PDA

Επιστροφή στο Forum : Τι ρυθμισεις πρεπει να κανω για να παιζω online παιχνιδια???



fsv_quality
09-11-05, 21:45
Εχω την συνδεση (384\128) εδω και ενα χρονο.Τους 4 πρωτους μηνες επαιζα μια χαρα και (μαλλον) μετα το κατεβασμα του service pack 2 τα παιχνιδια σερνοντουσαν!!Εχω συνδεση otenet και το router alcatel 530.Συγκεκριμενα το mythology και τωρα το empire 3 ειναι τα παιχνιδια που δεν μπορω να παιξω(Ουτε καν 1 με 1).Κατα τα αλλα η συνδεση ειναι μια χαρα γιατι και στο dc++ αλλα και γενικα στο Internet ειναι μια χαρα.

sdikr
09-11-05, 22:03
Να μάθεις πως να ρυθμίζεις το firewall του sp2 ή να το κάνεις disable (και να βάλεις κάποιο ποιο ευκολο)

fsv_quality
10-11-05, 00:40
Εχω απενεργοποιησει το firewall των windows αλλα και παλι τιποτα...

sdikr
10-11-05, 00:50
Εχω απενεργοποιησει το firewall των windows αλλα και παλι τιποτα...

Απο το services;

(right clik my computer/manage/services )

fsv_quality
10-11-05, 19:48
Το εκανα αλλα παλι κολλαει. Η διαφορα του PPoA με του PPoE ποια ειναι? Θα δουλευει αμα τα αλλαξω?

fsv_quality
10-11-05, 19:58
Το εκανα αλλα παλι κολλαει. Η διαφορα του PPoA με του PPoE ποια ειναι? Θα δουλευει αμα τα αλλαξω? Οταν παταω επιδιορθωση στις συνδεσεις δικτυου, μου γραφει "Τα Windows δεν μπορεσαν να ολοκληρωσουν την επισκευη επειδη το πρωτοκολλο TCP\IP δεν ειναι ενεργοποιημενο". Η συνδεση που εχω ειναι Dynamic.

nnn
11-11-05, 00:15
Στις ιδιότητες της κάρτας δικτύου πάτα δεξί κλικ->ιδιότητες και δες αν είναι εγκατεστημένο και μαρκαρισμένο με "ν" το TCP/IP.
Πολύ παράξενο πάντως,δες μήπως έχεις εγκατεστημένο και το πρωτόκολλο Ipv6,δημιουργεί ακόμα προβλήματα.

fsv_quality
11-11-05, 00:46
Ειναι αλλα παρολα αυτα δεν μου το αναγνωριζει.Αυτοι οι μ... στον Οτε μονο να τις πληρωνουν ξερουν.Το Ipv6 πρεπει να ειναι εγτατεστιμενο?Το Netbios και ο dns πρεπει να ειναι ειναι ενεργοποιημενα?

fsv_quality
11-11-05, 00:48
Μηπως ακομα ξερεις τι ειναι το UPnP και ο DNZ και πως μπορω να τα απενεργοποιησω?

@ ADSLgr.com All rights reserved.