PDA

Επιστροφή στο Forum : Εντυπώσεις από Χανιά;



hobbitakos
23-11-08, 00:02
Καλησπερα και απο εμενα σε ολους τους χρηστες λοιπον η αποροια η μου η μαλλον ο προβληματισμος μου ειναι εαν το δικτυο της συγκεκριμενης εταιριας ειναι αξιοπιστο στα Χανια οποιος ζει εδω εαν θελει ας μου απαντησει να διευκρινησω για τους γνωστες οτι μενω στην περιοχη του κουμ καπι


αυτα απο εμενα περιμενω τα φωτα σας

hobbitakos
23-11-08, 16:31
Κανεις????????

emeliss
23-11-08, 16:46
Μάλλον βιάζεσαι πολύ. Η HOL τώρα ξεκινάει στην Κρήτη.

hobbitakos
23-11-08, 21:43
Ισως αλλα μπορει να βγει και σε καλο θα σας πω εντυπωσεις με την ενεργοποιηση

ak2
13-12-08, 22:58
Ισως αλλα μπορει να βγει και σε καλο θα σας πω εντυπωσεις με την ενεργοποιηση


Για πες γιατι με ενδιαφερει ειμαι Τανακακη μερια :hmm:

makisx
14-12-08, 21:14
εκανα αιτηση ηλεκτρονικα στις 4/12 και στις 12/12 ελαβα τον εξοπλισμο.
πηρα τηλεφωνο να τους ρωτησω τι γινεται. απαντησαν αμεσως και με προωθησαν σε αλλο τμημα επισης αμεσως οπου ενημερωθηκα οτι στις 28/12 θα ενεργοποιηθει το Double play. ως τωρα ειμαι βιβοντι μεριζομενου βρογχου.
περιμενω.

hobbitakos
16-12-08, 18:58
Λοιπον καλησπερα και απο εμενα χρονισμενος στα 6ΜΒ οσο ακριβως το πακετο που πληρωσα εντυπωσεις κατεβασματα με 450 με 500 σε direct download και 400 peripoy me torrent λοιπον αψογη εξυπηρετηση σε μενα τουλαχιστον αλλα προσοχη στουε τεχνικους μπορει να σε βγαλουν τρελο πχ εμενα δεν μου ειχε κανει γεφυρα στο κετνρικο κουτι τις πολυκατοικιας με αποτελεσμα ενω να χρονιζω στα 10ΜΒ που ειναι το μαξιμουμ για το δικο βρογχο και να μην εχω τιποτα σπιτι επειτα απο πολλυωρη συζητηση με τον τεχνικο και ενω του εξηγουσα με απλα πραγματα τι επρεπε να κανει βασει λογικης παντα να αναγκαζομαι να απειλω οτι δεν υπογραφω το σχετικο εγγραφο εαν δεν το κανει αυτο το αποτελεσμα ως δια μαγειας να εχω δικτυο οποτε συνοψιζοντας τουλαχιστον προσωπικα HOL αψογη εξυπηρετηση τεχνικοι ομως για τον π..... ,αυτα τα παντα λειτουργουν τελεια και βλεπουμε

ak2
16-12-08, 20:28
Λοιπον καλησπερα και απο εμενα χρονισμενος στα 6ΜΒ οσο ακριβως το πακετο που πληρωσα εντυπωσεις κατεβασματα με 450 με 500 σε direct download και 400 peripoy me torrent λοιπον αψογη εξυπηρετηση σε μενα τουλαχιστον αλλα προσοχη στουε τεχνικους μπορει να σε βγαλουν τρελο πχ εμενα δεν μου ειχε κανει γεφυρα στο κετνρικο κουτι τις πολυκατοικιας με αποτελεσμα ενω να χρονιζω στα 10ΜΒ που ειναι το μαξιμουμ για το δικο βρογχο και να μην εχω τιποτα σπιτι επειτα απο πολλυωρη συζητηση με τον τεχνικο και ενω του εξηγουσα με απλα πραγματα τι επρεπε να κανει βασει λογικης παντα να αναγκαζομαι να απειλω οτι δεν υπογραφω το σχετικο εγγραφο εαν δεν το κανει αυτο το αποτελεσμα ως δια μαγειας να εχω δικτυο οποτε συνοψιζοντας τουλαχιστον προσωπικα HOL αψογη εξυπηρετηση τεχνικοι ομως για τον π..... ,αυτα τα παντα λειτουργουν τελεια και βλεπουμε



