PDA

Επιστροφή στο Forum : Ποιο θα είναι φέτος το χριστουγεννιάτικο δωράκι της Forthnet?



Σελίδες : [1] 2

Jamesc
14-11-08, 22:03
Έρχονται τα Χριστούγεννα και πρέπει να πάρουμε και το δωράκι μας και φέτος.ποιο θα είναι λέτε? Μήπως το 3play? Μήπως αναβαθμισμένη ταχύτητα με εξωτερικό? Μήπως κάτι άλλο? Πέρσυ για να θυμήσω είχαμε αναβάθμιση του upload στα 1024:oneup:. Φέτος τι?? :hmm:

Frontier
14-11-08, 22:11
- Περισσότερος χρόνος στα κινητά.
- Καλύτερες ταχύτητες διασύνδεσης με εξωτερικό και Ελλάδα.
- Μείωση τιμής του 2play ώστε να είναι πιο ανταγωνιστικό.

Αυτά εμένα μου αρκούν :)

Jamesc
14-11-08, 22:46
Η τιμή δε βλέπω να πέφτει αν δε μπει στο παιχνίδι το 3play...:down:

sdikr
14-11-08, 22:57
adsl in a box με δώρο 6μήνο conn-x :p

nikgr
14-11-08, 23:00
μια Ρωσίδα χορεύτρια - play ?

Xguru
14-11-08, 23:10
Καλύτερο λογιστήριο

Jamesc
14-11-08, 23:16
Εγώ λέω πως η On έχει μπει γερά πλέον στο παιχνίδι και με 3play και χαμηλότερη τιμή.Μονόδρομος για forthnet το 3play με Nova.;)

ZaNteR
14-11-08, 23:55
Ας φτιαξει πρωτα τα προβληματα του internet και σκοτιστικαμε για nova...

koxakis
15-11-08, 00:00
μακαρι να ειναι το πιο πληρες τριπλ πλευ της αγορας

Jamesc
15-11-08, 00:03
Τα προβλήματα με το internet δε νομίζω οτι θα λυθούν σε κανέναν πάροχο.Πάντα θα υπάχουν.Δώστε 3play στο λαό!!!!:worthy:

Artist_
15-11-08, 00:07
Ας δώσουν φουλ 24αρα και ας ανεβάσουν την τιμή.

Το καλύτερο δώρο θα ήταν να μας έβαζαν οπτική σε κάθε σπίτι. Η εποχή του χαλκού τελείωσε και αυτοί δεν το πήρανε χαμπάρι.

Jamesc
15-11-08, 00:41
Ας δώσουν φουλ 24αρα και ας ανεβάσουν την τιμή.

Το καλύτερο δώρο θα ήταν να μας έβαζαν οπτική σε κάθε σπίτι. Η εποχή του χαλκού τελείωσε και αυτοί δεν το πήρανε χαμπάρι.


Η εποχή του Χαλκού θα αργήσει να τελειιώσει και όχι μόνο για την Ελλάδα...Εμείς θα χρηματοδοτήσουμε τις εταιρείες που απλά θα βελτιώνουν τις υπηρεσίες.
3play λεμεεεεεεεεεεεεεεεεεε.

Άγιε Βασίλη δώσε 3play φετος!!!:worthy:

Georgevtr
15-11-08, 01:07
100mbps download/2 mbps upload and 3 play με 76890 καναλια με HD,και ολα αυτα με 21 ευρω το μηνα:whip:

fadasma
15-11-08, 01:08
Το χριστουγεννιάτικο τυράκι στη φάκα ήθελες να γράψεις.

dennis2006
15-11-08, 01:34
να δωσει νοβα. 40 τον μηνα + 50 η νοβα κοντα ενα 100 το μηνα. :rofl:

joeyGR
15-11-08, 01:42
καλυτερα pings με Ελλαδα και εξωτερικο, ταχυτητες οχι μονο ονομαστικες και 2mbp/s upload, πολλα ζηταω;:p

flamelab
15-11-08, 01:49
"FTTB, up to 50 Mbps/50 Mbps, NovaCinema έως και 1080i/720p, (εάν θέλομεν) VoIP, όλα 39.90 €"

A bit of a fairy tale, a bit of an Arabic fairy tale.

