PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα στο δίκτυο της Tellas στην Β. Ελλάδα



Σελίδες : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

arigbabu4
24-11-08, 18:28
Το πρόβλημα στο δίκτυο της ΤΕΛΛΑΣ στην Βόρειο Ελλάδα είναι γνωστό οτι υπάρχει. Μου το επιβεβαίωσαν δύο φορές από 13800. Το θέμα είναι ότι στις 1 Νοε που τους είχα πάρει τηλέφωνο μου είπαν ότι θα αποκατασταθεί μέχρι της 15 Νοε στις 16 που τους ξανατηλέφωνησα μου είπαν οτι θα αποκατασταθεί η βλάβη έως της 30 Νοε.
Το Θέμα είναι ότι κατεβάζω και εγώ και ένα φίλος μου κόντα στο σπίτι μου με 30kb/s ώρες αιχμής και 500kb/s τα ξημερώματα .... ΤΡΑΓΙΚΟ!!!:rtfm: Ξέρει κανείς τίποτα νεώτερο;

streetwiser
25-11-08, 00:44
Ξέρω... ότι μας δουλεύουν!
Τα ίδια και χειρότερα και γω εδώ (Χαριλάου, Τούμπα).

Την Κυριακή που πέρασε το απόγευμα μάλιστα (αφού πιάσαμε πάτο με 10ΚΒ/sec (ναι ΔΕΚΑ KB/sec εσωτερικό, εξωτερικό, mail, ftp, παντού!), πήρα στο 1212 και τους έδωσα συγχαρητήρια. "Μπράβο σας παίδες τα καταφέρατε, πιο κάτω δεν πάει, το κάνατε dial-up", τους είπα και καληνύχτησα τον τηλεφωνοεξυπηρετητή (ή να τον ονομάσω τηλεξομολογητή μια και τεχνική υποστήριξη πάντως δεν προσφέρει "βλέπετε το πρόβλημα τους τελευταίους μήνες(!), κύριε,-μου είπε- είναι ....γενικό(!!!)")

ΥΓ Για την ιστορία τους έστειλα ήδη φαξ σε εντονότατο ύφος κυρίως για τη συνεχή αθέτηση των υποσχέσεών τους για το χρόνο επίλυση του προβλήματος (πρώτα λέγανε για 30/10, μετά για 15/11, τώρα λένε για 30/11 και πάει λέγοντας).

takiskgr
25-11-08, 00:50
Παιδια ακριβώς το ίδιο και στην Πάτρα.. "Αναβαθμίζονται"!!!!
Κι εγω τους εχω στείλει επιστολή, ένας φίλος μου εξώδικο. Αντε πάνω τους όλοι μαζί μήπως και γίνει τιποτα!!
Ο Τέλης τους μάρανε! Καλά λέει για φεύγα.. αλλά όχι για την τελλας.. ΑΠΟ την τελλάς!!!

gacp
25-11-08, 17:35
πήρα στο 1212 και τους έδωσα συγχαρητήρια. "Μπράβο σας παίδες τα καταφέρατε, πιο κάτω δεν πάει,
Δεν πάει ποιο κάτω απο 10Kbs ???
είσαι σίγουρος ?
Έχω δεί μέχρι 4Kbs :p
Δεν είμαστε απλά στο πάτο αλλά ο πάτος του dsl στην Ελλάδα.
Γι αυτό αξίζουν συγχαρητήρια στην TELLAS :lol:

Blackeye_l2
25-11-08, 18:45
εμένα έχει φτάσει στα 9kb/s... αναμένω για ρεκορ...

