PDA

Επιστροφή στο Forum : Πολυ γρηγορη ταχυτητα ενεργοποιησης (;)



ongirl
25-11-08, 02:12
Αγαπητοί σύντροφοι της hol, καλησπέρα σας...

Μετά τη μετακόμισή μου στο νέο σπίτι, είπα το μεγάλο "ναι" στη hol και έκανα διαδικτυακώς την αίτησή μου για double play ώστε να επωφεληθώ της προσφοράς των τριών πρώτων μηνών δωρεάν καθώς και του τέλους ενεργοποίσης δωρεάν (για αιτήσεις μέχρι 30/11).

Αυτό που μου έκανε ιδιαίτερα καλή εντύπωση είναι ότι επειδή αμέλησα να στείλω υπογεγραμμένη την αίτηση με πήραν δυο μέρες μετά από την κούριερ που συνεργάζεται με hol και ήρθαν την άλλη μέρα και πήραν υπογεγραμμένες τις αιτήσεις από το σπίτι μου, ενώ δύο μέρες μετά μου έστειλαν sms ότι η αίτησή μου είναι προς υλοποίηση με πιθανή ημερομηνία ενεργοποίησης 9/12. Αφού κάλεσα 13844 μου είπαν πως πολύ πιθανό να έχω ενεργοποιηθεί μερικές μέρες πριν.

Μήπως πάνε όλα πολύ καλά κι εύκολα;

Και εδώ χρειάζομαι τα φώτα σας:

1)τι εξοπλσμό δίνει η hol αυτή την περίοδο στους συνδρομητές της;
2) θα έίναι pstn ή voip η τηλεφωνία;


Υ.Γ. Μακάρι Παναγίτσα μου να πάνε όλα καλά!

DaveMurray
25-11-08, 04:05
Μακάρι λοιπόν να σου πάνε όλα καλά και όλα εύκολα...

Εγώ θα σε συμβούλευα να έχεις μικρό καλάθι και λίγες πισινές...

Τι εννοώ...; Εννοώ άσε τι λένε αυτοί πως μπορεί να γίνει και νωρίτερα από τις 09/12... Μπορεί και λίγο παραπάνω... Ποτέ μην πέρνεις τις μετρητοίς ότι λέει και υπόσχεται ένας ISP...

Και Πάμε στις απαντήσεις...:

1) Δίνει το NetFaster IAD = VOIP ADSL+2 Modem/Router, με 4 10/100 ethernet θύρες, και με wireless lan ieee 80211g (είναι της intracom από ότι λέγεται, και είναι ένα αρκετά καλό μηχανηματάκι...)

2) Κατα πάσα πιθανότητα (90%) θα είναι PSTN (POTS) η τηλεφωνία... Η Hol έχει σταματήσει, η μάλλον δίνει voip σε ορισμένες περιπτώσεις

Υ.Γ= θα πάνε όλα καλά, μην ανησυχείς :)

alenbroson
25-11-08, 11:30
Σε εμένα ηρθε ο εξοπλισμός και μου είπαν θα με ενεργοποιήσουν στις 1/11

Antre
25-11-08, 11:43
Ότι ξαφνιάζει ξαφνιάζει, αλλά δεν είναι και απίθανο. Της κοπέλας μου ολοκληρώθηκε η φορητότητα σε 7 ημέρες, οπότε τίποτα δεν είναι απίθανο.

Βέβαια έχε υπόψιν σου αυτά που λέει DaveMurray και να μην απογοητευτείς αν δεν πάνε όπως στα είπαν, ποτέ δεν ξέρεις τι μπορεί να προκύψει κατά τη διαδικασία (ναι ναι, πέραν της ανοργανωσιάς μπορεί να υπάρχει και κανένα κολλιματάκι... σκέψου ότι ακόμη και στον ΟΤΕ δεν έχουν fix "σε χ μέρες, θα έχετε ενεργοποιηθεί" αλλά συνήθως υπάρχει και μια διακύμανση)

........Auto merged post: Antre πρόσθεσε 2 λεπτά και 10 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Κοίτα Τόσο γρήγοροι; (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=236572&highlight=%CF%84%CF%8C%CF%83%CE%BF+%CE%B3%CF%81%CE%AE%CE%B3%CE%BF%CF%81%CE%BF%CE%B9)

alex24
25-11-08, 13:28
Εμενα ακομη τιποτα ουτε εξοπλισμο ουτε μυνημα και εγω στειλει την αιτηση εδω και 8 μερες αλλα ουτε φωνη...μηπως επειδη εχω βοντα??:respekt:

alenbroson
25-11-08, 14:23
Εμενα ακομη τιποτα ουτε εξοπλισμο ουτε μυνημα και εγω στειλει την αιτηση εδω και 8 μερες αλλα ουτε φωνη...μηπως επειδη εχω βοντα??:respekt:


ενταξη ρεε μεγαλε περιμενε λιγο ακομα σε 8 μερες θελεις και τον εξοπλισμό???? Μην ήμαστε και τοσο απαιτητική, περιμενε λιγο!!! ελεος!!!!

alex24
25-11-08, 14:40
ενταξη ρεε μεγαλε περιμενε λιγο ακομα σε 8 μερες θελεις και τον εξοπλισμό???? Μην ήμαστε και τοσο απαιτητική, περιμενε λιγο!!! ελεος!!!!