οταν λες τεχνικους φανταζομε της ΟΝ η του ΟΤΕ ;;; αν έχεις κρατήσει τηλέφωνα τους ίσως χριαστουν ;)

hobbitakos
17-12-08, 21:21
Οχι εννος τους τεχνικους της HOL

makisx
22-12-08, 19:31
παντως σημερα ενεργοποιηθηκα κ ολα πολυ καλα. τελικα πιο νωρις απο οτι ειχαν πει.
προς το παρον μονο 6αρα ειναι η συνδεση μου, οχι 24 αρα!

ak2
22-12-08, 20:05
παντως σημερα ενεργοποιηθηκα κ ολα πολυ καλα. τελικα πιο νωρις απο οτι ειχαν πει.
προς το παρον μονο 6αρα ειναι η συνδεση μου, οχι 24 αρα!


Σήμερα μίλησα μαζί τους και μου είπαν 8-1 θα συνδεθώ ...Τι royter σου έδωσαν ;

makisx
22-12-08, 20:35
netfaster iad
intracom
συνδεθηκα αμεσως

Lovetrinity1983
25-12-08, 08:10
Μηπως ξερεις να μας πεις πως παει απο ping k online gaming??
Επισης εχεις καθολου αποσυνδεσεις??
Εγω μενω χαλεπα κ εχω χαλια statistics στη νγραμμη μου με ISDN OTE 4 mbps...
K λεω να παω στο HOL Double play lite...

makisx
25-12-08, 11:30
ping εχει περιπου 60ms από το speedtest.net που το μετρησα.
παιχνιδια δεν παιζω καθοτι γερασα πια
αποσυνδεσεις καθολου ως τωρα ενω μεχρι προτινος ειχα πολλες με οτε - vivodi
τα στατιστικα του ρουτερ, παντως δεν ειναι κορυφαια, δες το προφιλ μου.

ak2
08-01-09, 20:03
8-1-09 όπως μου είχαν πει όταν έκανα την αίτηση 16-12 και μέχρι τώρα είμαι απόλυτα ευχαριστημένος

Lovetrinity1983
19-01-09, 17:28
Λοιπον να πω κ γω τα δικα μου....Ειμαι 3 1/2 χρονια με ΟΤΕ....
Τον τελευταιο χρονο εκανα αιτηση για 24mbps...η οποια δεν συγχρονισε ποτε...κ ειχα:

Τύπος: ADSL OTE (ISDN γραμμη)
Ταχύτητα: 4096/256
ISP: OTEnet
Router: PHILIPS Wirelless Router
SNR / Attn: 6(dB) / 52(dB)

Εκανα αιτηση HOL DOUBLE PLAY LITE στις 31/12/08 με προβλεπομενη ημερομηνια ενεργοποιησης στις 25/01/09.
Σημερα ελαβα sms στο κινητο να βαλω το netfaster για να τσεκαριστει η γραμμη οπως ελεγε το μνμ.
Κ κατευθειαν εχω internet:

Download 6181kbps Upload 870kbps
Snr down 11/Att down 44.
Κανενα dc εδω κ 3 ωρες που ειναι up.
Στο router εχει αναψει το VOIP λαμπακι.
Οποτε εχω voip αντι για pstn τηλεφωνο?
Το τηλ ενω κανει ντου-ντου δεν παιρνει τηλ.Δοκιμασα να παρω στο κινητο κ λεει η κληση δεν μπορει να πραγματοποιηθει.Κ επισης οταν παιρνω τηλ ΣΤΟ σταθερο λεει οτι το τηλ δεν υπαρχει.
Ξερει κανεις τι πρεπει να κανω?
Παντως το net παει σφαιρα.Κατεβαζω απο torrent με 600kb+
Παρα πολυ καλη ταχυτητα θα ελεγα.
Ειδωμεν λοιπον.
Πρωτη εντυπωση πολυ ευχαριστημενος!!

guzel
19-01-09, 20:04
η χολ σε γενικο επιπεδο παει σφαιρα .. οσο συγχρονιζει τοσο παιρνεις περιπου :oneup:

για το τηλεφωνο περιμενε μεχρι αυριο να δεις... διαφορετικα παρτους τηλ...