Το αστείο σε μένα είναι οτι πάντα έτσι είναι λες και συναίχεια όλοι την ημέρα είναι ώρες αιχμής...... συναίχεια 20kb/s > ....

chosen0ne
25-11-08, 19:01
Η ΤΕΛΛΑΣ στο adsl έχει αποτύχει πανελλαδικώς (πείτε με υπερβολικό.... :cool:) και τα αποτελέσματα αυτού του γεγονότος, θα τα διαπιστώσει στην μείωση των νέων συνδέσεων το επόμενο εξάμηνο και στην ΥΠΕΡαύξηση των συνδρομητών που αποχωρούν. ;)
Και αυτό που φταίει περισσότερο απο μένα, είναι ότι δεν ενημερώνουν τον κόσμο. Αυτό μετράει ΠΑΝΩ απο όλα. :down::down::down:

Spanos
25-11-08, 19:51
Πως κατάντησε αυτή η εταιρεία; καλά που πρόλαβα και την έκανα...:down:

Το ωραίο είναι οτι κατηγορούσαμε τη ΔΕΗ ως δημόσιο και αργοκίνητο καράβι και απο τότε που πουλήθηκε διέλυσε....

ahepa
25-11-08, 21:04
Εσείς λέτε για το dsl, εγώ που δεν έχω τηλέφωνο, αλλά το Internet πάει σχετικά καλά τι να πω; Βέβαια για "δικό μου" καλό, έτσι μου είπαν, ο router μου κλειδώνει στο 7Mbps/0.9Mbps διαφορετικά θα είχα λέει disconnections

Και από την άλλη η ΕΕΤΤ δεν κάνει τίποτε παρά τις καταγγελίες που τους έχω κάνει.

Περιμένω εδώ και 2 εβδομάδες να μου στείλουν αντίγραφο του τελευταίου λογαριασμού καθώς και να μου επιβεβαιώσουν γραπτώς ότι αν φύγω πριν το 12μηνο δε θα έχω να πληρώσω ρήτρες αφού έχουν πολλά (άπειρα) τεχνικά προβλήματα, αλλά τίποτα από τα δύο.

malagad
25-11-08, 21:29
Σε τηλεφωνημα, προ ολιγου, η (σαστισμενη) υπαλληλος επιβεβαιωσε την πληρη καταρρευση του δικτυου τους!!!!!!!
Το αντιμετωπιζουν, ειπε.......

Δεν φανταζομουν ποτε, οτι θα εμπλεκα με μια τοσο ανικανη εταιρεια!
ΦΡΙΚΗ

ermis333
25-11-08, 21:42
Για την τρέχουσα κατάσταση φταίει αποκλειστικά και μόνο η διοίκηση της WIND Ελλάδος, με τα χίλια ζόρια ικανοποιούν τα αιτήματα των τεχνικών....νομίζουν ότι έχουν υπερβολικές απαιτήσεις οι τεχνικοί.....έχουν την αίσθηση οι χαρτογιακάδες....ότι το δίκτυο θα δουλεύει από μόνο του.

ahepa
25-11-08, 21:56
Για την τρέχουσα κατάσταση φταίει αποκλειστικά και μόνο η διοίκηση της WIND Ελλάδος, με τα χίλια ζόρια ικανοποιούν τα αιτήματα των τεχνικών....νομίζουν ότι έχουν υπερβολικές απαιτήσεις οι τεχνικοί.....έχουν την αίσθηση οι χαρτογιακάδες....ότι το δίκτυο θα δουλεύει από μόνο του.


Και τι σημαίνει αυτό δηλαδή ότι από τη μεριά τους οι τεχνικοί κατέβασαν το διακόπτη; Αυτό μόνο από τις δημόσιες "εταιρείες" ΔΕΗ, ΟΤΕ κλπ το βλέπουμε και αυτό έχει καιρό να γίνει.

Περιμένω να μου στείλουν πάνω από 2 βδομάδες αντίγραφο του τελευταίου λογαριασμού και την κάνω. Θα δοκιμάσω τη forthnet και μετά επιστροφή στον ΟΤΕ.

