PDA

Επιστροφή στο Forum : Απόψεις για σύνδεση HOL στην περιοχή Ηλιουπολης Αττικης



sv1gzv
14-11-08, 02:14
Απόψεις για σύνδεση HOL στην περιοχή Ηλιουπολης Αττικης για να δουμε:hmm:

aa144
14-11-08, 11:53
Πάρε κανένα Conn-X.

grsaint13
14-11-08, 18:50
Απόψεις για σύνδεση HOL στην περιοχή Ηλιουπολης Αττικης για να δουμε:hmm:

Διευκρίνισέ καλύτερα και ποια περιοχή σε ενδιαφέρει για να βγάλεις καλύτερα συμπεράσματα.Δεν είμαστε και μικρή πολη...;)

sv1gzv
15-11-08, 02:40
περιοχη Αγ. Μαρινα κοντα στη Αγ.Μαυρα

grsaint13
15-11-08, 20:02
περιοχη Αγ. Μαρινα κοντα στη Αγ.Μαυρα

Μμμμ,εγώ μένω αστυνομικά!Δεν μπορώ να πω ότι είμαι υπερευχαριστημένος και αυτό γιατί αρκετά συχνά πέφτει ο συγχρονισμός κι έτσι κόβεται και η τηλεφωνία(είμαι σε voip).Βέβαια,με ένα reset στο φριτζ όλα είναι οκ,αλλά δε γίνεται να είμαι συνεχώς και πάνω από το ρούτερ!

Από θέμα ταχύτητας είμαι γύρω στα 8000/900 αλλά με έχουν βάλει σε ADSL+ αφού στις αρχές είχα προβλήματα αποσυγχρονισμών και θορύβου στην τηλεφωνία.

Βέβαια,καλό είναι να σου πει και κάποιος από εκεί γύρω για τις εντυπώσεις του.

Επίσης,αν θες,υπάρχει και αυτό (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=123592) το thread που ίσως σε βοηθήσει.

Για ότι άλλο θες,εδώ είμαστε...;)

SteVen200984
17-11-08, 21:40
Εγώ φίλε αυτό το μήνα κλείνω χρόνο στο double play της HOL και είμαι πολύ ευχαριστημένος.
Μένω στο γήπεδο των Τραχώνων στο Άνω Καλαμάκι αλλά εξυπηρετούμαι από το DSLAM της Ηλιούπολης.
Μέσα στο 12μηνο έχω παρατηρήσει σύνδεση από 6/1 μέχρι 10/1 maximum. Αν και είναι "χαμηλή" ταχύτητα δεν παραπονιέμαι πρώτον γιατί είμαι πολύ μακριά από το DSLAM και δεύτερον επειδή το σπίτι έχει κακή ποιότητα καλωδίωσης (γενικότερα, το έχω παρατηρήσει και σε θέματα σχετικά με το ρεύμα).

Αποσυγχρονισμούς δεν έχω καθόλου ενώ η ποιότητα της τηλεφωνίας είναι εφάμιλλη του ΟΤΕ.

Χρειάστηκαν 3 μήνες για να με συνδέσουν πέρσι το φθινόπωρο ενώ ο πρώτος ΦΡΙΤΖΟΥΛΑΣ που μου στείλανε δε δούλεψε και ζήτησα και δεύτερο. Αυτά τα (περασμένα ξεχασμένα) αρνητικά.

enakos
20-11-08, 21:28
Εγώ φίλε αυτό το μήνα κλείνω χρόνο στο double play της HOL και είμαι πολύ ευχαριστημένος.
Μένω στο γήπεδο των Τραχώνων στο Άνω Καλαμάκι αλλά εξυπηρετούμαι από το DSLAM της Ηλιούπολης.
Μέσα στο 12μηνο έχω παρατηρήσει σύνδεση από 6/1 μέχρι 10/1 maximum. Αν και είναι "χαμηλή" ταχύτητα δεν παραπονιέμαι πρώτον γιατί είμαι πολύ μακριά από το DSLAM και δεύτερον επειδή το σπίτι έχει κακή ποιότητα καλωδίωσης (γενικότερα, το έχω παρατηρήσει και σε θέματα σχετικά με το ρεύμα).

Αποσυγχρονισμούς δεν έχω καθόλου ενώ η ποιότητα της τηλεφωνίας είναι εφάμιλλη του ΟΤΕ.

Χρειάστηκαν 3 μήνες για να με συνδέσουν πέρσι το φθινόπωρο ενώ ο πρώτος ΦΡΙΤΖΟΥΛΑΣ που μου στείλανε δε δούλεψε και ζήτησα και δεύτερο. Αυτά τα (περασμένα ξεχασμένα) αρνητικά.

Και εγω ημουν επι χρονια πελάτης της και τελικα τον ιουνη του 2007 εκανα αιτηση για double play αλλα μεχρι τελος του 2007 δεν ειχα ενεργοποιηθει παρα τις επανηλημενες υποσχεσεις τελικα τον ιουνη του 2008 μετα απο σχετικη καταγγελεια στην EETT για λαθος χρεωσει αποχωρησα απο την HOL πηγα στον ΟΤΕ αλλα δυστυχως αν και εκανα συνδεση στα 2mb μερικες ωρες την ημερα η ταχυτητα δεν υπερβαινει τα 384 Kbs και σκεφτομαι σοβαρα μετα την παροδο των 6 μηνων που ειμαι υποχρεωμενος να παραμεινω στον οτε να επιστρεψω στην HOL απο την οποια τουλαχιστον εχω λιγοτερα παραπονα ως προς την αξιοπιστια και το serbis

@ ADSLgr.com All rights reserved.