PDA

Επιστροφή στο Forum : Πάτρα: Να βάλω το Tellas double play?



zoug100
23-11-08, 03:53
Θα ηθελα γνωμες γιατο tellas double play.Αξιζει η οχι?απο πατρα ειμαι και θα ηθελα να ακουσω γνωμες απο φιλους που ισως ξερουν να βοηθησουν.σας ευχαριστω

geovision
23-11-08, 04:03
Βάλτο με κλειστά τα μάτια. Σκαγιοπούλειο είμαι κι εγώ.

zoug100
23-11-08, 04:08
Βάλτο με κλειστά τα μάτια. Σκαγιοπούλειο είμαι κι εγώ.

απο ταχυτητες σε κατεβασμα ποσο φτανεις περιπου?σε ρωταω γιατι σε γνωστο μου σε πατρα περιοχη ανθουπολη πριν δυο βδομαδες ποθ ειδα κατεβαζε με 50ΚΒ/sec και οταν το ειδα αυτο οπως καταλαβαινεις καπου χαλαστηκα.

atj++
23-11-08, 21:47
σου συνιστώ να μείνεις μακριά
χαμηλές ταχύτητες (ειδικά από το απόγευμα μέχρι αργά το βράδυ που παίζει αυτο το 50k/s max), μεγάλα ping, καθόλου επαγγελματισμός χωρίς σοβαρή (μηδαμινή?) ενημέρωση και συνεχώς να δίνουν διάφορες ημερομηνίες που "θα λυθούν τα προβλήματα" και φυσικά να μην γίνεται τίποτα.

geovision
23-11-08, 21:48
απο ταχυτητες σε κατεβασμα ποσο φτανεις περιπου?σε ρωταω γιατι σε γνωστο μου σε πατρα περιοχη ανθουπολη πριν δυο βδομαδες ποθ ειδα κατεβαζε με 50ΚΒ/sec και οταν το ειδα αυτο οπως καταλαβαινεις καπου χαλαστηκα.


Φίλε εγώ 50αρι δεν γνωρίζω. Αν είμαι τόσο τυχερός τι να σου πω. Κυμαίνεται. Από 300-1400. Εξαρτάται από πάρα πολλούς παράγοντες και όχι μόνο από τον πάροχο.

jimarozas
23-11-08, 22:18
Tellas douple play στη πατρα ?????? με 50κb/sec ??? :mad: are you sure ???

:gun:. . . . . . .Τ
:2guns:. . . . . . . . ΕL
:rifle:. . . . LA
:shoot: . . . . . . . . S

βουλιαζουν τα πλοια στη πατρα δεν το πηρες χαμπαρι ????

στο βολο και στη λαρισα το last ηταν χθες !!!
3.5 μηνες λαρισα ,λαμια ,βολο ,θεσσαλονικη ,πατρα .. .....:rtfm::rtfm::closed::closed:
διακοπτουν μηπως και προλαβουν τις γιορτες αυτο κανουν απο τη
Τ........ε..........λ............λ..........α...........ς :rofl: :rofl:

Ψαξε στο τελλας adsl και δες τους last 5 μηνες τη λενε !!!!


εχω ρωτησει 10 τουλαχιστον εμπορικους συνεργατες εταιριων internet και μολις τους λεω για τελλας σκιβουν το κεφαλι !!!!!
τη αλλο να σου πω !!! Ξελευθερια στα DSLAM !!!:lock:

kbagos
23-11-08, 23:14
Με τίποτα........

Δεν θα έχεις internet...........
Θα αποκτήσεις νεύρα........
Θα βρείς τον μπελά σου.........
Και τέλος δεν θα μπορείς να ξεμπλέξεις εύκολα............

Σκέψου πολύ και να έχεις εμπιστοσύνη, μόνο σε ότι βλέπεις
και όχι σε ότι σου λένε.......

geovision
24-11-08, 00:05
:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:

Πικραμένοι οεοεοε!!!!!!!!