Θα το θέσω απαράβατο όρο, αν μέσα στους 2-3 πρώτους μήνες δεν είμαι οικανοποιημένος με τις υπηρεσίες τους την κάνω για ΟΤΕ. Θα πάρω τηλέφωνο στην ΕΕΤΤ να ρωτήσω πως μπορώ να εξασφαλιστώ και δε με ξαναβλέπετε μετά. Φυσικά αυτή τη φορά επειδή είμαι υποψιασμένος ούτε πάγια εντολή ούτε πιστωτική κάρτα ούτε τίποτε. Ας μου στέλνουν το λογαριασμό σπίτι και θα πηγαίνω να τον πληρώνω είτε στο ταχυδρομείο είτε μέσω internet banking. Ώστε να είμαι σίγουρος ότι δε θα μπορούν να παίρνουν τα χρήματα και ας με ψάχνουν μετά δικαστικά, θα το τραβήξω στα άκρα το σκοινί.

emeliss
25-11-08, 22:09
Άλλο λέει ο ermis. Πλέον o σχεδιασμός της tellas περνάει από την wind και προφανώς οι εργαζόμενοι βλέπουν κακώς κείμενα, όχι για τους ίδιους, αλλά για την εταιρεία.

Πάντως σε καμία περίπτωση δεν πρέπει να μιλάμε για πλήρη κατάρρευση του δικτύου. Μην γινόμαστε υπερβολικοί.

ps. Ποτέ δεν κατέβηκαν διακόπτες στον ΟΤΕ.

ermis333
25-11-08, 22:41
Άλλο λέει ο ermis. Πλέον o σχεδιασμός της tellas περνάει από την wind και προφανώς οι εργαζόμενοι βλέπουν κακώς κείμενα, όχι για τους ίδιους, αλλά για την εταιρεία.

Πάντως σε καμία περίπτωση δεν πρέπει να μιλάμε για πλήρη κατάρρευση του δικτύου. Μην γινόμαστε υπερβολικοί.

ps. Ποτέ δεν κατέβηκαν διακόπτες στον ΟΤΕ.

Well said :)

wireless_surfer
26-11-08, 01:18
δεν ξέρω τι λέτε για κατάρρευση, πάντως αυτό που συμβαίνει δεν είναι λίγο
εχω να δω πολλά χρόνια μονοψήφια νούμερα ΚΒ σε κατέβασμα αρχείου, αλλά αντε και καλά, είχα και περισσότερο χρόνο για τον μικρό
αλλα και το τηλέφωνο? σήμερα το βράδυ ενώ μιλούσα στο τηλέφωνο, μετά απο 5 λεπτά είχα διακοπή για άλλα 5. Αυτό έγινε 3 φορές, η γραμμή νέκρωνε, το ίντερνετ δε ακάθεκτο και στους ... κοφτες... (των 7ΚΒ για να μην τρελλαθούμε). Δεν είχα ποτέ το παραμικρό πρόβλημα στο τηλέφωνο με την &^^&%$$εταιρεία και μέχρι σήμερα
Μπορεί να συνεχίστηκε το πρόβλημα, αλλα είπα να κόψω τις κοινωνικές και επαγγελματικές υποχρεώσεις, βαρέθηκα να λαλακίζομαι με το ακουστικό -παιζει-δεν παίζει- και δεν γνωρίζω την συνέχεια του θέματος....


ουγκ

ambientc
26-11-08, 09:22
δεν ξέρω τι λέτε για κατάρρευση, πάντως αυτό που συμβαίνει δεν είναι λίγο
εχω να δω πολλά χρόνια μονοψήφια νούμερα ΚΒ σε κατέβασμα αρχείου, αλλά αντε και καλά, είχα και περισσότερο χρόνο για τον μικρό
αλλα και το τηλέφωνο? σήμερα το βράδυ ενώ μιλούσα στο τηλέφωνο, μετά απο 5 λεπτά είχα διακοπή για άλλα 5. Αυτό έγινε 3 φορές, η γραμμή νέκρωνε, το ίντερνετ δε ακάθεκτο και στους ... κοφτες... (των 7ΚΒ για να μην τρελλαθούμε). Δεν είχα ποτέ το παραμικρό πρόβλημα στο τηλέφωνο με την &^^&%$$εταιρεία και μέχρι σήμερα
Μπορεί να συνεχίστηκε το πρόβλημα, αλλα είπα να κόψω τις κοινωνικές και επαγγελματικές υποχρεώσεις, βαρέθηκα να λαλακίζομαι με το ακουστικό -παιζει-δεν παίζει- και δεν γνωρίζω την συνέχεια του θέματος....


