PDA

Επιστροφή στο Forum : Προβλημα στην γραμμη η' το CG5722?



ValisD
13-11-08, 15:15
Γεια σας. Ξερω οτι κατακαιρους εχουν αναφερθει προβληματα στις γραμμες του ΠΟΤΕ αλλα εχω φτασει σε απογνωση. Η σθνδεση μοθ ειναι Conn-X στα 4Mbit.
Εδω και μια βδομαδα περιπου, ενω ολα ηταν μια χαρα, αρχισε να πεφτει η συνδεση μου ανα 10 λεπτα. Αλλες φορες μπορω να ειμαι οnline για λιγο παραπανω αλλα στο μεγαλητερο κομματι οχι.
Εχω κανει αναφορα για βλαβη χωρισ να εχω παρει καποια απαντηση. Στο 1242 με στελνει πισω στις βλαβες του ΟΤΕ λεγοντας μου πως εαν δεν μου απαντησουν εκει δεν μπορουν να κανουν τιποτα. Το θεμα ειναι πως ετσι οπως ειναι τα πραγματα δεν μπορω να ξερω εαν τελικα το προβλημα ειναι στην γραμμη μου η' στο router μου. Το router ειναι το CG5722 το οποιο ηρθε σαν δωρο με την συνδεση. Απλa οπωw ειμαι δyνδεδεμενοw, το router μενει ανοιχτο, χανοντας ομως adls και connection, και μετα απο 5 λεπτα συνιθος επανερχεται, αλλα για πολυ λιγο.
Εαν καποιος ειχε καποιο παρομιο προβλημα η' εαν θα μπορουσε να help στο θεμα.. :(

Ευχαριστω.

geomix72
13-11-08, 17:21
Φιλε μου ειχα το ιδιο προβλημα με εσενα με το συγκεκριμενο router!Απλα εγω ομως ειχα κανει αιτηση για conex tv και απο τημ ημερα που με πειρανε τηλεφωνο για επιβεββαιωση αρχισαν τα προβληματα.Ευτυχως με την παραλαβη του εξοπλισμου για την t v με το καινουργιο ρουτερ τελειωσαν και τα προβληματα.Βεβαια μετα απο δυο ωρες περιπου που ενεργοποιησα το ρουτερ με πηραν τηλεφωνο απο τον ΟΤΕ εαν συνεχιζει το προβλημα μου.Δεν ξερω παντως για δυο εβδομαδες και εμενα μου ειχαν σπασει τα νευρα.Ολο αποσυνδεση και ανακτηση IP .....

hel
14-11-08, 11:20
Δοκίμασε άλλο ρούτερ σε πρώτη φάση.

@ ADSLgr.com All rights reserved.