νομιζα οτι εδινε pstn και στα χανια οπως pstn θα δινει κ στο ηρακλειο

ak2
20-01-09, 00:55
Το τηλέφωνο θα είναι ενταχει σε δυο μέρες ,το λαμπάκι VOIP μην σε απασχολεί , η τηλεφωνική σου γραμμή είναι POST .

utp
28-01-09, 05:20
Tελικα εμαθε κανεις σιγουρα αν ειναι voip ή pots η τηλεφωνια στα Χανια?

ak2
28-01-09, 09:56
Tελικα εμαθε κανεις σιγουρα αν ειναι voip ή pots η τηλεφωνια στα Χανια?

POTS ;)

Focus
11-09-09, 23:35
Έχουμε κάποιο συμφορουμίτη να μας πει εντυπώσεις από περιοχή Σόδι (οδός Γ. Σειμένη) στα Χανιά ?:) Σκέφτομαι για HOL DP Lite αλλά με προβληματίζει ότι το Dslam εμφανίζεται να είναι στη Τζανακάκη που είναι 3+χιλιόμετρα μακρυά. :hmm:

Εναλλακτικα , ΟΤΕ , Cyta , Forthnet πως πάνε στη περιοχή ?

Ευχαριστώ.:oneup:

xaniamike
31-10-09, 19:16
Έχουμε κάποιο συμφορουμίτη να μας πει εντυπώσεις από περιοχή Σόδι (οδός Γ. Σειμένη) στα Χανιά ?:) Σκέφτομαι για HOL DP Lite αλλά με προβληματίζει ότι το Dslam εμφανίζεται να είναι στη Τζανακάκη που είναι 3+χιλιόμετρα μακρυά. :hmm:

Εναλλακτικα , ΟΤΕ , Cyta , Forthnet πως πάνε στη περιοχή ?

Ευχαριστώ.:oneup:

αν καποιος μπορει να δωσει πληροφοριες θα το εκτιμουσα και εγω...

soniko
31-10-09, 21:23
Χάλια, παιδια μου εκαναν ενεργοπιηση την παρασκευη για ιντερνετ και τηλεφωνια ,το τηλεφωνο δεν δουλευει σωστα το δε ιντερνετ κατεβαζω με 40kb, ελπιζω να μην εκανα μεγαλη βλακεια που εφυγα απο tellas.
Οταν μιλησα μαζι τους μου ειπαν οτι δεν εχω προβλημα με την γραμμη οσο για το ιντερνετ θα κανουν καποιες αναβαθμισεις και θα στα σταματησουν τα πρβληματα.
Οταν σε παραμυθιαζουν ομως για οπτικες ινες και διαφορα δεν σου λενε οτι εχουν προβληματα.
Κριμα, εν αναμονη λοιπον να δω τη θα κανουν , αλλιως παμε για καταγγελια στην ΕΕΤΤ.

xaniamike
01-11-09, 19:46
φιλε soniko σε ποια περιοχη εισαι;

soniko
01-11-09, 20:33
Κισσαμου, να σκεφτεις ειμαι 800μ απο μαργουνιου που ειναι το κεντρο τωρα χειροτερεψαν τα πραγματα
κατεβαζω με 17kb

gorgee
02-11-09, 22:13
ναι παιδια τα χανια εχουν σοβαρό προβλημα με το internet απο την hol οχι απο την τηλεφωνία τώρα και 1 μηνα σε τηλέφωνα κανουν σαν να μην ξερουν τίποτα ...