ουγκ
Και σε μένα το ίδιο. Τηλέφωνο νεκρό internet "OK".Μου είπαν ότι τα πρόβλημα είναι από τις 18:00 και θα γινόταν αποκατάσταση ως τις 22:00.Έπεσε μου είπαν ο server φωνής. Το θέμα είναι ότι το ίδιο πρόβλημα το είχα και την προηγούμενη εβδομάδα.'Αρχισαν τα όργανα.Τουλάχιστον με το τηλέφωνο δεν είχαμε προβλήματα.Αν αρχίσουν προβλήματα και με αυτό είμαστε για άλλες πολιτείες. ΤΕΛΗ ακούς!!!!!!!!:down:
Έμαθα από άτομο μέσα στα πράγματα ότι το πρόβλημα με το τηλέφωνο προήλθε από τεστ που κάνει η Tellas για Internet tv.
Γνωρίζει κάποιος κάτι ανάλογο;

wireless_surfer
26-11-08, 20:10
και τώρα το ίδιο συμβαίνει με το τηλέφωνο
είναι τραγικό δηλαδή το σύνολο

kalitexnis_gr
26-11-08, 21:26
Για πόσα θα συνεχιστεί αυτο με τις διακοπές του τηλεφωνου ρε παιδια; Εχει πάρει κανεις να ρωτήσει;

RTouris
26-11-08, 21:33
Τι να πάρεις και τι να ρωτήσεις...σε σχετικό για τα προβλήματα με την αναμονή κλήσεων ξανά χθες μου ανέφεραν απλά πως "η υπηρεσία δεν δουλεύει το ξέρουμε". Μετά τι να τους πεις...

ahepa
26-11-08, 21:36
Τους έστειλα email με κοινωποίηση στην EETT να φαίνεται πόσο συχνά έχουν τεχνικά προβλήματα.

Με αυτό τον τρόπο:
1. Θα ζητήσω να φύγω πριν το 12μηνο οπότε δε θα μπορούν να μου ζητήσουν να πληρώσω τις ρήτρες που αναφέρουν στο συμβόλαιο
2. Όπως με ενημέρωσαν από την ΕΕΤΤ όταν πήρα τηλέφωνο να ρωτήσω τι διαδικασία θα πρέπει να ακολουθήσω μου είπαν πρέπει ο κόσμος να τους αναφέρει τα προβληματα που έχουν με τους παρόχους ώστε να μπορούν να παίρνουν ενδεχομένως μέτρα. Δυστυχώς λέει δεν το κάνουν οι πιο πολλοί.

gtl
26-11-08, 21:41
Κυριακή κοντή γιορτή. Τον Μάιο που τελειώνει το συμβόλαιο τα μαζεύω για άλλη παραλία. Πολύ ανεχθήκαμε την Wind, και όπως φαίνεται είναι τα ίδια χάλι τόσο στην κινητή, όσο στην σταθερή και στο internet.

ermis333
26-11-08, 21:54
Από εβδομάδα στη χειρότερη θα έχει λυθεί το πρόβλημα με το ίντερνετ.....άμα σας κολλάει το τηλ δοκιμάστε να το καλέσετε από ένα κινητό, παλιά έπιανε...

ahepa
26-11-08, 22:00
Από εβδομάδα στη χειρότερη θα έχει λυθεί το πρόβλημα με το ίντερνετ.....άμα σας κολλάει το τηλ δοκιμάστε να το καλέσετε από ένα κινητό, παλιά έπιανε...

Και την αναμονή ποιος θα την πληρώσει;

wireless_surfer
26-11-08, 23:03
Από εβδομάδα στη χειρότερη θα έχει λυθεί το πρόβλημα με το ίντερνετ.....άμα σας κολλάει το τηλ δοκιμάστε να το καλέσετε από ένα κινητό, παλιά έπιανε...