George978
15-11-08, 01:52
το δωρακι που θα ηθελα θα ειναι να φτιαξει ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ το δικτυο. τι τρηπλ πλεη και πρασινα αλογα λετε ρε παιδια , εδω σινγκλ πλεη και χωλευει

flamelab
15-11-08, 01:53
το δωρακι που θα ηθελα θα ειναι να φτιαξει ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ το δικτυο. τι τρηπλ πλεη και πρασινα αλογα λετε ρε παιδια , εδω σινγκλ πλεη και χωλευει
Μην πας παίρνεις την μπουκιά από το στόμα :p

Πύρρος
15-11-08, 02:11
"FTTBH, up to 50 Mbps/50 Mbps, NovaCinema έως και 1080i/720p, (εάν θέλομεν) VoIP, όλα 39.90 €"



Διόρθωσα 1-2 σημεία που σου ξέφυγαν :p

Lagman
15-11-08, 17:08
1) δυνατότητα αλλαγής ρυθμίσεων της γραμμής μέσα από την σελίδα my.forthnet.gr fastpath snr etc.

2) IPTV με δώρο ένα σωρό προβλήματα .

NorToN
15-11-08, 18:19
Με τα 80κβ μετα βιας που κατεβάζω αυτη την στιγμή με forthnet24Mb θα βλεπω και νοβα ? τι χαρα !!!!!!!

parsifal
15-11-08, 19:16
το δωρακι που θα ηθελα θα ειναι να φτιαξει ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ το δικτυο. τι τρηπλ πλεη και πρασινα αλογα λετε ρε παιδια , εδω σινγκλ πλεη και χωλευει

Αυτό. Ούτε αλλαγή τιμών, ούτε κάτι άλλο...

joeyGR
15-11-08, 19:31
μου φαινεται οτι πρεπει να μαζεφτουν ολοι οι users του 2play και να τους πουμε τα καλαντα, εστω και για ενα μικρο δωρακι :rolleyes:

psyxakias
15-11-08, 19:35
Αγαπητέ μου Άγιε Βασίλη,

Φέτος τα Χριστούγεννα θα ήθελα...........

IPTV: με πρωτοπορεία για τα ελληνικά δεδομένα, διπλού PVR: provider-based PVR (όπως το ONREC της ON) αλλά και ο δέκτης που θα δίνει να έχει PVR (όπως του ο ΟΤΕ). Φυσικά να είναι σε λογική τιμή η IPTV (η ON την δίνει €3 παραπάνω, ΟΚ η Forthnet ας την δίνει και €5-€6 το πολύ), με δυνατότητα addon της Nova (το πολύ €20-€25 για πλήρες πακέτο, αφού ήδη το 2play έχει €40). Πολλά θέλω ε; :lol:

ΥΣ: Υπάρχει Αγ. Βασίλης; :rolleyes:

manuel
15-11-08, 19:47
εγω φευγώ για ON με τρελή προσφορά στα 19 ευρώ

Ας δώσει ότι θέλει η Forthnet...και η Nova πλεόν είναι τελείως για τα μπάζα!!

ούτε αθλητικά δεν θα έχει πλέον

psyxakias
15-11-08, 19:59
Εγώ την φοβάμαι την ON και πρόσφατα είχα μια πολύ κακή εμπειρία μαζί τους. Άλλωστε εδώ λέμε για την Forthnet τι θέλουμε για χριστουγεννιάτικο δώρο, εσύ μία ακύρωση θες να σου στείλουν δώρο ε; :p

efo355
15-11-08, 20:11
Ετσι που κατάντησε η νόβα τώρα μόνο αμα τη δώσουν με κανα 15 ευρώ μπορεί να τραβήξει......
Με βλέπω για ον

dream-maniac
15-11-08, 20:20
iptv και υπηρεσια onrec σαν της on, στις ιδιεες τιμες...

joeyGR
15-11-08, 20:58
τι εγινε με την nova; μπορει να με διαφωτισει καποιος;