xaniamike
12-11-09, 14:27
βελτιωθηκε καθολου η κατασταση;
Παντως το site της hol δεν δινει διαθεσιμοτητα double play στα χανια... ξερει κανεις κατι παραπανω;

utp
13-11-09, 04:05
βελτιωθηκε καθολου η κατασταση;
Παντως το site της hol δεν δινει διαθεσιμοτητα double play στα χανια... ξερει κανεις κατι παραπανω;

Eμενα δινει διαθεσιμοτητα...

makisx
13-11-09, 11:40
εχω 2 γραμμες στη χολ. μια με double play Και μια απλη τηλεφωνια. στην τελευταια εχω βαλει μονο fax, και ενω δουλευει η γραμμη δεν μπορω να στειλω ουτε να λαβω φαξ. αυτο γινεται 2 μηνες τωρα.
τους τηλεφωνω και ολο το φτιαχνουν αλλα ειναι σαν το γεφυρι της αρτας. μονο απο το ιντερνετ ειμαι ικανοποιημενος

xaniamike
13-11-09, 14:58
διαθεσιμοτητα δεν υπαρχει για την Μαργονιου... Αστικό Κέντρο: 1515 - ΚΥΔΩΝΑΣ
ξερει κανεις γιατι;

για την Τζανακακη υπαρχει διαθεσιμοτητα douple play

Pelvis
17-11-09, 11:18
Έχω ΧΟΛ 24 νταμπλ πλέι στα Χανιά οδός Κισσάμου 800 μέτρα από την Μαργουνίου που είναι το κέντρο από τον Ιούνιο από τους πρώτους απ' ότι ξέρω.

Η τηλεφωνία είναι σχετικά καλή.
Στην τηλεφωνία δεν λειτουργεί η εκτροπή κλήσης (μου είπαν ότι θα διορθωθεί τον Οκτώβριο γιατί το κέντρο τους είναι ακόμη σε φάση ρύθμισης). Τώρα έχουμε Νοέμβριο και ακόμα εκτροπή σε κινητό ή άλλο σταθερό δεν μπορώ να κάνω.

Στο Ίντερνετ στα Χανιά η ΧΟΛ έχει κακά πινγκ δηλαδή δεν κάνει γι' αυτούς που παίζουν παιχνίδια ονλάιν.
Το ΓΙΟΥΤΟΥΜΠ έχει και αυτό πρόβλημα στην ΧΟΛ δηλαδή για να δεις ένα απλό βίντεο 1 λεπτού (όχι υψηλής ποιότητας). με τις διακοπές θα σου πάρει 10 λεπτά.
ενώ ακριβός δίπλα που έχω στο σπίτι ΚΟΝΙΞ το ΓΙΟΥΤΟΥΜΠ πάει σφαίρα χωρίς διακοπές.
Μόνο το απλό σερφάρισμα και το ΝΤΑΟΥΝΛΟΝΤ είναι εντάξει.
Στην αρχή είχε και το ΓΚΟΥΓΚΛ πρόβλημα για να πάρεις ΙΜΕΙΛ, αλλά τώρα έφτιαξε.

Τα λέω γιατί πριν τον Ιούνιο είχα ΦΟΡΤΘΝΕΤ και όλα πήγαιναν σφέρα ΓΙΟΥΤΟΥΜΠ, ΝΤΑΟΥΝΛΟΝΤ, ΓΚΟΥΓΚΛ ΙΜΕΙΛ.

Τελικά στην ΦΟΡΤΘΝΕΤ ήμουν πιο ευχαριστημένος στο θέμα του Ιντερνέτ απ' ότι τώρα που είμαι στην ΧΟΛ.