τα απογεύματα/βράδυα δεν πιάνει, όσες κλήσεις και να κάνεις,απλά κάποια στιγμή (που αυτό θέλει) ξεκολλάει
το πρωί μάλλον πιάνει όταν σε καλούν, απαντάει στη 2η/3η μου έχουν πει ή είναι πιο σύντομες οι διακοπές απλά, δεν το έχω δει απο πλευράς μου, λείπω συνήθως αλλα θα το τσεκάρω απο περιέργεια

gacp
27-11-08, 01:16
Έμαθα από άτομο μέσα στα πράγματα ότι το πρόβλημα με το τηλέφωνο προήλθε από τεστ που κάνει η Tellas για Internet tv.
Γνωρίζει κάποιος κάτι ανάλογο;

Αν με τα μονοψήφια kbs του δικτύου η Tellas δώσει και web tv τότε θα τους παραδεχτώ :lol:
ΟΥΤΕ WEB RADIO δεν δουλεύει στο κ.:nono:..οδίκτυο τους.
ΟΤΕ έρχομαι...

JOEBOO
27-11-08, 01:42
Αν με τα μονοψήφια kbs του δικτύου η Tellas δώσει και web tv τότε θα τους παραδεχτώ :lol:
ΟΥΤΕ WEB RADIO δεν δουλεύει στο κ.:nono:..οδίκτυο τους.
ΟΤΕ έρχομαι...

Εγω ετοιμασα επιστολουλα ΕΕΤΤ...φευγει αυριο...! Γιατι απο πιστωση που ζητησα και με φαξ εις διπλουν μου δωσανε τα τετοια τους...Ε τους τα δινω πισω με τα δικα μου που ειναι πιο βαρια... :rofl:

ermis333
27-11-08, 07:40
Οι πιστώσεις συνήθως δίνονται μετά από 2 ή 3 λογαριασμούς δεν δίνονται στον αμέσως επόμενο από όταν τη ζητήσεις.

Web TV δε νομίζω να δοκιμάζουν πάντως.

apostol70
27-11-08, 16:49
Πάντως κάτι έγραφε ο Ελέυθερος Τύπος την Κυριακή, ότι ψάχνεται η Nova για συνεργασία με την Tellas. Αν και μου κάνει εντύπωση αν θα αφήσει η Forthnet κάτι τέτοιο

dekakk
30-11-08, 22:04
Καλησπέρα σε όλους.

Προχθές 28/11 ενεργοποιήθηκε η Tellas σύνδεσή μου στο πακέτο double play best price με 24άρα (υποτίθεται) σύνδεση.

Είμαι Θεσσαλονίκη, στην περιοχή Χαριλάου και ενεργοποιήθηκα περίπου 1,5 μήνα μετά την αίτηση. Το modem είναι ένα netgear dg834g v3.

Το modem συγχρονίζει κάπου στα 3,5 mbit downlaod και 305 upload. Οι πραγματικές ταχύτητες είναι πολύ πιο τραγικές, με αποτέλεσμα τις περισσότερες ώρες της ημέρας το surfing να είναι προβληματικό, ενώ η συνομιλία με skype ή η παρακολούθηση online video όνειρο απατηλό.

Σε ερώτηση μου στο τεχνικό τμήμα της Tellas μου είπαν το κλασικό... ότι δηλαδή ότι υπάρχει γενικότερο πρόβλημα στη Θεσσαλονίκη και οι τεχνικοί τους, τους έχουν ενημερώσει ότι μέχρι τις 30/11 θα έχει λυθεί... (να ΄χαμε να λέγαμε δηλαδή...)

Δεν ξέρω πως θα πάει στη συνέχεια αλλά ήδη αναπολώ τα 4 mbps του connex (όχι φυσικά και τα 82 € το δίμηνο χωρίς ούτε μία κλήση, άλλωστε γι' αυτόν το λόγο την έκανα από τον ΟΤΕ). Αξίζουν όμως τελικά τα περίπου 18 € λιγότερα μηνιαίως που θα πληρώνω με τέτοιες ταχύτητες;

ermis333
30-11-08, 22:44
Καλησπέρα σε όλους.

Προχθές 28/11 ενεργοποιήθηκε η Tellas σύνδεσή μου στο πακέτο double play best price με 24άρα (υποτίθεται) σύνδεση.

