PDA

Επιστροφή στο Forum : ADSL wifi modem/router με εύκολη απενεργοποίηση wifi?



cyberp
08-11-05, 13:35
Βασικά αυτό που λέει ο τίτλος...
Ξέρετε κάποιο routeraki που να έχει τη δυνατότητα ευκολης και απλής ενεργοποίησης/απενεργοποίησης του wifi ?
Πχ να έχει ένα εξωτερικό κουμπάκι... ή τελος πάντων κάτι απλό...

ndan_gr
08-11-05, 14:38
Το usr 9106, που έχω εγώ έχει την συγκεκριμένη επιλογή μέσα στην σελίδα ρύθμισης του, και η ενεργοποίηση-απενεργοποίηση του είναι υπόθεση 2-3κλικ :)

cyberp
08-11-05, 15:03
Κάτι ποιό απλό? Ουσιαστικά να υπάρχει η δυνατότητα πάνω στο κουτί?

gatoulas
08-11-05, 16:34
Το έχουν όλα, το βγάζεις από το ρεύμα. :x

Μπορείς πάντως να πάρεις ξεχωριστό access-point και να το βγάζεις όντως από τη πρίζα.
Μήπως κάποιος βαριέται να σετάρει keys & encryption :-k

cyberp
08-11-05, 17:37
Το ότι βαρίεμαι είναι σίγουρο...
Αλλα το βασικότερο είναι ότι δεν θέλω κι'αλλα κυματα να κυκλοφορούν στο σπίτι...παρά μόνο όταν τα χρειάζομαι...βασικά δεν ξέρω και πόσο επιβλαβή ειναι.. έχω και μωρό στο σπίτι...

cyberp
08-11-05, 17:39
Μπορείς πάντως να πάρεις ξεχωριστό access-point και να το βγάζεις όντως από τη πρίζα.
και πάλι δεν θα εκπέμπει από το router στο access point??

gatoulas
08-11-05, 23:50
Ξεχωριστή συσκευή εννοώ που θα συνδέεται ενσύρματα με το router

cyberp
09-11-05, 10:59
Ξεχωριστή συσκευή εννοώ που θα συνδέεται ενσύρματα με το router A! ok.. οπότε μπορώ να πάρω ένα απλό router χωρίς wifi και να τον συνδέσω ενσύρματα με ένα access point που θα έχει wifi...

Tem
09-11-05, 23:23
Το ότι βαρίεμαι είναι σίγουρο...
Αλλα το βασικότερο είναι ότι δεν θέλω κι'αλλα κυματα να κυκλοφορούν στο σπίτι...παρά μόνο όταν τα χρειάζομαι...βασικά δεν ξέρω και πόσο επιβλαβή ειναι.. έχω και μωρό στο σπίτι...
μην ανησυχείς , τα συγκεκριμένα κύματα θεωρούνται απολύτως ασφαλή

StavrosD
10-11-05, 22:45
Έχω το Wag54GS, και έχει επιλογή στο web interface για απενεργοποίηση του wireless.

@ ADSLgr.com All rights reserved.