Vitruvian78
15-11-08, 22:04
να δωσει νοβα. 40 τον μηνα + 50 η νοβα κοντα ενα 100 το μηνα. :rofl:

Με κάποιο τεχνικό που μίλησα μου είπε οτι το πακέτο της ΝΟΒΑ προβλέπεται να μπει στο πρόγραμμα απο τον Γενάρη και θα διατείθεται σε πολύ ανταγωνιστική τιμή πακέτου 3play. Εγώ πιστεύω οτι απλά θα γίνει μια επιλογή καναλιών (ίσως τα ελληνικά και κάποια δορυφορικα τύπου ΤV5 CNN) δωρεάν και όλα τα άλλα θα τα χρεώνει γερά. Εμένα να σας πω την αλήθεια η τηλεόραση δεν με ενδιαφέρει, γιατί δεν παρακολουθω πολλή τηλεόραση, προτιμώ το ιντερνετ.

Stelios
15-11-08, 23:29
Το δωρο μου προς τη forthnet θα ειναι μια ακομη αδεια πορτα στο dslam της . :D

efo355
15-11-08, 23:42
Αν δεν έχει με λίγα λεφτά τα αθλητικά πάει την έκατσε τη βάρκα (τώρα που έχασε και τα ευρωπαϊκά ματς).
Α και αν συνεχίσει έτσι με το δίκτυο της θα έχει και από εμενα κανα άδειο πορτάκι στο dslam

ZaNteR
15-11-08, 23:43
Ωραια φευγεται να μεινουμαι μονοι μηπως ξεμπουκωσει :p Πλακιτσα...

Athlon_XP
16-11-08, 04:22
Υποβαθμίσεις και support 0. Σίγουρα πράγματα.

skiouras
17-11-08, 00:10
Last christmas i gave you my heart.... φέτος θα πάρεις τα @@κια μου!!!! Αυτό μας λέει η forthnet από καιρό τώρα. Είναι η στιγμή να της δείξουμε τη δική μας μάντρα από @@κια!!! :evil::evil::evil::evil:

Linus
17-11-08, 01:01
Τι να το κάνω το triple play αν δεν μπορώ καν να παίξω dota πριν τις 3 το βράδυ..

Είμαστε σοβαροί τώρα? Όλα τα χαμε το triple play μας έλλειπε.. :down:

spsomas
17-11-08, 10:58
Συμφωνώ στο ότι θα πρέπει να αποκαταστήσει τις υπάρχουσες "υπηρεσίες" να δουλεύουν σταθερά και μετά ας δώσει ότι θέλει. Και τίποτα να μην δώσει δεν με χαλάει, αρκεί να είναι σταθερό και αξιόπιστο το Ιντερνετ.

MTS
17-11-08, 16:07
εγω φευγώ για ON με τρελή προσφορά στα 19 ευρώ



Οκ ναι και γω να ερθω, αλλα τρελλη προσφορα με 65ε τελος ενεργοποιησης, δεν ειναι...! να λεμε και τα σωστα...!

animal
17-11-08, 16:12
Αναβαθμιση του δυκτιου τους γιατι σερνεται.

xolloth
17-11-08, 16:17
καλα σημερα μας εχει τραλλανει στα disconnects.
ευχη μου να σταθεροποιησει τις γραμμες και να δωσει annex m.
το 3play δεν με πολυενδιαφερει.

dsl_nioufis
17-11-08, 20:59
εγώ λέω να αλλάξει το πάγιο σε 20€ τους δύο μήνες στο double play και ας έχει μετά τα προβλήμματα τα σημερινά !!!!

cyberten
17-11-08, 21:33
Εγώ λέω να "πουληθεί" στη Hol μπας και δούμε καμιά σταθερή ταχύτητα από τα 3500χλμ οπτικών ινών που υπάρχουν έτοιμα + τα δικά της που δεν ξέρω καν πόσα είναι...:whistle:

pcakias
17-11-08, 22:31
3ple play !