Dachtus
06-12-10, 21:49
Συνάντησα τυχαία το συγκεκριμένο thread και επειδή ενδιαφέρομαι για αλλαγή σε HOL προτίμησα να μην ανοίξω νέο θέμα...
Οι ερωτήσεις μου, λοιπόν!
Είμαι συνδρομητής Forthnet εδώ και 2 χρόνια στην οδό Αλμυρίδος, για όσους ξέρουν, παράλληλα με το ρέμα στον Πύργο Χαλέπας...πιο συγκεκριμένα, κάθετα της Ακρωτηρίου στο ύψος του ζαχαροπλαστείου ''Σπιτικό'', στα φανάρια για αεροδρόμιο!
Αν και ευχαριστημένος από τη Forthnet (οι λόγοι αλλαγής περιγράφονται σε άλλο thread) θα ήθελα να μετακομίσω σε διαφορετική εταιρία...τι πιο άμεσο, από τη HOL δηλαδή! (προτάσεις για ό,τιδήποτε καλύτερο για την περιοχή μου, εκτός από OTE, θα είναι ευχάριστα δεκτές!)
Θα ήθελα να μάθω από κατόχους HOL εδώ στα Χανιά, και πολύ περισσότερο εάν υπάρχουν χρήστες κοντά στην περιοχή που διαμένω, να μου δώσουν τις εντυπώσεις τους από τη γραμμή τους.
Ενδιαφέρομαι για μια 24άρα γραμμή αλλά δεν έχω και απαιτήσεις, μιας και από τη Forthnet συγχρονίζω περίπου στα 8 μέχρι στιγμής!
Online gaming δεν με ενδιαφέρει (μιλάω για τα pings) αλλά torrents-browsing-youtube κτλ. θα ήθελα να λειτουργούν όσο το δυνατόν απροβλημάτιστα (όπως έχω απολαύσει από τη Forthnet μέχρι στιγμής αλλά να πω και το παράπονό μου, το έχω απολαύσει μετά από αναμονή 1,5 χρόνου και με απαίσιες αναμνήσεις από τη γραμμή μου).
Θα ήθελα να μου πείτε, επίσης, τι εμπειρίες έχετε από την αλλαγή παρόχου, μιας και θα ήθελα η μετάβασή μου από Forthnet σε HOL να μην με ταλαιπωρήσει με μερικές εβδομάδες καθυστέρηση και υστέρηση, μαζί!
Περιμένω μα αγωνία συντοπίτες και μη για τη γνώμη και τις εμπειρίες τους...

jdtech
08-12-10, 22:51
Δεν είμαι Χανιά αλλά ως προς τη διασύνδεση με το εξωτερικό που είναι κοινή για όλους τον τελευταίο καιρό στην Hol έχουμε αρκετά προβλήματα, οπότε utube, torrents κτλ δεν πάνε καλά... Αν είσαι σε καλή σύνδεση δε θα σου πρότεινα να το επιχειρήσεις.

Pelvis
24-03-11, 13:27
Λοιπόν εγώ έχω Double Play αλλά μένω στην αντίθετη μεριά Νέα Χώρα, από HOL είμαι Υπερευχαριστημένος. Δεν έχω να πω τίποτα άλλο. Τόσα χρόνια με είχε ξεσκίσει ο ΟΤΕ, Τόσα χρόνια και ούτε ένα ευχαριστώ. Απλά σκέφτομαι και λέω ρε παιδί μου η διαφορά με τον ιδιώτη. Τόσα χρόνια πλήρωνα ΟΤΕ και μόνο πρόστιμα (δύο φορές είχα απλώς ξεχάσει το καλοκαίρι στις διακοπές να πληρώσω και μου το κόψανε χωρίς ειδοποίηση και μετά πρόστιμο για επανασύνδεση) και αυξήσεις μου έβαζαν. Και τώρα η HOL μας δίνει και κουπόνια των 5 ευρώ για έκπτωση σε πίτσα Ντομινο. Αυτή και αν είναι διαφορά μεταξύ μίας απρόσωπης συμπεριφοράς δημοσίου φορέα (ούτε Ναζί να ήταν ο ΟΤΕ) δεν νιώθεις πελάτης αλλά σκουπίδι αυτοί δεν νιώθουν ότι υπάρχει μία αμοιβαία σχέση μεταξύ πελάτη και επιχείρησης σε βλέπουν με έναν τόσο υπεροπτικό αλαζονικό τρόπο. Νιώθουν ότι μόνο εγώ έχω υποχρεώσεις (να πληρώνω) αυτοί καμία (όταν είχαμε διακοπές στην σύνδεση δεν υπήρχε μείωση στα τιμολόγια ή κάποια αποζημίωση). Δεν ξέρω αλλά στον ΟΤΕ δεν ξαναπάω. Μόνο αν αλλάξει αυτός και οι υπάλληλοί του νοοτροπία, κάτι που μάλλον είναι αδύνατον λόγο μονιμότητας να γίνει.

