PDA

Επιστροφή στο Forum : Tellas ... λιγο πριν την καταγγελια



tigerxxx
13-11-08, 14:21
Αυτο το ποσταρα εχτες το βραδυ

Λοιπον παιδες , επανηλθα ... 3 μηνες σχεδον μετα ... και ακομα τηλεφωνο και ιντερνετ δεν εχω. (Ευτυχως που υπαρχουν και ...ξεκλειδωτα ασυρματα). Το story εχει ως εξης με λιγα λογια ...
Στις 18/8 εκανα την αιτηση για double play τηλεφωνικα .. ο υπαλληλος που εδωσα τα στοιχεια μου επεξε κανονικα το πουλακι του και εγραψε αλλο αριθμο ΑΦΜ στην αιτηση απο αυτον που του ειπα. Και οχι εναν η δυο αριθμους λαθος αλλα εναν αριθμο ΑΦΜ που εμοιαζε με τηλεφωνικο αριθμο κινητου!!!.
Στις 19/9 περνω τηλεφωνο στην τελλας να μαθω σε τι φαση βρισκομαστε ...και εκει μου σκαει η κατραπακια περι αγνωστου αριθμου ΑΦΜ και κοινως σαν να μην εγινε ποτε η αιτηση συνδεσης. Παω σε καταστημα της τελλας και τους εξηγω τα συμβαντα και μου λενε εκει οτι με μια τροποποιητικη συμβαση με τον σωστο αριθμο ΑΦΜ μου σε 5 μερες θα γινει η συνδεση. Το προχωραμε λοιπον.
Περνω τηλεφωνο στην τελλας μετα απο 5 μερες να τους ρωτησω τι γινεται και μου λενε ξανα μανα οτι δεν υπαρχει αιτηση... τους ξανα-μανα εξηγω τα γεγονοτα και καπακια περνω το καταστημα της τελλας οπου καναμε υποτιθεται την τροποποιητικη συμβαση και τους απειλω οτι θα τους το σπασω το καταστημα και αλλα ωραια ... η συμβαση την επομενη ειχε γινει κανονικα αλλα φυσικα με αλλον ενα μηνα αναμονη.
Στις 11/9 σκαει το μοντεμ απροειδοποιητα εντελως απο το "πορτα-πορτα" κουριερ, και το μαζεψε και υπεγραψε... ο κηπουρος της πολυκατοικιας παρακαλω. Φυσικα το μοντεμ ειναι λαθος γιατι εγω στην αιτηση μου εχω υπογραψει για ασυρματο ρουτερ.
Σημερα μου ειπανε οτι σε 5 εργασιμες θα ερθει ο πορτα-πορτα να μαζεψει το μοντεμ για να μου στειλουν το ρουτερ (και δυστυχως θα λειπει και ο κηπουρος για να του το ξανααφησουν... αλλα νομιζω οτι εκεινες τις μερες θα ειναι εδω το συνεργειο καθαρισμου ..η το συνεργειο για τον λεβητα...καποιος ελπιζω οχι ο σκουπιδιαρης).
Σημερα με πηραν τηλεφωνο για να μου πουνε οτι θα ερθει αυριο 13/9 μεταξυ 12 με 1 η ωρα ο τεχνικος τους να κανει μικτονομιση.

Και καποιες ερωτησεις πανω σε αυτο
1) θα χρειαστει να εχω καποια τηλεφωνικη συσκευη ετσι ωστε οταν κανει ο τεχνικος τους την μικτονομιση να δοκιμασω οτι δουλευει η γραμμη ... η φερνουν αυτοι???
2)Το τηλεφωνο δουλευει απευθειας με το που κανει την μεικτονομιση αυτος η πρεπει να περασουν και αλλες μερες (μου εχουν πει οτι πορτες εχουν παρει απο τον οτε) .. και τελος
3) ιντερνετ (και εφοσον και αν μου φερουν τον ρουτερ ...) μετα απο ποσες μερες περιπου θα εχω??