Jamesc
17-11-08, 22:44
Ετσι που κατάντησε η νόβα τώρα μόνο αμα τη δώσουν με κανα 15 ευρώ μπορεί να τραβήξει......
Με βλέπω για ον

Επειδή δε πήρε CL κατάντησε η Nova?? Το οτι θα έχει όλη τη Σουπερλίγκα λίγο είναι?

manuel
17-11-08, 22:52
Οκ ναι και γω να ερθω, αλλα τρελλη προσφορα με 65ε τελος ενεργοποιησης, δεν ειναι...! να λεμε και τα σωστα...!

Σοβαρά λες δεν είναι

έχουμε και λέμε....υπολογισμός για ένα χρόνο

για την Forthnet
12 x 40 = 480 ευρώ

για την ΟΝ

6 x 19 = 114
6 x 32 = 192
+ 65 τέλος ενεργοποίησης
- 19 αν σε συστήσει κάποιος

σύνολο 352

Διαφορά 128 ευρώ

Πως σου φαίνεται ?

και με 6 x 3 = 18 ευρώ παραπάνω έχεις και iptv

Jamesc
17-11-08, 23:08
Πραγματικά πιστεύω πως έχουν μαζευτεί στο Forum μόνο όσοι έχουν προβλήματα αγνώστου ταυτότητας φυσικά και έχουμε διαλύσει όλα τα post.
Είμαι συνδρομητής εδώ και ενάμιση χρόνο με άλλους 8-9 συναδέλφους και φίλους και συγγενείς από διαφορετικές περιοχές της Αθήνας και αν εξαιρέσουμε μερικά χαμηλά κλειδώματα λόγω απόστασης από DSLAM και κάποια μπουκώματα σε ώρα αιχμής που θα μπορούσαν να είναι λιγότερα,δεν έχουμε κανένα προβλημα.
Δεν έχω καμία σχέση με τη Forthnet και ούτε πληρώνομαι από αυτή.Όμως κουράστηκα ειλικρινά να ακούω για προβλήματα.Και βάζω στοίχημα το 90% οφείλεται σε παράγοντες ανεξάρτητως παρόχου.Αρχίζω δε και αναρωτιέμαι γιατί δε γυρίζουν όλοι στην Οτενετ που παίζει τέλεια παντού.(Ας διαβάσει κάποιος το φορουμ της Οτενετ για λεπτομέρειες να γελάμε τρεις μέρες).
Πολλή γκρίνια ρε παιδιά. Πολλή καρμοιριά για μερικά Mbps που στο dsl ποτέ δεν εγγυήθηκε κανένας πάροχος ανά την υφήλιο.Ρίχτε μια οπτική σπίτι σας και πηγαίνετε στη Λανετ με 10 συνδρομητές να παίζετε σφαίρα.
Κάνένας ιδιωτικός πάροχος στην Ελλάδα δεν έχει τα κεφάλαια να επενδύσει τόσο ώστε να είναι ένα βήμα μπροστά από τις απαιτήσεις των πελατών.Μάλλον πολλοί ξεχνάτε τις εποχές που έχουμε περάσει οι παλιότεροι στο κουρμπέτι...

Όσο για το θέμα του ποστ μάλλον 3play πάμε από τα μέσα του νέου έτους.Δε νομίζω να ρισκάρει η Forthnet μια αποτυχία όπως δε ρίσκαρε τότε που έβγαινε η Τελλας και διαφήμιζε 6 μήνες πριν δώσει υπηρεσία 2 play και μετά κλαιγαμε κατά χιλιάδες...
Μετλα από όλα αυτά θα ζήταγα δωράκι τα 2mbps upload αν και δε ξέρω πόσο εφικτό θα είναι...

anapliotis
17-11-08, 23:22
Να μην απορυθμίζεται ο router μου και να μην αποσυνδεεται από το internet οταν μιλάω στο τηλέφωνο. Είναι τρομερό δώρο αυτό.

Vitruvian78
17-11-08, 23:42
Να μην απορυθμίζεται ο router μου και να μην αποσυνδεεται από το internet οταν μιλάω στο τηλέφωνο. Είναι τρομερό δώρο αυτό.