Ενταξει my friend απλως εβλεπα τους αλλους που τον πηραν νωριτερα και εκανα μια ερωτηση!!Δεν χρειαζεται να τα παιρνεις οκ?:respekt:

guzel
25-11-08, 15:07
γιατι σας ξαφνιαζει ?:hmm: οι περισσοτερες αιτησεις πλεον γινονται περιπου στις 20 ημερες μετα την παραλαβη της αιτησης απο την χολ ;)

alex24
25-11-08, 15:17
γιατι σας ξαφνιαζει ?:hmm: οι περισσοτερες αιτησεις πλεον γινονται περιπου στις 20 ημερες μετα την παραλαβη της αιτησης απο την χολ ;)

Και τον εξοπλισμο ποτε τον παιρνεις?Οταν γινει δεκτη η αιτηση σου?Γτ και γω Online την εκανα αλλα ακομη τπτ:down:
:respekt:

guzel
25-11-08, 15:19
Και τον εξοπλισμο ποτε τον παιρνεις?Οταν γινει δεκτη η αιτηση σου?Γτ και γω Online την εκανα αλλα ακομη τπτ:down:
:respekt:

ποτε εκανες την αιτηση , η μαλλον ποτε την παρελαβε η χολ ? λιγες ημερες πριν ενεργοποιηθει σου στελνουν τον εξοπλισμο

alex24
25-11-08, 15:23
ποτε εκανες την αιτηση , η μαλλον ποτε την παρελαβε η χολ ? λιγες ημερες πριν ενεργοποιηθει σου στελνουν τον εξοπλισμο
Την εστειλα πριν 8 μερες με fax και 9 μερες πριν online

rezi
25-11-08, 15:57
αιτηση 14/11 σημερα παραλαμβανω εξοπλισμοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο

alenbroson
26-11-08, 12:48
Σε εμένα ηρθε ο εξοπλισμός και μου είπαν θα με ενεργοποιήσουν στις 1/11

Λαθος 1/12

sv1gzv
26-11-08, 13:56
Αιτηση 13/11/08 πηρα τηλεφωνο και μου ειπαν οτι ΟΤΕ δεν εχει πορτες στην ηλιουπολη

Torch21
26-11-08, 14:16
Υ.Γ. Μακάρι Παναγίτσα μου να πάνε όλα καλά!

Τα σπάει το υστερόγραφο!!! :)
Πλέον απευθυνόμαστε στ Θεό για να φωτίσει τους παρόχους...!!!!
Ελπίζω κιεγω με την σειρά μου να πάνε όλα καλα!!!

andreasermones
26-11-08, 14:22
Τα σπάει το υστερόγραφο!!! :)
Πλέον απευθυνόμαστε στ Θεό για να φωτίσει τους παρόχους...!!!!
Ελπίζω κιεγω με την σειρά μου να πάνε όλα καλα!!!

χαχα να αναψουμε και κανα καντηλι...αληθεια παντως η hol αρχιζει να βελτιωνεται γενικα το εχω ακουσει και απο πολλους συνδρομητες πχ σερβις υπηρεσιες κτλπ...

ongirl
26-11-08, 20:37
Γεια σας και πάλι!

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις!

Σήμερα παρέλαβα και εξοπλισμό...:oneup:

Μιλάμε το Net Faster μοιάζει πάρα μα πάρα πολύ με το Pirelli της ONTelecoms!

Άντε και.. καλή μας ενεργοποίηση!

........Auto merged post: ongirl πρόσθεσε 7 λεπτά και 40 δευτερόλεπτα αργότερα ........


χαχα να αναψουμε και κανα καντηλι...αληθεια παντως η hol αρχιζει να βελτιωνεται γενικα το εχω ακουσει και απο πολλους συνδρομητες πχ σερβις υπηρεσιες κτλπ...

χεχε...!

Ε, ναι, ρε παιδιά με τόσα που ακούνε τα αυτάκια μας και διαβάζουν τα ματάκια μας χρειάζεται και λίγη... προσευχή!

Καντήλι και κερί όχι μόνο στον πάροχο, αλλά και στον ΟΤΕ...

