PDA

Επιστροφή στο Forum : Πότε με το καλό 24Mbps?



astronaut
13-11-08, 18:02
Έχει περάσει περίπου ένας χρόνος, αν δεν κάνω λάθος, απο τότε που ο ΟΤΕ άρχισε να παρέχει την ταχύτητα των 24Mbps σχεδόν ταυτόχρονα σε όλες τις πρωτεύουσες των νομών. Ένα χρόνο μετά δεν υπάρχει η παραμικρή πρόοδος στην αναβάθμιση άλλων DSLAM που βρίσκονται σε μικρότερες πόλεις.

Πότε με το καλό θα δούμε ταχύτητες μεγαλύτερες απο 2Mbps?

Προφέσσορας_Χάος
13-11-08, 18:34
καταρχήν με το snr σου πάς ανετα για 6 mbps ίσως και 8 οριακά..και 1mbps upload..αυτο δεν το φτάνω εγώ ουτε στα πιο τρελά μου όνειρα και είμαι εντός της μεγάλης πόλης.τι μου λές τώρα ;)

astronaut
13-11-08, 19:18
Πάντως οφείλω να ομολογήσω ότι είμαι πολύ ευχαριστημένος απο τη σύνδεση μου (2άρα ΟΤΕ) μια και κατεβάζω όλο το 24 και απο παντού με minimum 200KB/s και έχω ping γύρω στα 50 και ποτέ αποσυνδέσεις στα 3 χρόνια που την έχω.

Παρόλα αυτά τα στατιστικά της γραμμης μου δεν είναι και τα καλύτερα. Περίεργο?

Επίσης είναι αλήθεια οτι το netmode του ΟΤΕ ανεβάζει τον θόρυβο?

sdikr
13-11-08, 22:19
Έχει περάσει περίπου ένας χρόνος, αν δεν κάνω λάθος, απο τότε που ο ΟΤΕ άρχισε να παρέχει την ταχύτητα των 24Mbps σχεδόν ταυτόχρονα σε όλες τις πρωτεύουσες των νομών. Ένα χρόνο μετά δεν υπάρχει η παραμικρή πρόοδος στην αναβάθμιση άλλων DSLAM που βρίσκονται σε μικρότερες πόλεις.



Πότε με το καλό θα δούμε ταχύτητες μεγαλύτερες απο 2Mbps?

Κάποια στιγμή, τουλάχιστον έχετε προσβάση, υπάρχουν περιοχές που δεν έχουν πρόσβαση ουτέ σε 1

Προφέσσορας_Χάος
14-11-08, 01:07
Κάποια στιγμή, τουλάχιστον έχετε προσβάση, υπάρχουν περιοχές που δεν έχουν πρόσβαση ουτέ σε 1
εχεις δίκιο ..μακάρι να είχαμε το κατώτερο σταθερό στα 4 mbps για όλη την Ελλάδα και ας μην έδιναν 24αρες ακόμη..

Georgevtr
15-11-08, 00:37
Πάντως οφείλω να ομολογήσω ότι είμαι πολύ ευχαριστημένος απο τη σύνδεση μου (2άρα ΟΤΕ) μια και κατεβάζω όλο το 24 και απο παντού με minimum 200KB/s και έχω ping γύρω στα 50 και ποτέ αποσυνδέσεις στα 3 χρόνια που την έχω.

Παρόλα αυτά τα στατιστικά της γραμμης μου δεν είναι και τα καλύτερα. Περίεργο?

Επίσης είναι αλήθεια οτι το netmode του ΟΤΕ ανεβάζει τον θόρυβο?

Mη το πειραζεις ΚΑΘΟΛΟΥ αφου δουλευει τοσο καλα....;)

Τα 24 mbps ειναι ενας μυθος στην πραγματικοτητα.

Για το netmode εχουν ακουστει πολλα,αλλα εσυ δεν εχεις προβλημα οποτε...

@ ADSLgr.com All rights reserved.