PDA

Επιστροφή στο Forum : Πτώση συγχρονισμού από 14 σε 7 Μbps



unique8
21-11-08, 03:46
Εμαι συνδρομητης Vodafone ADSL 24ΜΒ εδω και ενα χρονο στην περιοχη του Γερακα σε νεοδμητη πολυκατοικια!! Το menu του router (Intracom jetspeed 520+) δειχνει οτι η ταχυτητα μου κλειδωνει στα 14ΜΒ για download και στα 1023ΚΒ για upload! Μαζι με εμενα αλλα δυο διαμμερισματα εχουν την ιδια συνδεση με την ιδια συσκευη και φυσικα ιδιες ταχυτητες! Ενα μηνα πριν ομως το download επεσε στα 7ΜΒ το πολυ 8ΜΒ ενω το upload εχει παραμεινει στην αρχικη του τιμη!! Το ιδιο συμβαινει και στους αλλους δυο συνδρομητες! Η Vodafone,μετα απο τηλ επικοινωνια που ειχαμε,υποστηριζει οτι η γραμμη δεν εχει προβλημα! Με to attenuation στα 30,5db και to SNR στα 12db δεν θα επρεπε να ειχα τις αρχικες μου ταχυτητες? Ξερει καποιος να μου απαντησει!! Το ρουτερ περα απο τις πορτες που ανοιξαμε για τα τορρεντ τον Φεβρουαριο δεν εχει πειραχτει σε τιποτα αλλο!! Ευχαριστω εκ των πρωτερον!!!

evangelos75
22-11-08, 13:21
Φιλε μου, στελνεις κατευθειαν, εγγραφως και αναλυτικα το προβλημα που εχετε, με ημερομηνιες, ακριβη στοιχεια κλπ, και με υπογραφες και των τριων σας. Και κοινοποιηση στον ΕΕΤΤ. Ειναι η μονη λυση για να ασχοληθουνε σοβαρα με το προβλημα σας. Αλλιως θα περασεις μηνες στα τηλεφωνα εξηγωντας τα αυτονοητα ξανα και ξανα σε ασχετο προσωπικο που εχει μαθει απ'εξω και παπαγαλιζει 5 φρασεις ασχετως με το προβλημα του καθενος...
Καντε αυτο , ειναι η μονη λυση. Πλεον οι αντιδρασεις πρεπει να ειναι μαζικες, οχι μεμονωμενες.

unique8
22-11-08, 23:03
Ευχαριστω φιλε Ευαγγελε!! Προς το παρον θα κανουν ελεγχο στην γραμμη μου μεμονομενα μιας και το δηλωσανε σαν βλαβη!! θα ξερω μεσα στις επομενες ημερες! Αν δεν δω αποτελεσμα θα προβουμε και οι τρεις στις ενεργειες που ανεφερες!! Η αληθεια ειναι παντως οτι τωρα κλειδωνει ατα 10.280ΚΒ!! Κατι παει να γινει αλλα εγω παντως κραταω μικρο καλαθι!!!

Ingenius
22-11-08, 23:16
http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=158820

Enjoy :)

@ ADSLgr.com All rights reserved.