Dachtus
24-03-11, 17:56
Έχω ΧΟΛ 24 νταμπλ πλέι στα Χανιά οδός Κισσάμου 800 μέτρα από την Μαργουνίου που είναι το κέντρο από τον Ιούνιο από τους πρώτους απ' ότι ξέρω.

Η τηλεφωνία είναι σχετικά καλή.
Στην τηλεφωνία δεν λειτουργεί η εκτροπή κλήσης (μου είπαν ότι θα διορθωθεί τον Οκτώβριο γιατί το κέντρο τους είναι ακόμη σε φάση ρύθμισης). Τώρα έχουμε Νοέμβριο και ακόμα εκτροπή σε κινητό ή άλλο σταθερό δεν μπορώ να κάνω.

Στο Ίντερνετ στα Χανιά η ΧΟΛ έχει κακά πινγκ δηλαδή δεν κάνει γι' αυτούς που παίζουν παιχνίδια ονλάιν.
Το ΓΙΟΥΤΟΥΜΠ έχει και αυτό πρόβλημα στην ΧΟΛ δηλαδή για να δεις ένα απλό βίντεο 1 λεπτού (όχι υψηλής ποιότητας). με τις διακοπές θα σου πάρει 10 λεπτά.
ενώ ακριβός δίπλα που έχω στο σπίτι ΚΟΝΙΞ το ΓΙΟΥΤΟΥΜΠ πάει σφαίρα χωρίς διακοπές.
Μόνο το απλό σερφάρισμα και το ΝΤΑΟΥΝΛΟΝΤ είναι εντάξει.
Στην αρχή είχε και το ΓΚΟΥΓΚΛ πρόβλημα για να πάρεις ΙΜΕΙΛ, αλλά τώρα έφτιαξε.

Τα λέω γιατί πριν τον Ιούνιο είχα ΦΟΡΤΘΝΕΤ και όλα πήγαιναν σφέρα ΓΙΟΥΤΟΥΜΠ, ΝΤΑΟΥΝΛΟΝΤ, ΓΚΟΥΓΚΛ ΙΜΕΙΛ.

Τελικά στην ΦΟΡΤΘΝΕΤ ήμουν πιο ευχαριστημένος στο θέμα του Ιντερνέτ απ' ότι τώρα που είμαι στην ΧΟΛ.


Λοιπόν εγώ έχω Double Play αλλά μένω στην αντίθετη μεριά Νέα Χώρα, από HOL είμαι Υπερευχαριστημένος. Δεν έχω να πω τίποτα άλλο. Τόσα χρόνια με είχε ξεσκίσει ο ΟΤΕ, Τόσα χρόνια και ούτε ένα ευχαριστώ. Απλά σκέφτομαι και λέω ρε παιδί μου η διαφορά με τον ιδιώτη. Τόσα χρόνια πλήρωνα ΟΤΕ και μόνο πρόστιμα (δύο φορές είχα απλώς ξεχάσει το καλοκαίρι στις διακοπές να πληρώσω και μου το κόψανε χωρίς ειδοποίηση και μετά πρόστιμο για επανασύνδεση) και αυξήσεις μου έβαζαν. Και τώρα η HOL μας δίνει και κουπόνια των 5 ευρώ για έκπτωση σε πίτσα Ντομινο. Αυτή και αν είναι διαφορά μεταξύ μίας απρόσωπης συμπεριφοράς δημοσίου φορέα (ούτε Ναζί να ήταν ο ΟΤΕ) δεν νιώθεις πελάτης αλλά σκουπίδι αυτοί δεν νιώθουν ότι υπάρχει μία αμοιβαία σχέση μεταξύ πελάτη και επιχείρησης σε βλέπουν με έναν τόσο υπεροπτικό αλαζονικό τρόπο. Νιώθουν ότι μόνο εγώ έχω υποχρεώσεις (να πληρώνω) αυτοί καμία (όταν είχαμε διακοπές στην σύνδεση δεν υπήρχε μείωση στα τιμολόγια ή κάποια αποζημίωση). Δεν ξέρω αλλά στον ΟΤΕ δεν ξαναπάω. Μόνο αν αλλάξει αυτός και οι υπάλληλοί του νοοτροπία, κάτι που μάλλον είναι αδύνατον λόγο μονιμότητας να γίνει.