Αλληλούια! :p

Torch21
26-11-08, 22:21
Γεια σας και πάλι!

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις!

Σήμερα παρέλαβα και εξοπλισμό...:oneup:

Μιλάμε το Net Faster μοιάζει πάρα μα πάρα πολύ με το Pirelli της ONTelecoms!

Άντε και.. καλή μας ενεργοποίηση!

........Auto merged post: ongirl πρόσθεσε 7 λεπτά και 40 δευτερόλεπτα αργότερα ........



χεχε...!

Ε, ναι, ρε παιδιά με τόσα που ακούνε τα αυτάκια μας και διαβάζουν τα ματάκια μας χρειάζεται και λίγη... προσευχή!

Καντήλι και κερί όχι μόνο στον πάροχο, αλλά και στον ΟΤΕ...

Αλληλούια! :p

Δε μιοάζει απλά! Είναι το ίδιο! Δεν υπάρχει μάρκα netfaster! Είναι βαφτισμένο απο την hol έτσι. Το κλασικό Pirelli έχεις.
Αντε καλα κουράγια με αυτους!

sakis78
26-11-08, 23:14
06/11/08 αίτηση ενεργοποίησης για το Double Play, 13/11/08 παρέλαβα τον εξοπλισμό και 25/11/08 ενεργοποιήθηκε η υπηρεσία. Για μένα η ΗΟL είναι η καλύτερη εταιρεία.

Στην Tellas περίμενα 4 μήνες!!! με την προσφορά του Laptop που δεν έλαβα ποτέ και μου έλεγαν ψέματα ότι δεν υπάρχουν πόρτες. 27/10/08 διέκοψα την αίτηση από την Tellas , και 06/11/08 η HOL μου είπε ότι υπάρχουν πόρτες.
Επίσης στην Forthnet πέρσυ το καλοκαίρι τους περίμενα 3 μήνες για να με συνδέσουν αλλά τίποτα.

alfagamma
27-11-08, 03:41
Εγω φιλοι μου εκανα τηλεφωνικα την αιτηση στις 17/11 χθες παρελαβα εξοπλισμο και περιμενω το σμς... και το ρουτερακι ειναι το πολυ καλο fritz 7140:).

alex24
27-11-08, 13:46
Ρε παιδια το adsl της hol(shared llu)αργει περισσοτερο απο το 2play?μηπως γνωριζει κανεις?:worthy:

Antre
27-11-08, 18:48
06/11/08 αίτηση ενεργοποίησης για το Double Play, 13/11/08 παρέλαβα τον εξοπλισμό και 25/11/08 ενεργοποιήθηκε η υπηρεσία. Για μένα η ΗΟL είναι η καλύτερη εταιρεία.

Στην Tellas περίμενα 4 μήνες!!! με την προσφορά του Laptop που δεν έλαβα ποτέ και μου έλεγαν ψέματα ότι δεν υπάρχουν πόρτες. 27/10/08 διέκοψα την αίτηση από την Tellas , και 06/11/08 η HOL μου είπε ότι υπάρχουν πόρτες.
Επίσης στην Forthnet πέρσυ το καλοκαίρι τους περίμενα 3 μήνες για να με συνδέσουν αλλά τίποτα.

Δεν είμαι σίγουρος αν είναι σωστό να συγκρίνεις το χρόνο αναμονής που είχες πέρυσι σε μια εταιρία με το χρόνο αναμονής που είχες φέτος σε μια άλλη. Από ότι έχω δει γενικότερα έχουν μειωθεί οι χρόνοι αναμονής

DaveMurray
28-11-08, 00:57
Δεν υπάρχει μάρκα netfaster! Είναι βαφτισμένο απο την hol έτσι. Το κλασικό Pirelli έχεις.

Μάλλον παραπληροφορείς..... Η δεν είσαι στοιχειωδώς ενημερωμένος... Λυπηρό αρκετά....

Η μάρκα όντως υπάρχει, κατασκευάζεται από την intracom για λογαριασμό της HOL, και δεν έχει καμία σχέση το Pirelli με το αντίστοιχο της Intracom.... Ενημερώσου λίγο... Δεν κάνει κακό....

tsampouros
28-11-08, 02:17
Εγώ έστειλα τα χαρτιά Τετάρτη 19/11 και τη Δευτέρα μου ήρθε το router με courier.
Sms δε μου έχει έρθει, αλλά πήρα τηλέφωνο μόλις παρέλαβα και μου είπανε ενεργοποίηση 3/12, περιοχή Κάτω Τούμπα. Αν γίνει σε 12 ημέρες μιλάμε για ενεργοποίηση express.