Έχεις εγκαταστήσει φίλτρα σε όλες τις τηλεφωνικές συσκευές μέσα στο σπίτι; Αν όχι, τότε αυτός μπορεί να είναι ο λόγος

klem578
18-11-08, 00:07
Πραγματικά πιστεύω πως έχουν μαζευτεί στο Forum μόνο όσοι έχουν προβλήματα αγνώστου ταυτότητας φυσικά και έχουμε διαλύσει όλα τα post.
Είμαι συνδρομητής εδώ και ενάμιση χρόνο με άλλους 8-9 συναδέλφους και φίλους και συγγενείς από διαφορετικές περιοχές της Αθήνας και αν εξαιρέσουμε μερικά χαμηλά κλειδώματα λόγω απόστασης από DSLAM και κάποια μπουκώματα σε ώρα αιχμής που θα μπορούσαν να είναι λιγότερα,δεν έχουμε κανένα προβλημα.
Δεν έχω καμία σχέση με τη Forthnet και ούτε πληρώνομαι από αυτή.Όμως κουράστηκα ειλικρινά να ακούω για προβλήματα.Και βάζω στοίχημα το 90% οφείλεται σε παράγοντες ανεξάρτητως παρόχου.Αρχίζω δε και αναρωτιέμαι γιατί δε γυρίζουν όλοι στην Οτενετ που παίζει τέλεια παντού.(Ας διαβάσει κάποιος το φορουμ της Οτενετ για λεπτομέρειες να γελάμε τρεις μέρες).
Πολλή γκρίνια ρε παιδιά. Πολλή καρμοιριά για μερικά Mbps που στο dsl ποτέ δεν εγγυήθηκε κανένας πάροχος ανά την υφήλιο.Ρίχτε μια οπτική σπίτι σας και πηγαίνετε στη Λανετ με 10 συνδρομητές να παίζετε σφαίρα.
Κάνένας ιδιωτικός πάροχος στην Ελλάδα δεν έχει τα κεφάλαια να επενδύσει τόσο ώστε να είναι ένα βήμα μπροστά από τις απαιτήσεις των πελατών.Μάλλον πολλοί ξεχνάτε τις εποχές που έχουμε περάσει οι παλιότεροι στο κουρμπέτι...

Όσο για το θέμα του ποστ μάλλον 3play πάμε από τα μέσα του νέου έτους.Δε νομίζω να ρισκάρει η Forthnet μια αποτυχία όπως δε ρίσκαρε τότε που έβγαινε η Τελλας και διαφήμιζε 6 μήνες πριν δώσει υπηρεσία 2 play και μετά κλαιγαμε κατά χιλιάδες...
Μετλα από όλα αυτά θα ζήταγα δωράκι τα 2mbps upload αν και δε ξέρω πόσο εφικτό θα είναι...


Μην...μιλας...εκ μερος... ολων...

Αν εισαι μαστερ τσιφης και δεν σου αρεσει η γκρινια ποιος ο λογος που ποσταρες?Με συγχωρεις δηλαδη...

4 απο τους 10 συναδελφους ΜΟΥ, ειναι στην 4νετ και εχουν προβληματα, εχεις δικιο ομως, ας πληρωνουν τον λογαριασμο καθε μηνα και ας μην γκρινιαζουν,ετσι?

Ο καθενας εχει την αποψη του (προφανως),μην προσπαθουμε ομως να την επιβαλλουμε και στους αλλους...

Οχι, στο "χωριο" μου δεν ειχαμε 24Mbit πριν 4-5 χρονια, πληρωνω ομως για μια παροχη υπηρεσιων η οποια στην τελικη ειναι κακιστη...

Το ποσα χρονια εισαι στο "κουρμπετι" επισης πιστευω πως δεν ενδιαφερει κανεναν και ουτε extra XP points προκειται να λαβεις για την αναφορα και μονο...

Και ναι, μαλλον δουλευεις στην 4νετ (αστειευομαι προφανως - ωπα- μαλλον οχι)...

Ο καθενας θα πρεπει να κοιταει την δουλεια του, κανεις δεν ειναι πιο "μαγκας" απο τον διπλανο του...

@ ADSLgr.com All rights reserved.