Είμαι Θεσσαλονίκη, στην περιοχή Χαριλάου και ενεργοποιήθηκα περίπου 1,5 μήνα μετά την αίτηση. Το modem είναι ένα netgear dg834g v3.

Το modem συγχρονίζει κάπου στα 3,5 mbit downlaod και 305 upload. Οι πραγματικές ταχύτητες είναι πολύ πιο τραγικές, με αποτέλεσμα τις περισσότερες ώρες της ημέρας το surfing να είναι προβληματικό, ενώ η συνομιλία με skype ή η παρακολούθηση online video όνειρο απατηλό.

Σε ερώτηση μου στο τεχνικό τμήμα της Tellas μου είπαν το κλασικό... ότι δηλαδή ότι υπάρχει γενικότερο πρόβλημα στη Θεσσαλονίκη και οι τεχνικοί τους, τους έχουν ενημερώσει ότι μέχρι τις 30/11 θα έχει λυθεί... (να ΄χαμε να λέγαμε δηλαδή...)

Δεν ξέρω πως θα πάει στη συνέχεια αλλά ήδη αναπολώ τα 4 mbps του connex (όχι φυσικά και τα 82 € το δίμηνο χωρίς ούτε μία κλήση, άλλωστε γι' αυτόν το λόγο την έκανα από τον ΟΤΕ). Αξίζουν όμως τελικά τα περίπου 18 € λιγότερα μηνιαίως που θα πληρώνω με τέτοιες ταχύτητες;

Το πρόβλημα με Θεσσ/κη αυτήν την εβδομάδα θα φτιάξει.

JOEBOO
30-11-08, 22:55
Το πρόβλημα με Θεσσ/κη αυτήν την εβδομάδα θα φτιάξει.

Βρε Ερμη..ποσες φορες εχεις πει οτι κατι θα φτιαξει και ποτε δεν γινεται κατι?

Για Λαρισα ξερεις τιποτα?

ianlat
30-11-08, 23:17
Καλησπέρα σε όλους,

Είμαι νέο μέλος στο forum και δυστυχώς είδα τις συζητήσεις επί του φλέγοντος θέματος πολύ αργά.

Την περασμένη Πέμπτη ενεργοποιήθηκε η σύνδεσή μου μετά από αίτηση που έκανα στις αρχές Σεπτεμβρίου.

Και μετά από τόση υπομονή είδα τα ευχάριστα!!!

Ταχύτητες U 350Kb/s και D 900 kb/s για συμβόλαιο έως 24MBbs

Φαίνεται τελικά (και δυστυχώς για μένα) ότι TELLAS και γρήγορο internet είναι ασύμβατα πράγματα.

ermis333
30-11-08, 23:19
Βρε Ερμη..ποσες φορες εχεις πει οτι κατι θα φτιαξει και ποτε δεν γινεται κατι?

Για Λαρισα ξερεις τιποτα?

Για Βόρεια Ελλάδα δεν είπα ποτέ ημερομηνία :), Στη Λάρισα έχει μπεί το νέο κύκλωμα, αλλά έφταιγε και κάτι "άλλο", το "άλλο" θα έρθει αφού φτιάχτει το πρόβλημα με Θεσσαλονίκη.

wireless_surfer
01-12-08, 02:49
H γυναίκα μου χτες κάλεσε το cc, σε ανύποπτο χρόνο, μου το ανέφερε σήμερα
τους είπε για το πρόβλημα στο τηλεφωνο και της είπαν λέει πως θα φτιάξει τέλος του μήνα
(είχαν μια διασκεδαστική συζήτηση καθώς διανύουμε ήδη το τέλος του μήνα και μπαίνουμε στον νέο, για ποιο ακριβώς μήνα μιλάνε, μήπως θα έπρεπε να αναφέρουν και έτος κλπ)
και εκεί έμεινε, ομολογώντας πως είναι 1ας εβδομάδας υπάλληλος


μετά ανέφερε και το πρόβλήμα των ταχυτήτων στο ιντερνετ
α, αυτό θα το δώσω στους τεχνικούς ως βλάβη και θα διορθωθεί εντός 24ων ωρών,
είπε...

