PDA

Επιστροφή στο Forum : Περι GnomeBaker...



dinap1
05-11-05, 13:37
Hi!
Μόλις προσπάθησα να δημιουργήσω ένα Data DVD με το GnomeBaker, αλλά μου βγάζει failed.

Mήπως φταίνε οι επιλογές Joliet, Rock Ridge ? (παρεπιπτόντως, τί είναι αυτές; στο help δεν αναφέρει τίποτα...)

TheCondor
05-11-05, 16:40
Οταν πας να γραψεις ενα cd/dvd, με το που αρχιζει να γραφει, σου βγαζει ενα παραθυρακι που εχει μια επιλογη 'show output', πατησε την και δες τι γινεται. Υπαρχει περιπτωση να κολλησει οποτε αν ειναι πηγαινε να ξαναγραψεις το cd και δες που μπορει να κολλαει.

Εμενα ας πουμε κολλουσε σε data dvd ( αλλα και σε cd το ιδιο θα εκανε πιστευω ) οταν εβαζα εκτος των αλλων αρχειων, αρχεια mov. Δεν ξερω γιατι αλλα κολλουσε οταν εκανε processing στα αρχεια αυτα. Εβγαλα τα αρχεια mov και το εγραψε το dvd μια χαρα.

dinap1
05-11-05, 17:00
Thanx! τελικά δε γλύτωσα το KDE.
έβαλα K3b στο Ubuntu. άπαιχτο μπροστά στο gnomebaker.

giorgosc61
05-11-05, 23:42
Δυστυχώς και γω το ίδιο πρόβλημα είχα με τη μετάβαση στο Gnome.
To Κ3b και το amarok επέστρεψαν.
Μερικές εφαρμογές είναι αναντικατάστατες.

n!ckk
07-11-05, 02:34
Η αλήθεια είναι ότι το Gnomebaker έχει πολλές ελλείψεις. (μα καλά, είναι δυνατόν να μη μπορεί κανεί να φτιάξει τους δικούς του φακέλους όταν φτιάχνει ένα data CD ?! :evil: )

Βέβαια είναι ακόμα σε πολύ πρώιμη έκδοση. Ελπίζω να βελτιωθεί, διότι το K3B δείχνει πραγματικά άσχημο στο Gnome μου - και για να είμαι ειλικρινής, ποτέ δεν το συμπάθησα ιδιαιτέρως. Φαίνεται ότι υποσυνείδητα (?) το συγκρίνω με τo (κορυφαίο) Nero.

@ ADSLgr.com All rights reserved.