........Auto merged post: tigerxxx πρόσθεσε 3 λεπτά και 41 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Σημερα... λοιπον ηρθε ο τεχνικος απο την τελλας και εφυγε οπως ηρθε χωρις να κανει τιποτα διοτι ειπε οτι δεν εχει περασει γραμμη ο οτε!!!!!!
Πριν 2 εβδομαδες με πηραν απο την τελλας εντωμεταξυ για να με ενημερωσουν οτι ο οτε τους εχει δωσει πορτες για εμενα. Καθως επισης μου εχουν ανακοινωσει και τον τηλεφωνικο αριθμο μου.
Απιστευτα πραγματα!!!
Φυσικα αρχιζει η διαδικασια της καταγγελιας απο μερους μου ...

Lagman
13-11-08, 14:28
Λυπάμαι που το λεω αλλα νομίζεις οτι στην χώρα που ζούμε η ΕΕΤΤ θα κάνει τίποτα στην τελλας η στην FORTHnet τίποτα δεν κάνουν ,λένε οτι τους υποβάλουν πρόστιμα κλπ απλα για τα μάτια του κόσμου οτι κάτι κάνουν... Αν η ΕΕΤΤ έκανε κάτι πραγματικά θα φαινότανε με το να επιστρέψουν χρηματα σε ολο αυτο τον κόσμο που ταλαιπωρείτε.

Εγω σε πρόσφατο θέμα που είχα με την FORTHnet μου είπαν απο την ΕΕΤΤ οτι πρέπει να κάνω Μήνυση στην FORTHnet λόγου έλλειψης ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ ιδιωτικού απορρήτου , Η απάντηση της ΕΕΤΤ ήταν ότι μόνο να τους επιπλήξουν μπορούν.


τα συμπεράσματα δικά σου .

ermis333
13-11-08, 14:44
Εγώ εδώ φίλε tigerxx θα έλεγα ότι δεν θα καταφέρεις τίποτα με την καταγγελία γιατί δεν έχει γίνει και τίποτα το τρομερό.

Δε θα ασχοληθώ καθόλου με την καθυστέρηση που υπήρξε από την υπογραφή μέχρι την ενεργοποίηση γιατί σε αυτό φταίς και εσύ που δεν φρόντισες να μάθεις πιο νωρίς την εξέλιξη, ή που δεν είδες τα συμβόλαια αν έχουν σωστά τα στοιχεία σου. Λάθη γίνονται στις καταχωρήσεις γι αυτό και εμείς πρέπει να προσέχουμε.

Στο θέμα τώρα


Σημερα... λοιπον ηρθε ο τεχνικος απο την τελλας και εφυγε οπως ηρθε χωρις να κανει τιποτα διοτι ειπε οτι δεν εχει περασει γραμμη ο οτε!!!!!!
Πριν 2 εβδομαδες με πηραν απο την τελλας εντωμεταξυ για να με ενημερωσουν οτι ο οτε τους εχει δωσει πορτες για εμενα. Καθως επισης μου εχουν ανακοινωσει και τον τηλεφωνικο αριθμο μου.
Απιστευτα πραγματα!!!
Φυσικα αρχιζει η διαδικασια της καταγγελιας απο μερους μου ...

Είναι πολύ συνηθισμένο ο ΟΤΕ να ρίχνει τη γραμμή αλλού.....και σε εμένα το ίδιο είχε συμβεί, την πρώτη φορά που είχε έρθει ο τεχνικός της Tellas έφυγε άπραγος γιατί ο ΟΤΕ δεν είχε στείλει τη γραμμή στο κουτί μου, έτσι ξαναμίλησα με Tellas είπα να το δηλώσουν σαν βλάβη και μετά από 3-4 μέρες μου ξαναήρθε τεχνικός, βρήκαμε τη γραμμή και κάναμε τη μικτονόμιση.

tigerxxx
13-11-08, 15:31
Φιλε ... εχω γραψει την ιστορια με λιγα λογια οπως ειπα και στην αρχη.
Το ποσα τηλεφωνηματα εχω κανει για να ενημερωθω για την εξελιξη τησ ενεργοποιησης και τα ποσα "ολα βαινουν καλα" εχω ακουσει , ... το ποσες φορες επεσα σε αναγωγες κυρατσες στην κυριολεξια της λεξης που μου κλεισαν το τηλεφωνο, στο ποσες φορες δεν εβρισκαν καν τι γινεται με την αιτηση μου ... στα ποσα δεν ξερουμε τι "λαθος μπορει να εγινε" και ολα αυτα μεσα στον πρωτο κιολας μηνα .... δεν τα εχω γραψει ... οποτε μην τα θεωρεις ολα φυσιολογικα και ωραια γιατι και αυτοι απο εμενα εσενα και ολα τα αλλα υποψηφια "θυματα" πανε φαγητο στις οικογενειες τους. Αν εσυ τα θεωρεις φυσιολογικα λοιπον αυτα και το σλογκαν "Ερχομαστε κοντα" συναδει με τα παραπανω ... τοτε ειμαστε αξιοι της τυχης μας.