:lol:

RTouris
01-12-08, 11:21
Το πρόβλημα με Θεσσ/κη αυτήν την εβδομάδα θα φτιάξει.

Εντάξει ρε Ερμή...θα φτιάξει..ίσως σε μια άλλη Θεσσ/νίκη προφανώς, ίσως μια άλλη εβδομάδα. Γιατί αυτή την εβδομάδα στην οποία αναφερόσουν δε φαίνεται να έγινε κάτι.

Εγώ πάντως από την πλευρά μου το ξεκαθάρισα και στο τμήμα παραπόνων και στο τμήμα λογαριασμών. Πρόκειται για ξεκάθαρη κοροϊδία πλέον, συντάσσω επιστολή διαμαρτυρίας προς Τελλάς και ΕΕΤΤ και φεύγει άμεσα. Εννοείται πως στο ενδιάμεσο και με τα προβλήματα και στην τηλεφωνία πλέον ούτε λόγος για εξόφληση του λογαριασμού. Και ας μου στείλουν μετά εξώδικο. Από τις 20.09 έχω καταγεγραμμένα παράπονα στην εξυπηρέτηση πελατών, τηλέφωνα, ημερομηνίες και ονόματα, αυτόν τον εμπαιγμό δεν τον δικαιολογώ με τίποτα...Και ούτε μια επίσημη απάντηση από μέρους τους...αυτό πάλι που το βάζεις; Επαγγελματίες σου λέει μετά, τσκ τσκ...

rip_noob
01-12-08, 12:12
Βασικά σαν να έστρωσε λίγο σε μένα. Από nvidia χωρίς download manager κατεβάζω με 1mb/sec. Ενώ χθες δεν πήγαινε ούτε 100kb/sec.

giogr4
01-12-08, 13:28
Βασικά σαν να έστρωσε λίγο σε μένα. Από nvidia χωρίς download manager κατεβάζω με 1mb/sec. Ενώ χθες δεν πήγαινε ούτε 100kb/sec.


Θεωρείται ακόμη "πρωί", γι'αυτό μάλλον.
Και εγώ τερματίζω στα 1400 τώρα...
Ας περιμένουμε καλύτερα μετά τις 4 το μεσημέρι, εκεί θα φανεί..

rip_noob
01-12-08, 13:35
Την προηγούμενη βδομάδα δεν είχε πρωί-βράδυ. Όλη μέρα σαν χελώνα πήγαινε.

giogr4
01-12-08, 13:55
Την προηγούμενη βδομάδα δεν είχε πρωί-βράδυ. Όλη μέρα σαν χελώνα πήγαινε.

Προσωπικά τουλάχιστον υπήρχαν κάποιες μέρες που υπήρξε αυτή η κατάσταση και την προηγούμενη εβδομάδα αλλά πράγματι γενικότερα πιστεύω ήταν πάνω-κάτω τα ίδια.

RTouris
01-12-08, 16:03
τα ίδια χάλια είναι και πάλι σήμερα...δε βλέπω φως στο τούνελ πια...

ermis333
01-12-08, 18:55
τα ίδια χάλια είναι και πάλι σήμερα...δε βλέπω φως στο τούνελ πια...

Tην επιστολή στείλτην, μην κάτσεις να περιμένεις, αλλά αυτήν την εβδομάδα λογικά θα λυθεί το θέμα με Θεσσαλονίκη...

dekakk
01-12-08, 22:23
Μια ερώτηση θα ήθελα να κάνω... Βλέπω τον φίλο από Χαριλάου να συγχρονίζει στα 13 περίπου mbps download. Εμένα γιατί συγχρονίζει από τότε που ενεργοποιήθηκε (Παρασκευή) στα 3,5 με 4 mbps? Μήπως δεν κάνω κάτι σωστά στο modem? Και παρεμπιπτόντως συνεχίζεται το σύρσιμο και σήμερα.. σε τραγικά χαμηλά επίπεδα. Από nvidia (χωρίς download manager) κατεβάζω τώρα (9:20 το βράδυ) με ταχύτητες 25 με 30 kb/sec.

gtl
01-12-08, 22:39
Και παρεμπιπτόντως συνεχίζεται το σύρσιμο και σήμερα.. σε τραγικά χαμηλά επίπεδα. Από nvidia (χωρίς download manager) κατεβάζω τώρα (9:20 το βράδυ) με ταχύτητες 25 με 30 kb/sec.

