PDA

Επιστροφή στο Forum : Σχετικά με τον Εξοπλισμό της Cyta Hellas



dzadelis
15-11-08, 23:58
Περιμένω να παραλάβω τις προσεχείς μέρες τον εξοπλισμό από τη Cyta. Από το Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών της εταιρίας μου είπαν ότι θα μου αποσταλεί ο router της Pirelli. Προσωπικά θα προτιμούσα για καθαρά ψυχολογικούς λόγους τον router της Thomson, λόγω της εμπιστοσύνης που μου αποπνέει η συγκεκριμένη εταιρία, αλλά και για την αξιοπιστία των προϊόντων της.
Από τη στιγμή μάλιστα που η τηλεφωνία είναι εξολοκλήρου VoIP, ο ρόλος που παίζει ο router είναι αναμφίβολα πολύ σημαντικός για την διασφάλιση τόσο της ποιότητας αυτών καθεαυτών των φωνητικών υπηρεσιών, όσο και για την απρόσκοπτη πρόσβαση στο διαδίκτυο.
Μήπως θα έπρεπε λοιπόν να υπήρχε η δυνατότητα επιλογής ανάμεσα σε αυτούς τους δύο routers από τον ίδιο τον πελάτη;

Με εκτίμηση...
:hmm:

dzadelis
18-11-08, 10:38
Ακόμα καμία επίσημη απάντηση στο ερώτημά μου... από τη Cyta Hellas! :(

CytaRep
18-11-08, 14:13
Ακόμα καμία επίσημη απάντηση στο ερώτημά μου... από τη Cyta Hellas! :(

Δημήτρη,

Δεν σε ξεχάσαμε. :oneup:

dzadelis
18-11-08, 14:38
Δημήτρη,

Δεν σε ξεχάσαμε. :oneup:

Σας ευχαριστώ πολύ!

Ωστόσο σήμερα είχα τηλεφωνική συνομιλία με εκπρόσωπο από το Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών της Cyta Hellas και στη σχετική ερώτηση μου απάντησε ότι στέλνουν μόνον τον συγκεκριμένο router (της Pirelli) στη Κρήτη, διότι ο router της Thomson μπορεί να εμφανίσει κάποιες τεχνικές δυσλειτουργίες στη συγκεκριμένη περιοχή (δηλαδή αποσυγχρονισμούς και αποσυνδέσεις)! Δεν ακολούθησε φυσικά αντίλογος από τη μεριά μου, παρόλο που οφείλω να ομολογήσω ότι δεν με έπεισε το παραπάνω επιχείρημα.

Επίσης ο ίδιος εκπρόσωπος με διαβεβαίωσε ότι η Pirelli αποτελεί μια πολύ αξιόλογη εταιρία, με εφάμιλλα και αξιόπιστα προϊόντα. Εδώ δεν θα μπορούσα να διαφωνήσω ούτως ή άλλως, καθότι δεν διαθέτω στοιχεία που να αποδεικνύουν το αντίθετο.

Με εκτίμηση,
:)

CytaRep
18-11-08, 17:05
Σας ευχαριστώ πολύ!

Ωστόσο σήμερα είχα τηλεφωνική συνομιλία με εκπρόσωπο από το Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών της Cyta Hellas και στη σχετική ερώτηση μου απάντησε ότι στέλνουν μόνον τον συγκεκριμένο router (της Pirelli) στη Κρήτη, διότι ο router της Thomson μπορεί να εμφανίσει κάποιες τεχνικές δυσλειτουργίες στη συγκεκριμένη περιοχή (δηλαδή αποσυγχρονισμούς και αποσυνδέσεις)! Δεν ακολούθησε φυσικά αντίλογος από τη μεριά μου, παρόλο που οφείλω να ομολογήσω ότι δεν με έπεισε το παραπάνω επιχείρημα.

Επίσης ο ίδιος εκπρόσωπος με διαβεβαίωσε ότι η Pirelli αποτελεί μια πολύ αξιόλογη εταιρία, με εφάμιλλα και αξιόπιστα προϊόντα. Εδώ δεν θα μπορούσα να διαφωνήσω ούτως ή άλλως, καθότι δεν διαθέτω στοιχεία που να αποδεικνύουν το αντίθετο.

Με εκτίμηση,
:)

Δημήτρη,

όπως σε διαβεβαίωσε ο εκπρόσωπος μας, όντως ισχύει, πως μπορεί να σου εμφανίσει κάποιες τεχνικές δυσλειτουργίες. :(

dzadelis
18-11-08, 20:12
Δημήτρη,

όπως σε διαβεβαίωσε ο εκπρόσωπος μας, όντως ισχύει, πως μπορεί να σου εμφανίσει κάποιες τεχνικές δυσλειτουργίες. :(

Εντάξει τότε. Ευκαιρία να γνωρίσω έτσι και την τεχνολογία Pirelli στα δικτυακά είδη... πέρα από τα ελαστικά. Η ουσία του πράγματος είναι να δουλεύουν όλα σωστά... τηλεφωνία & internet! Τα υπόλοιπα είναι λεπτομέρειες.

Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας... ;)

CytaRep
19-11-08, 10:29
Εντάξει τότε. Ευκαιρία να γνωρίσω έτσι και την τεχνολογία Pirelli στα δικτυακά είδη... πέρα από τα ελαστικά. Η ουσία του πράγματος είναι να δουλεύουν όλα σωστά... τηλεφωνία & internet! Τα υπόλοιπα είναι λεπτομέρειες.

Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας... ;)

Τίποτα..γιαυτό είμαστε εδώ. :oneup:

@ ADSLgr.com All rights reserved.