Να ρωτήσω κάτι, αναφορικά με τα 2 προηγούμενά σου posts...
Είσαι περισσότερο ευχαριστημένος από τη HOL πλέον, από ότι ήσουν με τη Forthnet παλαιότερα;
Τα προβλήματα που αναφέρεις με τη HOL του παρελθόντος έχουν φτιάξει πλέον;

Pelvis
24-03-11, 19:40
Κοίτα η Φορτθνετ είχε φοβερό ίντερνετ (μιλάω για παλιά μέχρι το τέλος του 2008 που ήμουν) στην αρχή που πήγα HOL (αρχές 2009 νομίζω), είδα την διαφορά. Στην HOL το Youtube ήταν πιο αργό και το Google και διάφορες άλλες σελίδες. Τώρα αυτά διορθώθηκαν και πάει σφαίρα. οπότε από το ίντερνετ της HOL είμαι πλέον ευχαριστημένος.
Στην Τηλεφωνία τώρα το μόνο μελανό σημείο (όμως πάλι μόνο στην αρχή) ήταν ότι δεν μπορούσα να κάνω εκτροπή (το καλοκαίρι του 2009 στις διακοπές μου που την χρειαζόμουν) και αυτό όμως διορθώθηκε θυμάμαι από το προηγούμενο καλοκαίρι του 2010 όπου πήγα διακοπές και είχα κάνει εκτροπή στο κινητό. Οπότε αυτό που είχα γράψει παλαιότερα το 2009 για την απουσία της δυνατότητας για εκτροπές κλήσεων. δεν ισχύει πλέον έχει και αυτό διορθωθεί.
Συμπερασματικά Ιντερνετ Ευχαριστημένος και Τηλεφωνία Ευχαριστημένος.
Άρα πλήρες Ευχαριστημένος πλέον εδώ και ένα χρόνο.
Την συνιστώ ανεπιφύλακτα και στην εξυπηρέτηση πελατών είναι φοβερή.

Dachtus
24-03-11, 19:50
Να ρωτήσω σε τι ταχύτητες κλειδώνεις;
Εάν έχεις αποσυνδέσεις;
Και από τη μετάβασή σου στη HOL εάν υπήρξε τυχόν διακοπή στην τηλεφωνία και στο internet περισσότερο από ημέρα;

Pelvis
24-03-11, 20:21
Η αλλαγή έγινε τσακ μπαμ που λένε δεν έμεινα ούτε λεπτό χωρίς τηλέφωνο και Ιντερνετ.
Αποσυνδέσεις ...στη αρχή πριν κάνα δύο χρόνια τώρα τις έχω ξεχάσει εδώ και καιρό.
Κοίτα όσο αφορά την ταχύτητα γενικά και τα πιγκς πλέον είναι καλά τώρα όμως δεν είμαι γκειμερ για να σου πω λεπτομέρειες.
Εδώ και και 3 εβδομάδες το γύρισα στο Double Play Light λόγο του ότι έχω κατάστημα (για να μειώσω τα λειτουργικά έξοδα) είμαι μόνος μου δουλεύω στον Υπολογιστή δεν χρειάζομαι δα τόσα τηλέφωνα μιας και στο μαγαζί πάω για δουλειά και όχι να κάνω τηλέφωνα σαν της κυρίες κατάλαβες. Το Double Play Light το είχα δοκιμάσει βέβαια πριν στο σπίτι μου και εφόσον όλοι η οικογένεια είναι ευχαριστημένοι και με Ιντερνετ και Τηλεφωνία το έκανα στο και στο μαγαζί. Και η ταχύτητά του για μένα είναι πολύ καλή στην χρήση δεν καταλαβαίνεις ουδεμία το τονίζω ουδεμία διαφορά από το 24άρι. Γιατί κακά τα ψέματα τα 24άρια που πουλάνε είναι συνήθως 12άρια ή σε άλλες περιπτώσεις 8άρια εμένα τώρα είναι 8άρι αλλά πληρώνω και 8άρι. Ενδεχομένως αν κατέβαζα ταινίες όπως κάποιος γνωστός να έβλεπα διαφορά στο κατέβασμα. Τέλος πάντων και με το Light είμαι πλήρες ευχαριστημένος για την δουλειά μου.

