημα αυτές τις μέρες, μόνο εγώ έχω πρόβλημα με την ποιότητα σύνδεσης και ήχου?

pskouras
20-11-08, 15:53
Στον Βολο παντως απο το πρωι δεν εχουμε ιντερνετ ουτε τηλεφωνια (2 play)

Και μετα θελουν 3play!!!

Πραγματικα θα ηθελα την αποψη του guzel για την πραγματικα αντικειμενικη αποψη του που ειναι και τοσα καλα τεκμηρεωμενη, για την ενλογω εταιρεια...
Μαλλον φταιει ο ΟΤΕ...Ετσι?????

coolaris2002
20-11-08, 16:11
Μεμονωμένα προβλήματα είναι αυτά εγώ είμαι οκ με τη τηλεφωνία....

bikey77
20-11-08, 16:20
Μεμονωμένα δεν είναι αν έχει ανακοίνωση προς όλους τους συνδρομητές η HOL.
Aπλά, απ ότι φαίνεται, αφορά κάποιες περιοχές και προφανώς όχι τη δική σου (τυχερέ).

blackdart
20-11-08, 16:21
Μήπως έχει πρόβλημα όλη η βόρεια ελλάδα; κ μένα στην κατερίνη μπιπ μπιπ τώρα Το μεσημέρι

bikey77
20-11-08, 16:51
Ξαναπήρα τηλέφωνο και άκουσα καλύτερα το μήνυμα, η βλάβη που αναφέρουν αφορά στη Β. Ελλαδα.
Παρ όλα αυτά, εδώ και 3 μέρες μιλάω με τρομερές διακοές στον ήχι, κλείνει η γραμμή, μπερδεύονται μεταξύ τους οι γραμμές μου... Μάλλον router μυρίζει η δουλειά.

Είναι κανείς στην Παλλήνη με Netfaster IAD? Κερνάω πίτσα αν φέρει από δω το router να το δοκιμάσουμε (σοβαρά).

Vitruvian78
20-11-08, 23:50
χαίρομαι που ακύρωσα την αίτηση μου για το HOL Telephony, μια και τους πήρε 3 μήνες να με ενεργοποιήσουνε, κι ευτυχώς που δεν με ενεργοποίησαν δηλαδη τελικά! Θα έτρεχα τώρα.

guzel
21-11-08, 00:02
Στον Βολο παντως απο το πρωι δεν εχουμε ιντερνετ ουτε τηλεφωνια (2 play)

Και μετα θελουν 3play!!!

Πραγματικα θα ηθελα την αποψη του guzel για την πραγματικα αντικειμενικη αποψη του που ειναι και τοσα καλα τεκμηρεωμενη, για την ενλογω εταιρεια...
Μαλλον φταιει ο ΟΤΕ...Ετσι?????

απαντησε αλλος ;)


Μεμονωμένα προβλήματα είναι αυτά εγώ είμαι οκ με τη τηλεφωνία....

@ ADSLgr.com All rights reserved.