vasiliou
13-11-08, 16:11
Δηλαδή αν για σλόγκαν έλεγε σερφαρουμε ελεύθερα ... εσείς θέλατε να σας μάθουν και σέρφινγκ???

tigerxxx
13-11-08, 17:14
Καλο. Απο καλαματα?? Τις ερωτησεις αυτες ομως τις λενε για να προσλαβουν κανα τελη στην τελλας . Μην τα λες αυτα!

jimarozas
20-11-08, 03:49
Απιστευτη και εδω η ταλαιπωρια !!!! και ομως στη ΤΕΛΛΑΣ ολα γινονται !!! :rtfm: :closed:

tigerxxx
24-11-08, 16:54
... και η ιστορια συνεχιζεται. Ο τεχνικος της τ(ρ)ελλάς την πρωτη φορα εφυγε απραγος διοτι δεν βρηκε γραμμες λεει απο τον Οτε. Με περνουν ενα τηλεφωνο μετα απο 4-5 μερες απο την τ(ρ)ελλάς για να μου πουν οτι το προβλημα αποκατασταθηκε. Ερχεται λοιπον ο τεχνικος μετα παλι απο 5 μερες και για δευτερη φορα .... και φυσικα ...τι αλλο ... ξαναφυγε απραγος διοτι (τα γνωστα) δεν βρηκε λεει γραμμες - βροχο του Οτε και οτι η γραμμη μου μικτονομιθηκε ως το οριο 6.
Α, και φυσικα ηρθε ο "πορτα-πορτα" να παραλαβει το μοντεμ (που φυσικα μου αποστειλανε λαθος) και να αφησει το ρουτερ ....παλι απροειδοποιητα (Με ειχαν διαβεβαιωσει οτι αυτη την φορα θα ενημερωσουν πριν ερθει ο κουριερ) . Αυτη τη φορα τυχαια βρισκομουν για καλη μου τυχη στο σπιτι.
Και κατι ασχετο ... η εταιρια απ'οπου φευγουν τα πακετα με τους ρουτερς και τα μοντεμ της Τελλας το ξερατε οτι ειναι η "EasyFood Αεβε" ??? Πατατακια - Γαριδακια , ρουτερς , κ.α !!!

ATG
24-11-08, 17:35
Εγώ εδώ φίλε tigerxx θα έλεγα ότι δεν θα καταφέρεις τίποτα με την καταγγελία γιατί δεν έχει γίνει και τίποτα το τρομερό.

Δε θα ασχοληθώ καθόλου με την καθυστέρηση που υπήρξε από την υπογραφή μέχρι την ενεργοποίηση γιατί σε αυτό φταίς και εσύ που δεν φρόντισες να μάθεις πιο νωρίς την εξέλιξη, ή που δεν είδες τα συμβόλαια αν έχουν σωστά τα στοιχεία σου. Λάθη γίνονται στις καταχωρήσεις γι αυτό και εμείς πρέπει να προσέχουμε.

Στο θέμα τώρα



Είναι πολύ συνηθισμένο ο ΟΤΕ να ρίχνει τη γραμμή αλλού.....και σε εμένα το ίδιο είχε συμβεί, την πρώτη φορά που είχε έρθει ο τεχνικός της Tellas έφυγε άπραγος γιατί ο ΟΤΕ δεν είχε στείλει τη γραμμή στο κουτί μου, έτσι ξαναμίλησα με Tellas είπα να το δηλώσουν σαν βλάβη και μετά από 3-4 μέρες μου ξαναήρθε τεχνικός, βρήκαμε τη γραμμή και κάναμε τη μικτονόμιση.

Αυτο με το "στελνω τη γραμμη οπου βρω", το κανει συχνα ο ΟΤΕ σε ανενεργους βροχους. Το προβλημα ειναι οτι δεν διορθωνει με την πρωτη αναγγελια βλαβης.

@ ADSLgr.com All rights reserved.