PDA

Επιστροφή στο Forum : Βοήθεια σε εναν νεοπα!



subsonic
07-11-05, 00:35
Γεια χαρα σε ολους. Αν το post ειναι για αλλο topic παρακαλω μεταφερετε το. Θελως να κανω μερικες ερωτησεις για την adsl συνδεση καθως ειμαι ενας επιδοξος χρηστης της και ενδιαφερομαι συντομα να κανω συνδεση adsl στον ΟΤΕ (η Vivodi δεν εχει διαθεσιμοτητα στην περιοχη μου). Σκεφτομαι να κανω πρωτα μια συνδεση 512 και χρησιμοποιωντας τα demos των διαφορων εταιρειων να αποφασισω σε ποιον παροχεα θα κανω συνδρομη. Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι:
-Εχω απλη γραμμη PSTN. Αν κανω μια αιτηση για συνδεση adsl στην ουσια θα αναβαθμιστει η γραμμη μου σε adsl η θα μπει καινουργια γραμμη με το ιδιο νουμερο τηλεωνου; Στην πρωτη περιπτωση θα πληρωνω λογικα ενα παγιο (αυτο της adsl) ετσι δεν ειναι; Με αυτη τη γραμμη θα μπορω να κανω τηλεφωνα κανονικα οπως πριν; Η θα χρειαστει να κανω καινουργια συνδεση PSTN για την τηλεφωνια; Αν ισχυει το πρωτο, υπαρχει περιπτωση λογω τεχνικου προβληματος καποια στιγμη να "πεσει" η γραμμη και να μην μπορω να παρω τηλεφωνο (επειδη ακουω σχετικα συχνα για χρηστες που δεν μπορουν να συνδεθουν στον παροχεα τους λογω προβληματος της γραμμης);
-Οι ταχυτητες downloading για peer to peer, ποσο περιπου κυμαινονται σε συνδεσεις 512 και 384; Κυριως ενδιαφερομαι για peer to peer προγραμματα και απλο surfing

EvilHawk
07-11-05, 00:50
Καλώς όρισες στο forum!

Αρχικά μπορείς να ξεκινήσεις απο εδώ http://www.adslgr.com/features/ADSLgr_FAQ/faqindex.php και μετά στα sticky threads που θα βρείς σε αυτό το sub-forum!

Γράψε τίς απορίες σου σε ένα σχετικό θέμα και θα σου απαντήσουν άμεσα! ;)

@ ADSLgr.com All rights reserved.