........Auto merged post: Pelvis πρόσθεσε 14 λεπτά και 43 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Να μια φώτο από το Ρουτερ του Double Play Light όμως.
Δεν ξέρω πως μπορώ να ανεβάσω φωτογραφίες αλλιώς θα έστελνα ένα printscreen από το Ρούτερ Σεταπ.

Dachtus
29-03-11, 15:59
Κάποιος βρε παιδιά να μου πει περισσότερα για τη HOL από Χαλέπα μεριά; (Πύργος Χαλέπας)

makisx
29-03-11, 17:54
Κάποιος βρε παιδιά να μου πει περισσότερα για τη HOL από Χαλέπα μεριά; (Πύργος Χαλέπας)

γεια σου φιλε, ειμαι διπλα στα τει και ειχα 24αρα αλλα δεν ειχε καλη αποδοση αφου ειναι μακρια βεβαια απο το κεντρο στην τζανακακη, ετσι εβαλα double play lite και ηταν το ιδιο ουσιαστικα.
τωρα που μενω κοντα στο κτελ εχω παλι 24αρα και παει σφαιρα!

Dachtus
29-03-11, 20:14
γεια σου φιλε, ειμαι διπλα στα τει και ειχα 24αρα αλλα δεν ειχε καλη αποδοση αφου ειναι μακρια βεβαια απο το κεντρο στην τζανακακη, ετσι εβαλα double play lite και ηταν το ιδιο ουσιαστικα.
τωρα που μενω κοντα στο κτελ εχω παλι 24αρα και παει σφαιρα!

Όταν αναφέρεις 24άρα εννοείς Forthnet;
Έπειτα αναφέρεις για το double play lite και σημειώνεις ότι ήταν το ίδιο...
Θυμάσαι που κλείδωνες πριν από το double play lite και που με το double play lite;
Θα ήθελα επίσης να μου πεις σε ποιόν πάροχο είσαι τώρα -εκεί κοντά στα ΚΤΕΛ- και που κλειδώνεις...
Σε ευχαριστώ για τη βοήθεια και τις πληροφορίες φίλε μου...

makisx
29-03-11, 20:25
Όταν αναφέρεις 24άρα εννοείς Forthnet;
Έπειτα αναφέρεις για το double play lite και σημειώνεις ότι ήταν το ίδιο...
Θυμάσαι που κλείδωνες πριν από το double play lite και που με το double play lite;
Θα ήθελα επίσης να μου πεις σε ποιόν πάροχο είσαι τώρα -εκεί κοντά στα ΚΤΕΛ- και που κλειδώνεις...

κοιτα παντα ΗΟΛ στα χανια ειχα και εχω.
στην χαλεπα δεν ειχε διαφορα στην ταχυτητα το μεγαλο και το μικρο double play.
τωρα δεν θυμαμαι που κλειδωνε το double play lite. ειναι πριν εναμιση χρονο...
τωρα στο κεντρο της πολης με την 24αρα της HOL εχει πραγματικη ταχυτητα γυρω στα 19 με 20.

@ ADSLgr.com All rights reserved.