Από ότι έχω καταλάβει σε άλλους στέλνουν fritz, σε άλλους netfaster. Εμένα μου έκατσε netfaster και από ότι βλέπω είναι αρκετά καλό μηχάνημα, έχει τα πάντα.:)

dikal
28-11-08, 10:31
Δε μιοάζει απλά! Είναι το ίδιο! Δεν υπάρχει μάρκα netfaster! Είναι βαφτισμένο απο την hol έτσι. Το κλασικό Pirelli έχεις.
Αντε καλα κουράγια με αυτους!


Μάλλον παραπληροφορείς..... Η δεν είσαι στοιχειωδώς ενημερωμένος... Λυπηρό αρκετά....

Η μάρκα όντως υπάρχει, κατασκευάζεται από την intracom για λογαριασμό της HOL, και δεν έχει καμία σχέση το Pirelli με το αντίστοιχο της Intracom.... Ενημερώσου λίγο... Δεν κάνει κακό....

Γι αυτό το ζήτημα ρίξτε μια ματιά κι εδώ (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=221171), από το ποστ #12 και μετά. ;)

evangelos75
28-11-08, 11:27
ρε παιδια, τι ακουω ?? παραλαβη εξοπλισμου σε μια εβδομαδα και ενεργοποιηση σε 15 μερες ?? οπως λεμε " σοκολατα με ονοματεπωνυμο " ?? σε ποια χωρα ολα αυτα ?
και εγω ο μακακας περιμενω το καρβουνιαρικο τρενο της vodafone επι 2.5 μηνες και με κοροιδευουν κι ολας ...

Mobbius
28-11-08, 11:34
Εγώ έκανα αίτηση στις 20/10 (με fax) και ενεργοποιήθηκα στις 25/11. Netfaster.

Έχω μια άσχετη ερώτηση να κάνω :

Μπορεί παλιός συνδρομητής της HOL που έχει Voip τηλεφωνία να αιτηθεί για pots? Είναι εφικτό; Γνωρίζει κανείς αντίστοιχη περίπτωση πελάτη που τον "γύρισαν";

ongirl
04-12-08, 02:36
ενεργοποιήθηκα!

τελικά η ενεργοποίηση έγινε όπως μου είχαν πει από το call center 3/12!

Είμαι πολύ χαρούμενη! Μέσα σε 15 μέρες από την online αίτηση!

Η ταχύτητα μια χαρά! πάω να ενημερώσω και τις ρυθμίσεις στο προφίλ μου!

Γιούπι! :oneup:

tsampouros
04-12-08, 02:38
Το έχω γράψει και σε άλλο thread, αλλά είναι τόσο απίστευτο που πρέπει να το ξαναγράψω:

Ενεργοποιήθηκα μόλις σήμερα, σε 12 εργάσιμες στην Τούμπα, που κάποτε περίμενες 4-5 μήνες!

19/11 έστειλα την αίτηση και 03/12 ενεργοποίηση στο Double Play Lite με POTS:p

ongirl
04-12-08, 03:45
Το έχω γράψει και σε άλλο thread, αλλά είναι τόσο απίστευτο που πρέπει να το ξαναγράψω:

Ενεργοποιήθηκα μόλις σήμερα, σε 12 εργάσιμες στην Τούμπα, που κάποτε περίμενες 4-5 μήνες!

19/11 έστειλα την αίτηση και 03/12 ενεργοποίηση στο Double Play Lite με POTS:p

γεια σου συνάδελφε! :oneup:

Την ίδια μέρα κάναμε αίτηση, την ίδια μέρα ενεργοποιηθήκαμε! :worthy:

σε τι ταχύτητες παίζεις;

εμένα με έχουν κλειδώσει στα 17 και κάτι Mbps. Και πηγαίνει όντως σφαίρα! εσένα;

Μπράβο πάντως που και η θεσσαλονίκη έχει double play, καιρός ήτονε...

άντε, τα λέμεεε!

tsampouros
05-12-08, 00:56
γεια σου συνάδελφε! :oneup:

Την ίδια μέρα κάναμε αίτηση, την ίδια μέρα ενεργοποιηθήκαμε! :worthy:

σε τι ταχύτητες παίζεις;

εμένα με έχουν κλειδώσει στα 17 και κάτι Mbps. Και πηγαίνει όντως σφαίρα! εσένα;

Μπράβο πάντως που και η θεσσαλονίκη έχει double play, καιρός ήτονε...

άντε, τα λέμεεε!

Σήμερα βλέπω κλείδωσε στην ονομαστική ταχύτητα, δηλαδή στα 6Mbps. Χτες ως πρώτη μέρα είχε κλειδώσει στα 17,5.

Από ταχύτητες πάει σφαίρα, 550-600 από nvidia.com, 680Kbytes/sec από torrent, δηλαδή σχεδόν στο full της ονομαστικής!!!

Μπράβο στη HOL:p

@ ADSLgr.com All rights reserved.