PDA

Επιστροφή στο Forum : Πως φεύγω απ'τη forthnet όταν έχω πάρει το ιδιόκτητο forthnet + με γραμμή ΟΤΕ να παραμένει



curzondax
25-11-08, 00:19
ι; είναι δύσκολο; είναι ακριβό; (πριν κάνα δίμηνο το έβαλα) .

άντε γιατί βαρέθηκα το τρελό lag με την απαράδεκτη υπηρεσία τους.

harris
25-11-08, 00:21
Δεν κατάλαβα τι υπηρεσία εχεις από την forthnet... μόνο ίντερνετ ή και τηλεφωνία; :what:

Σε κάθε περίπτωση, αν έχεις πρόβλημα, μπορείς να φύγεις χωρίς να πληρώσεις το κόστος αποσύνδεσης. :)

psyxakias
25-11-08, 00:27
Σε κάθε περίπτωση, αν έχεις πρόβλημα, μπορείς να φύγεις χωρίς να πληρώσεις το κόστος αποσύνδεσης. :)Για την ακρίβεια... αν έχει πρόβλημα, που μπορεί να αποδείξει και παραβιάζει τους όρους σύμβασης ή τα καθορισμένα από την νομοθεσία (υπάρχουν... ήδη; :whistle:) standards...Το υψηλό latency (= lag) δεν νομίζω πως καθορίζεται στην σύμβαση ;)

ΥΓ: Αν έχει ήδη συμπληρώσει 12μηνο από την τελευταία ανανέωση της σύμβασης, δεν ισχύει η χρεώση ακυρωσης των €70

harris
25-11-08, 00:31
Για την ακρίβεια... αν έχει πρόβλημα, που μπορεί να αποδείξει και παραβιάζει τους όρους σύμβασης ή τα καθορισμένα από την νομοθεσία (υπάρχουν... ήδη; :whistle:) standards...Το υψηλό latency (= lag) δεν νομίζω πως καθορίζεται στην σύμβαση ;)

Δεν καθορίζεται μεν, αλλά όταν αυτό γίνεται λόγος να μην μπορεί να απολαύσει βασικές διαδικτυακές παροχές, τότε είναι εντός των όρων κακής παροχής...


ΥΓ: Αν έχει ήδη συμπληρώσει 12μηνο από την τελευταία ανανέωση της σύμβασης, δεν ισχύει η χρεώση ακυρωσης των €70


Λέει ότι είναι 2 μήνες στο ιδιόκτητο...

azouts
25-11-08, 15:46
Ποια είναι τα standards από την νομοθεσία;

@ ADSLgr.com All rights reserved.