Leftos
24-11-08, 01:04
Κωνσταντινουπόλεως: Χρονισμός στα 12 (εδώ δεν αναβαθμιστήκαμε;), κατέβασμα από Microsoft.com (1 πηγή) αυτή την ώρα 25KB/s. Από ftp.ntua.gr 40KB/s.

gacp
24-11-08, 01:49
Μείνε μακριά από TELLAS. Σε έγγραφο ερώτημα που τους έθεσα μου απάντησαν προφορικά ότι και το 5kbs είναι αποδεκτό και δεν αποτελεί λόγο διακοπής γιατί καλύπτει τον όρο "έως 24".
Δες την για HOL, ή ΟΤΕ.

jimarozas
24-11-08, 03:47
Θα ηθελα γνωμες γιατο tellas double play.Αξιζει η οχι?απο πατρα ειμαι και θα ηθελα να ακουσω γνωμες απο φιλους που ισως ξερουν να βοηθησουν.σας ευχαριστω


λοιπον φιλε γιατι μερικοι ειναι με υπονοουμενα !!! 15/09/08 εκανα στη λαρισα αναβαθμιση απο τελλας ζιστο με χρονομισθωση ιντερνετ ( δεν το χρησιμοποιησα ποτε ) , σε tellas double play unlimited full δηλαδη ...... 16/11/08 εστειλα φαξ διακοπης και ενεργοποιηση στη hol:oneup: ...ο λογος 30kb/sec συνεχεια και με διακοπες ......σε 5 μερες μου εστειλαν το modem kai 02/12/08 θα ενεργοποιησουν τη γραμμη ....:whistle::whistle: τους ενοχλησα 30 φορες και το μονο που μου εκαναν ,ενεργοποιση για 30 kb/sec ..ρητρα οχι γιατι εχω το ζιστο πανω απο 1.3 χρονο χιχιχι !! αντε γεια !!!

βγαλε συμπερασμα !!!! ρωτα στη πολη σου απο αλλους που εχουν τελλας :rofl::lock:

........Auto merged post: jimarozas πρόσθεσε 4 λεπτά και 27 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Μείνε μακριά από TELLAS. Σε έγγραφο ερώτημα που τους έθεσα μου απάντησαν προφορικά ότι και το 5kbs είναι αποδεκτό και δεν αποτελεί λόγο διακοπής γιατί καλύπτει τον όρο "έως 24".
Δες την για HOL, ή ΟΤΕ.


γιαυτο και μενα μου δωσανε 5 κb/sec τωρα που φευγω...!!!!!!:rofl::rofl::p
να δεις που θα με παρουν τηλ...για το λογο !!!!!:lol::rofl:

xristodino
25-11-08, 02:31
φιλε εγω εχω κανει αιτηση περιπου στις 5/10 κ ακομα περιμενω. δεν ξερω για ποσο ακομα βεβαια αλλα αρχικα κ στο καταστημα wind που εκανα την αιτηση εδω στην ακρωτηριου μου ειχαν πει 1 μιση μηνα. αρα ακομα να μη τσαντιζομαι. θα παρω κ κανενα τηλ ακομα κ θα σου πω οταν εχω νεοτερα

takiskgr
25-11-08, 02:40
Φευγααααααααααααα... Οχι για τελλας... Απο την τελλας... Δεν παλευονται λεμε..!!
εκτος και εισαι βρυκολακας και κατεβαζεις κατα τις 3-4 το πρωι!!!!!
Αισχος!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Viperxxl
25-11-08, 02:59
Τ Ρ Ε Λ Α Σ ????? ΟΠΟΥ ΦΥΓΕΙ ΦΥΓΕΙ.. ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΕΛΛΑΣ ΠΑΤΡΑ ΗΜΟΥΝ .. ταχυτητες δεν σου προσφερουν σε γραφουν στα ..... και γενικα η ετερεια ειναι για τα σιδερα.... μεινε καλητερα Οτε ολοι οι παροχοι τα ιδια Σ...... ειναι.... κατσε στον οτε με την ηρεμια σου μην πας και τρεχεις και ειδικα με την ΤΕΛΛΑΣ.....

@ ADSLgr.com All rights reserved.