Kι εγώ τα ίδια, επίσης στην Βόρεια Ελλάδα. Επιστρέφοντας στην τελλάς σύνδεσή μου, αντίκρυσα συγκλονιστικές ταχύτητες της τάξης των 60kilobytes/sec (σε συγχρονισμό 13Mbps!)

Όταν τελειώσει η 12μηνη δέσμευση λήγει και η σχέση μου με αυτή την εταιρεία.

wireless_surfer
01-12-08, 22:45
με 18ΚΒ μέσο όρο δουλεύω αυτή την στιγμή

Bayern7
01-12-08, 23:45
με 18ΚΒ μέσο όρο δουλεύω αυτή την στιγμή

Φαντάσου να είχες και VoIP. :rofl:
Τρελά γέλια θα κάναμε.:evil:

wireless_surfer
02-12-08, 00:21
είχα, αλτεκ, τζαμπα κουτρα, ακόμα δεν το γύρισα σε voipdiscount, το σκέφτομαι ακόμα.... :lol:
48075

Blackeye_l2
02-12-08, 20:33
ΕΓΩ ΤΙ ΝΑ ΠΩ??? ΜΕ 10kb/s ΜΕΣΟ ΟΡΟ ...

ΚΑΙ ΔΕΙΤΕ...

http://img100.imageshack.us/img100/2640/gamomanitellaslp0.th.jpg (http://img100.imageshack.us/my.php?image=gamomanitellaslp0.jpg)

50% ΑΠΩΛΕΙΑ ΠΑΚΕΤΩΝ... ΤΙ ΝΑ ΠΩ??

msp
02-12-08, 20:52
Αυτη τη στιγμη σε ΑΘΗΝΑ δεν μπορω να ανοιξω σελιδα....servers που ειχα 80 ping τωρα βαραω 500 μεχρι timeout! Δεν ανοιγει σελιδα με τιποτα και το donwload δεν ξεπερναει τα 10 kb!
Aπλα ελεος

468
02-12-08, 21:37
Από Βέροια με
24άρα σύνδεση (13mbit συγχρονισμός), από Nvidia με 30-40kbps.
Special...

Σε τηλεφωνική επικοινωνία πριν από 5 λεπτά με το "support",
υπάρχει γενικό πρόβλημα και άγνωστο πότε θα λυθεί.
Σε ερώτηση μου ότι ο μέγιστος χρόνος για αποκατάσταση βλαβών είναι 48 ώρες,
και όχι μέρες-βδομάδες-μήνες, η απάντηση "είναι γενικό το πρόβλημα"...

Με λίγα λόγια ....καλαβρέζικα...

:whistle:Στοίχημα ότι στο βατοπέδι παίζει και οπτική ίνα & καλύτερες ταχύτητες...:twisted:

wireless_surfer
02-12-08, 21:42
:whistle:Στοίχημα ότι στο βατοπέδι παίζει και οπτική ίνα & καλύτερες ταχύτητες...:twisted:

αυτό είναι νέα είσοδος στον επαγγελματικό προσανατολισμό των Ελλήνων
Κομμώτρια,
Παπαγαλάκι,
Παππάς
νομίζω κλείνει κάπου εδω, μετά τα ράσα το χάος...

thunderock
03-12-08, 00:10
παιδια,καθοτι εγω βρισκομαι στο σταδιο αναμονης ενεργοποιησης 2play απο τελλας,μπορω να κανω ανακληση της αιτησης ενεργοποιησης και,αν ναι,αζημιως?θεσσαλονικη ειμαι και αποχωρωντας απο forthnet δεν εχω κουραγιο να εμπλακω σε νεες περιπετειες.θα επικοινωνησω το πρωι μαζι τους,απλα λεω μηπως γνωριζετε κατι και με πληροφορησετε νωριτερα.

@ ADSLgr.com All rights reserved.